Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lukila
12. okt 2009

Ahojte pipinky. Nelly hlavu hore, este mala nadej zije... Ja idem na buduci pondelok na krv a som v ocakavani pozitivnej spravy. Podarilo sa tu vlastne niekomu otehotniet na prvy krat? Preco je na svete taka nespravodlivost???

dara112
12. okt 2009

Ahojte pipinky tiez nemam dobru spravu vysledok negativny ☹ bolo to nase 4 IVF je to nespravodlive zrutil sa nam cely svet ☹ velmi sme verili ze to bude uspesne este aj AZH sme si doplatili

lukila
12. okt 2009

Tak to mi je luto... Same negatine spravy dnesny den. 😔 😢 ☹

rienok
12. okt 2009

dara, nelly velmi ma to mrzi ☹ drzte sa
lukila ty mas kedy test? myslim ze by si to mala prelomit uz je najvyssi cas ...

matiasko
12. okt 2009

dara aj ja som mala azh a pk a 2 100 bunkove embryuska a tiez nic ☹
ale to bolo este v 11/2008 potom 02/2009 ket ale aj ten nic ☹ teraz ma caka v gf laparka 12.11.
a v januari konecne dalsie ivf 🙂
lukila,rienok tak dufam ze vy tu zacnete ehu vlnu 😉

callex
12. okt 2009

dara112 som ☹ spolu s tebou.
je to naozaj velmi velmi nespravodlive.

nelly3
12. okt 2009

baby aj vam povedali, ze preco alebo co? nechapem tomu ☹ boze ake je to fakt nespravodlive. uz som si aj poplakala, potrebovala som to 😔

slanina
12. okt 2009

hladám svoju spolubojovníčku ktora bola so mnou na punkcii 4.10.2009?!Už som aj vytvorila temu a neozyva sa,chcem vedieť či dopadla lepšie ako ja

rienok
12. okt 2009

nelly nikto ti nepovie preco, bohuzial ....

moniq
12. okt 2009

teda krasky, tak moc mi je smutno, normalne ako keby znova mne povedali , ze to nevyslo ☹
nelly a povedali ti aku mas hodnotu hcg? - mne na dovod preco to asi nevyslo, doktor len neprijemne odvrkol, ze to mi povie az pri dalsej dohodnutej konzultacii, a ze ani tam mi vlastne nic nepovie .... prosto sa normalnej odpovedi asi nedockame - a ja aj verim, ze to mozno nevedia, ale predsa by nas mohli aspon povzbudit...
nelly kazdopadne este mas moooc mrazacikov, tz hore hlava, malinky usmev a ide sa dalej 😉

dara, je mi to neskutocne luto, a nechapem preco je to na tejto zemy vymyslene tak naopak - ti co chcu nie je im dopriate a roznym chuderam sa zadari a pak tie dietky zabiju....drz sa

dara112
12. okt 2009

baby dakujem vam za pochopenie ☹ aj ja si myslim ze by mali skumat a zaujimat sa lekari viac o to ze preco to nevyslo ale nikto nic, co mozme donekonecna chodit po IVF 😒 je to cudne

dara112
12. okt 2009

nelly ani mne nepovedali hodnotu hcg iba ze je to negativne a ja som sa opytala ci mam ist na krv aj v stredu 2x, a ze ci krvacam ja ze nie, takze nech uzivam dalej tabletky a v stredu na krv ale ja uz tomu neverim asi nam to nie je sudene

slniecko01
13. okt 2009

kruci baby už som myslela, že ostanete aj ďalšie tehu, Budem držať palce nech Vám to vyjde 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evitkamalicka
13. okt 2009
evitkamalicka
13. okt 2009

pardon to malo byt do inej temy 😅

dara112
13. okt 2009

nelly chcem sa ta opytat ty sa ako citis uz aj krvacas, ja stale nic celu noc som mala pocit ze uz dostanem a nic nerozumiem tomu, lieky beries stale 😒

nelly3
13. okt 2009

ahoj dara112, nekrvacam, musim brat este lieky, vo stvrtok idem este na jednu krv.
lukila ako sa citis? si na rade a potom rienok, uz sa to musi prelomit to zle obdobie. ja sa idem v piatok objednat na konzultaciu.

rienok
13. okt 2009

ahojte dara a nelly, utrogestan musite brat az do 2. kontroly, mne dokonca vraveli ze keby som zacala krvacat tak oralne ... este stale je nadej ze to pojde hore a budete tehu

nelly3
13. okt 2009

rienok tomu ja neverim, uy aj tak nic nenarobim, len cakat, ty chodis k drabekovi vsak ako ja? neviem ci mam teraz hned skusit KET-ko. velmi sa toho bojim, rozmyslam kam mam ist na nejake vysetrenia, aby to nedopadlo ako teraz alebo mi drabek nieco navrhne na konzultacii? 😕

rienok
13. okt 2009

enlly a ake vysetrenia si mala spravene pred IVF?

nelly3
13. okt 2009

no skoro vsetky tak etie gynekologicke, ja mam endometriozu, potvrdene operacoiu pred 5 rokmi, mala som laparotomiu, zrasty, urcite aj teraz su tam, od svojho gynekologa mam vsetky take vysetrenia.

nelly3
13. okt 2009

boze pisem ako tatar 😀

rienok
13. okt 2009

ahoj nelly, nevadi rozumela som 😀 ... moze to byt tou endometriozou, mozno budes potrebovat dalsie vysetrenie a laparku, mozno genetiku a mozno imunologiu, ale to odporucaju po opakovanych neuspechoch.

My sme mali robenu aj genetiku kvoli veku a aj na tej laparke som bola - mne zobrali obidva vajcovody, kvôli absolútnej nepriechodnosti). Kedze som teraz po 2. IVF tak tiez cakam ako to dopadne aj ked som optimista..a verim ze teraz to pride (aj ked mam take vselijake pocity v bruchu).

Na Tvojom mieste by som sla co najskor na KET... mas vela mrazacikov a tak nemusis tolko stimulovat (boooze co by som ja dala za mrazacikov - v 1. IVF len 2 vajicka - 2 sa oplodnili, v 2. IVF som mala 7 vajicok len 3 sa oplodnili a 1 sa prestalo delit), takze ak by to teraz nevyslo tak musim cakat 4 - 6 mesiacov a zacinam odznovu komplet pichacku 😒

a to mi uz klope na dvere vek dokedy mi poistovna IVF preplati... je to take nespravodlive - vzdy som chcela vela deti ... najprv som nevedela najst chlapa ktory by bol ochotny mat deti, a teraz sme odkazani na IVF a este moj organizmus odmieta vyrobit vela kvalitnych vajok

no co uz, ja to nevzdam...inak moja neter ma 10 rokov, velmi zvedava tak sme jej vysvetlovali co a ako no a od vcera blazni s nakupovanim pre miminka 😕

lolittka
13. okt 2009

ahojte babenky, vidím, že tu veľmi veselá nálada nevládne.mrzí ma to, aj všetky naše neúspechy ☹
ja som tu nebola dlhšie, lebo som mala stále "mokré oči" keď som to tu začala čítať..
pre vysvetlenie- ja som momentálne po neúspešnom IVF/ tom skrátenom, keď sa rozhodli odobrať mi len jedno zrelé vajko -a to na deviaty DC. bohužiaľ sa potom vyjadrili, že ani nič nerobili, žiadne IVF, ICSI, pretože vlastne ešte nebolo zrelé..divné 😒
na konzultácii "po" mi doktorka povedala, že to je už dôsledok mojej vyhasínajúcej funkcie vaječníkov- hlavne, že mám len 34 rokov?! vraj aj preto mám vždy na začiatku vysoký FSH..
takže nijaké mrazáčiky, slabá perspektíva..je mi z toho smutno 😖
len škoda, že ma ani veľmi na konzultácii doktorka nepočúva, ja už menštruujem nejaký ten rok a ako sa poznám, ovuláciu mám pravidelne medzi 9. až 11.-tym dňom
keď som jej to vravela, ako sa dá u mňa zvýšiť šanca na viac folikulov, tak mi stroho odpovedala, že nebudem mať nikdy veľa vajíčok a vraj aj jedno je možná šanca. lenže tak to dopadlo aj minule...jedno-čiže buď áno alebo nie.
mám z nich dojem, že oni tie šance viac vnímajú cez čísla-pokus číslo raz, dva, tri a k tomu aj stroho vedecky 😒
tak teraz neviem ako to chcú zladiť s mojim prvotným protokolom..s manželíkom rozmýšľame aj o prípadne inom centre v Blave..čo si o tom myslíte?
..a ako je to z prechodom do iného centra?

lukila
13. okt 2009

Ahojte pipinky. Dakujem vsetkych a zelam si aj ja aby som konecne prelomila eru neuspesnych snaziliek. Uvidime v pondelok. Som 5 den po transfere a citim sa normalne, snazim sa na to nemysliet... Pozdravujem spoluleziacu z odberu - slaninu idem pohladat tu temu co vytvorila. Z leta rovno do zimy, potom ze su same choroby 🙂 Davajte na seba pozor a pite vela cajickov... 🙂

callex
14. okt 2009

ahojte babule.
nelly chod co najskor na KET.telicko je nabudene hormonami tak by to mohlo vyjst.baba co bola som mnou tak tu hned po negativnom teste objednali na konzultaciu,nasadili lieky a caka na KET. i ked mozno uz ich ma aj vlozene.to uz neviem.
inak je mozne ze ti navrhnu dalsiu laparku na kontrolu ako to vyzera v tvojom brusku

lolittka..no tej vyhasinajucej funkcii vajecnikov tak to im verim,my zeny starneme skor a z roka na rok nam vajecniky produkuju menej a menej vajicok.bohuzial je to tak.keby sme boli plodne ako bozskej Kaja to by bolo
super. 🙂 a s prechodom do ineho centra to je podla mna tak ze sa jednoducho objednas inde av GF sa uz neukazes.ak by si uvazovala nad Ferticentrom tak to zvaz,matiasko mi pisala ze tam je kratky protokol a nemusi sa ti vytvorit vela vajicok.

ja som sa vcera objednala na konzultaciu.idem 23.10.manzel z toho nebol nadseny.lenze ja som zvedava co mi povedia.tak sommu vysvetlila ze ked idem na konzultaciu neznamena to ze pojdem hned na II.IVF.on chce aby som cvicila,isla k bylinkarke a k liecitelovi,oddychovala,a podobne.ved mame casu dost.no keby to bolo 3roky dozadu tak si tiez poviem casu dost.ale teraz ten pocit nemam.

nelly3
14. okt 2009

ahojte, zajtra idem na druhu krv a hned v piatok sa objednavam tiez na dalsiu konzultaciu, som zvedava co mi povedia a podla toho sa zariadim. presne tak, keby mam menej rokov tak to az tak neriesim, ale uz mam po tridsiatke takze tak ☹ , musime skusat a byt trpezlive 😉 callex potom daj vediet co na konzultacii. ozaj po vysadeni utrosu si dostala hned menzes? dufam, ze nebude nejaky brutalne bolestivy 😕

lolittka
14. okt 2009

callex, ďakujem za rady..
a na tom Kájovi som sa pobavila 😀

rienok
14. okt 2009

ahojte pipinky prajem pekny den ...chcem sa spytat teraz som 3 den po ET (mala som PK a vkladali 5. den po OPU) a hned 1. den ma pichalo v podbrusku, vcera som mala asi 2 hodiny krce ako na kramy a dnes rano trochu ... neviete ci to je dobre alebo zle ???

callex.. odporucam ako Tvoj manzel oddych, cvicenie, bylinky ale aj konzultaciu 😀... ved tam sa len porozpravate - ked sa budes pytat vela sa dozvies tak ako ja 🙂 a mozete spisat ziadost o dalsie IVF. Ozaj Ty si nemala mrazacikov?

nelly ja som pri 1. neuspesnom IVF dostala menzes este pred 2 kontrolou t,j este pocas uzivania utrogestanu, mala som silnejsi a dlhsi menzes, ale bolesti boli take normalne

nelly3
14. okt 2009

rienok ja si mysli, ze je to dobre znamenie, ja som mala presne ako ty na piaty den ET aj PK, ja som z nedele na pondelok citila velmi prsia a aj brucho, celu noc som sa nato budila a v pondelok poobede uz absolutne nic, ale je to urcite aj individualne, uz musis zacat konecne pozitivnu vlnu tehuliek, ved toto nie je mozne uz. dzr sa. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre