Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda10
11. dec 2015

@katulik86 Ahoj mozem sa spytat ako to chodi?Vlastne ked uz idete na druhe ivf tak to tiez plati poistovna?Vlastne este nieste samoplatcovia.

sabuska26
11. dec 2015

@katulik86 ahoj no my sme to uz vzdali....rozhodli sme sa ist do toho len raz a nevislo to ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
takze za tychto osem rokou co sa snazime som uz uplne psychycky vycerpana a uz sa neodvazim ist zasa na taketo nieco.....takze u nas sa sance vycerpali

stanka2612
11. dec 2015

@sabuska26 tak to mi je velmi luto,verila som ze ti to vyjde ☹ viem ako sa citis,lebo ja som cakala tiez velmi dlho,kym sa nam podarilo...ale verim,ze aj ty sa dockas, ze na dalsi krat to vyjde...

katulik86
11. dec 2015

linda10 poistovna hradí len niečo,teda velmi málo z mojho pohladu,3 IVF cykly za život žene do 39 rokov,nie som samoplatca

katulik86
11. dec 2015

sabuska16 ešte si to nemala vzdavať,viem že je to hrozne náročné na čas,peniaza a hlavne na psychyku,možno by bol druhý pokus uspesny,ako tvrdia v centre na prvom sa poučia

linda10
11. dec 2015

@katulik86 No ano to ja verim to je strasne.Len ja som tak myslela ze som to zle pochopila lebo ja som si myslela ze tak mame 3pokusy ze som bola et teraz som bola ket a ze este jeden pokus a potom nemam.A ze keby musim znovu ist tak som samoplatca.Preto som.sa pytala ze som to asi zle pochopila

katulik86
11. dec 2015

linda10 nie nie máš nárok na 3IVF cykly za život

stanka2612
11. dec 2015

@sabuska16 veru este to nevzdavaj ako pisala katulik86 druhy pokus moze byt uspesny,ak je sanca tak chodte aj s manzelom do toho...

sabuska26
11. dec 2015

@stanka2612 neviem ci sa este nato odhodlam....kedze nas to vyslo vela lebo my nezaberali lieky...ale ja si myslim ze je problem v tom ze mame rovnaku krvnu skupinu aj z rh faktorom....
ale verila som ze sa snad jedno uchytilo,kedze aj priznaky mam....

motycka84
11. dec 2015

@sabuska26 moja, to je mi ľúto ☹ nevzdávajte to, bojujte ďalej <3

sabuska26
11. dec 2015

@motycka84
@motycka84 neviem mojko ci mam este sil..............tento rok sme sa rozhodli ze nepostavime ani stromcek ani neoslavime vianoce.....dnes som vydela prvi krat mojho manzela plakat a takeho zlomeneho ...ale fakticky uz nevladzem mojko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

stanka2612
11. dec 2015

@sabuska26 tak v konecnom dosledku je to iba na vas ci do toho este ist alebo nie a viem ze je to drahe,ved som to tiez absolvovala ale ak by sa to dalo a doktori by ti odporucili ist do toho este raz tak to skuste...viem aka je tuzba po babatku velka...mne v 17 povedali,ze ja nikdy neotehotniem,ze u mna to nejde a vidis,v gynfive mi pomohli...treba skusat,ked sa da...

sabuska26
11. dec 2015

@stanka2612 no neviem ci budem mat tolko sil...uvidime

sabuska26
11. dec 2015

kocky ak mate niektora zaujem tak podarujem postielku a kocik 3-kombynaciu

stanka2612
11. dec 2015

@sabuska26 ved uvidis co bude o mesiac,dva,pol roka...mozno si potom povies,ze ides do toho,drzim ti palce,nevzdavaj sa 🙂

sabuska26
11. dec 2015

@stanka2612
@stanka2612 dakujem uvidime
tebe sa to nakolky krat podarilo???

stanka2612
11. dec 2015

@sabuska26 U mna to bolo zlozite aleskusim v skratke...najprv mi v 17 povedali,zenemam vajecniky,potom, ze mam namiesto nich semenniky (ano citas dobre) potom mi laparoskopicky pozerali dnu a zistili,ze predsalen zenske organy mam ale su male a nefunkcne,tak mi nasadili hormony ale vraj neotehotniem...ani sa to prirodzene za tie roky nepodarilo...az ked som zmenila gynekologa ten ma poslal do gyn fivu ze nech tam skusim...tam miklasika vsetko vysetrili,nasadili lieky a tak ( ved to poznas) ale povedali mi ze nakolko mam mensiu maternicu tak uvidime...nastastie sa nam to podarilo hned na prvy krat...len som na rizikovom koli tej maternici...preto ti vravim,ze ak mate nadej,chod dotoho,ja som tiez nedufala a podarilo sa...

sabuska26
13. dec 2015

@stanka2612 ahoj sme sa rozhodli ze to este raz skusime v lete.....tak snad sa nm to uz podari

kattyy3
13. dec 2015

Ahojte kocky, je tu niektora z Vas ktora chodi do gyn fivu a lekar jej pomaha a nadstavuje ju na planovany pohlavny styk? Bo mi mame za sebou par neuspesnych tehu a napriek tomu ze vysetrenia nic nezistili cize sme relativne zdravi nam v gynfive moc nechcu pomahat s planovanym pohlavnym stykom i ked mi to zatial takto chceme a tlacia nas do umeleho oplodnenia no obycajne by pre nas nemalo vyznam takze este aj s predimplantacnou genetikou embryi. No je to neskutocne drahe a takto to riesit nechceme

kominar
13. dec 2015

@kattyy3 Ahoj ja mám za sebou 7 IVF neúspešných hovoria že sme v poriadku aj reprodukčná imunológia ... len AMH mám 0.23 to som si dala zmerať v Brne tam som mala 0,30 a Gyn fiv 0,23 po roku tak rapídne to klesá zásoba vajíčok .Gyn five som zaplatila za AMH 15 €.

janinuska
13. dec 2015

@kattyy3 No ved presne toto, my sme išli do Gyn Fiv neskuseni, boli sme laici v tomto. Ja som si to predstavovala tak, že nam porobia vyšetrenia, zistia pričinu , že prečo nemožem 6 rokov otehotniet, predpišu nejake lieky injekcie, odstrania prekažku neschopnosti otehotnie a my sa budeme s manželom snažit o dietatko normalnou cestou, čiže planovany pohlavny styk. Vyšetrenia nam porobili len zakladne, pričinu, že prečo nemožem otehotniet vobec nezistili a hned mi dali IUI, ktora bola neuspešna, potom ešte jednu, aj ta bola neuspešna. Potom už odporučali IVF, toto ja podstupovat nebudem, velmi ma sklamali. Gyn Fiv určite neodporučam.

kattyy3
13. dec 2015

@janinuska zial aj ja mam zmiesane pocity. My zasa otehotniet vieme i ked mi vzdy trosku pomozu zvysit sliznicu no zatial sa to vzdy podarilo len potom nastanu problemy ako udrzat drobceka. My sme presli z Iscare do Gynfivu z nadejov ze budeme mat dalsi nazor skuseneho centra a mozno sa nieco vynechalo ci nevsimlo no ocividne to tak nieje, vsetko mame porobene a tak oni chcu riesit iba ifv s genetikou a to nielen ze je financne obrovsky narocne ale aj zaberak na telo a zaruky ziadne kedze sa nic nezistilo potratit mozem tak ci onak. Tak som sa ujistila iba v tom ze lekarka v Iscare bola najlepsia a nielen ze sa snazila pomoct ale respektovala aj moje nazory a rozhodnutia a do nicoho ma nenutila tak sa asi vraciame k nej

kattyy3
13. dec 2015

@kominar juj ani neviem co na to povedat moc ma to mrzi a co ti odporucaju dalej.

janinuska
13. dec 2015

@kattyy3 Ja mam zniženu funkciu štitnej žlazy, dobre že som niesla doktorovi papier z endokrinologie a on: predpisal mi pred IUI clostilbegyt, ktory sa nesmie uživat pro ochoreni štitnej žlazy, vobec to neriešil. Pri vyšetreni priechodnosti vajcovodov som ohladne praveho vajcovodu nedostala jednoznačnu odpoved, že on nebude patrat, či je priechodny, alebo nepriechodny, že lavy je priechodny a to mu stači. Podla mna je doležite, či ma žena priechodne obidva vajcovody, alebo jeden. Pri folikulometrii mi nepovedali ani velkost folikulov, nedali mi vysledky AMH hormonu, ked som sa pytala na pričinu neplodnosti, doktora odpoved bola "To ja neviem. Nechcem nadavat na Gyn Fiv, viem, že niekomu pomohli, ale ja som bola nespokojna.

kattyy3
13. dec 2015

@janinuska aj ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy a nakolko mi uplne zblbla po poslednom neuspesnom tehu az teraz sa dostavam do normalu beriem 100 euthyrox a konecne mi viac aj vlasky zacali rast takze uz by sme mali mat tsh pod 5 co je u mna super. Az teraz budeme moct opat zahajit skusanie ale to az v january a opat v Iscare. Chceme este skusit prirodzene a kedze sme presli vsetky mozne vysetrenia musime verit ze sa to podari. Inak cakam kazdym dnom posledne vysledky na lepive krvne dosticky tak uvidime inak uz mam vsetko cez genetiku, repro imunologiu, priechodovost a 3d maternice, endokrynologia, hematologia a aj hormonalny profil aj ty si toto vsetko mala? Ja som bola velmi sokovana na poslednej navsteve v gynfive ked sa ani na mna nepozrela ci je ovu alebo nie a ci folikul tam uz je a ako velky bo toto mi vzdy v iscare kontrolovali a o vsetkom ma oboznamili hmm

janinuska
13. dec 2015

@kattyy3 Ja čakam teraz na vysledky reprodukčnej imunologie, chcem si dat ešte urobit geneticke a hematologicke vyšetrenie. Kde si si to dala robit? Nevieš, kde to v Bratislave robia, chcem sa na to objednat? ako to prebiehalo? Potrebovala si tam nejake doporučenie? Musi tam ist aj manžel? Tie lepive krvne doštičky ti robili na hematologii? Dakujem.

kattyy3
13. dec 2015

@janinuska no genetiku mi robili priamo v centre Iscare oni maju raz do tyzdna svojho genetika cakali sme na vysledky mesiac a tam musite ist spolu, najprv rozhovor a potom obaja odber krvi. Na hematologiu som dostala odporucanie z centra a isla som na najblizsiu kliniku cize ja do Ruzinoova a tam ides sama zoberu ti kopu krvi a mesiac cakas len tam su dlhe objednavkove terminy no a tie lepive krvne dosticky robit nechcu neviem preco iba ked sa to vyskytlo v rodine ale moja lekarka mi dala odporucanie tak ma zobrali. Robia to iba na Antolskej 11 tu v Bratislave teda a je to narodne hemofilicke centrum, tiez tam ides sama najprv rozhovor a potom kopa krvi a cakas. Je to neskutocne ako musime bojovat o uskutocnenie takychto vysetreni napriek tomu ze mame problem pocat alebo donosit dietatko. No ako povedala lekarka v tomto centre vzdy ostane nejake percento parov bez objasnenia dovodu preco sa to deje. Inak este odporucila dat si spravit test na celiakiu vraj to byva casto problem tiez.

linda10
14. dec 2015

Ahojte baby tak ja som dnes bola na krv bohuzial negativne tak ako som to citila je mi nanic.Vam vsetkym zelam aby ste mali len pozitivne a aby sa podarilo.

stanka2612
14. dec 2015

@linda10 ☹ to mi je luto,ale pevne verim a zelam ti aby ti materstvo co najskor vyslo...

majka661
14. dec 2015

Ahojte, tak sa aj ja podellim s mojim pribehom 🙂 Minuly tyzden mi vysiel pozitivny test, skoro po dvoch rokoch snazenia. A prirodzene. Po tom co som vyhodila antiku, sa mi prejavilo PCO, skoro uplna strata cyklu, tym padom ojedinela ovulacia. Rozhodla som sa to riesit stravou a pohybom, predtym ako pojdem na IVF (a to nemam kila navyse). V gyn-fiv mi dala lekarka len hormony na vyvolanie menstruacie, na ovulaciu to nemalo vplyv, takze som to do seba pchala uplne zbytocne. Stravu som zmenila dost radikalne, ziadne sacharidy. Teraz som v ketoze (cukor pod 5) uz rok. Zaciatky boli takze, ale teraz vidim vysledky. Viac energie, lepsia plet, vlasy a hlavne uprava cyklu. Cize pre tie, ktore mate motivaciu, skuste to cez stravu, to co do seba denne pchame nase telo velmi ovplyvnuje. Teraz uz len dufam, ze to dotiahnem s tehotenstvom do zdarneho konca. Drzte palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre