Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elimu
8. okt 2018

@butterfly333 Ahoj,budem držať palce. Ono je to individuálne a veľmi záleží od problému. Nám žiaľ zatiaľ nepomohlo ani 3. IVF a známej vyšlo 1. IUI😉 Treba sa hlavne pozitívne naladiť.

butterfly333
8. okt 2018

@elimu no u mňa je asi problém udržať tehu.

ajinka23
8. okt 2018

ahojte môžem sa pridať? 15.10 ideme na prvú konzultáciu. Máme potvrdený zlý spermiogram.

sevcikovaanna
8. okt 2018

ma tu niekto dlhy protokol ...??

elimu
9. okt 2018

@butterfly333 Takže vám sa darí otehotnieť, len udržať tehotenstvo nie? Tak to budeš musieť pravdepodobne absolvovať vyšetrenia na hematologii a reprodukčnej imunologii.
@ajinka23 Ahoj, vitaj medzi nami😊 Ja idem v piatok na KET- čiže vklad rozmrazovaneho embrya😉 Aj u nás problém so spermiami.
@sevcikovaanna Ahoj, ja som mala 😉

ajinka23
9. okt 2018

Chcem sa opýtať keď mám údajne hormóny v poriadku budem musieť tiež brať tie drahé lieky? Mám problém so zražanim krve takže som kvôli tomu asi už raz potratila.

janulka_1
9. okt 2018

Ahojte, chystame sa na 2.KET a beriem estrimax 3x1 tab. Rano o 6h som si dala prvu. O 9h beriem este jedny lieky a nahodou som uzila aj druhu tabletku estrimaxu. Co mam robit? Pokracovat normalne uz vecer a poslednou tabletkou alebo ako? Prvy krat sa mi take niecl stalo

janulka_1
9. okt 2018

@ajinka23 ahoj ja mam zlu zrazanlivost krvy a od zaciatku stimulky si picham clexan a ze budem musiet pocas celeho tehu az do 600nedelia

butterfly333
9. okt 2018

@elimu ja už dve deti mám no mam za sebou 7x Ma 6 bolo s ex ešte pred 20timi rokmi. Toto posledné bolo s priateľom teraz v júni mám trombofiliu.

janulka_1
9. okt 2018

ahojte, neviem ci mate niektora skusenosti ale skusim. Chystame sa 2x na KET. Ako beriem tento krat esteimax tak mam strasne vela ovulacneho hlienu, dnes som len 6DC. Ako to je mozne?

kacenka1112
11. okt 2018

Ahojte ak by mal niekto záujem, ostal mi po IVF nepoužitý cetrotide 0,25 (7 injekcii s práškom), ex. 10/2018, cena:15 eur a luveris 4 balenia , ex. 6/2020, cena: 10 eur.

janan82
11. okt 2018

@sevcikovaanna my mame dlhy protokol

janan82
11. okt 2018

@ajinka23 ahoj. Vitaj. Aj my mame zly spermio

jane8411
11. okt 2018

@elimuahoj, prosím chcem sa spýtať, ideme na KET a na konzultácii som dostala estrimax a progesterón.Len či som správne sestričku pochopila estrimax sa užíva tabletka od prvého dňa cyklu a potom 12 až 14deň cyklu ráno kontrola na ultrazvuk.Ďakujem

luciam11
12. okt 2018

@jane8411 ahojky, ano, je to tak, najskor estrimax od prveho dna cyklu, ja mam 3x1 a od 12-14 dna sa vklada progesteron - to ti presne povedia ešte na kontrole ultrazvuku sliznice,berie sa tiež 3x1

elimu
12. okt 2018

@jane8411 Ahoj, ako ti už odpísala jane8411, od prvého dňa cyklu estrimax až do ďalšej kontroly a potom začínaš vkladať progesterone 😉 Držím palce✊ Ja som dnes po vklade, tak začína 14 ťažkých dní.

elimu
12. okt 2018

@jane8411 teda @luciam11 ti písala 😊

jane8411
12. okt 2018

@luciam11 ďakujem

jane8411
12. okt 2018

@elimu držím palce,ja už s Gyn-Fiv jedného chlapčeka mám teraz opäť po rokoch že skúsime ešte😉

elimu
13. okt 2018

@jane8411 Ďakujem 😊 Ale neviem, tentokrát som nejaká rozhodena, akosi nedokážem ani pozitívne myslieť. Ja som už 3 IVF cyklus, zatiaľ neúspešne. Asi preto ma už opúšťa pozitivizmus.

janan82
13. okt 2018

@elimu @jane8411 my tiez uz mame chlapceka vdaka Gynfiv. Teraz zaciname boj o surodenca 😘. Ja viem, ze je to tazke pozitivne ist do toho, ale musime. Niekto to ma v zivote lahke, my bohuzial musime za to bojovat. Ale o to viac si vazime nase pokladiky.

ajinka23
13. okt 2018

Ja mám zmiešané pocity z prvej konzultacie asi strach. Môj gyn mi cez vikend spracuje všetky papiere aby sme tam nemuseli chodit viac krát. S GYNfiv spolupracuje tak uvidím čo to obnáša možno mi sona alevo nejake vyšetrenia urobí aj tu aby som nemusela stále do BA.

jane8411
13. okt 2018

@janan82 Nám zostalo ešte jedno embrio,tak že vyskúšame ešte či sa zadarí.Kym sme sa dopracovali k synčekovi do gyn fiv som chodyla cez 4roky,kopec neúspešných IVF,operácie samé nové vyšetrenia,veľa vkladov skončilo s komplikáciami už sme ani nedúfali že to raz pride.a tiež viem keby si kopec vyšetrení sama nedám urobiť mimo gyn fiv aby sa našla príčina prečo ,nemáme ani to jedno dieťa.takze teraz aj keď rozmrazia to embrio ani moc nedufame že by to mohlo vyst.😉ale za skúšku už nič nedám

janulka_1
13. okt 2018

@jane8411 ahojy, ake vysetrenia si si dalo pomimo spravit?

janan82
13. okt 2018

@jane8411 juuuj, tak to mi je luto. Nam chvalabohu pomohli.

jane8411
13. okt 2018

@janulka_1 no nás stále tlačili len do IVF a to IVF malo zle následky zakaždým,ale to je na dlho.Okrem hormonalneho profilu a muzovho spermia moc toho nerobili musela som si až vynucovať aby spravili to hento šak možno sa Neco najde prečo vždy to IVF tak dopadlo,horko ťažko po určitých neúspechoch súhlasili spraviť genetiku samozrejme že sa neco našlo dotial všetko o.k. raz to predsa príde poďme do nového IVF nakonec som začala chodiť na hematologiu tiež sa neco naslo,absolvovane laparoskopie,dokonca ešte mandle som musela dať prec.V Prahe sme boli na komplexné imuno vyšetrenie a zas sa neco našlo a podľa ich liečby čo dali hopsla zrazu som vedela aj donosit😉no a ďalšia vec vydeli že problémov sa odrazu kopilo diagnóz nebolo málo .ale uných všetko stále máme o.k. A to som tam nechodyla malo.aj tých pokusov bolo dosť.To je inak strašne nadlho čo tam všetko po tých IVF bolo ale som rada že som tu živá a zdravá😊a som rada že kopec vyšetrení som si dala sama porobiť inak by som sa ich tam tak ľahko ani nedočkala.Najviac nám vtedy pomohlo ist na imuno do Prahy robili tam vtedy komplexnejšie vyšetrenia než tu na SK

ajinka23
15. okt 2018

Tak prvú konzultáciu máme za sebou. A hneď, že pri našich spermiach IVF. A ešte mám aj cystu na vaječníku skoro 4 cm postrašila aj laparaskopiou 😒. Už len dať dokopy peniaze a za 5 týždňov sa to rozbehne.

janan82
15. okt 2018

@ajinka23 no ak je zly spermiogram, tak vacsinou IVF. Drzime palceky

callisia
17. okt 2018

my sme neboli v GF celkom spokojni. proste slaba komunikacia. o ultrazvukoch ani nehovorim, tam som sa nedozvedela zhola nic, ani kolko vajicok sa tvori, ci sa vobec tvoria, ake su velke. proste tiche vysetrenia. som sa teda opytala ja ale komunikacia sama od seba tam viazne. ide to tam docela rychlo, konzultacie, utz. maju proste kooopec ludi. ivf nevyslo, mali sme len jedno embryo, ktore bolo kvoli mojej nizkej sliznici (tu mi sposobil clostyl) hned v ten den zamrazene, cize som vlastne sla na vklad az o mesiac, cize to bol vlastne KET. navyse sa vkladalo 4 bunkove, co uz teraz viem, ze je malo. kebyze to viem predtym, dam ho na predlzenu a ak by neprezilo tak by som aspon zbytocne nemusela brat hormony. ked sme sa pytali na moznosti preco to mohlo nevyjst, tak nam k tomu nevedeli vela povedat, skor sme mali pocit, ze by sli uz do dalsieho ivf kedze sme mali len jedno embryo (vajicok dobrej kvality bolo 3). odisli sme odtial do reprofitu. akorat co mozem pochvalit, tak sestricky v Nitre su strasne mile a zlate a ochotne, tam nemozem povedat pol kriveho slova.

djera
21. okt 2018

Darujem luveris za postovne!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre