Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elenkaba
9. mar 2016

@misela103 tento cyklus to uz asi nevyjde, ale dalsi bude uz urcite uspesny! Aj na sa podarilo az na 3 vklad. Budem drzat palce!

misela103
9. mar 2016

@elenkaba No ten dalsi uz budem veru verim... ale este na to nejak nemyslim to je este daleko.... takze vy ste vycerpali vsetky 3 IVF? ja by som to mozno nebrala tak tragicky keby nam ostali aspon mrazacikovia ale ani tí nie... a to ked aj pri dalsom budeme mat len jedno embryjko tak neviem... a nevies kolko sa caka na dalsie IVF? lebo ja som citala ze 4-6 mes. a dakujem ze budes drzat palce.... ved ja tu budem priebezne informovat kedze len tu najdem niekoho kto mi poradi 🙂

elenkaba
10. mar 2016

@misela103 nie 3 IVF, ale bol to treti vklad, z prvej IVF stimulacie boli 2 vklady a z druhej IVF stimulacie ET, ktory sa zatial drzi v bruchu. Na dalsej stimulacii sme boli cca 9 mes.od prvej ale to iba preto ze medzitym som mala skory potrat a lekari odporucili cakat. Inak stacia tie 4 mes. vacsinou.

misela103
10. mar 2016

@elenkaba aha tak to teda je... nuz nam z prvej stimulky ostalo vlastne len toto jedno... zajtra ideme zas na krv ale neslubujem si od toho nic... ☹ som s tym uz zmierena.. nuz v kazdom pripade si dame pauzu nech sa telo ocisti od tych vsetkych hormonov.... a som zvedava teda co mi povedia ze co a ako dalej... ja by som chcela ist este raz na laparoskopiu.... tak uvidim co mi nato povedia... a tebe drzim palce nech to spolu dotiahnete do stastneho konca 🙂

bubinko1506
10. mar 2016

@misela103 nam po prvom IVF tiez nezostali ziadni mrazacikovia - mali sme vtedy len 2 embrya vhodne na vklad, a ten bohuzial skoncil potratom v 6tt. na dalsie IVF mozes ist az po 3 mesiacoch, ale ziadost mozete kludno podat pri najblizsej konzultacii.
neviem, ake vysetrenia ti robili, ale skus sa objednat na reprodukcnu imunologiu, hematologiu, a aj s partnerom na genetiku.
nam sa podaril tiez az 3. vklad - v druhom IVF bol ET uplne negativny. sice nam zostali mrazacikovia, ale chcela som to vzdat a vykaslat sa na cele IVF. zacali sme s muzom riesit adopciu, vybavili sme vsetky formality okolo toho . presvedcil ma, aby sme skusili predsa len este jeden vklad, ved pri adopcii sa na babatko caka dva roky, tak som isla na KET a cakame rovno 2-nasobnu radost.
nestracaj nadej, raz sa to urcite podari. vyuzi cakanie na dalsie IVF, aby si si oddychla od hormonov, chodte s muzom na wellness - tak ti cakanie ubehne rychlejsie a pomoze ti to mysliet pozitivne.
drzim palce, nech je dalsi vklad uz uspesny

misela103
10. mar 2016

@bubinko1506 nuz robili nam tie klasicke zatial... hned na zaciatku odporucili laparku ale ja som si ju nedala urobit u nich ale robila mi ju moja gynekolog a to bola chyba... mam PCOS... nuz podla mojim problemom je aj vaha... za ten cas cakania potrebujem schudnut aspon kolko tolko.... ja som velmi pribrala pri braní duphastonu... :-/ vsak uvidime co povedia zajtra.... tak ja verim ze raz sa to podari urcite.... zo srdca vam gratulujem 🙂 dakujem za mile slova 🙂 vazim si ich moc 😉

bubinko1506
10. mar 2016

@misela103 laparku odporucam priamo u nich v GF, je to len vramci jednodnovej chirurgie, takze na dalsi den rano ta pustia domov. mne ju robila dr. behunova, nezostala mi takmer ziadna jazvicka a prezrela fakt vsetko.
laparku mi po potrate robili aj na antolskej a neda sa to porovnat - v pupku mam "krasnu" jazvu a aj sa to dlhsie hojilo.
neviem, ako to funguje pri pcos, nemam s tym skusenosti, ale vtedy ide chudnutie asi tazsie - skus nejakeho vyzivoveho poradcu alebo osobneho trenera kontaktovat - mozu ti nastavit jedalnicek a cvicenie presne na mieru
este raz drzim palce a ak by si cokolvek potrebovala vediet alebo sa vyrozpravat, tak kludno pis

misela103
10. mar 2016

@bubinko1506 Ano aj moja jazva vyzera priserne a povedali mi ze rano urobia a vecer idem domov no nakoniec som musela ostat lebo mi to zacalo krvacat.... :-/ a nakoniec sice zistili ze som nepriechodna ale dr. stenova ziadana a ten drilling a ten mi neurobili :-/ neviem kde to zlyhalo... hej veeelmi tazko sa chudne pri pcos... vsak ja som za dva mes schudla 2kg.... :-P ale sa cudujem ze popri stimulke som nepribrala coho som sa velmi bala prave naopak schudla som 2 kg... a stres som este nemala ten prisiel az tento tyzden.... hej budem musiet nieco vymysliet... lebo toto je des.... sama to nezvladnem.... dakujeeeem si velmi mila... to vzdy potesi kd ti niekto ponukne pomoc 🙂 vdaka drzte sa 🙂

zuzsat
10. mar 2016

@misela103 test si nerobila?

misela103
10. mar 2016

@zuzsat este v stredu to bol 12 den po transfere... a bol negat :-/

zanettta6
10. mar 2016

Ahojte dievčence..sledujem,že sa vyznate..tak poprosim o radu,sme objednaní na 1konzultaciu do GF,neviem či potrebujem nejaké papiere o zdrav.stave hneď teraz,lebo môj lekár mi povedal,že si mam najskôr vybrať pre ktoré sa rozhodneme a potom mi nachysta všetko čo treba.Mam z toho veľké obavy,chcem spýtať co treba urobiť,aby mi zdravotná poistovna čim skôr schvalila IVF,aby sme to stihli,lebo v máji mam 39r,prosím ešte viete mi info koľko musí. vybrať tých injekcii,lebo cicty horor ako ich pichnem😉 ďakujem za každú radu😉

janaplt
10. mar 2016

@mauerka Tak to hej, to je pravda 🙂 inak mne MS ani nemeškala, dostala som včera tak zajtra idem na kontrolu ako to so mnou vyzerá a čo a kolko dalej pichať, som zvedavá 🙂 Inak, bude ma dr. vyšetrovať vaginálnou sondou? trápna otázka, viem, ale mám si dať vložku, či?

mauerka
10. mar 2016

@janaplt vaginalnou ☹ v kabinke das vsetko dolu a k lehatku prejdes len tak "naostro" Jr to neprijemne, ale tak co uz, musia s tym pocitat ak oni aj my, takze to neries, to je najmenej. Povedia ti, ci mas uz dostatocne nizku sliznicu a ci sa teda moze zacat so stimulaciou. Tak nech ti to dobre dopadne .-) ja idem cez vikend na prvu kontrolu pri Puregone, tak uvidime, co sa tam crta...

mauerka
10. mar 2016

@zanettta6 Klud 🙂 na prvu konzultaciu ti nic netreba, podstatne pre poistovnu je, kedy je ziadost PODANA.
No a injekcie - posledne 4 dni stimulacie som pichala v jeden den 4 rozne injekcie sama do brucha 🙂

zanettta6
10. mar 2016

@mauerka Dakujem moc,si zlata ako hned si ma upokojila..ok tak najskor konzultacia a potom. uvidime krok po kroku..no tie injekcie asi nezvladnem,asi necham na polovicku,este netusi😉Vedela by si mi prosim este ,ze kolko ta to vyslo a kolko preplaca poistovna?ja mam vseobecnu..vdaka

mauerka
10. mar 2016

@zanettta6 poistovna je jedno ktora - preplacaju myslim 1100€
kolko budes doplacat ty zalezi od toho, co budes pichat /doplatky za lieky/, ake vysetrenia a postupy budu potrebne /napr. doplaca sa za napichnutie spermie do vajicka - a tu zase zavisi KOLKO vajicok sa bude napichovat, dalej sa doplaca za mrazenie, embryoskop, lepidlo... v skratke minimalne so sumou 1200-1500€ ako doplatok treba pocitat.
My konkretne sme svojho casu pred 3 rokmi doplacali este k poistovni cez 2000€ a teraz stimulujem ako samoplatca, tak si vies predstavit...

zanettta6
10. mar 2016

@mauerka hmm,tak to teda malo neni..este ked sa nezadari..fuu silna kava:-/mas dve deticky obe mas IVF? Preco teraz samoplatca?

misela103
11. mar 2016

Ahojte takze pre nas dnes akoncilo prve ivf je to negativne ☹ ako som aj cakala.... este aj mrcha mi prisla zrovna dnes.... ☹ nemam slov... ale raz sa to podari snad aj nam

stanka2612
11. mar 2016

@misela103 ☹ ☹ ☹ to je mi luto

Ale verim,ze druhe ti vyjde,strasne silno ti budem drzat palce ✊✊✊

misela103
11. mar 2016

@stanka2612 ano aj nam to je luto ale kedze som to ja cakala .... tak nesiem v pohode aspon zatial... jeeej dakujeme krasne vsak piseme si ze co je noveho 😉

zuzsat
11. mar 2016

@misela103 tak ja som ani nie sklamana ale nahnevana.. tak velmi som tomu verila ze az ... ☹

misela103
12. mar 2016

@zuzsat nuz ja som to tento tyzden uz vedela.... vcera mrcha prisla a take bolesti som mala ze uz o pol 9 som spala... dnes je mi chvalabohu lepsie.... a s vysledkom som zmierena bola.... tak ne i to lahke bolo to prve ivf a tam su sance male len som zvedava co vymyslia dalej kedze ja mam take uz tie vajecniky z toho pcos ze mam obavy co bude.... ci nam to skutocne vyjde mame uz len 2pokusy co nieje vela kedze vajok som mala aj teraz velmi malo... mam obavy ze nam tie dva pokusy stacot nebudu.... a sami si to platit vediet nebudeme.... ☹

zuzsat
12. mar 2016

neviem preco to musi byt tak drahe ☹ ja by som chcela skusit ivf ale nemame zbytocnych 1200 eur na lieky ☹

misela103
12. mar 2016

@zuzsat tak ja som za lieky dala do 400e ale za veci ako embryoskop metodu icsi predlzenu kultivaciu platila cez 900 e a tento jeden pokus nas vysiel cca na 1500e .... nuz aj oni musia zit z niecoho... ale zas na druhej strane ano je to dost drahe na nase pomery a tak vies ostava nam nieco ine ked tuzba je privelka... :-/ chodis do gynfivu???

janaplt
12. mar 2016

@mauerka No nejak som to prežila, bola tam v piatok pani doktorka Behunova 🙂 Vsetko v poriadku, vraj sliznica ako z ucebnice :D tak od zajtra idem pichat uz aj Gonal. Ty si ako dopadla na kontrole? 🙂 kedy máš cca plánovanú punkciu?

zuzsat
12. mar 2016

@misela103 ano tiez chodim do gyn fiv.... bola som len na jednom iui. druhe akosi odkladam. sice dr. behunova povedala aby sme este druhe skusili a ked nevyjde tak 3 mesiace pauza a ze pocas nich mam skusit schudnut rozhodli sme sa ze skusim najprv schudnut a potom pojdem na druhe iui a zatial sa budeme snazit prirodzene

misela103
12. mar 2016

@zuzsat ano schudnut par kil mam aj ja v plane teraz... my sme mali hned umele ale kedze mam to pcos tam je velmi tazke schudnut ale nieco aspon keby sa podari aj to urobi svoje....

baby24
13. mar 2016

Ahojte dievcata tak aj my po 4 rokoch snazenia sme objednani do gyn fivu v blave mate s nim dobre skusenosti? Dakujem za vsetky dobre rady .... 🙂

janula2003
13. mar 2016

@baby24 my sme zatial spokojni, sme len v procese, za sebou nejake vysetrenia a teraz nas caka nastavenie stimulky, ale zatial vsetci mili a nemaju problem odpovedat na otazky...takze zatial pozitivne

stanka2612
13. mar 2016

@baby24 za mna ti mozem dat len pozitivne referencie,bola som max spokojna so vsetkym,vsetci mili,odpoveedali na vsetky otazky,vsetko vysvetlili...za mna 👍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre