Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sabuska26
12. okt 2015

ahojte koceny....
potrebujem radu
je tu niektora ktorej nezabrali lieky a museli jej zmenit protokol??
dakujem

misela103
14. okt 2015

Ahojte babenky mám taký problém a chcela som sa opýtať či poradiť... teraz v sobotu idem na svadbu... a chcela by som si dať urobiť pekné nechty ibaže potom 22. okt. idem na tú LSK a počula som, že vtedy nemôžem mať napr. gelové nechty.... je to pravda má s tým niektorá z vás skúsenosti? budem rada za rady 🙂 a prajem pekný deň 😉

sabuska26
14. okt 2015

@misela103 ahoj je to pravda na lsk nemozes mat gelove,ani len nalakovane nechty.....

linda10
14. okt 2015

@pancuska Ahoj tak ja idem v utorok do brarislavy na hematologiu som zvedava ako dopadnem.Dam vediet.Ale tak kazda mame ine tie protilatky.Tak to je super. A teda ked si musis pichat ten fraxik to su vlastne injekcie co?A to si musis zacat hned ci ako to je?A potom hned ako ti zacne cyklus tak sa moze ist na vklad?Som rada ze je tu niekto aj stakymto problemom a niesom sama 🙂

pancuska
14. okt 2015

@linda10 Ahoj, no ja ked som zacinala stimulovat ,co bolo 3r dozadu ,nas tu bolo s tymto problemom ovela viac! Ono niekedy dr skusaju a tak neriesia ziadnu krv az kym sa nepodari na x krat ,co je smutne pretoze kto to nezazije to cakanie tak nevie ake to je tazke...mne to zistil moj gyn co som vtedy mala ,inak by som potracala a potracala, dokonca mi vtedy tvrdil ze s tou mutaciou co mam ja ,je mozne ze zena ani neotehotnie bez riedenia krvi...ze aj taku mal skusenost! Ja som este pred stimulaciou isla na hematologiu a som jej povedala ze idem na IVF a tak sme sa dohodli ze pridem potom podla potreby...isla som do centra,povedala som dr ze mam trombofilnu mutaciu a ten ma hned aj s liekmi poslal naspat na hema....kedze tie lieky na stimulaciu sposobuju trombozu teda maju nabeh tak mi hned predpisala fraxiparyn ktory som si pichala hned prvy den stimulacie...a pichala som si ho az do konca 600 nedelia...uz som myslela ze to asi nevydrzim,sama modrina a uz nebolo miesta kde by som si to pichla ale co neurobi zena preto aby mala deticky??? vsetko som robila a mala predpisane tak ako normalne baby co nemali problem s krvou ,takze IVF to nijak neovlyvnuje...na vklad pojdes podla tvorenia folikul pocas stimulacie 🙂 potom mi napis ako si dopadla na hema!!

pancuska
14. okt 2015

@misela103 Ahoj, no podla mna by si nemala mat lebo to je vlastne kvoli tomu aby videli ci ti nemodraju prsty....pri narkoze je to bezna poziadavka-nelakovat a nemat gelove nechty....myslim ze nic s tym nenarobia ale ak ich budes mat budu ti brblat 🙂

misela103
15. okt 2015

No krása takže si ich len nalakujem na sobotu a potom pôjdu dolu 😒 dakujem za odpovede 🙂

katkaajurko
15. okt 2015

ahojte baby,ako dlho trvaju vysledky z genetiky v gynfive neviete? uz cakam dva mesiacce....

malik
15. okt 2015

@katkaajurko skus im zavolat, este v roku 2008 trvali cca mesiac.

katkaajurko
15. okt 2015

@malik volala, nemaju ich este... tusim nam vravela geneticka,ze tak mesiac-dva,no tak snad uz budu,kedze ostatne mam obehane uz ....

siske
18. okt 2015

baby,zostalo mi 5 krabiciek utrogestanu,bohuzial 3.IVF negativne......v najblizsej dobe sa na dalsie nechystam 😒 ak by niektora potrebovala ozvite sa...

simonecka4
19. okt 2015

@katkaajurko to vazne trva genetika tak dlho? Dufam ze tie testy nebudeme musiet podstupovat.

motycka84
20. okt 2015

Ahojte dievčatá, keďže sme zvolili "utajený režim" pre naše druhé IVF, tak tentokrát by som sa aspoň s Vami chcela podeliť o čakanie na dve čiarky 🙂 dnes už po kontrole, balík liekov v chladničke, vo štvrtok začíname "práce" na "vianočnom prekvapení" pre rodinu. Je na tom niektorá podobne? (dlhý cyklus, Diphereline, Gonal, Luveris, Pregnyl)

kattyy3
20. okt 2015

ahoj baby, chcela som sa opytat na skusenosti s Gyn fivom v Bratislave ? My chodime do Iscare uz rok a pol a trapime sa ako sa len da no zatial babatko nemame, nakolko nas problem nieje v otehotneni ale udrzani. Vysetrenia sme podstupili vsetky co nam nakazali od genetiky, rep. imunologiu, hematologiu, priechodovost vajecnikov a 3d maternice a jedine na co sa prislo je stitna zlaza ale na tu beriem lieky a mam pocit ze uz akosi asi lekari nemaju s nasim problemom skusenosti a tak chcem skusit konzultaciu aj v gyn five...ma niekto podobny problem?

katickaaa
20. okt 2015

@motycka84 ahoj aj u nas je to mierne utajeny rezim, chceme prekvapit babky 🙂 ja som zacala pichat v sobotu a je to nase prve ivf... 🙂

motycka84
20. okt 2015

@katickaaa držím palce. My sme prvé nejako extra netajili, len nám bolo dvojnásobne ľúto, keď sme videli, ako to našich blízkych zobralo. Tak sme si povedali, že si to teraz necháme pre seba. Aj KET, ktorý sme mali v septembri, sme utajili, takže povieme, až budú čiarky, resp. ultrazvuk 🙂

@kattyy3 je to veľmi individuálne, závisí od toho, aký máš problém. Každé centrum je individuálne, každé má nejaké výsledky a každá sestrička "má občas svoje dni". Mne sa osobne osvedčilo, keď som výsledky krvi (hormonálny profil z rôznych častí cyklu) priniesla ešte na konzultáciu do Medante (klinika celostnej medicíny), kde mi odporučili zmeny v strave, vysvetlili, ako-ktoré potraviny vplývajú na dianie v tele a ako pomôcť. Niekedy pomôže, keď sa na situáciu pozrie niekto nielen "očami gynekológa", ale s nadhľadom, lebo štítna žľaza môže byť iba "odrazom" diania v nadobličkách a veľa sa dá zmeniť bez liekov ... keď tak napíš správu 🙂

katickaaa
20. okt 2015

@motycka84 ja mam za sebou potrat tak tiez nechcem aby sa na to tesili uz skor...radsej pockam ked to bude iste...
aky mate problem...my mame zly spermiogram a ja som ok...velmi by som si priala aby to vyslo na prvy sup 🙂

katkaajurko
20. okt 2015

@kattyy3 a mozem sa opytat, kedy potracas? ja som posledne tri krat - ale raz sa zle vyvijalo, v 10t som bola na kyrete pretoze srdiecko prestalo bit (vraj hematologicka pricina) a potom dva razy - hned po uhniezdeni po styroch dnoch finito - len biochem gravidity...a teraz saa prislo na zvysene cytokiny /moje telo vraj bojuje s vajickom ako s nepriatelom/ a co mozem posudit,pokazde som sa hned od uhniezdenia potila v noci ako pri chorobe,unavena ,zvysena teplota a ked som sa "vypotila" aj som potratila ...

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko ahojky a ako ti na to prisli ze mas zvysene cytokiny? vobec ani neviem co to je?

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko chodis do nejakeho centra?

katkaajurko
20. okt 2015

@kattyy3 ano do gyn fivu - odtial ma poslali vsade kde sa da..mam sice aj pco -ale cyklus mam,nemam nadvahu ani ziadne dalsie symptomy,kontrolovali nam genetiku (ccakame..) a reprodukcnu imunologiu,plus mam dvojiteho heterozygota mthfr -ccize hustejsiu krv so stupajucimi hormonmi , vlastne mi kontrolovali vsetky mozne aj nemozne faktory - ja totiz jedneho syna mam - ten saa podaril zazrakom pred 4 rokmi po dvojrocnom snazeni - vtedy som chodila do iscare. ale vtedy sa nerobila reprodukcna imunologia, o hematologii som nemala ani paru,vlastne mi vtedy riesili len PCCO - dostala som clostyl na dva cykly -nic,plus metformin na skusku a treti cyklus som otehotnela-v case ked sme podali ziadosst o ivf a boli sme objednani /na moju ziadost/ na reprodukcnu imuno do prahy vtedy este . No vtedy sa stala aj vazna rodinna udalost u nas - bola som v hlbokom stresse v ten cyklus-aj som ochorela - a brala antibiotika a hned vtedy som otehotnela. Ja myslim,ze sa nejako stretlo viacero faktorov - jednak clostyl este mal spatny ucinok-cize kvalitne vajicko-plus ten strasnyy stres mi odrovnal na chvilu imunitu - preto som ochorela ale aj otehotnela (kedze ako teraz viem,cytokiny su bunky vlastnej imunity-ktore ale zle vyhodnotia oplodnene vajicko a zlikviduju ho ako bacil) tak teraz si fandim,ze toto poriesim a snad sa zadari znova aj prirodzene... no a na hematologicky zadrhel mi prisli az pocas tehotenstva,aj som si musela pichat fraxiparin.... takze neviem kolko sa toho zmenilo-ale v gynfive mi doteraz robia len same vysetrenia - som tam od leta ale vlastne zatial len zbieram "vysledky" - ale ja som spokojna... chcela som odpovede a mam ich. ale na iscare nemozem nic zle povedat, okrem toho,ze sa vtedy moc vysetreni inych priccin nesledovalo....

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko wau tiez si si toho pekne presla a uzila ale uzastne ze mas svojho syna a ze sa to vtedy podarilo. Pocuj a tie cytokiny sa teda zistili z krvi na reprodukcnej imunologii ci kde? Ten fraxac som si pichala aj ja vraj preventivne a uskodit to nemoze no je naozaj super ze vedia co ti je a vedia ti aj pomoct a uvidis co ti ukaze ta genetika mozno povie viac, no nam nic neukazala vsetko bolo v poriadku. Ja tiez nemozem na Iscare nic zle povedat, super pristup mile sestricky a mam uzastnu lekarku len proste ten pocit ze uz nevedia co este vysetrit a proste to len nechavaju na dalsom skusani. Co ma trosku strasi a rada by som mala dalsi nazor inych lekarov ci s tymto nemaju skusenosti a mozno este nejake vysetrenie existuje co by objasnilo moje potraty. Tak za konzultaciu nic nedam a uvidim co oni na to povedia

katkaajurko
20. okt 2015

@kattyy3 mne pridu tie tvoje potraaty tiez na suvis s hematologiiou - trombofilne mutacie ti nevysetrovali ? Ziskane a vrodene ?

katkaajurko
20. okt 2015

@kattyy3 neboj, aj ty saa dockas, otehotniet vies,to je prvy uspech, za tie roky-vtedy aj teraz co som poprecitala - tak si myslim,ze vam to uz fakt musi vyst ,si v dobrych rukach 😉

katkaajurko
20. okt 2015

@kattyy3 ano , zvysene cyytokiny mi zistili teraz na reprodukcnej imunologii , snad zaberie to - co mi predpisali...aj to sa este len ukaze ako to moje telo absorbuje 😅 ale tak snaaad ....

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko tiez som si myslela ze b nieco tu mohlo byt nakolko cela rodina z ocovej strany trpela na krcove zily a rozne ochorenia ciev no nepotvrdilo sa nic vsetko vraj je v najlepsom poriadku no napriek tomu mi lekarka v poslednom tehu co bolo dala fraxac na pichanie a urcite mi ho da aj pri dalsom to mi uz hovorila vraj urcite pre istotu

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko moc si to prajeme naozaj

kattyy3
20. okt 2015

@katkaajurko tak u nas bola reprodukcna imuno uple bez problemov

motycka84
21. okt 2015

@katickaaa Ahoj, no tak my sme boli v tom, že je to len otázka SPG, lebo nikto nič smerom ku mne nehovoril. Aj gynekológ v BA, že je všetko OK, že mm má ísť na testy... Ale po prvom IVF zrazu - polycystické vyječníky, hormóny v nesprávnom pomere, nepravidelná ovulácia (hlavne, že grafy a testery ukazovali všetko ok) + mi v auguste povedali, že jeden hormón mám zvýšený natoľko, že sa embryo nedokáže uchytiť. Skrátka, po prvom IVF som sa na vlastnú päsť rozhodla pátrať ďalej, čo je vo veci 🙂 Dobrá správa pre mňa je, že zmena stravovania, odbúranie stresu a správne doplnky výživy zrazu zlepšili výsledky testov, takže doki pozeral ako puk na nový hormonálny profil a pre istotu ho potom ešte dvakrát zopakoval, aby si to potvrdil :D

belusa
21. okt 2015

Baby upratujem a našla som 2 balíčky prednison a 3 balíčky utrogestan darujem ich ale som z Ba čiže osobný odber

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre