Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

stanka2612
29. feb 2016

@misela103 super to je skvely pristup 🙂 tiez som isla aj do prace,nemam ju narocnu a vsetko bolo v poriadku.pokial ju nemas fyzicky narocnu,kludne chod.drzim ti moc palce a verim,ze krv bude pozitivna 😉

sienna77
29. feb 2016

@mauerka 🙂 hehe, tak to som rada, ze mas taku dobru skusenost! verim, ze to tak bude aj nadalej! ja neviem, mozno to bolo preto, ze som nebola jej pacientka povodne alebo nemala svoj den, to neviem. ale bolo to naozaj velmi neprijemne. moze byt aj to, ze som komplikovany pripad a nie kazdemu sa to chce riesit. ja neviem. ale som rada, ze ty si spokojna! drzim velmi palce, aby to vyslo!!!!!

sienna77
29. feb 2016

ahojte, ste tu niektora tak, ze ste boli v roznych CAR na ivf? ak ano, vratili by ste sa do centra, z ktoreho ste odisli? aky mate na to nazor? my by sme chceli sit na treti pokus a najlepsie do centra, kde sme uz boli, nech nezaciname zase odznova. z prveho CAR som odisla, lebo som nebola spokojna s pristupom. v novom CAR som ale tiez nebola velmi spokojna. vratila by som sa do toho prveho, kedze zjavne nic nie je idealne a po odbornej stranke verim viac prvemu CAR. myslite, ze mi daju pocitit v tom prvom CAR, ze som odisla, ak sa tam vratim? ze moze byt lekar urazeny alebo nieco podobne, a tym padom odmeranejsi pri vysetreniach? co si myslite, prip. mate aj skusenost? co by ste mi odporucili? dakujem velmi pekne za radu!

misela103
1. mar 2016

@stanka2612 Ahoj dakujem ti krasne 😉 nie nemam ju narocnu robim papierovacky na urade 😝 a tebe sa podarilo na prvýkrát? ja som trosku zmatena pretoze nam nezostali do rezervy vajka.... tak pevne verim ze toto bude sampion ako povedal pan dr. haburlak 🙂 ozaj nevies ako to je s kontrolami po transfere? ci mi budu brat len krv? a ci mam byt nalacno?

chmurkaxy
1. mar 2016

Ja som v Gyn-Five veľmi spokojna. Chodíme tam od 2010, absolvovali sme 3IUI, jedno Ivf (et a KET 2011-2012) a druhé minulý rok v lete (jun-jul 2015), teraz som druhý deň po KETe. Vždy ku mne boli milí, otvorení,ferovi. Začínala som u Mareka Drabeka, veľmi som bola spokojná aj s ním,podľa mňa sme si sadli. Pri tomto druhom IVF chodím väčšinou k Harbulakovi, je veľmi sympatický a naozaj mám pocit,že veci rieši,poslal ma aj na repro imuno. Vždy je usmiaty,nech sa opytam akúkoľvek somarinu,ešte nikdy mi nedal pocítiť,že by som nemala. Stenová má konzultovala v lete počas stimulácie, ona síce nie je typ na srandicky,ktoré ja trepem bežne, ale jedno zle slovo na ňu nemôžem povedať. Korektná, kompetentná. Včera som bola na KET u Behunovej a ona je super, sme sa počas vkladu dosť nasmiali.
Za mňa GynFiv na 100% áno, lebo biznis je to všade. Pokiaľ je to súkromné centrum a kapitalizmus, vždy to bude o číslach (ktoré sú ale pôvodne myslené ako ochrana identity). Zároveň, repro medicína je už teraz tak strašne vyťažená,že nie je možné pamätať si 100% pacientov a pristupovať k nim osobne,na to majú počítače, aby si pripomenuli. Podľa mňa je Gf, čo sa týka odbornosti a prístupu, na vrchných priečkach.
Ps: malého máme nakoniec prirodzene,takže toto nie je len oda na inštitúciu,ktorá mi dala dieťa 🙂

stanka2612
1. mar 2016

@misela103 ahoj ano,vyslo nam to na prvy krat,vkladali dve,ujalo sa jedno...a zostali aj mrazaciky...na kontrolu som isla dva tyzdne po transfere,brali mi krv a isla som tam rano na pol osmu ale nepamatam si uz ci nalacno...ale asi nie asi som doma suchy rozok zjedla s vodou...po krvi ti este v ten den zavolaju aky je vysledok a ak budes tehu,tak o tri tyzdne este pojdes na UTZ do GF a potom uz budes chodit na poradne k svojmu dokimu...drzim ti velmi palce,nech sa ten sampion uhniezdi krasne 😉

bubinko1506
1. mar 2016

ahojte, pridam aj ja svoju skusenost. povodne sme zacali chodit do Ferticentu, ale odtial sme odisli kvoli pristupu lekara - na kazdu otazku mal odpoved - to budeme riesit potom, to nie je teraz problem. akonahle zistil problem u manzela, tak moje vysetrenia odflakol. stratili sme tam rok a kedze nam na genetike objavili problem, odmietol ist do ivf, lebo ho vraj mozeme zazalovat, ak by sa nepodarilo.
presli sme do GF k mudr. behunovej - uplne iny pristup, na otazky mi v pohode odpoveda.
v kazdom CAR je to o prachoch, vsade si poriadne priplatime. pre mna je GF po odbornej a ludskej stranke na prvych prieckach bez ohladu na vysledok.

misela103
1. mar 2016

@stanka2612 Ja idem na prvu kontrolu 10 den cize uz buduci pondelok a potom este 14ty den po transfere ... ano viem ze este potom po 3 tyzdnoch a potom uz k svojmu... dufam pevne verim ze to bude nas vitaz 🙂 ... nwm ci to je sice dobre znamenie ale od vcera ma tak trosku pycha pod bruskom.... nevies nahodou co by to mohlo byt? 😖 😝

stanka2612
1. mar 2016

@misela103 to je normalne,aj mna pichalo to nic.dolezite je aby si nezacala spinit alebo krvacat...a mas aj nejake ine priznaky?lebo ja nemala ziadne...som si aj myslela ze nic z toho a bum krv ze pozitivna

misela103
1. mar 2016

@stanka2612 nuz asi ziadne .... okrem toho ze by som stale spala 😝 a straaaaasne ma bolia prsia aj na dotyk 😖 😝 ale nie ma zacali bolet este niekedy potom ako som prestala so stimulkou.... tak aj ja pevne dufam ze sa to podari.... ze to takto malo byt ze nam ostal len tento jeden malicky hrasok 🙂 a vysledok sa mam dozvediet okolo narodenin tak verim ze to bude moj najkrajsi darcek 🙂 verim ze je to premna takto zariadene 🙂 😎 inak to byt nemoze.... vcera ma sice vydesilo ze tie 2 to vzdali a ta predstava ze by som musela zas cakat 4-6 mes. a prejst si tym odznovu .... potom som si spomenula na sampiona a povedala si ze musim verit.... aj ked bude co bude my to neovplyvnime .... nicim...

stanka2612
1. mar 2016

@misela103 ten spanok som mala aj ja aj unavu,ale inak nic...to su dobre symptomy 🙂 🙂

malena123
1. mar 2016

@stanka2612 ahoj. ja by som sa chcela spytat, ako to cele prebieha, stimuacia, odber vajicok, kontroly pred odberom, a kolko si asi chybala z prace? odber vajicok robia v celkovej anesteze? boli to?

stanka2612
1. mar 2016

@malena123 ahoj,no nastavia ta podla cyklu ( menzesu) oni ti povedia kedy jest ake lieky,kedy a ako pichat injekcie,kedy na odber vajicok ako aj na vklad,aj kedy musi prist partner dat spermie,vsetko sa to udeje v ramci jedneho cyklu ( od menzesu do menzesu) z prace som moc nechybala,v den odberu som nebola,v den vkladu som nebola,len ja som ucitelka,robilo sa to v lete,cize boli prazdniny,ale po ET som este normalne chodila do prace tyzden a potom boli prazdniny...odber vajok robia v celkovej narkoze a mna to moc nebolelo,musela som tam este dve hodiny po odbere zostat a potom som mohla ist domov ale musis mat sprievod.

malena123
1. mar 2016

@stanka2612 dakujem za odpoved. tie injekcie sa ako dlho pichaju? bolo ti od nich zle? vykyvy nalad? bolesti? takze v nemocnici si bola len 1 den a ani spat si tam nemusela?

stanka2612
1. mar 2016

@malena123 pichaju sa do brucha,kolko to si uz fakt nepamatam,len viem,ze som z nich mala take nafuknute brucho,to vies,hormony,ale dalo sa,vykyvy nalad mam skor teraz ako tehu 😀 a spat som tam nemusela,dve hodky po odobrati ides domov,to to cez posvu vezmu tie vajka nejakou sondou alebo cim...to neni operacia...cize v pohode,nebolo to nic prijemne ani vyslovene neprijemne,brala som to ako fakt,ked som chcela baby...proste co v centre povedali,to som plnila...a vy ste este neboli na konzultacii?

malena123
1. mar 2016

@stanka2612 boli sme na konzultacii a prave dnes mi schvalili IVF, len tieto veci mi nejak este nehovorili a dost ma to zaujima kvoli robote 🙂 do ktoreho centra si chodila?

stanka2612
1. mar 2016

@malena123 do Gyn-fivu v BA

misela103
2. mar 2016

@stanka2612 tak to ma teší.... a dnes som sa zobudila stym že mi je strasne teplo chvilu na to zas zima... a zas teplo a takto sa to striedalo... 😒 snad na mna nic nelezie ale nemalo by lebo si davam velky pozor

misela103
3. mar 2016

Dobré ranko.. vcera som baby neodolala a test si urobila... som dnes 6ty den po vklade... a test nic... nic tam nebolo iba ta jedna ciarka ☹

stanka2612
3. mar 2016

@misela103 este je skoro

misela103
3. mar 2016

@stanka2612 mysliš? snad mas pravdu...

stanka2612
3. mar 2016

@misela103 ak by si aj bola tehu uz tak to si iba v nejakom tretom tyzdni a to este prirodzene by si o tom ani nevedela...

misela103
3. mar 2016

tak ano niektore zeny ani v druhom ci v tretom mesiaci to nevedeli 🙂

janaplt
3. mar 2016

@mauerka Zajtra začínam

mauerka
3. mar 2016

@janaplt Ja dnes 1DC, takze zajtra nabieham na prve sono a od nedele pravdepodobne teda zacinam uz s Puregonom, doteraz len Diphereline - mam dlhy protokol. tak pojdeme priblizne rovnako .-)

chmurkaxy
3. mar 2016

@misela103 ahoj,nestresuj sa. Počkaj dva dni. Koľko embryjok ti vkladali? A koľko mali dní?

misela103
4. mar 2016

@chmurkaxy Ahoj, nuz snazim sa.... embryok vkladali len 1 pretoze z 5 nam ostali 3 a z nich bolo super len jedno a povedal embryolog ze sa pekne vyvijalo.... a tie ostatne to na pol ceste vzdali... takze nemame ani mrazacikov... ja mam PCOS... no mali sme PK cize malo 5 dni ked ho vkladali... a od vkladu je to dnes 7 dní.... v pondelok 10ty den ideme na 1 kontrolu kuknu vysku HCG v krvi...

chmurkaxy
4. mar 2016

@misela103 držím päste! Určite to dobre dopadne! 😘 hladkej bruško a ver bojovnikovi!

chmurkaxy
4. mar 2016

@misela103 a k tomu testu, vraj čerstvé embryjka sú lenivejsieco sa týka produkcie hcg,preto to chvíľku trvá. Pri EToch som mala neskôr čiarky,aj keď to nedopadlo, ale to mojou imunologiou.

misela103
4. mar 2016

@chmurkaxy Dakujem krasne ano hladkame neustale 🙂 ... len cim je pondelok blizsie a blizsie som ja viac a viac nervoznejsia 😝 ano viem... nesmiem... no snazim sa ako sa len da 😉 ... ano pocula som ze to na teste cize v moci nemusi ukazat podstatna je krvicka 😉 tak pevne verim .... skusim si urobit test este v nedelu rano a potom uz do pondelka nejak prezijeme hadam 😎 a potom uz bude snad len a len dobre 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre