Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mom311
7. aug 2016

@baby24 tým,že na to budeš stále myslieť uz aj tak nic nezmenis. Akurát sa viac vystresujes. Teraz je podstatne uz len to,čo príde. Zajtra odber a potom embrya. Ten stres ti viac uskodi ako pomôže. Takze sa nakopni na to,že od zajtra je novy začiatok a všetko bude tak ako má byt! Tým,že si neprestala fajcit neznamená,že sa to nepodarí. Akurát sme ti písali,že to môže znížiť šancu. Ale to znížiť neznamená,že je to nulová šanca. Takze odteraz len pozitívne. To máš prikazom! 😉

lin34
7. aug 2016

@mom311 vdaka 🙂

zuzsat
7. aug 2016

@baby24 ja si tiez nemyslim ze fajcenie by az tak to malo ovplyvnit. drzim palce a ked sa to podari tak sama od seba prestanes s fajcenim... a kolko zien ani neprestalo. naozaj sa nestresuj zbytocne. uprimne aj keby si prestala pred stimulkou si myslim ze vysledok by to neovpluvnilo kedze nikotin ostava v tele niekolko rokov. takze este raz. drzim palce a nemysli na kraviny ktore aj tak nie su pricinou!

baby24
7. aug 2016

@mom311 prosím ta zlatko pri odbere vajíčok budem potrebovať nejaké financie?? Vieš mi ešte poradiť??

baby24
7. aug 2016

@zuzsat dakujem dosť ste ma ukľudnili uz to nech mám za sebou ☹ veľmi túžim po fazulke idem sa z toho zblázniť ☹ďakujem za všetko 🙂 ste všetky super ďakujem za podporu

chelly
7. aug 2016

@baby24 platit by sa malo az pri vklade pokial si dobre pamatam. drz sa, nech je kvalitna uroda 🙂

mom311
7. aug 2016

@baby24 pokial si dobre pamatam,tak sa vsetko platili az pri vklade. Ale moj odber bol pred 3rokmi,tak asi by som si zobrala pre istotu nejaku 100 ako rezervu ak mas po ruke. Inak poradit mozem len to,ze sa treba dobre naladit. Je to velmi kratky zakrok. Treba prist s doprovodom. V ten den som ostala doma a dost som spala,tak mi bolo najlepsie. Ja som mala tusim 24vajicok,co je az moc,tak mi dali aj infuziu. Citila som trosku bolest v podbrusku,ale do vecera to bolo ok. A od zajtra treba pit veeeela vody. Ale to ti povedia. Ja som si inak dala vsetky vajicka napichat ICSI. Nebolo to lacne,ale s nasim spermiogramom sme si povedali,ze ine skusat ani nebudeme. Drzim palce zajtra.

baby24
7. aug 2016

@zuzsat @mom311 @ janula2003 @chelly ďakujem za všetko ze ste mali so mnou trpezlivosť a teraz už len dúfať 🙂 ďakujem :-*

zuzsat
8. aug 2016

@baby24 drz sa

baby24
8. aug 2016

Ahojte baby doteraz som spala takže som nenapísala vajíčok som mala 12 takže super stále mám mierne pichanie vvpodbrusi zajtra o 11,budem vedieť viac 🙂 Ďakujem vám

zuzsat
8. aug 2016

@baby24 sikula... zvladla si to... tak cakame na zajtra 😉

clarissa77
8. aug 2016

@baby24 pekna uroda..drzim palce, nech sa co najviac oplodni 🍀🍀🍀

mom311
8. aug 2016

@baby24 vyborna sprava. Velmi sa tesi. 👍🏻😉

misela103
9. aug 2016

@baby24 Super 🙂 zvladla si to a pocet je super 🙂

baby24
9. aug 2016

Tak papulky konečne som doplakala idem vám písať z 12, vajíčok 8 zrelých a oplodnili sa len dve teda povedala ze aj poobede budeme vidieť či sa oddeľujú ci co to.... ☹

clarissa77
9. aug 2016

@baby24 coze?? Ako to? Aku ste zvolili techniku?

chelly
9. aug 2016

@baby24 urcite to bude ok a ostali len ti najsilnejsi bojovnici, drzim palce

baby24
9. aug 2016

@clarissa77 icsi všetky sme dali napichovat... Je to zlé ze??

baby24
9. aug 2016

@chelly vlastne ak dobre chápem ešte nič neni vyhráte budem to vedieť až zajtra ráno však ze??

chelly
9. aug 2016

@baby24 tak je velka sanca ze sa budu pekne delit do vkladu, predpokladam ze ten mas pozajtra. bohuzial nie vsetky sa podari oplodnit, cize nejaky ten "odpad" je uplne normalny. treba len verit, ze tie co zostali to daju aj za tie ostatne.

baby24
9. aug 2016

@chelly vklad mám už zajtra bože potrebujem silu ináč sa zbláznim modlim sa,stále mysite na nás zajtra :-*

clarissa77
9. aug 2016

@chelly ako je to mozne? Cim to je? Od coho to zavisi? Nejde mi to do hlavy. Ja som pri tom softe mala 2 minivajka a obe sa oplodnili a vydrzali pk. I ked z nich nakoniec nic nebolo. Alo mozu z 12 ostat len dve?

chelly
9. aug 2016

@clarissa77 to je kvalitou vajicok a spermii, dovnutra bohuzial nikto nevidi. statisticky sa vraj oplodni 75%, no niekomu vyjde viac, niekomu menej....

clarissa77
9. aug 2016

@chelly ach jo..😔😔 dakujem

chelly
9. aug 2016

@clarissa77 tak vies, mne sa zas vzdy pekne oplodnili a aj delili a prd z toho... vysledok je vzdy medzi nebom a zemou

clarissa77
9. aug 2016

@chelly no to hej..tak keby aj jedno ale bolo by z neho mimi, bola by som spokojna..🍀🍀🍀

janula2003
9. aug 2016

@baby24 ja som tiez dlho plakala ked mi povedali, ze z 12 zostali 2..vsak uspesnost mas 25% zatial...preco si si nedala predlzenu kultivaciu? ci si nechcela?
budem drzat palec a dnes poslednu cigu :D

janula2003
9. aug 2016

inak chcela by som vas upozornit na velky cenovy rozdiel pri vyberani liekov...treba ich vzdy vybrat v lekarni v centre, tam maju dohody...
1. cyklus IVF - 500,00€ v lekarni pri GF (bez par drobnych)
2. cyklus IVS - 737,00€v v lekarni Dr. Max...
rozdiel 237€, to nemozem ani manzelovy povedat..keby som to vedela, ze je tam az taky brutalny markantny rozdiel, dam si tu namahu a pojdem do lekarni A-medical...ale co uz...pred mojim muzom pst :D

mom311
9. aug 2016

@janula2003 ked je nízky pocet embryi,tak sa predĺžená kultivacia neodporúča. Uprednostňujú čím skorší presun do maternice,lebo vraj v prirodzeným prostredí im je najlepšie. To povedali jednej dievčine,čo bola so mnou na odbore a mala malo vajíčok.

@baby hlavne za to neobvinuj len seba. To je kombinácia veci. Tvoje vajko mohlo byt ok,ale trafili zlu manželovu spermiu a naopak. Čiže to nie je nikoho vina. Je to príroda. Poviem ti 2 prípady z gynfiv. Dievčina mala LEN 1 vajíčko, bolo zrele, podarilo sa oplodnit, vyvíjalo sa a aj sa uchytilo a bolo z toho babo! Aká tam bola šanca? Veeelmi mala,ale bol to ten správny bojovník. Potom tu bola iná,ktorá mala vyše 30 vajíčok, nepamätám si kolko z toho sa podarilo oplodnit,ale bolo ich dosť. Na prenos boli vhodne LEN 2!!! A bohužiaľ neuchytili sa. Dá sa v tom hľadať logika,štatistika? Nedá. Príroda je mocna. Takze ty teraz musíš veriť,že zajtra ti vložia toho alebo tých správnych bojovníkov!!! Budem na teba myslieť. A teraz posielam embryam energiu, nech sa správne delia. 😉

mom311
9. aug 2016

@janula2003 Ja som si myslela,že vieš,že ten rozdiel je v stovkách?? Preto som ti nepisala,že určite sa to oplatí v lekárni v gynfiv viac. A neboj manželovi nic nepovieme. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre