Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

harmanceky
20. nov 2009

To by bolo fajn. Ja by som ani jednodnovu nechcela, ked si spomeniem, ako som sa spamatavala z prvej laparky. Mna si nechali v nemocnici tri dni, lebo som mala vyvod z toho choreho vajcovodu.

matiasko
20. nov 2009

vsak aj ja zlatko 😝
to maju vsetky po laparke 😝
ja mam dost fobie z nemocnic tak ze som bola len rada ze sa to dalo jednodnovov 😀

harmanceky
20. nov 2009

Ja som sa toho bala pred tym velmi, pretoze som v zivote nelezala v nemocnici a nevedela som si to predstavit. Strasne som bola vyplasena.
Nakoniec som vsak byvala v privatnej izbe, sice za priplatok, ale mala som tam max. pohodlie a vobec som sa tam necitila sama. Takze som to zvladla. Ale v ramci jedneho dna si to fakt neviem predstavit.
Dakujem zatial za info. Pekny vecer.

matiasko
20. nov 2009

aj ja som bola na nadstandar. ale uz len to ze som v nemocke 😝
a to som bola uz 3x operovana brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😝 😝 😝
aj tebe pekny vecer 😀

lucia.kl
20. nov 2009

ja som bola s laparkou v GF velmi spokojná, zlaté sestričky, zlatý doktory, všetci sa starali, môžem len odporúčať 🙂

matiasko
20. nov 2009

lucia.kl
aj ja 😵 😵 😵

babulka123
20. nov 2009

harmanceky.. prepac ze do tohto vstupujem ale citala som ze ides zas na laparku.. ked ides na IVF naco laparka a kontrola laveho vajcovodu ? ved IVF vsetko obchadza..

ja som chodila do GF a usla som odtial , po neuspesnom IVF mi tiez hovorili ze muuuusim ist na laparku. hoci u nas bol problem na manzelovej strane, jednoducho ze musim.. potom som isla do druheho centgra, a radila som sa s kamaratom gyndosom { co mi teraz robil cisarak } a so svojim gyndosom a obaja na mna kukali ako na blazna ze naco ma rezat ked pri IVF je jedno ci mas alebo nemas prechodne vajcovody ved vsetko davaju priamo do maternice..
dokonca ved baby co nemaju vajcovody { mali 2x mimomaternicove} su teraz uz maminkami... skus sa na to spytat este aj niekde inde, lebo v GF mi to pripade uz ako automatickost , ako ked si davas ibalgyn ked ta boli hlava..
teda to len na margo toho ako v GF predpisuju laparky..
ale necitala som viac dozadu tak ak som nieco prehliadla tak prepacte..

matiasko
21. nov 2009

ahoj babulka 🙂
je jasne ze na IVF vajickovody potrebovat nebudes 😉
ale aj ked ich mas neprechodne moze sa ti v nich na zaciatku alebo na konci vjickovodu plnit tekutina ,
ktora sposobuje zapal a podmyva maternicu.
pri IVF ti embryjko v maternici este plava uhniedzduje sa cca 5-7 den a ta tekutina sposobuje , ze ti vyplavuje
embryo z maternice.
tak tie vajickovody treba zasvorovat alebouplne odstranit. 🙂
a mna na laparo odporucil moj gyndos a ten nema s centrom nic spoocne 😉
ja som nemala nikdy ziadny problemv gf a boli na nas vzdy velmi mily
ale 100 ludi a 100 chuti ja osobne by som tiez nebola tam kde sa zle citim ale zatial sme velmi spojopny
mame dr behunovu a nemenia by som .
prajem pekny dnik 😵

callex
21. nov 2009

ahojte babule

harmanceky nemusis ist do GF na laparku ked nechces.mali by ti povedat ze si ju mozes dat urobit za 220eur u nich alebo si vybavit inde ak mas moznost.
a ak tam ides s tym problemom ktory mas tak ti naozaj vrelo odporucam dat si ju urobit inde.
ja keby som si ju dala hned robit inde nemusim ist teraz po polroku znova.

lubka0506
21. nov 2009

ahoj babule 🙂 prvú konzultáciu v GF mám za sebou a tiež ma čaká laparka,teda aspon si myslím že odstranovat alebo svorkovat vajcovody budú laparoskopicky... ale budú mi to robit u nás...

luly3
21. nov 2009

matiasko pravda 😉 , presne kôli tej tekutine treba urobit laparku 😉

matiasko
21. nov 2009

luly 🙂
podla mna by to mal kadzy gynekolog vediet 😨
nech si kazdy chodi tam kde mu to vyhovuje ved vas nikto predsa netahal za vlasy ze ste museli ist do GF
ja som si najprv urobila vstupnu konzultaciu aj v FC aj ISCARE a az potom sa rozhodla pre GF
a zatial som velmi spokojna 😵 😵 😵
nide nie je napisane ze ked sa mi to raz nepodari ze v druhom centre sa to podai 😉
lubka ale 1 IVF nemusis na laparo da sa urobit aj tak ale znizuje to sancu na uspesnost koli tej tekutine
😒

jahodka26
21. nov 2009

ahojte,
trochu ma tu vylakali tie nespokojnosti s GF. my sme sa zatial nestretli s nejakym zlym pristupom, dufam, ze sa to nezmeni a ked tak, len k lepsiemu... 😉
my tam mame este 7 snehuliacikov, tak nas caka este KET, dufam, ze len jedno a bude uspesne. snad nam pomozu aj cajiky od bylinkarky, ktoru som si tu na MK nasla.
babulky, drzte sa....

matiasko
21. nov 2009

jahodka 🙂 🙂 🙂

luly3
21. nov 2009

matiasko ja mam taky istý názor ako ty
pojdem tam kde doktorom dôverujem...

😉

matiasko
21. nov 2009

presne tak 🙂
mne sa pacilo ako vsetky preferovali FC aj ked boli v GF
a zrazu problem ktory mala jedna baba Petra (embryol. jej oznamila ze nevie ci si nezabudla vymenit pipetu
po oplodnovani inej baby) a ´FC uz tiez nie je dobre 🤐
inac ta babenka mi pisala a chvala bohu otehonela prirodzene 😉
ja sa nikdy neriadim tym co sa stalo druhym.
vsak kazda vie co jej vyhovuje
mna len ide rozhodit ked tu citam tak tam by som v zitote nesla lebo sa mi stalo to to a to ...................
vsak vsetky boli na vstupnych konzultaciach a nemuseli s tym suhlasit
😉

moniq
21. nov 2009

cauky
matiasko je super ked si spokojna s pristupom v GF, len tak ako tebe moc nesedia "ohovaracky" kociek , ktore zazili neaku krivdu, tak asi nie je celkom ok, ze ty "ohovaras" ich - nemyslis ??? ( dufam, ze tymto nevyvolam daku vlnu nevole, ako to tu casto je, ale uz som musela napisat )
napr. ja som si tu tiez citala ako sa hrozne drzo spravaju dr. v GF, a po mojej prvej konzultacii v centre som nechapala - ku mne bol dr. mily, odpovedal na moje obsirne otazky..... no a ked som im uz vse vyplatila a potrebovala, aby sa o mna postarali, tak som skoncila v inej nemocke skoro - nastastie - s otravou krvy!!!! no tak vidis, co teraz mam zapierat, ze ma sklamali, mam ich chvalit a nevarovat ostatne aby si radsej dali pozor ???
najhorsie je, ze niekedy nemame na vyber a musime sa vratit tam, kde by sme najradsej uz nikdy nevkrocili ☹ 😒

luly3
21. nov 2009

monig to je mi luto že si skončila v nemocke s otravou krvy...( no ja si myslím,že
inde si ani skončit nemohla, bo CAR či už GF, Iskare, Ferticent ....., niesu vybavený
lôžkama a myslím že by ti ani nevedeli dat odbornu pomoc)

babulky každe car je asistovana reprodukcia,špecializáciu si myslím že nemusím ani popisovať, nie NEMOCNICA a hodne holek si to plete 😉

toto je diskusné forum a každý má právo vyjadrit svoje myšlienky, pocity....

a každý svojím príspevkom len utvrdzuje pre druhých názor o ňom samom

Som Gyn - Fivačka a verím celému týmu GF

a monig nie že najhoršie je že nemáme na výber 😕 😕 😕 zbláznila si sa
práveže mi máme na výber mi platíme a mi sa rozhodujeme a nikto na svete
nás nedonúti tam íst ak sami nechceme 😉

moniq
21. nov 2009

luly3 ale co ked v kazdom CAR robia chyby!!! - nie chybicky - tak kam sa podiet?
ja som niekedy uz zo stavu nasho zdrav. uplne v koncoch, no a na to aby som sla mimo SK proste nemam ☹
a nemala som otravu krvy - len skoro - ja som totiz otehotnela, ale v GF tvrdili opak- napriek tomu, ze som hcg mala potvrdene, ja som im verila - vsak preco nie...., ani neviem kedy plod prestal rast a tak bol vo mne dlho mrtvy a uz som mala zapal v tele. Nakoniec mi museli spravit potrat. Ale to bolo najhorsie, ze ja som sa pytala doktora, ze preco tam mam hladinu hcg a tvrdia , ze nie som tehotna - no on mi len neprijemne odvrkol, ze hadam si nemyslim, ze mi bude vysvetlovat neake veci, ked nemam termin (konzultacie ).Tak tak ☹ 😒

no kedze potrebujeme pomoc s babatkami - musime niekomu verit......tak len prajem, aby vas nesklamali....

luly3
21. nov 2009

monig ja som potratila 3 krat a ver mi tiež som
sa nanich hnevala lebo som mala pocit že mi nechcu
pomoct, ale pravda je tá že oni sami nevedia čo robia...

hnevat sa na niekoho nemá zmysel, zbytočne ubližujeme tým samy sebe

prajem každej znás krásne a zdravučke beiby.cmuk 😉

moniq
21. nov 2009

nech ich uz veru mame vsetki co tak veeelmi tuzime 🙂

matiasko
22. nov 2009

ja nikoho neohovaram 😉 iba reagujem na to co sa tu pise.(ohovara)
pisem iba svoj nazor tak ako ty 😵
je mi luto kazdej jednej co sa jej nieco stalo ale pre boha preco potom chodite do gf
vsak my si predsa mozeme vyberat my si za to predsaplatime!!!!!!!!!!!!!!!
ja osone by som nikdy nebola tam kde sa citim zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a hned by som odisla inde 🙂
ale presne ako si napisala v ziadne CAR nie je bez chyby ☹
ale vidim ,ze toto forum je o niecom inom tak ze, sem do pipin z "GF" uz urcite nic nenapisem pokial to nebude tak ako tie stare pipiny z GF I. lebo tu sa naozaj len "PISE"
asi by sa ta tema podla niektorych mala volat trosku inac a nie tak ako to myslela zakladatelka
😨
majte sa krasne a vsetkym snzilkam prajem nech sa im splni to po com tak velmi tuzia.

luly3
22. nov 2009

matiasko nerozčuluj sa 😀 😉

lukila
22. nov 2009

Matiasko, neodchadzaj, Monig mala svoj nazor... To sme my ludia, stale sme s niecim nespokojni a vzdy sa je na nieco vyhovorit ☹ Ja sa tiez nedrzim toho, co tu kto napise, ale ver, ze niekedy som zo vsetkeho zufala a nenavidim cely svet. Tuzim po babetku, davam do toho vsetko, a aj tak sa nedari 😢 Nic ine nam nezostava len bojovat 🙂 Cele toto trapenie je pre mna velmi citliva tema a som rada, ze mozem sem o tom obcas napisat 🙂 Vsetkych Vas zdravim 🙂 🙂 🙂

matiasko
22. nov 2009

ahoj lukila 🙂
vsak ano podla mna ma tato tema byt o tom aby sme jedna PIPINA Z GF druhu PIPINU podrzali a podporili v tych tazkych chvilach ☹
a nie odsrasovali hned na zaciatku (myslim nove pipiny)
a stou tuzbou sme tu asi vsetky na jednej lodi 😉
ale hlavu hore a sup sup do 2. uspesneho IVF 😵
alebo mas este nejakych mrazacikov?

harmanceky
22. nov 2009

Ahojte, dakujem za vase odpovede na moje otazky. Mrzi ma, ze sa tu rozputala taka diskusia, ale je pravda, ze kazda z nas musi vediet co jej vyhovuje, kazda ma inu skusenost a iny dojem. Toto je priestor kde sa o to mozeme podelit a mne osobne to pomaha.
Kazda z nas je silna a dava aj tak najviac na svoj vlastny instinkt.
Ja osobne aby som sa vyhla akymkolvek nedorozumeniam sa radsej vzdy na vsetko pytam, aj ked niekedy mozem vyzerat ako blbec 🙂 Ale nevadi, radsej nech mi vsetko vysvetlia po lopate ako by som nieco nemala vediet.

Este tyzden a pol budem cakat na krvne testy po IUI 😒

moniq
22. nov 2009

ach jaj - vcera som aj rozmyslala, ci napisat svoj nazor .....
matiasko, napriek tomu, ze do GF uz nechodim, chodim do tejto temy aby som o kockach - teda aj o tebe vedela, ze ako sa vam dari dalej, a drzim palceky. GF bola moja prva skusenost s umelym oplodnenim, a bola som moc rada za kazde slovko , ktore som tu precitala. Aj svoj pribeh som sem pisala predsa len raz ( mimo vcerajska ), kedy sa to cele udialo, a nie pre to aby som robila bububu - proste kam som to mala napisat ???? - komu som sa mala vystazovat, komu ohovorit pristup arogantneho lekara ???? - len vam co viete o com "tocim ".
Je super, ze si vyfasovala doktorku s ktorou si spokojna ( vsimla som si, ze na nu sa hadam este nik nestazoval, musi byt super 🙂 ), tak sa drz a nech sa zadari 😉 - a konecne nam vsetkym 🙂 🙂 🙂

harmanceky
22. nov 2009

Moniq, prave pozeram, ze si z toho isteho mesta ako ja! Nedostala si sa nahodou k tomu istemu lekarovi ako ja 🙂 Lebo ja mam z neho taky divny pocit, nemastny, neslany. Ale mala som moznost stretnut sa aj s inymi z nich, takze ...

moniq
22. nov 2009

jej ahoj harmanceky - a aj sa pozname?
chodila som k Drabekovi.....ale zakrok mi robil Harbulak - ten bol super 🙂

harmanceky
22. nov 2009

Myslim, ze nie, aspon podla Tvojich fotiek🙂 Ja inak nie som povodom odtialto, ale zijem tu uz 12 rokov.
Ja chodim k Drabekovi, ale zaujimave je, ze kazdy jeden z troch zakrokov mi robil iny lekar. Harbulak je super, najviac komunikativny, co ja osobne potrebujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre