Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

misela103
6. okt 2017

Takze dievca dnes som bola v uzasnom gyn fiv si po vypis z karty nakolko som u nich skoncila a ideme do Brna a poviem vam ze som velmi sklamana aj nahnevana na nich nakolko ich uzasny embryolog nam pri vkladoch povedal ze embryjka su uzasne pekne sa delili a bla bla bla a dnes som si v sprave nasla ze sa delili velmi pomaly a nwm co vsetko este som velmi nahnevana a hlavne pri prvom vklade kde to jedno jedine embryjo ktore sme mali bolo velmi nekvalitne a nam embryolog povedal ze sa krasne oplodnilo aj delilo neviem naco sa ten vklad potom uskutocnil teda viem ano prachy su silny pan u nich. Takze tolko my a gyn fiv. Ja som z nich velmi sklamana ☹ a velmi rada ze som odisla len asi neskoro nakolko nam ostal posledny pokus.

mkatkam
6. okt 2017

@segab090 ďakujem pekne. Potom som si pohľadála na nete. Veď mi to aj isto vraveli keď som volala,ale frmol v robote bol nezapísal som si to a večer už som si nebiola istá.

ana1012
6. okt 2017

@misela103 a to ti dali aj celú kartu s informáciami o tých embryach? Nemali s tým problém? Lebo v sprave vždy, keď som bola po OPU.., tak nikdy som nemala napísané, akú som mala kvalitu embrya... Iba samozrejme, embryolog vždy hovoril, že krásne embryo...

mkatkam
7. okt 2017

Baby ,len pre info...v pondelok 9.10. bude od ôsmej rano strihanie stromov v ulickach okolo GF BA. Všade sú tu cedule že vozidlá budú odtiahnuté.

katusikkk
7. okt 2017

@misela103
Aj si im tam urobila cirkus?
Pri mne by asi macety lietali.☹

misela103
7. okt 2017

@ana1012 tiez som sa cudovala ze to tam bolo napisane ... Bol tam cely priebeh vlastne kolko embry akou metodou kolko oplodnenych a o tych co vkladali tam bolo toto... Nemam problem tu spravu odfotit a dat sem ako dokaz... Smutne je len to ze nam bolo povedane ze sa pekne delili a su kvalitne... @katusikkk precitala som si to az mimo gf robit cirkus nieje moj styl a stejne by mi to nepomohlo ☹ uz je to jedno som rada ze tam uz viac ist nemusim

ana1012
7. okt 2017

@misela103.... Myslím, že asi každej potom hovorili, že aké krásne embryjka vkladáme... Ináč pekne svinstvo...!

sofia1
7. okt 2017

@misela103 baizaj zle sa mu ti cita,ked niekto nadava na nich,ja nechapem ci len my sme malu stastie a mame krásnu zdravu babu.tuez nam hovorili,ze mame zdrave embr.a tak aj bolo.drzim ti palce v Brne

borka31282
8. okt 2017

@mom311 Dakujem 🙂 aj sa tesim ale mam aj obavy, zistila som, ze sa az tak dobre nepoznam, a neviem co vsetko moze byt u mna problem

mkatkam
9. okt 2017

Baby zostalo mi trochu puregon. Opu som.mala v sobotu.mam to stále v chladničke. Viac info v správe. Najlepšie PK

hanka7951
9. okt 2017

Ahojte baby,najde sa tu medzi vami, ktora v Gyn-five absolvovala cisto len vysetrenia kvoli potratom? Som po dvoch MA, s otehotnenim problem nemam, len zial neviem v sebe babenko udrzat. Moj gynekolog mi odporuca prave Gyn-fiv, ale uvazujem aj nad Reprofit v Brne. Dakujem😉

segab090
9. okt 2017

@hanka7951 doporucujem ti urobit hematologiu a reproimunologiu. Hematka je v kazdom.meste a reproimuno v NR a PO. Cez centrum by som tie vysetrenia neriesila boli by len povrchne. Na reproimuno ti cedia pomoct a zistit pricinu MA. Mozno zvysene cytokiny, alebo NK bunky da sa to preliecit. Drzim.palce.

segab090
9. okt 2017

Idem sa s vami podelit o radost. Dnes 10dpt hcg 207

hanka7951
9. okt 2017

@segab090 dakujem za odpoved, urcite min. tu reproimunologiu si pojdeme dat aj s manzelom spravit..a gratulujem k duchovi na teste a drzim prsty nech sa to uspesne dobojuje az do konca 🙂

segab090
9. okt 2017

@hanka7951 ono live je silnejsi ten pasik len to na foto tak nevidno. Aj nebolo to z ranneho mocu ale az na obed. A dakujem 😍

monka_brumka
11. okt 2017

@misela103 my ideme za dva tyzdne na uvodnu konzultaciu k dr Harbymakovi. Tak som teraz z toho tak trosku vystrasena..Chcem sa opytat na toho embryologa...to je ten co robi vklad alebo potom ten co sa stara o vajicka ked sa oplodnuju? Niekde som citala aj o specialnom mikroskope, kde nemusi embryolog vajicka vyberat s kontrolovat ale robi to ten mikroskop.Ale je ti vraj velmk drahe...

narciska3
12. okt 2017

@misela103 Ahojte dievčatá, ono je to veľmi diskutabilné hľadať, kde je pravda. Lebo mne sa napríklad stalo, že mi volali, že vklad nebude nakoľko sa embryjko zmrazené po PK nedobre rozmrazilo. Vklad mi zrušili. Keď čítam vaše skúsenosti, hovorím si, ak ide GF iba o peniaze, ten vklad mi mohli zrealizovať a skasírovať 170€. Nechcem veriť tomu, že ak by embryjka neboli životaschopné, tak by ich vložili. Možno boli slabšie ale stále životaschopné, veď nejedna šťastná mamina mi dá za pravdu, že práve tá najslabšia blastocysta bola najsilnejším bojovníkom a vďaka tomu sú maminy. Ono je to ťažké, lebo je to o maximálnej dôvere, ktorú do CAR vkladáme.

kvet8inka
12. okt 2017

@monka_brumka Dlho som si len citala prispevky,lebo tiez som prvy krat absolvovala cely cyklus ivf od vysetreni mna,partnera,stimulacie,punkciu a samotny ET. Ale uz musim prispiet aj ja svojim nazorom,aj ked ma asi vela bab tu ukamenuje mojim nazorom. Ja som do GF prichadzala s uplnym ocakavanim,ved to kazda z nas. Nie raz som tam bola na kontrole krvi,sestricky ako aj lekar,ktory mal sluzbu boli vzdy ustretovi a milí. Nikdy som nemala pocit,ze by som ich obtazovala. Vzdy to bolo tak,ze ako som sa spravala ja k nim,tak sa oni spravali ku mne. Ani sa im necudujem,ze su obcas akoze podla niektorych neosobny,ale nech sa na mna nikto nehneva,ked mi sestricka da tlaciva pred punkciou,ci treba vybavit a potom v den punkcie je nas tam 5 na izbe a z toho 4 okrem mna nemaju tlaciva vypisane a pod,tak sa ani necudujem,ked potom musia lietat hore dole po chodbach a narychlo zhanat partnera,aby im to podpisal a so smutnymi ocami tvrdia sestricke,ze im tlaciva prinesu dodatocne. Ved to by aj mna nahnevalo. Ved ked idem na nejaky zakrok,tak mam mat snad vsetko pripravene. Tak ked k tomuto niekto pristupuje takto a to je banalita,ako potom pristupuje k celej liecbe. A dalsia vec z ktorej sa mi stavaju chlpy na tele,ze ked niekto povie,ze doktor mi nic nepovedal. Ved ked viete rozoberat uplne banalne veci tu na MK a riesit,aky mal doktor pristup a pod.,preco neviete otvorit usta a pytat sa aj lekara,maju aj telefon ak zabudnete ked ste pri nom. A dalsia vec,ktoru si treba uvedomit. Ani ku mne neboli vzdy sestricky usmievave,ich praca je od rana rutina,ruku na ❤ ani my ostatne nie sme kazdy den v 100%nej nalade v tej nasej praci a ludsky pristup mozete ocakavat akurat tak u obvodneho lekara niekde na dedine,kde si pozna vsetkych svojich pacientov. Vlastnym pozorovanim som zistila,ze tam sa strieda xy pacientov a uz aj spravanim som videla,kto je tam viac krat a kto novy par. Ved aj ja s partnetrom sme nejako museli zacat. S tymto vedomim som tam chodila a vsetko brala s nadhladom,ze davaju prednost profesionalnemu pristupu pred osobnym. Tiez ma negativne skusenosti a recenzie odradzali,ale az na vlastnej skusenosti som sa utvrdila,ze nie vsetko,co sa pise je aj pravda. Nikdy ma do nicoho navyse nenutili,aby na mne zarobili a ani som ten pocit nemala. A tiez brat treba do uvahy aj zdravotny stav kazdej z nas,lebo iny nazor na Car moze mat zena,kde je chyba v jej zdravotnom stave a iny ta,ktora je zdrava,ale partnerov spermiogram nie je v norme.Sorry,ze som sa tak rozpisala,chcela som len napisat svoj nazor. Nikoho nechcem urazit,nech uz sa rozhodne hoci aj na zaklade recenzii ktokolvek pre akokolvek CAR,nech tam ide s doverou v lekarov profesionalov a vsetkym prajem uspesne dotiahnutie az do // ciarok.

sonelka
12. okt 2017

@kvet8inka AHOJ, K TOMU TVOJMU, žE SA TI CHLPY STAVUJú Z TOHO, žE DOKTOR MI NIč NEPOVEDAL: išla som do gyn fivu 1. krát, a nielen ja som šla po prvý krát a ženy koľko krát ani nevedia, čo sa majú pýtať. Nikto učený totiž z neba nespadol. Áno, pre nich je to rutina, ale aj tak musia všetko pekne povysvetlovať. Mne sa napr. stalo, išla som na Hyfosy, akurát sme boli na dovolenke, nechcela som prekladať termín, a tak som cestovala 300 km tam a 300 km späť. ZBYTOČNE!!!! lebo mi nikto pri objednávaní nepovedal, že som mala mať pred vyšetrením chránený styk!!! Áno, teraz ked na tým premýšľam, tak si poviem, no jasné !!!! ale vtedy by ma ani vo sne nenapadlo, že až sa stal zázrak, a ja by som vtedy otehotnela, tak týmto zákrokom môžem o ten zázrak prísť!!!!!!!!

ria294
12. okt 2017

@kvet8inka každý ma nejakú skúsenosť....ta moja je zlá a sama najlepšie viem prečo. Prístup Harbulaka bol otrasný , po opu som sa chcela niečo spýtať , ale ani sa neobťažoval sa zastaviť pri mojej posteli a za pochodu mi povedal, že nech si zavolám ku Dr v NR, čo chcem ďalej robiť. A čo sa týka e-mailu, ani len nereagoval. Jediná Dr Stenová a sestričky v NR, boli vždy mile a ochotné....arogantný , nepríjemný ale stále profesionálne usmiaty Dr Harbulak, za peniaze všetko. A u mňa si ešte aj pomýlil strany, kde som mala oocyty, v papieroch na kontrole ľavá strana, výsledky z opu na pravej strane a jeho odpoveď bola , že to nakoniec boli aj tak cysty na pravo....veľmi profesionálne.

sonelka
12. okt 2017

@ria294 absolutne s tebou súhlasím, čo sa Harbuláka týka.... ja som sa sním nakoniec pohádala a buchla dverami. do očí som mu povedala, že to všetko je len o peniazoch - z jeho strany

linda10
12. okt 2017

Kazdy skor ci neskor pride nato ze GYNFI-VU len o peniaze ide.Moze mi hovorit kto co chce maju strasny pristup.Hamba im

kvet8inka
12. okt 2017

@sonelka Ja som mala Stenovu a s tou som bola velmi spokojna, Harbulaka som mala len 1 jediny krat na kontrole pocas stimulace,robil mi len sono. Nic viac a podstatne som s nim viac neriesila,takze k jeho osobe sa ja vyjdrit neviem. Ale ako vravim,ja som nastastie zdrava a problem bol len na strane partnera pri zlom spermiograme,mozno by som inak rozpravala,keby mam ja zdravotne problemy a ocakavam cielenu liecbu. Len som chcela celym prispevkom povedat,ze treba sa pytat,ked sa da,komunikovat s centom. Sto ludi,sto nazorov,ja si nikoho nezastavam,mozno som mala na cely priebeh ivf stastie. A ze im ide o peniaze je asi jasne kazdemu,inak by tych centier tolko nebolo a nepytali by take ceny za ukony.

monka_brumka
12. okt 2017

@kvet8inka dakujem..mozem ta poprosit o meno doktora?my mame uvidnu konzult s Harbulakom..vela bab tu prave na nebo dost nadava ...tak neviem ci sa potom len on bude o nas starat ci ako to je...

kvet8inka
12. okt 2017

@monka_brumka Ja som na uvodnej konzultacii mala MUDr. Stenovu. Tu mi pridelili hned na zaciatku,ako som sa telefonicky objednavala na prvu konzult. do GF. Hned na prvej konzultacii mi urobila vysetrenie,ster a zobrali krv. Ak mas nejake vysetrenia uz urobene u svojho gynekologa,budu chciet,aby si ich priniesla,ak nie,bezplatne ti ich urobia. Partnera poslu na spermiogram,ten sa plati a dohodnete si dalsi termin konzultacie kde podla vysledkov urcia dalsi postup. To vsetko som riesila len so Stenovou,vzdy mi dala termin,cas,kedy mam prist.Tychto konzultacii s tymyto lekarom bude viac,ale to je individualne,ze kolko. A podla toho,aky mate problem Vam odporucia,ci IUI,alebo priamo IVF. My sme mali hned IVF,pricom mi Stenova predpisala lieky (injekcie)na zacatie stimulacie. No a vlastne prave od stimulacie sa to vsetko meni,lebo uz sa chodi na kontrolu cca kazde 4 dni,rano medzi 7.30 - 8.30 bez objednania a vtedy ti uz vysetrenie robi lekar GF,ktory ma sluzbu. Tam sa striedaju. Ja som mala prve kontroly Dr. Behunovu, 1x Harbulaka a aj Stenovu. Vtedy uz sa neriesi,ku komu patris,tvoju ,,kartu,,maju k dispozicii vsetci. Dokonca punkciu mi robil MUDr. Brestansky,ktory pracuje pre GF v Nr. Ale ak chces zmenit lekara,kludne zavolaj do GF a poziadaj ich,nech ti daju iny volny termin bud Stenovej,alebo Behunovej.

mom311
12. okt 2017

@monka_brumka doktora si mozete vybrat. Akurat vam asi zmenia datum konzultacie podla noveho lekara. My sme mali Dr.Behunovu. Niekomu nevyhoju,lebo sa je trosku striha,ale pre mna to bolo praveze super. Ja nemam rada zbytocne reci a omacky okolo. ja som si ju vybrala na zaklade odporucania mojho doktora. Ale vsetko je individualne. Niekomu sadne ten, niekomu henten, lebo sme rozni. Drzim palce.

monka_brumka
12. okt 2017

@kvet8inka vysetrenia robia uz na prvej konzultacii? No ja mam porobene kadeco, lebo tento rok bol zial pestry..cize mam pytat od gyndosa veci a on uz bude vediet co dat?lebo cez telefon mi nepovedali nic, len ze prist 15 min pred konzultaciou vypisat papiere a konzultacia ze trva cca hodinu..ani manzela nezmienili ze sexualna abstinencia...u nas vyzera rovno na IVF, tak sa chcem spytat, ako dlho to trvalo od prvej konzultacie po realizaciu? Kamaratka spominala ze az pol roka, ale zato im vyslo na prvy krat...ona prave mala Harbulaka a velmi si pochvalovala...dakujem

kvet8inka
12. okt 2017

Na prvu konzultacii chod urcite aj s partnerom a nezabudnite si preukaz poistenca,zalozia vam tam na recepcii ,,kartu,,preto o 15min.skor. Lekarka sa pytala aj na rodinnu anamnezu mna a aj partnera vyspovedala. Potom musel ist von a mna hned vysetrila,robia si aj vlastne vysetrenia krvi. Na prvej konzultacii ti vsetko vysvetlia,co mas od svojho gyndosa priniest a ako vsetko prebieha. Pytala sa ma,ci som neplodnost riesila uz u mojho gynekologa a kedze ano,tak som mala na dalsi termin konzultacie priniest hormonalny profil a taktiez vysledky preventivnej prehliadky (vraj ak by sa realizoval uspesny vklad a toto by sa zanedbalo,potom by sa choroba tazko liecila). Nic viac som nepriniesla,z toho uvodneho vysetrenia mi urobili vsetko,dokonca aj vysetrenie na choroby,chlamidie a pod. Dokonca aj antimullerov hormon a protilatky na spermie. A kedze nic sa nepotvrdilo,vsetko bolo v poriadku,bola som este na laparoskopii na zistenie priechodnosti vajcovodov,nakolko v minulosti som prekonala chorobu,ktora mi ich mohla znepriechodnit. Medzi tym si priatel vybavil aj kontrolny spermiogram a kedze bol zly,musel ist aj urologovi,ktory mu odporucil ivf. Na zaklade toho nam poistovna zakrok preplatila,kedze ja som bola ok. A ano,kamaratka ma pravdu,moze to tak trvat,nam to trvalo vsetko tiez cca pol roka. Ale neboj,ten cas a mesiace tak velmi letia,ze si to ani neuvedomis.

veronka88
13. okt 2017

Ahojte pipiny, chcela by som sa podelit o cerstvu skusenost po KET. Vkladali mi dve blastocysty Ackove po PK. Uz 8. den som si nasla na teste ducha, 10. den trosku tmavsiu ciarku. Dalej som to neriesila, bola som si ista, ze som tehu, mala som aj vela priznakov - tocenie hlavy, zvacsene prsia atd. 14 dni po KET som bola ba krvi a HCG iba 47. Dost malo. ☹️ Bola som v soku, nekrvacam ani nic. Robila som si na druhy den duch a omnoho slabsia ciarka ako pred tym. Som z toho nestastna a na krv az o tyzden. Rozmyslam, ci naozaj pokracovat v brani estrofemu a utrogestanu, ci tym len zbytocne nieco neodalujem. Poradi niektora? Dakujem pekne

monka_brumka
13. okt 2017

@kvet8inka dakujem velmi pekne za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre