Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

callex
17. sep 2009

nelly ..ziadna krv nebude.aspon mne nebrali na prvej kontrole.lebo ja som im vliezla do ambulancie na krv a u ked ma isla sestricka pichnut doktorka ju zastavila ze krv nie len utz.tak mi potom vysvetlili ze tam nemam byt lebo este nestimulujem.stimulacia zacne pichanim fostimonu.
utrogestan beriem dokym mi nepovedia ze stop.pri negativnom teste na hcg sa vysadza a pri pozitivnom sa berie do 10tt.
no ja si ho tiez davam v robote a obcas aj ked som v meste v nejakom nakupnom centre v tom case 🙂 trenujem na bociana. 😀

moniq myslim ze by si mala podat staznost na GF alebo dat podnetna urad na dohlad starostlivosti ci ako sa to vola.kazdopadne im daj vsak vediet aby si mohli urobit opatrenia a mozno zaviest kontrolne ultarzvuky po negativnych testoch.

moniq
17. sep 2009

neviem este ako to spravit - no urcite nieco, aby sa uvedomili.Ja si teraz uz myslim, ze sa to moze stat , hlavne ked ti povedia, ze tam ten hormon mas len je ho malo , tak sa mohli presvedcit ci je vse ok...
callex uz sa moc tesim kedy napises vysledky testu...
vsetky sa drzte 😉

callex
17. sep 2009

ja som raz citala ze ked pri menzesi idu z nas velke zhluky sliznice tak to moze byt aj samovolny potrat.takze mnohe z nas sme mohli uz teoreticky aj potratit.a myslim si ze na toto sa v GF spoliehali.ze ak sa to neujalo odplavi sa to samo.
kazdopadne mi je to luto ako to dopadlo..drzime palceky a drz sa.bud silna.

smejko...sila ze nemas tu genetiku.nevies si zavolat tam kde to robia?a spytat sa ich?

callex
17. sep 2009

joj babule nikdy sa mi tak nevliekol cas ako tento mesiac.to je hroza to cakanie. 😖

rienok
17. sep 2009

moniq ... drzim palecky, neboj vsetko dobre dopadne

pipinky mam kratky protokol ... ak mrcha pride ako ma tak v sobotu buduci tyzden zacinam pichat... to budu fofry lebo to sa picha len nejakych 10 dni uff taka rychlost.

Mayka dakujeme za oplutie len pluvajte poriadne bacily 😀

callex
17. sep 2009

rienok ides rovno na fostimon?

moniq
17. sep 2009

joj krasky je super ze ste uz tak blizunko ciela...
drzim palce

rienok
17. sep 2009

nie ja idem
2 DC dipherelin,
3 -5 DC dipherelin + gonal
6 DC dipherelin + gonal + pergoveris ( toto by malo byt az do cca 12 DC)
7 DC kontrola

harmanceky
17. sep 2009

Ahojte, kočky, čítala som predchádzajúcich pár strán, lebo tiež chodím do GF (k Dr. Drábekovi). Tiež mám z neho divný pocit, aj keď viem, že sa musím sama pýtať keď chcem niečo vedieť, bez ohľadu na to či budem vyzerať ako blbec alebo nie.

Ja som tam absolvovala 2 IUI, mala som ísť teraz na tretie, ale v pondelok ma chytil zápal močových ciest, tak sa to zase posúva. Ako na potvoru, teraz, keď to najmenej potrebujem ma chytí takéto niečo!

Ale s najväčšou pravdepodobnosťou som adeptka na IVF a mám z toho obavy keď to tu čítam. Predtým musím absolvovať ešte raz laparku, potom ten odber vajíčok, neviem si predstaviť to pichanie injekcií a koľko to celé vlastne bude stáť?

Moniq, ja som tiež z toho istého okresu ako Ty, aj preto som sa tu zastavila a je mi strašne ľúto, ako to dopadlo. Dúfam, že budeš čoskoro v poriadku, aby si sa mohla znovu pokúsiť.

lukila
17. sep 2009

Ahojte, Moniq to mi je ľúto ale je fakt pravda, že takéto niečo by malo sledovať v GF. Ja začínam pichať pravdepodobne budúcu stredu, to bude fakt zábava. Ale verím, že to zvládnem, tak ako mnohé z Vás. Prosím o radu, v protokole mám napísané, že na kontrolu mám ísť 7-8 den cyklu, to myslia menštruačného cyklu alebo pichajúceho cyklu? Chcem sa objednať na interné a chcem tam ísť v ten istý deň ako pôjdem na kontrolu...
Ďakujem za odpoveď.

nelly3
17. sep 2009

rienok ved mi mozno naraz skoncime 🙂 preco mas vlastne teraz kratky protokol? fuha ty budes pichat az trojo injekcii? 😕
harmanceky cca 1000€ , ale je to individualne, napr. ja som len za injekcie zatial platila 375€ + 99€ je poplatok za doplnkove sluzby a este potom sa plati za ukony.
lukila: DC myslia menstruacneh cyklu 😉 ty ides na 7-8 den? ja idem na prvu kontrolu medzi 2. a 4. DC t.j. zajtra rano. uz sa tesim na fostimon, ozaj pipiny ak mi zajtra pichnu prvy fostimon tak chcem aby to ukazali aj manzelikovi ako sa to picha, dufam, ze nebude ziadny problem so sestrickami.

martineluska
17. sep 2009

ahojte pipiny tak ja vam napišem čo sa stalo mojej znamej v gf išla ne 12 den po et na krv povedala jej sestrička že je to negativne že hcg tam je ale velmy málo že na 100 pro nieje tehotná nech vysadí utroš a hotovo. lenže ona ako zdravotna sestra sa rozhodla že este 3 dni počká ,bude dalej vkladat utroš a pojde u nas na krv. a viete ako to dopadlo? teraz 24 jula sa jej narodila krasna dcérka . a gf? este oni sa spravali knej odmerane.

callex
17. sep 2009

nelly ..jasne ze to musi manzel vidiet ked ti to ma pichat.neboj...nemali by robit problem.

harmanceky ja som to zatial neratala ale okolo 300eur lieky, 99poplatok, a 174eur predlzena kultivacia, a to neratam benzinu kolko sme prejazdili. ale doktorka ti povie ze kolko si mate cca pripravit.
ak ti bola laparka robena nedavno a mas z nej riadny lekarsky nalez nemali by ta nou trapit.ak ano tak u nich stoji cez 200eur.

lukila ak je to prva kontrola tak to myslia den 7-8 den cyklu-mrsky mrchavej.

rienok
17. sep 2009

ahojte mna to vyšlo na 400 + 99 poplatok a to este nemam dipherelin ten mi požičali

nelly mne to predbezne vyzera na OPU 8.10. ak vsetko pojde ako ma a ty si ako na tom? myslim ze si pisala ze uz mas mrchu...tak to budes skor ako ja
teraz idem na relaxacny pobyt a ked sa vratim tak by som mala dostat mrchu a potom zacat pichat... ale som prekvapena ako rychlo to ide 🙂

nelly3
18. sep 2009

ahojte, prave som sa vratila z centra, nesliel im rano system, najskor som isla na utz, ktory robil drabek a potom ma poslal aj tak na krv a ze mi budu okolo 13 hod volat ze co a ako. taka som bola nejaka roztrzita, ze som nevedela ani kedy som si zacala pichat diphereline a kedy som dostala menzes ( predvcerom) 😀 no a nieco diktoval ze 5mm sliznica alebo co, neviete aka ma byt ?

dudinka80
18. sep 2009

ahoj harmanceky,ja som bola na ivf v juni a stalo ma to 300eur lieky,100eur doplnkove vysetr.+predlzena kultivacia,azonal.hatching+oplod.vajicka spolu 850eur. vcera som bola u drabeka nasadil mi lieky od dnes beriem prednisom do polovice oktobra potom pojdem na dipherelin,ak vsetko pojde hladko tak na odber pojdem na prelome oktob.a novembra.este mi drabek chce urobit nejake vysetr.takze utorok idem na krv.

nelly3
18. sep 2009

pipiny uz mi volali uz dneska zacinam s fostimonom 3 ampulky a v stredu na kontrolu, bojimmm 😢

callex
18. sep 2009

nelly no pekne sa to rozbehlo.zrejme reagujes tak ako mas a ani sa nenazdas a uz pojdes na OPU.s tou sliznicou sa netrap, aj mne cosi drapek na jej margo zamrmlal.

martineluska vdaka za info...tusim to aj ja tak urobim ze dam si krv zobrat aj tam aj tam.nechapem ich..clovek im da tolko penazi a oni potom ich lahostajnostou zabiju ludsky zarodok.

nelly3
18. sep 2009

preco myslis callex? 😕 ozaj dneska mi pichla prvu injekciu kolegynka poobede a od zajtra mi to bude manzelik pichat rano hned aj s diphereline, nevadi, ze dneska to bolo poobede a zajta rano? lebo chcem to mat rano hned za sebou tie pichacky naraz 🙂 pipiny a teraz by som nemala nejako sa namahat? bicyklovat sa a peso na prechadzky mozem nie? aj do prace idem peso cca 20 minut 😵

callex
18. sep 2009

nelly lebo ked uz pichas fostimon tak sa to blizi.ja som si pichala len 9dni po dve ampulky.ty ked mas tri to mozno bude aj skor.vsetko vsak zavisi ako tvoje telicko zareaguje.
ja som si fostimon pichala kazdych 24hodin.skus pozriet na letaku ako odporucaju davkovanie?
namahat sa mozes..to az po OPU doporucuju klud.aj chodit do prace peso,pohyb prospieva.len ta mozno bude pobolievat v podbrusku tak uvidis ako s tym byciklom.

rienok
18. sep 2009

ahojte pipiny, ktorá máte skúsenosti s pojedaním chilli, vedeli by ste mi povedať kedy začať? mala by som si ich objednat. vopred dakujem

Moniq este asi v nemocnici, dufam ze bude v poriadku

dudinka80
19. sep 2009

ahojte pipiny,haloo,je tu niekto?? 😀 🙂 nebodaj este spite,uz je obed 😀 😀,haha

dudinka80
19. sep 2009

nikto ma neprivita?? ☹ 😔 skoda tak som sa tesila,ze tu niekoho stretnem,no co uz 😔 mozno priste ☹ ☹

nelly3
19. sep 2009

pekny vikend 🙂 druha injekcia fostimonu je vo mne, manzelikovi sa trosku triasli ruky, ale vpichol mi to tam bezbolestne, jaj tak ho obdivujem zlatko moje uzasne 😀
dudinka80 vitaj a popis nieco o sebe a o liecbe 😉

nelly3
19. sep 2009

je krasne vonku tak aj my vyrazame niekam von 😎

dudinka80
19. sep 2009

ahoj nelly3 ja celkom obycajna baba-snazilka 🙂 idem na ivf k dr.drabek som po laparke v pondelok ma pustili z nemocnice.jaj tak to bolelo ☹ od vcera berem prednison.mas s nim skusenosti? 🙂

dudinka80
19. sep 2009

to je ,nech je aj zajtra tak pekne chystame sa do pezinku kuknut 😀 😀

callex
19. sep 2009

ahojte kocule...
rienok preco chilli? este som nepocula ze by sa malo jest? hod dajake info o tom.

dudinka80
19. sep 2009

ahoj,tak to nepoznam ani ja?ake ma chilli ucinky?

rienok
19. sep 2009

callex no ja som to tiez len tu citala... vraj chilli nejak prispievaju k prekvreniu sliznice maternice a ulahcuje zahniezdenia. Ale citala som to v starych diskusiach este z roku 2008. Asi to necham tak 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre