Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lubka0506
18. feb 2010

ahoj mamuschka 🙂 odpoved z poistovne by mala príst do mesiaca ale nieje mi tiež jasné či zavolajú z GF či je schválená alebo si tam mám zavolat...
ja som to posielala približne pred 3 týždnami...odpoved ešte nemám...
nepoznám to v GF ale ja som bola u Dr.Behúnovej a bola velmi milá 🙂 držím ti prsty 😵

luko
18. feb 2010

Mne z GF volali ale prišlo to aj poštou

luko
18. feb 2010

Stenova aj mne pride neosobna ale bola pri mojej op.a spolupracuje s mojim gynekologom tak preto som sla k nej😉

harmanceky
18. feb 2010

Ahoj ppismenko, az dnes som tu. Uz druhy rok byvam pri Sali v Kralovej n.V. Dovtedy vo Veci. Ale povodom nie som salanka.

harmanceky
18. feb 2010

Mamuschka do mesiaca by mala prist odpoved z poistovne a potom Ti zavolaju z GF. Mne schalili ziadost za cca 2-3 tyzdne. Mam VsZP.

luko
18. feb 2010

Tak ja zajtra chvatam na pol 8smu Dufam ze sa vybavím rychlo lebo utekam zas za mamou do nemocky Caka ju nepríjemné vys. tak musí mat doprovod

babulka555
18. feb 2010

ahojte pipiny,

cerstve spravy z pn-ky 🙂
laparka ok, genetika ok, od buduceho tyzdna zacinam stimulovat - Diphereline,Gonal a Pergoveris.
ak by ste niektora mali zostatok po vasich stimulkach rada odkupim 😉
je to slusna palka 15 tis za lieky, ved naco je nam zdravotne poistenie 😎 😎
tak sa tesim na tie hormonalne davky 😲

majaja75
18. feb 2010

mamuschka....mne trvalo schválenie žiadosti asi 3 týždne, no a potom mi volali z GF, že je schválená a mám sa objednať na konzultáciu.
JA chodím k Drábekovi a dá sa, taký pohoďák

henika30
18. feb 2010

Ahojte!
Mám jednu otázku.Nevie niekltorá z vás že dokedy mám využit schvelenú žiadost?Lebo my už volali že mám schválenú pred dvoma týždnami ale genetické vyšetrenia ešte nemáme a ešte namna čaká operácia!
Dakujem

majaja75
18. feb 2010

henika...to neviem dokedy, najlepšie je zavolať do centra a tam ti presne odpovedia. Ani mi nemáme výsledky z genetických testov a napriek tomu ideme na OPU o pár dní

darla27
18. feb 2010

Ahojte 🙂
Babula vyzera to tak, ze budeme stimulovat asi spolu. Ku komu v GF chodis?
Kolko ste dali za injekcie vy? Aby som vedela, kolko si mam vlastne nachystat penazi, lebo by som to vybrala hned dolu v lekarni v budove GF. 😕
Davali ste si niektora robit predoperacne vysetrenie v SNOPe? Ako to tam funguje?
Musim sa objednat nejako dopredu, alebo staci dva - tri dni pred?

Henika ziadost ti plati od schvalenia pol roka.

luko
18. feb 2010

babulka...ja mam tie iste, ale ja som platila okolo 13tis.
ja uz by som mala zajtra zacat pergoveris..som myslela, ze az 8 DC

henika: tusim do pol roka to plati

luko
19. feb 2010

Tak som vybavená.Dnes pridávam Gonal pero a v stredu opät kontrola.Inak trapas Sa ma pýta kedy začala stimulácia a ja ze 22.januara tak na mna kuka ja puk😀 mam zly datum v mobile Normalne panika😀 ale potom ze reku picham 2 týždne tak 5.2. no krepa😀

henika30
19. feb 2010

Ahojte.Dakujem vám velmi pekne za odpoved 😉 😉 😉 😉
Ako sa máte?majaja ako to že nemáš výsledky a ideš na OPU?To nechápem že ako to je možné.
A ked dovtedy nestihneme všetko vybavit tak my musia ešte raz poslat žiadost na schválenie?

apophis
19. feb 2010

ahojte,
ja sa v stredu chystam na druhu konzultaciu k MUDr. Stenovej - tentokrat uz budu urobene vsetky vysledky - hormonalny profil, kultivacie, zrazanlivost krvi, aj spravu o cytologii mam od mojej gynekologicky. Tak by nam mala navrhnut uz konkretne aky protokol. ale kedze mavam malo vajicok tak asi to bude kratky+ICSI. neviete ci sa na tuto druhu konzultaciu chodi s partnerom? zda sa mi ze to hovorila, ale ista som si neni, tam na cloveka vzdy vychrlia tolko informacii, ze procesor nestiha 🙂
rozmyslate niekto nad PGD - predimplantacnou diagnostikou? je to vraj dost drahe, ale mame za sebou 2 neuspesne IVF+ICSI, ja malo vajicok a partner spermii, tak nad tym rozmyslam. bola by to informacia, ci su embrya kvalitne, ci sa vobec oplati pokracovat v IVF.

babulka555
19. feb 2010

ahojte,

darla je chodim k Drabeckovi

henika mne volali, ked boli vysledky z genetiky, trvalo to dva mesiace a dva tyzdne, vysledky ti vlozia do karty a ked prides na najblizsiu konzultaciu, tak ti daju jeden original vysledkov. a co sa tyka predoperacnych, tak polrok ti platia len tie na zistovanie krv skupiny a HIV, ostatne len tri tyzdne, takze pred odberom oocytov musis ist este raz na preodperacne.

aphopis vselico som si precitala o PGD a nepodstupujem, skus posurfovat a precitat si infosky

dievcata pls neviete o kolkej si mozem ist dat pichnut prvu injekciu, ked si na to netrufam sama.
dik za info

a pekny den 😀

apophis
19. feb 2010

babulka555: mozem sa Ta spytat preco si sa rozhodla proti? cosi som uz posurfovala a podla toho ake reakcie prave citam som naladena za alebo proti 🙂 skusim este pohladat viac.

slniecko01
19. feb 2010

Teda Pipinky , ale je Vás tu nových. Tak pfuj-pfuj-pfuj 🙂

mamuschka
19. feb 2010

ahojte!

pipinky, dakujem vam vsetkym za odpoved. mna este caka vysetrenie priechodnosti vajcovodov, ale nie laparoskopicky, ale len uzv. no a potom konzultacia, a asi uz podame ziadost na poistovnu, lebo u nas kvoli mm ani neodporucaju iui, ale rovno ivf (pritom nasa dcerka sa narodila vdaka iui, a to hned po prvom pokuse. ona je velka bojovnicka 🙂 ). takze na lieky si mame pripravit tych 15 tis? no pekne, tym padom asi nepojdeme tento rok na dovolenku. teda, ak by ivf vyslo, tak by sme samozrejme aj tak nesli...

apophis, my sme mali vcera druhu konzultaciu presne s tymi vysledkami co si spominala. sice sme mali dojst aj s partnerom, ale on tam bol uplne zbytocne, lebo dr. stenova sa bavila len so mnou a este mi odporucila to vysetrenie priechodnosti vajcovodov, takze mm si zbytocne vcera bral dovolenku. a nabuduce so mnou urcite nepojde, lebo bude na sluzobke. dufam, ze stenovej to nebude vadit. u nej je strasne tazke dostat termin - som nas objednavala vcera, a nablizsi volny termin mala na 12.3.!!! potom zas az 19.3. mali dalsi volny.

apophis
19. feb 2010

mamuschka, tak poviem muzovi ze ak chce moze ist so mnou ale nie je to nevyhnutne. on sa na gynekologii aj tak citi divne 🙂 u nas tiez bude rovno IVF kvoli zlemu spermiogramu.
ked som prvykrat volala do ginfivu tiez som myslela ako to pojde rychlo a dostala som termin konzultacie az o mesiac.
ozaj, ako to potom je pocas stimulacie? budem chodit na kontroly stale k Dr. Stenovej alebo aj k inym?

luko
19. feb 2010

ja som bola s muzom len na prvej konzultacie...tiez mam pocit, ze tam bol zbytocny a odvtedy chodim sama 😉

dnes mi UZV robila ina lekarka, ale predpokladam, ze klasicka konzultacie je vzdy u toho, kto nas ma na starosti 😉
jaaj, budem maturovat vecer s tym gonal perom 😀

ppismenko
19. feb 2010

caute babenky...dnes som bola na prvej kontrole pocas stimulacie.....nooo bol tam poriadny kopec babeniek....dalsiu kontrolu mam v pondelok vcielky mi zostavaju tak ako som mala naposledy...
luko neboj pero je v pohode...

luko
19. feb 2010

ze? plna čakáreň... 😅
ja teraz rozmýšľam...kedy zacat vybavovat predoperacne vys. som teraz 4DC..

luko
19. feb 2010

tak asi v pondelok sa pojdem objednat

darla27
19. feb 2010

Caute baby, ako tak pozeram do FC temy, tak som strasne rada ze som zvolila radsej GF. 😒
Nejako ste sa nevyjadrili ohladne cien liekov co davaju v GF, ale dozvedela som sa, ze sa dolu v lekarni da platit kartou, takze je to v podstate aj jedno.
Len dufam, ze su tam predzasobeny, lebo inak neviem kde zozeniem lieky ktore mi predpisu,
ked v den konzultacie mam zacat pichat. 😒
Ja chcem tiez gonal 😀 - ked je to pero, ja si tiez neviem predstavit ako by som miesala roztok,
na to pero sa da len ihla a hotovo ci ako to je?
Luko, zistila som, ze predoperacne nema byt viac ako 3 tyzdne stare . /aspon v GF to tak bolo/
Slniecko neuveritelne ze uz je mala aj na svete, pamatam si, ako si bola na IVFku
/to bola stastliva partia-sama tehulka/ a uz ma Nelka mesiac. 😲 😵
Pismenko a co ti povedali na kontrole?

luko
19. feb 2010

Darla ja uz som pisala vyššie Platila som okolo 420 eur 😉

ppismenko
19. feb 2010

my sme boli v lekarni dole v gf mam kratky protokol a platili sme kartou 409 eur a boli v tom aj ihly a injekcie...
na kontrole mi odobrali krv a isla som cakat na chodbu potom nasledovalo sono....tam som sa spytala v akom to je stave a ze nechce nic dopredu hovorit ale malo by to byt v poriadku ze pekne odpovedam na liecbu....a v pondelok idem znova

slniecko01
19. feb 2010

Darla letí to teda neuveritelne. Veru ako by som bola na IVF minulý mesiac, potom aj tahu rýchle ubehlo a o chvíľu ma malá niekam pošle 😀

luko
20. feb 2010

tak gonal pichnuty...oproti klasickym inj je to super...keby bolo vsetko v pere 😀 nalievam sa vodou akoprevencia OHS...myslela som, ze sa vcera v aute pocuram 😀
ppismenko,ja idem na krv az v stredu plus sono...tak som zvedava, comi povie...teraz nevravela nic a ja som sa ponahlala za mamou do nemocky, tak som sa ani nepytala

majaja75
20. feb 2010

ppismenko...aj ja idem v pondelok na kontrolu pri stimulacii, kolkaty deň si cyklu? Ja 7 DC.

darla...ja som platila za lieky 286 eur av našej lekarni ich nemali, ale do druheho dňa mi ich objednali, takže v tom nebol žiaden problém. Inak k tomu predoperačnému, nemá byť staršie ako 3 týždne, no a mne zajtra padne dátum, z toho dôvodu, že som si ho dala obiť hned ako kázli, lenže nikto nepredpokladal, že ako som začala so stimulkou tak mi zblbol cyklus a trval miesto 28 dní-41 dní. Ale lakári tvrdia že sa to dá, tak dufam že ma nevrátia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre