Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

rienok
6. sep 2009

aha ale ja som pichala vsetko do brucha len pregnyl do zadku a to na pohotovosti mi pichli
u nas doma nemal kto ... manzel je taky ihlo strachopud takze by som potrebovala osetrovatela pre neho 😀
moniq urcite si uz pisala ale ci si pichala ty?

nelly3
6. sep 2009

rienok a fostimon si si pichala do brucha? ale si mala nieco ine?

rienok
6. sep 2009

ja som pichala Dipherelin + Gonal + Pergoveris vobec som nemala fostimon tak neviem ci aj preto som nemala malo vajok

rienok
6. sep 2009

moniq prajem krasny den... tesim sa ked sa ozves opat 🙂

nelly3
6. sep 2009

aha, no to neviem, asi aj podla diagnozy atd predpisuju injekcie.

nelly3
6. sep 2009

no idem zase do postielky, nech tu chorobu vylezim 🙂

rienok
6. sep 2009

moze byt... aj ked aj ja by som chcela viac vajicok nech mozu spravit PK a pripadne aj na zamrazenie
no dufam ze dalsi pokus uz bude uspesny a nebudem musiet riesit zamrazenie, aj ked je na porazenie lebo ja som vzdy chcela vela deti tak by mohli byt aspon 2 x 2 😉

rienok
6. sep 2009

pa pekne sa liec, mozno niekto pride na pokec som tu dlho nebola ale uz sa mi to blizi tak sa tu psychicky pripravujem 😀
krasnu nedelu prajem

lukila
6. sep 2009

Ahojte, dnes sa to tu akosi rozpisalo.... Ja idem zajtra na konzultacia k Harbulakovi so schvalenou ziadostou, tak som zvedava ako dopadnem?! Držkam vsetky palceky.

nelly3
6. sep 2009

lukila drzim palce 😉 napadlo ma, ze ja nemam este predoperacne spravene 😲 staci si ho dat spravit po prvej kontrole v gyn five? mala by som tam ist 4 DC.

olympia
7. sep 2009

rienok, suhlas, humor je liek na vsetko, aj ked po neuspesnom IVF som nevladala brat to s nadhladom. Takisto som mala depku. ☹

nelly, chod na predoperacne aj skor, aspon na odbery krvi, lebo vysledky na HIV, BWR a HbSAg trvajú dlhšie (aj pat dni), ale mozno ako kde.

lukila drzim palce. 😉

callex
7. sep 2009

ahojte bambulky..
rienok mala si krasny preslov.. 🙂
nelly..fostimon len do svalu,odporucam zadok-neboli to tam.ono to nie je ani tak zadok ako miesto pod pasom a nad zadkom.a ak nemas vysledky na pohlavne choroby tak tie si urob teraz.tie aj tak robi obvodak. a predoperacne interne staci po prvej kontrole.tak su vysledky na druhy den ak nie v ten den.

nelly3
7. sep 2009

ok pojdem si ich dat urobit cim skor, manzel mal vysledky myslim na 3 den aj na pohl. choroby. stale riesim dilemu pichania injekcii do bruska, prave mi aj kolegyna ktora vystudovala zdravotnu povedala, ze to treba trosku povytiahnut tu ihlu ked je pod kozou a az potom vpichnut ten roztok, manzelovi to ide tazko je tam podtlak a tak sme to dneska pichli bez povytiahnutia a bolo to rychlo, no ale tak sa to nema. tak zajtra sa zase budeme trapit, ale neva. 🙂

callex
7. sep 2009

nelly opytam sa svokry ze ako to robila...tiez je byvala zdravotna sestricka

nelly3
7. sep 2009

ok diky callex zachvilku budes tehu 🙂

pahu
7. sep 2009

čauko čauko 😀
Tak pichačkám držím palce a nosniciam tiež 😉 Callex, kedy máš ET?

nelly3
7. sep 2009

pahu ahojjj a ty ako skusena si si ako pichala pod kozu injekcie? tiez si vpichla ihlu potom trosku povytiahla a az potom vstrekla tekutinu? 🙂

callex
7. sep 2009

ahoj pahu..v stredu mam ET...zajtra mi maju este volat ze o kolkej.

moniq
7. sep 2009

Cauky krasky 🙂
este dobre ze nam nemal kto davat rozum ohladom pichaciek - tak sa mi zda ze sme sa teda menej stresovali 😀 , muzik to tam vrazil a bolo 😀 ( dobre sa mi to tu vypisuje ked tie pichacky uz mam za sebou, co?! - ale zas ma to caka za par mesiacov.... )
rienok teba sa chcem spytat - sestricka mi hovorila ze sa mam ozvat za 2 mesiace - tak az potom si mam dat prvu konzultaciu a po nej dat novu ziadost do poistovne ? a schvalovanie druhej ziadosti bude trvat dlhsie ?

lukila
7. sep 2009

Ahojte babulky. Tak sim sa vratila z Gyn fivu s kratkym protokolom a plnou igelitkou injekcii a liekov za 373 Eur.
Pan Dr. Harbulak bol celkom fajn, jedine co sme asi nedotiahli do konca bolo ze sestricka mi hovorila o poplatku za sluzby vo vyske 100 Eur a nikto ich potom odo mna nepytal, to som asi mala ist zaplatit na recepciu ze? Hm smola uz som doma a doplatim to az na kontrole pri stimulacii. Mam si zacat pichat v 2. den cyklu Dhipherelin a 3 den k tomu pridat Fostimon... To bude zabava. Urcite sa Vas este budem pytat ako na to. Co sa tyka tych predooperacnych vysetreni, to mam ist s tym svojmu obvodnemu, ale staci ist rovno s tym papierom na interne? Zatim pa a zo srdca dakujem za rady 🙂

nelly3
7. sep 2009

lukila ani ja som este neuhradila ten poplatok 😀 dr. povedal, ze staci pri prvej kontrole. na interne by si mala ist k svojej obvodacke, aspon ja tak idem 🙂 moniq keby mi to sestricka neukazovala tak aj my tak pichame, ze vrazime a koniec, ale ona to povedala ako som pisala a aj kolegyna zdravotacka byvala tiez, tak preto aby som to mala spravne pichnute a tak. 😉

smejko
7. sep 2009

aaahojte krasky ... opat po dlhsom case, sme si odbehli s manzelikom na dovolenku (verim ze poslednu na dlhe obdobie ... 🙂) ... a nestacim sa cudovat ako sa to tu pekne rozbehlo ...

nam sa uz tiez blizi termin konzultacie, uz buduci stvrtok ... a kedze mi stale nevolali, ze je genetika hotova (uz to su tri mesiace co sme boli na "vysetreni" 😠 tak zacinam mat stres ... sa mi sniva takmer kazdu druhu o GF, jednu noc o tom, ze nam dr. vynadala, dalsiu noc ze ma vyhodila z ordinacie, dalsiu noc ze bola v pohode ... no tak ak mozem, vyberam si tu poslednu moznost, ale uvidime ... uz som aj chcela volat a preobjednat sa, ale ponukli mi termin na november ... tak to teda nie ...slubili, ze genetika bude do troch mesiacov, tak sa mali viac snazit, ja sa vyhodit nenecham a basta 😀 ale taku malilililinku dusicku mam co sa bojim 😕

Callex - gratulujem a drzim prsty, aby ste to uspesne tiahli aj nadalej ... ja by som na tvojom mieste neriskovala chodit do prace, ale chapem ta, ze nechces urobit zle kolegynke a lezat doma asi tiez nie je bohvieaky dobry napad ... kazda mame svoju metodu 🙂 ja som si povedala, ze ak sa k tomu raz dopracujeme tak po ET ostanem na PNke, aby som si to (ak by to nahodou nevyslo, ale to sa nestane) raz nevycitala ... ale lezat tiez nie je zaruka toho, ze sa to podari ... hm a teraz "babo rad"

Bola som u tetusky bylinkarky, este minuly tyzden, bola som trosicku sklamana, boli sme vnutri necelych 10 minut, taka kocka pred nami skoro polhodinu ... tetuska sa nas spytala co nam je, ja som vsetko vyklopila a potom sa uz nepytala, len nam povedala co a ako a nech sa drzime ... zatial som iba nakupila suroviny (cajik, bylinkovu zmes,vitaminy) a chystame sa na to ...

tak som si pri vas pekne oddychla a mozem ist zas makat (poznate to, plny stol a plny mailbox po dovolenke 😠
pekny den vsetkym ...

callex
7. sep 2009

lukila ozaj mas kratky protokol..to uleti ako voda.ten poplatok uhrad pri prvej kontrole..ja som ho hradila tusim az po tretej..ono nik to po mne nepytal.a bola jednakocka ktora ho hradila po odbere vajicok..takze pohoda nestriela sa z toho.
na interne vam musi dat doporucenie vas obvodny lekar..on vam da aj celu vasu zdravotnu dokumetaciu ktoru si zoberiete so sebou na interne.nestaci to doporucenie z GF.
smejok..neboj mozno tam uz vysledky maju,alebo im pre istotu zavolaj ci ich maju.aby si mohla kludne spavat.
no veru ja stale riesim tu dilemu co s PN?
asi zajdem za kolegynou a hodim s nou rec.ach jaj.

rienok
7. sep 2009

ahojte pipiny
moniq ja som sa objednala na 1. volnu konzultaciu a to bolo po 6-tich tyzdnoch, tam sme aj spisali ziadost na 2. IVF. Schvalovanie 2 ziadosti by nemalo trvat dlhsie ... aspon tak hovoril Drabek

callex dakujem 🙂 drzim palecky - dilemu vyriesis neboj, tak ako pise smejko lezanie to nezaruci ale urcite neuskodi

smejko neboj sa a hlavne zavolaj ... mozno na teba len zabudli alebo sa nedovolali. Mne sa to stalo, bola som na rokovani ked mi volali, ked som volala spat tak sa mi ozvala nejaka recepcia ale nebolo jasne ze to je odtial a potom asi o 2 tyzdne mi volal moj gynekolog ze uz ma spravu 😉

nelly nevahaj s predoperacnymi ... ja som zacala hned na zaciatku pichania a len tak tak som to stihla ( nevedela som zohnat internistu )

pahu ahoj davno sme ta nevideli nepoculi

prajem krasny den

smejko
7. sep 2009

babule, dakujem za radu - zavolala by som, ale neviem kam ... ked som si volala kvoli ziadosti z poistovne, ci uz ju maju /to bolo pred vyse mesiacom/ tak mi na tej recepcii povedali, ze oni take info nedrzia a ze prepojit ma nemozu ... ako ste to riesili vy ? mam tam ist osobne ? dakujeeem

callex
7. sep 2009

smejko..skus zavolat do GF.

smejko
7. sep 2009

callex - sorry, asi som to napisala ako debil, volala som do GF na recepciu - toho sa tykal ten moj predosly prispevok ... teba prepojili ked si potrebovala ? dakujem

callex
8. sep 2009

na recepcii ma neprepojili..ale skus zavolat na ambulanciu:
02/50102923, tam maju vlastne aj kartoteku tak by tam mohli mat nejake info.

nelly3
8. sep 2009

ahojte 🙂 callex pytala si sa svokrusky na ten vpich injekcii? dneska ma to nejako stipalo trosku viacej, uz mam 5 injekciu v sebe, no uz by som aj mohla pomaly finisovat 😀 stale som nejaka chora, nadcha atd, dufam ,ze sa mi to polepsi, a drzim palce callex na zajtra. a ozaj ako sa vyvijaju embrijka? dufam, ze vsetko je ok 🙂

lukila
8. sep 2009

Caute. Dakujem za odpovede, zasa som o nieco mudrejsia a kludnejsia. Je super ze sa mame so skusenostami z GF s kym podelit. Callex drzim vsetky palce ak to mas zajtra aj datum je krasny 09.09.09 urcite to vyjde... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre