Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mkatkam
17. jún 2016

@lucka222 ahoj zavolaj si tam nech ta prepoja na doktorku a mozno mu napise ine.

baby24
17. jún 2016

@lucka222 jezis moja mrzi ma ze mate komplikacie daj vediet ako ste dopadli.. .

sonulienka13
18. jún 2016

Takze baby 🙂 dnes pred par minutami prisla mrcha 🙂 v zivote som sa nanu netesila tak ako teraz 🙂len skoda ze mavam take bolesti strasne pri nej ☹ ale od zajtra zaciname pichat Gonal F900 🙂

zuzanna_sc
18. jún 2016

@sonulienka13 to Ti verím,lebo ja som pred IVF sa tiež neveda dočkať kedy príde a verila že to bude na dlhú dobu posledná,hold dostavila sa ďalšia ☹
držím palce aby si stimulácie dobre znášala,aby ste sa na konci toho všetkého tešili 🙂

pahu
18. jún 2016

Ahojte pipiny!

Niektore si ma pamatate ale viacere nie, tak ja som ta, ktora otvarala este prvu temu pipiny z gyn fivu. Bolo to niekedy v roku 2006-2007 🙂

V gyn five som absolvovala mnozstvo vysetreni, 3 inseminacie a 2 IVF. Bohuzial neuspesne. Potom prisiel rozvod, novy vztah a opat snaha o miminko...
Kedze som popri stahovani zapatrosila niektore papiere a medzi tym aj tie z Gyn fivu, bola som si pre ich kopie. Dodnes ich vsak nemam, pretoze odo mna chceli aby som sa stretla s lekarom, dohodla si termin.. co vam poviem. Nakoniec som sa k niecomu dostala, ale boli to len protokoly k IUI a IVF..

Preco vam to pisem? Pamatam sa totiz, ze vo vysledkoch diagnostickej laparoskopie bolo napisane: "podozrenie na endometriozu-nepotvrdene".

Lenze po rokoch som zacala mat obrovske bolesti v case menzesu a ovulacie, nasli mi 9 cm lozisko endometriozy v stene hrubeho creva a dalsie 3-4 cm pri vajecniku.
Volala som do Gyn fivu opat, ze potrebujem tie vysledky aby som vedela ci je to rovnake miesto ako pred 9-timi rokmi..ziadne papiere mi vsak opat nedali.
A ja som skoncila na operacii - odstranenie 9 cm hrubeho creva a dalsieho loziska na onkologii v Bratislave...nebojte, som v poriadku.

A zahadne som 4 mesiace po operacii prirodzene po 10-tich rokoch otehotnela...

Uz len tolko: ak dostanete vysledky vysetreni urobenych v CAR, riadne si ich ihned precitajte. Ja som to neurobila a mozno ak by mi aspon vzorku vzali uz pred 9-timi rokmi, vyhla by som sa IUI, IVF, rozvodu, tazkej operacii a obrovskej jazve od pupka az "tam"...
Moj pribeh je stastny, mam super partnera, krasneho a zdraveho 2-mesacneho chlapceka a prajem vam to vsetkym co najskor...tak preto...

Vela stastia na dobrych (ludsky dobrych) lekarov a samozrejme zdravie pipiny!!!

Pahu.

leelloo
18. jún 2016

@pahu vdaka za tvoj pribeh, vsetky mame svoju cestu, niektoré stastnejsiu, niektoré menej, ale bojujeme ako vieme 😀 Želám ti vela stastia a radosti zo synčeka 😀

leelloo
18. jún 2016

@sonulienka13 drzim palce, ja stimulujem teraz 3 dni a uz sa nemozem dočkať, kedy zo skončí 😀

baby24
18. jún 2016

Baby od ktoreho dna cyklu je stimulka??

baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc ahoj bola si na ivf a nepodarilo sa chapem dobre??

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 asi to záleží od protokolu,ja som mala od 2.dňa pred IVF

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 ano dobre si pochopila

baby24
18. jún 2016

Aha takze budem misiet cakat na dalsi cyklus teraz na 6. Den cyklu idem na hyfosy a potom umele len neviem priebeh ako dlho to trva a tak... A vam sa teda nepodarilo??

baby24
18. jún 2016
baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc a preco sa to nepodarilo kolko vas to cca vyslo ja uz nicomu nerozumiem preco si za stastie musime platit aky ste mali problem??

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 ano nepodarilo,dĺža stimulácie závisí od protokolu,ktorý Ti napasujú na mieru,nie každá má rovnaké lieky,všetko Ti vysvetlia,priebežne chodíš na krv a ultrazvuk a podľa toho Ťa ďalej nasmerujú,my sme chodili každý druhý deň od 8.dňa

baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc takze je mozne zeby som to mohla stihnut aj tento cyklus?? A najprv musi byt schvalrna ziadost??

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 to keby som vedela prečo sa to nepodarilo,ak ani nemusím chodiť na IVF ,
stálo nás to cca 1000 euro,cena záleží od liekov a labolatórnych postupov,tie poisťovňa neprepláca-mala som 6 ebmbryí a 2 sme dali oplodniť ICSIS -tie sa podarilo obe oplodniť, ostatné sme nechli prirodzene a tam sa podarilo polodniť 2,mali sme predĺženú kultiváciu a dávali sme si mraziť embrya.
Chceli sme si dať vložiť 2 ale doktorka nám odporučila len jedno,že om mladá,je to prvý vklad,...

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 ono ide hlavne o to,že poisťovňa Ti schvaluje lieky,potrebujú byť schválené revíznym lekárom z poisťovne,ja som mala 2 druhy schvalované,trvalo to schválenie cca mesiac-mám VŠZP

janula2003
18. jún 2016

@baby24 ja som zacala stimulovat 24dc, takze je to individualne...a nas to vyslo na 2000€..

koalka14
18. jún 2016

Ahojte, tento týždeň som podpisovala žiadosť do poisťovne v CAR, chystáme sa na prvé IVF. Chcem sa spýtať.. to sa už schvaľujú aj tie lieky/injekcie, ktoré budem brať na stimuláciu? Lebo v tej žiadosti nič nebolo také napísané, bola to len jedna strana so základnými údajmi o mne. Nič ohľadom protokolu ani liekov tam nebolo. Alebo tie lieky sa potom až riešia keď poisťovňa schváli žiadosť? Ďakujem za info 🙂

zuzanna_sc
18. jún 2016

@koalka14 mne keď volali že mám schválenú žiadosť a prišli sme do centra mala som už nachystné schválené recepty,aj protokol pripravený.

baby24
18. jún 2016

@janula2003 a za aky cas si to mala schvalene ?? Aku mas poistovnu??

xxxena
18. jún 2016

@koalka14 ahoj poisťovňa ked ti schvali IVF.tak pojdes do centra a oni ti tam nastavia protokol, ktorý bude pre teba najlepsi. Niektore majú krátke a niejtore maju dlhe protokoly. Tam budes mat napisane kedy a ake injekcie potrebujes a odkedy si ich mas zacat pichat.

baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc strasne ma to mrzi ck sa vam stalo dufam ze to nebudem prezivat lebo uz teraz som na dne pri 2 vkladoch je asi vacsia sanca vsak ze??

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 myslím že určite väčšia,ale s tým už nič neurobím,ja som po vklade ostala na pn-ke ,nebolo mi dobre,tak som sa doma šetrila,vyslovene,ale začala som tušiť že sa to nepodarilo,keď som na 8,deň po vklade začala špiniť a na desiaty sa dostavila mrcha,hovorila som to sestričke,a ona že to ešte neznaméná že nemôžem byť tehotná,ale test z krvy bol negatívny,ale mám ísť ešte raz v pondelok na kontrolný test,ale to by sa musel stať zázrak.

koalka14
18. jún 2016

@xxxena ďakujem za vysvetlenie ;) Takže po schválení žiadosti to všetko už koordinátorky riešia? Protokol a injekcie? Dr. ku ktorej patrím v centre mi to už nebude vysvetľovať? Ja si to všetko študujem na nete čo sa dá, ale k tomuto som sa akosi nedopátrala.

baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc napis mi potom co akko si dopadla... Drzim palce moja idete aj na druhy vsak ze??

baby24
18. jún 2016

@zuzanna_sc na hyfosy si nahodou nebola???

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 napíšem Ti,jasné,nie nepôjdeme ,potrebujem čas,zle to zvládam,už pri troch neúspešných IUI som bola na tom zle,ale toto ma položilo úpne,prejde leto a potom uvidíme,máme ešte mrazené embya ,ale neviem či to využijeme,nerozmýšľam teraz nad tým,chce to čas.

zuzanna_sc
18. jún 2016

@baby24 ni ,ja som bola na klasickej laparoskopií a robili mi aj "prefuky"-teraz sa to volá inak,ale princím je rovnaký,nič mi nenašli,hold nemáme šťastie,mám PCO

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre