Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
24. jún 2015

@zuzuliatko151 ja som na PNke ostávala vždy po vklade embryjok,lebo v práci som bola v jednom kole,lietačky,sem-tam naťahovanie sa s ťažkým tovarom a stres.pichanie injekcií som zvládala ľavou zadnou,ale ja mám tuhý koreň ako sa hovorí a vysoký prah bolestivosti. 😀

linda10
24. jún 2015

@annamary27 Ahoj a mozem sa spytat kto ta vypisal na Pn? Aj ja sa chcem dat vypisat hned po vklade ,lebo mam namahavu robotu robim vo vyrobe a nechcem riskovat .Je dost cim som si musela prejst kym som sa sem dopracovala 🙂 A mozem sa spytat tebe sa podarilo? A kolko si vkladala embryjok?

sabuska26
24. jún 2015

zuzuliatko151
linda10
aj ja mam tuto dilemu,ze kolko vlozit.....ale som rozhodnuta pre dve 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,nakolko my s tim aj pocitame ze mame velku sancu mat ,,twins" nakolko aj z mojej aj z manzelovej strani maju dvojcata 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 .....ale zaroven mam aj obavi ci sa nieco nestane a neuchyti sa to ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ....kedy idete na vklad kocky?? my chceme ist tak v auguste

bubinko1506
24. jún 2015

@sabuska26 tak to budeme v auguste spolu 🙂

ivet1908
24. jún 2015

Ahojte, chystáte sa niektorá na IVF v júli?

annamary27
24. jún 2015

@linda10 ja som vždy vkladala po 2embryjká,podarilo sa nám tretie IVF,máme 27mesačnú dcérku a mám ešte 3týždnovú,ktorá sa zadarila hned na prvý šup prirodzene.A vypisovala moja gyn doma.

silvik1
24. jún 2015

dievčence - moja skúsenosť: vždy mi vkladali dve - dva krát sa mi aj uchytili ale vždy len na chvíľku. pri hysteroskopii mi zistili, že mám malú dutinu maternice a dve embryá nevkladať v žiadnom príprade, lebo keby sa aj uchytili bolo by to veľmi rizikové a veľká pravdepodobnosť potratu.
teraz sa chystám na KET (už v inom centre, ale to nie je podstatné) a idem vkladať len jedno.

sabuska26
24. jún 2015

bubinko1506...jej super 🙂 🙂 🙂 🙂 ....ides na jedno ci dve??lebo niektorim sa ujali dve a niektore stym nemaju dobre skusenosti..tak som na vazkach 😉 ☹

klaudiahu
24. jún 2015

@ivet1908 Ahoj. .... ja sa chystám 🙂

linda10
24. jún 2015

Ahojte tak ja idem teraz v piatok na odber 🙂 Dufam ze vsetko dobre dopadne

zuzuliatko151
25. jún 2015

@sabuska26 @bubinko1506 Dobre ranko, my by sme tiez radi v Auguste 🙂 hadam poistovna schvali a potom sup na to. Ako to zvladaju vase polovicky? Ten moj je v strese ked to spomeniem tak som radsej tisko doma 🙂

zuzuliatko151
25. jún 2015

Je to dilema velika ci jedno alebo dve...ja som predbezne rozhodnuta pre dve. Chodim k Behunovej a ta celkom zdoraznila ze vacsinou sa dava jedno tak ona skorej asi bude prehovarat na jedno. Kiez by sa dalo aspon na chvilinku vidiet do buducnosti a spravne sa rozhodnut 🙂

bubinko1506
25. jún 2015

@zuzuliatko151 ahoj, nas uz caka 2.IVF, tak sme ovela kludnejsi. Ale pred prvou stimulkou nam nebolo vsetko jedno. Cely cas som mala obavy, ci bude dost vajicok, ci sa ich podari oplodnit, budu geneticky v poriadku a ci napokon vsetko vyjde.
Ja tentokrat dam na odporucanie lekarov a vlozime iba jedno. Prvykrat odporucali tiez len jedno, ale kedze sme vtedy mali iba dve embrya, dali sme vlozit obe. Mam obavy, aby sa nezopakovala situacia z februara, takze iba jedno a dufam, ze sa chyti ako kliest na 9 mesiacov

sabuska26
25. jún 2015

zuzuliatko151..my uz mame schvalene od maja,len sme sa nevedeli rozhodnut kedy ist 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale ja som sa rozhodla ze cim skor tim lepsie....6teho ideme dr Stenovej na konzultaciu a v auguste by sme chceli ist na IVF...ale stale vaham ci 1,alebo 2......ona nam povedala ze je to nanas..tak uvidim ci som sa rozhodla spravne 😖 😖 😖 😖

zuzuliatko151
25. jún 2015

@bubinko1506 hihi presne tieto iste obavy ake si mala pri prvom mam teraz, plna hlava otaznikov, uz by som velmi chcela mat po a s dvomi ciarkami na teste. Drzim velke palce nech kliestik drzi pevne
@sabuska26 to uz toho siesteho treba povedat finalne ze kolko by si chcela a uz aj take ze ci predlzenu kultivaciu a pod? Ja idem 15 tak este daleko
So Stenovou som sa minule smiala, som bola u nej prvy raz a ona mi podala ruku a povedala Ste nova a ja som jej podala ruku s odpovedou ze Nie , hehe strasne dobre meno 🙂

bubinko1506
25. jún 2015

@zuzuliatko151 dakujem a drzim palce aj tebe. pocet embryi na vklad a ci budete davat predlzenu kultivaciu alebo nie, treba povedat finalne az pri odbere vajicok a ten pocet potom aj tak az pri vklade.
so Stenovou som sa zatial nestretla, len s Behunovou a s Harbulakom, ale obaja su v pohode. ja som sa Harbulaka spytala pri vklade, ci zo mna embryo nevyplava, ked sa po vklade postavim 😀
vtipne bolo aj to, ked sme prisli na vklad, a kedze sme museli davat robit genetiku, tak sme vedeli pohlavie hned, boli sme pripraveni na 1 dievca. napokon vkladali dvoch chlapcov, a ked sa embryologicka pytala, ci sme uvazovali nad chlapcenskym menom, tak som povedala, ze zatial budu len Prvy a Druhy 😀

sabuska26
25. jún 2015

zuzuliatko151
neviem mi ideme len na konzultaciu,tak uvidim co mi povie ked jej oznamim ze v auguste ,, uz chceme byt ,,v tom" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no uz aj vomne to pomalicky zacina vriet,zacinam mat tie ,,placlive" ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ dni,ze ci sa nam to podari.....a ako to dopadne...ale tak ja verim ze tam z hora nam niekto pomoze,ten ktory tu uz nieje medzi nami..no a zasa placem ☹ ☹ ☹ ☹

lilly158
25. jún 2015

Ahojte kočky. Neviete prosim ako pracuju cez leto v Gyn-five ? Kedy maju dovolenky ?

koka231
25. jún 2015

ahojte zienky ...chcem sa spytat na platenie citala som asi pred dvoma mesiacmi na gyn fiv cennik IVF bolo tam rozpisane vsetko co sa doplaca samotny zakrok bol hradeny poistovnou ale teraz som tam nasla len s platnostou od 1.6.2015 http://www.gyn-fiv.sk/wp-content/uploads/2015/0... ze Z verejného zdravotného poistenia sú pacientke do 39 rokov hradené 3 IVF cykly. ...taaakze zienka ktora tam ide ma hradene vsetko okrem liekou alebo ako to je teraz?jedna sa to ked sa ide cez poistovnu ...moj dr ma posiela do centra ... mam vseobecnu ZP viete mi poradit tie co mate ze kolko ste platili?

sabuska26
25. jún 2015

koka231..mne bolo v gyne povedane ze sa doplaca len za lieky,nakolko prve 3-cykli hradi poistovna...stoji to okolo 2400eur a my by sme maly doplacat 1/3ztoho..cize okolo 700eur...ja mam union tak uvidim kolko ma to vyde....

zuzuliatko151
26. jún 2015

@bubinko1506 To som ani nevedela ze sa da takto pohlavie hned vediet. Mne bol najsympatickejsi Drabek, skoda ho, ale aj Harbulak je v pohode, ma profesionalnejsi pristup ako ostatni.
@sabuska26 Urcite sa podari :* Ja zvyknem rozcitliviet ked zapnem Facebook a tam vsetci s bruskami alebo kocikom, minule mi slzicka vysla a manzel pohrozil ze este jedna a mi zakaze Facebook 🙂

bubinko1506
26. jún 2015

@zuzuliatko151 no, ked davate robit PGD, tak ti rovno povedia, ake pohlavie maju embrya. Nam odporucili mat dievcatko, ale prvykrat to nevyslo - v poriadku boli len 2 chlapcenske embrya, takze tentokrat dufam, ze to s dievcatkom vyjde.

lilly158
26. jún 2015

@koka231 - tak to je sila. Urcite neplatis iba za lieky, ale i za predlzenu kulivaciu ak si ju das, alebo ICSI, embryoskop ... len dufam, ze nejdu zase zvysit ceny, ked to dali odtial prec. Skor si myslim, ze ten cennik dali prec, aby neprichadzali o pacienky, ked zbadaju tie ceny. ☹

koka231
26. jún 2015

@lilly158 preto som zostala v pomykove raz to tam je potom to zmenia preto som sa chcela spytat ze baby ktore tam chodia ze ako to funguje ake su ceny .....dakujem za odpoved 🙂

annamary27
26. jún 2015

@koka231 no ak sa dáte na IVF,tak rátaj minimum 1000eur na doplácanie .my me pre tromi rokmi platili 1500.

lilly158
26. jún 2015

@koka231 - no za lieky sa plati cca od 200 - 400 € podla toho, ake ti daju. Potom zalezi, ci budete mat ICSI, alebo nie - to znamena napichavanie vajiciek spermiami - ale vacsinou to odporucaju, no a tam cena zalezi od poctu a to neviem z hlavy kolko to bolo, ale orientacne okolo 400 €, potom je predlzena kultivacia, ak ju chcete / myslim, ze je to dobra vec / , tak ta stoji okolo 190 €, potom embryoskop - to uz si dava menej ludi / tam sa kontroluje, ci sa embryjka spravne vyvijaju / stoji 315 €. My sme si ho dali a som rada, ze sme tak urobili 🙂 Aj teraz by sme si ho chceli dat, len tie sumy su uz riadne vysoke ☹ No a potom este mrazenie embryi - a to uz si nepamätam, kolko tam bola cena ☹ Ides prvy krat ?

motiv
26. jún 2015

to do 39 rokov je myslene len do 39 alebo vratane ?

kklaudia
28. jún 2015

@zuzuliatko151 ahoj a co je s Drabekom?

zuzuliatko151
28. jún 2015

@kklaudia Drabek siel do ineho centra. Ja som s nim bola velmi spokojna tak mi aj chyba, ale tak nemozem zle slovo ani na ostatnych povedat.
@bubinko1506 O tom PGD pocujem prvy krat. To ti v centre odporucili? Kolko to tak stoji ?
Pekny nedelny vecer vsetkym prajem, zase ten vikend tak rychlo ubehol 🙂

bubinko1506
29. jún 2015

@zuzuliatko151 odporucali nam to uz na genetike na Kramaroch a potvrdila to aj lekarka v Brne. mame problem s genetikou a kvoli tomu musime davat PGD. stoji to cca. 800e

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre