Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gabika31121985
14. okt 2016

Ahoj no mala som 4 a 4 mi zatiaľ ostali ale spravia predĺženú kultiváciu a v utorok by som mala ísť na vklad. A ty ako ?

gabika31121985
14. okt 2016

@miskab Ahoj no mala som 4 a 4 mi zatiaľ ostali ale spravia predĺženú kultiváciu a v utorok by som mala ísť na vklad. A ty ako ?

miskab
14. okt 2016

@gabika31121985 mne napichovali 12 vajok 3 prirodzene, a z toho ostalo 9 a 2 sa oplodnili prirodzene a 7 ostalo co napichovali v nedelu mi budu volat kedy mam prist na vklad v pondelok mam vklad. len mam stale od odberu bolesti dole neviem preco, ked sa idem vycikat tak ma to boli cely spodok neviem co to moze bit , hadam to do pondelka prejde 😒

gabika31121985
14. okt 2016

@miskab aj mňa boli celí spodok a hlavne keď idem na wc . To bude ok neboj sa . A išla si na druhý deň po zákroku do roboty ?

miskab
14. okt 2016

Ja mam zivnost ja mam obchodik tak som ostala doma. 🙂 ja som nevladala ani chodit ja neviem preco som mala take bolesti na spodku a ked som isla na wc ma boleli vajecniky mechur vsetko a este aj boli nie je to uz take hrozne ale este ma boli.dufam mi nezacina ten OHSS

lilyianka
15. okt 2016

@miskab baby citam vasu diskusiu,že ste boli na vybere vajicok....ja som to absolvovala min.stvrtok a povedala som,že dobre,že som nevedela do coho idem....neskutocna bolest....dokonca ma pustili omnoho neskor domov ako zenu co lezala so mnou,mala som totiz podozrenie na krvacanie do brucha.,,,,davali mi infuziu,aj injekciu na bolest,samozrejme nic nezabralo...domov som odchadzala cela zhrbena,lebo narovnat sa mi nedalo....bolest riadna,presla az o dva dni....na treti den uz celkom fajn....dobre,že som si dala PK,lebo neviem ako by mi to tam skor vkladali......
Pri vklade mi jedna sestricka len tak mimochodom povedala,že dost ci pijem,,,,hovorim,že tak liter denne,,,že je tp hrozne malo a musim aspon pat l denne....cize nech sa paci ja som schytala OHSS,aj ked asi nie az v takej velkej forme,,,,od utorka sa nalievam aspon tromi litrami denne.....
Inak mne vybrali 19 vajicok a povedali mi,že ma to boli aj kvoli tomu,že ich bolo vela,že predsa len je to dost velky zasah.....snad som trochu pomohla
@gabika31121985

dagaz
15. okt 2016

Ahojte. V novembri idem na KET. Mozno...mame len 1 mrazacik. Ci ano ci nie uvidime po rozmrazeni. Nas posledny pokus. Dalsie uz nebudu🙂

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz ahoj,,,,a dalsie pokusy uz nemas?

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka nie...2 mi vlozili hned..neujali sa. ..dalsie 4 isli na predlzenu a s tych ostal iba jeden. A vzhladom na vek uz dalsie sance nemam😑

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz tak uvidis,že tento posledny sa podari....a kedy si bola na posledy na vklade?myslim po akom dlhom case od posledneho pokusu mozes ist na KET?
Inak oprav ma ak sa mylim,ale je to tak,že 1x absolvujes vyber vajok,ostanu ti mrazacikovia a ak sa nezadari ani tak ani tak,mozes znova absolvovat 2x vyber vajok,zase sa neujme ani prve ani mrazene vajka a teda este mozes ist na 3x,nie? ci to sprabne chapem

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka no..takze poistovna ti preplaca 3 komplet IVF. Ale len do dovrsenia 39 roku zivota. Ty ich mozes absolvovat aj 10 ak chces ale iba 3 ti preplatia ostatne si musis hradit vsetko sama ako samoplatca. Pri odbere vajicok a spracovani ti oznamia kolko ich mas a v akom zhruba stave su. Ides na prvy vklad a ostatne si das zamrazit. Ak sa prvy vlad neujme ako mne ides na ket. Mozes aj hned na dalsi mesiac. Od 1 dna cyklu zacnes uzivat lieky a ides na ket. Mozes to opakovat dokial lmas mrazacikov. Ak sa minu zacinas cely cyklus od zaciatku. Strastiplna dlha cesta.

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka ja som ich absolvovala 2. Tretie sme vzhladom na vek nestihli a kedze mame syna s 1.IVF tak nad dalsimi uz neuvazujeme. Ale ak by som nemala ani jedno dieta asi by som bola samoplatca a absolvovala aj 10 cyklov ak by bolo treba. Preto strasne vsetkym drzim palce aby sa aspon raz zadarilo. 🖒💕

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz ja uz som teraz v 1Ivf.....
Pri KET sa ake lieky uzivaju? A kedy ti tam mrazacika vložia? Musia pozerat asi aj kedy je ovulacia nie?

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz tak super mas aspoň jedno dieta 😉 ja dufam ze sa nam podarí hneď teraz....na prvy pokus ☺

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka od prveho dna cyklu beries lieky..juj teraz neviem ako sa volaju.1 tbl denne ..zajtra pozriem ..a beries utrogestan. ...ja som ho zamenila za inj.formu. nemusim si ho vkladat 33 krat denne a mat nechutne vytoky ale pichnem si pod kozu raz za 24 hod.inj. Je mi to pohodlnejsie ale su aj o dost drahsie ako itrogestan. Medzi 11 a 14 dnom cyklu ides do centra na sono a podla vysledku zacnu rozmrazovat mrazacika. Ja to vsetko absolvujem v novembri. Okolo 5.11 zacinam.

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka budem drzat palce aby sa zadarilo😚 velmi velmi. Moj uz ma 8 rokov 😊

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz dakujem ti velmi pekne....si zlata 😉 ja teraz uzivam utrogestan....3x denne po 2 tabletky....je to taka ostara ale co uz....
Este sa ta chcem spýtať.....povedali mi ze po vklade vajka zalezi na tom v akom zdr.stave som ja a teda aj aka spermia sa im podarila napichnut....mne sa po PK vytvorila 1 blastocysta kt.mi aj vkladali....vraj bola vo vybornom vyvine....ostatne 3 sa dalej nevyvijali a teda nemrazili z toho nic....ale po vybere mi hned dali zamrazit 8....myslíš ze mam sancu aby sa mi moja blastocysta hned uhniezdila....teda to vyslo hned na 1x? Mozno som taka truba ale ja som sa na stav blastocysty pytala embryologa tam....aj lekara a na druhy den ked som im telefonovala tak ajtej embryologicky na linke....a vsetci povedali to iste 😉 chcela som vedieť názor viacerych

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka treba len dufat a cakat. Teraz uz naozaj zalezi len od tvojho organizmu. Ja ked som bola prvy krat tiez som bola truuuuba zo vsetkeho😁teraz pri druhom som sa uz nrpytala skoro nanic. Iba na pocet odobratych a potom na pocet oplodnenych a tych co s zacali delit. Nic vac ma nezaujimalo. Pri prvom ivf mi vlozili 2 a jedno vajko sa ujalo...beha mi uz 8 rokov po dome 😉 pri druhom ivf tiez 2 vkladai ale neujalo sa ani jedno...ale ja som akosi od vkladu vedela ze s toho nic nebude...takze teraz treba uz len pozitivne mysliet ,nestresovat , vela pit a pockat si na prvy pozitivny odber😉

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz ja od vkladu fungujem normalne...cize chodim do prace a robim bezne veci co doteraz aj ked sa nenatahujem napr s ťažkými nákupmi....nejak mi nedalo ostat doma s vylozenymi nohami....povedala som si ze ak yo ma vyjst tak to vyjde aj ked budem fungovat ako predtym....pozitivne sa snazim myslieť aj ked sem tam pride ina myšlienka....ale to je asi prirodzene....vcera a dnes ma boli brucho ako pred menzesom tak sa trochu ajobavam...lebo neviem co to moze znamenat....po PK by sa embryo malo uhniezdit do 48h...aspon tak som citala....takze uz by malo byt 😉

lilyianka
15. okt 2016

@dagaz ja som 4 den po ET

dagaz
15. okt 2016

@lilyianka tak drzim palce😊nech sa pekne uhniezdi tam kde ma 😚

miskab
15. okt 2016

@lilyianka fuuuha no to si si teda dobre odtrpela , ja som tiez odtial ledva isla a cesta domov bola hrozna, dost som mala bolesti ale dnes je to uz super bolesti presli , zas som od brata dostala kasel, priedusky ma bolia,nadchu ... a v pondelok mam vklad :/ super neviem ci mi vklad odlozia ked som chora alebo nie

lilyianka
15. okt 2016

@miskab to neviem ani ja....inak den pred vkladom som bola aj ja prechladnuta...skús sa dat dokopy....ja som si na noc dala theraflu a v utorok mi nic nebolo....zajtra pi caj..oddychuj a skús si dat nejake kvapky

miskab
15. okt 2016

@lilyianka no sak pijem caj cely den, paralen som is dala, a od kaslu ditustat, no hadam sa dam dokopy do pondelka.Drzim moooc palceky nech to vyjde a si tehulka uz si si aj test robila?

miskab
16. okt 2016

Baby zajtra mam ist na vklad ale som chora,bolia ma priedusky ,vykaslavam zelene hlieny,horucku nemam... da sa ET odlozit alebo mozem ist na vklad?

mkatkam
16. okt 2016

@miskab ahoj zavolaj im a sa spytaj...mne to pride velke riziko ked kasles,co ak zrovna zakasles pocas et? Aby ti nahodou neublizil..najlepsie si zavolat do gynfiv

lilyianka
16. okt 2016

@miskab ja som 5den po ET,takze este neviem ako na tom som.....za par dni sa dozviem......
neviem ci tiurobia vklad,skus si zavolat na hotline,tam ti poradia
Mala si PK ci nie?

mom311
16. okt 2016

@miskab ja by som uvazovala tak,ze co je horsie a co znizi uspesnost,ci prechladnutie alebo zamrazenie a opatovne rozmrazovanie,lebo to sancu urcite znizuje. Odklad sa da urobit urcite. Ked ti teraz nevlozia po PK,tak ich daju zamrazit a pojdes na KET,ked budes fit. Otazka je,co v tomto pripade ta horsia moznost.

miskab
16. okt 2016

@lilyianka ano mala som PK , dnes mi maju volat z GF o kolkej mam prist zajtra na vklad.
@mkatkam horucku nemam, mozno mi bude zajtra lepsie , neviem co mam urobit, ked mi budu volat skusim sa opytat...a to sa da ET odlozit?

lilyianka
16. okt 2016

@miskab kedze sami ti budu volat,spytaj sa,ale nic nezatajuj,,,pekne im vsetko povedz tak ako si to napisala nam.....inak ja si skor myslim,že ti ho neurobiq,ale vychadzam z predpokladu,lebo v piatok mala ist kamoska s priatelom na vstupny pohovor,on vsak ostal prechladnuty a presunuli ich preto na dalsi termin.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre