Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mo3326
31. mar 2015

je ťažko sa vyjadriť, proste treba to skúsiť niekde inde kde budú tie baby spokojné. ja kde som spokojná a verím doktorom tam dobre sa cítim som v pohode a proste nič neriešim (je to to pozitívne) čo je myslím si nutné. mám známu čo mi dnes povedala že jej známa mala problémy a dala sa vyšetriť v amerike (je slovenka len tam robila) a z ameriky ževraj ju poslali na slovensko lebo že najlepších odborníkov máme tu. treba fakt veriť. a keď nie ste spokojné máte právo zmeniť si CAR ale nemôžete každému hovoriť že sú nafigu, lebo niekomu pomôžu. každé telo je iné, každý organizmus atď.

amy25
31. mar 2015

@scheflera ono co doktor to iny nazor. Jeden povie ze hormony treba, druhy, ze je to zbytočné. Viem ze v brne je viac centier, aleneviem o ktore konkretne slo.

katka676
2. apr 2015

@mo3326 ahoj..ako sa citis? fazulka poslucha? ;) ..ozaj, tie bolesti brucha uz odzneli spolu aj s tym nabehom na OHSS?

scheflera
2. apr 2015

@mo3326 Stým si dovolím nesúhlasiť.Najlepší odborníci sú v Britskej klinike McGill. Na Slovensku sú hlboko v plienkach.

majka15majka
2. apr 2015

Potrebujem poradit... Dnes alebo zajtra idem na IUI do BA ...aka ma byt sexualna abstinencia pred iui? Aky je za to poplatok? Dakujem

terini
2. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa spýtať robia v GF aj IVF soft? Vďaka

sabuska26
2. apr 2015

ahojte kocky....vcera som bola u mojho gynekologa a ten my vybavil v centre priamo IVF................Prosim vas mozete mi povedat co ste vsetko absolvovali pod znackou IVF???a zaco vsetko ste platili,respektivne kolko vas to vyslo??? aby som sa vedela prichystat...dakujem velmi pekne...

mo3326
2. apr 2015

@scheflera Tak treba ísť za hranice a skúsiť to tam. Iné neviem poradiť.

mo3326
2. apr 2015

@katka676 ahoj, pichá ma v podbrušku ale myslím si že je to ok, uvidím ako to bude ďalej od OHSS zatiaľ mám pokoj lebo veľa pijem. ty ako sa máš? kedy bude ET? chodíš do robotky?

katka676
2. apr 2015

@mo3326 ahoj, mna dost boli brusko, pichanie dole a potom bolesti zaludka, dala som sa na PN, lebo iba lezanie mi ako tak pomaha pri bolestiach... na OHSS mi nehovorili ci mam nabeh ale asi by som mala tiez pit minimalne tolko ako tava... v sobotu mam transfer, tak hadam sa zahryznu a nepustia sa az do Vianoc. ...inak stale som ako balon nafuknuta. to pichanie po transfere je asi dobre znamenie, v utorok ides na krv? Cakam len dobru spravu, musime predsa zvysit statistiku uspesnosti...

mo3326
2. apr 2015

@katka676 na krv idem v stredu, po ET je to 10 deň (transfer je deň 0) už teraz som pribrala 4 kilá, brucho mám stále ako keby som bola v tretom mesiaci 🙂, ale teším sa a dúfam že krpcovi sa zalubi moja strava 🙂 v sobotu budem na teba myslieť a držať palčeky 🙂

katka17044
3. apr 2015

ahojte kto má v apríli vklad? ET alebo KET? Mňa čaká KET. TEŠIIIIIIIIIM

bubbbulik
3. apr 2015

@katka17044 ahoj aj ja mam 9apríla len ešte neviem okolkej

katka17044
3. apr 2015

@bubbbulik jej super, tak nebudem sama, ja budem mať asi okolo 14.4 kolko máš embryjok

katka17044
3. apr 2015

Ahojte chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosť s tým, že niektorej povedali, že v embryách je prítomné menšie množstvo fragmentov? Ďakujem

ingrid0105
3. apr 2015

@katka17044 ahoj do 20 percent ze vraj je to ok ale mne take vkladali a nic....

bubbbulik
3. apr 2015

@katka17044 už len dve ..prvy pokus nevišiel ale potom som mala rozmrazene to bolo 6hcg takže sa dufalo že sa to zvýši pri druhom pokuse dvoch 100bunkovych embryok sa to podarilo ale žial na prvom ultrazvuku nebilo srdiečko a za desat dni na dalšej kontrole to už ani vydno nebolo odišlo to same takže ešte tam mam dve posledne embrya a ak nič tak ja už neviem,ale dako to nepreživam ked som bola prvy krat na ifv som bola natešena že sa konečne dostaneme k vytuženemu bábetku,ale teraz už to berem s chladnou hlavov jednoducho to neovplivným možme jedine dufat že sa nám to raz podarí...je to o štasti jednoducho a ty kolkaty pokus??

katka17044
3. apr 2015

@ingrid0105 aha ja mam este 5 embryi a ze v 2 je pritomne mensie mnozstvo, tak neviem dufam mi tie nevlozia musim im povedat ale vobec neviem na kolko % teda to je. Dakujem za odpoved

katka17044
3. apr 2015

@bubbbulik tak to mas pravdu a kolko mas rokov ak sa smiem spýtať? Ja mám za sebou 3 ivf a toto idem na 6 vklad uzivam medrol a verim ze uz sa to podari ze uz je vsetko podchytene teraz mi vlozili embryo ktore sa na zaciatku nie dobre delilo aj mi vravela ze asi nevydrzi a nakoniec z toho bola blastocysta a vlozili mi ho ale podla mna to nic moc, ked uz na zaciatku sa zle delilo tak myslim ze v tom bol problem... lebo asi nezalezi tak na kvalite ako na tom ako sa deli... tak uz chcem aby mi vlozili to najlepsie lebo uz ma porazi :D

bubbbulik
3. apr 2015

@katka17044 ja mam 27rokou,a toto mam 2ifv zasebou,a čo je to ten medrol??načo služi??

katka17044
3. apr 2015

@bubbbulik aha super, medrol sa dava ked si telo tvori protilátky, ja si tvorím proti spermiám a trofoblastu.

annamary27
4. apr 2015

@sabuska26 ahoj,tak mi sme pred ivf absolvovali s manželom genetické vyšetrenie nás oboch,on spermiogram,bol aj u urológa v GF,mne robili prefuky vajcovodov,hormonálny profil z krvi podla čoho sa určí či budeš mať dlhý alebo krátky protokol v rámci IVF a vypísala sa žiadosť na IVF.dostala som recepty,skonzultovala doktorka čo ako a kedy si pichať,kedy chodiť na kontroly a šlo sa na vec ,ked prišlo schválenie z poisťovne.mala som dlhý protokol,pichanie injekcií od 24dna cyklu a asi mesiac na to mi vkladali embryjká.v skratke povedané.cena závisí od ceny hormonov,od toho aký spôsob oplodnenia vajíčok si vyberiete,či budete mať predlženú kultiváciu-čo znamená,že budú embryjká pestovať 5dní a na vklad vyberú tie naj plus peniažky ak ich dáte do embryoskopu,plus za zmrazenie ak vám ostanú nejaké na dalšie vklady.nás posledný pokus vyšiel 1400eur,to bolo pred troma rokmi a odvtedy ceny vzrástli ako to tu čítam od dievčat.

katka676
4. apr 2015

@mo3326 ahoj, tak uz čakám aj ja. Embrijka dostali úlohu pevne sa zakotviť. Doteraz som spala,nejako mam to zmohol. Dnes sme tam boli ako na bežiacom páse. Ešte si stale nafúknutá?

mo3326
5. apr 2015

@katka676 Už ani sama neviem či som pribrala alebo som nafúknutá, mám bruško ale stále mám hlad. Včera som dostala takú migrénu, že ani dnes sa neviem z toho spamätať. Tak dali Ti tam dve malé bábätká? Držkám palce.

katka676
6. apr 2015

@mo3326 o ooou...ta migrena nic moc hlavne ked nemame brat ziadne lieky proti bolesti. Dufam ze dnes Ti je uz lepsie. ja sa v druhy den po transfere zatial nijako mimoriadne tehotne necitim...len sam sa v noci zobudila na ostre pichnutie v maternici....dufam ze moje dvojbodky hodili kotvicky. Skusala si uz testovat?

candour
6. apr 2015

@katka17044 ahoj ja ket treti pokus.dala som teraz styri mesiace si pauzu a sla na dovolenku.tak snad to uz vyjde🙂kedy ti vychadza vklad

katka17044
6. apr 2015

@candour mal by byt cca okolo 14.4 tak som zvedavá. dúfam sa to uz teraz podarííí

linda10
7. apr 2015

Ja este stale cakam na schvalenie uz to bude pomali mesiac este tento tyzden prejde a bude presne mesiac,,,hrozne toto cakanie ☹ Aj ja uz chcem byt tam aspon ked si budem pichat.No ale este to moze trvat aj dalsi mesiac,,, ale mohli by uz zavolat 🙂

linajka123
7. apr 2015

Ahojte snazilky, zostal mi Menopur 600 IU (cele neotvorene balenia) a tiez Orgalutran - za doplatok poistovni. keby mal niekto zaujme ozvite sa cez IP. Riadne skladovane v chladnicke a v zaruke.

czikata
7. apr 2015

Ahojte, v piatok som mala vklad a hned vecer sa mi spravil herpes na puse ☹ dufam, ze neohrozim moju bublinku, lebo ma slak trafi ☹(( obcas ma picha v brusku, dufam, ze je to dobre znamenie a bublinka sa uhniezduje..dnes som si vsimla na intimke(musim kvoli Utrogestanu) take jemne hnede spinenie, je to podla Vas ok? Dnes som volala do centra a mame len 2 mrazacikov(mali sme 5 embryjok, ale 2 sa prestali delit a 1 mi vlozili)... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre