Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tuzimpobabatku
6. mar 2010

100 bunkove? waw

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luko
6. mar 2010

Maji bude to dobre🙂 neboj😉

lumya
6. mar 2010

😉 ahoj majajka, aj som si myslela, ze to budes ty, ale nestihla som zareagovat...drzim palce, v piatok bol stastny den, tak uvidis, transfer bude maximalne uspesny 😉
a neboj, embryologicka len skonstatovala, ze ak je geneticka vada, prestanu sa embryjka delit, zial, to bol moj pripad minuly rok...preto sa potom zvykne robit jedno vysetrenie v Plzni - fragmentacia DNA v spermiach

lumya
6. mar 2010

problemovy den pre delenie je 3.den od oplodnenia, ak preziju toto, je dobre 😀

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumya
6. mar 2010

Majajka, bola som pri okne, v takej modrej koseli 😀 po OPU to bolo celkom OK, lepsie ako minule, aj ked tentokrat som nespala po narkoze, a minule aspon 2 hodky...mala som z 10 folikulov 10 vajicok, dnes mi volala embryologicka, ze aj 10 oplodnili, ale minule sa prestali vsetky delit, tak aj teraz som taka v ocakavani, ze co s nimi bude po 3.-tom kritickom dni...ci sa vobec dostanu na PGD....dufam, ze ano....v piatok bol stastny den z hladiska numerologie, ja sa tomu nevenujem, ani velmi neverim (pravdu povediac), ale kolegyna tak tvrdila, tak snad je na tom nieco pravdy... 😉

luko
6. mar 2010

jeeej....ja som tiez nervozna...kolko bude v pondelok v poriadku 😅

lumya
6. mar 2010

luko, neboj sa, podstatne je na to nemysliet....ja som minule IVF z toho tiez mala nervy, ale uz to neovplyvnime...ako vravela sestricka, najvacsi nepriatel je stresovy hormon...vypusti to z hlavy...vsetko je tak, ako ma byt...a vyjde to, uvidis...sme tu na to spolu, a nam to vyjde...

darla27
6. mar 2010

Baby ja som sa teraz normalne zdesila: prave si citam protokol co mi dali v GF a tam je napisane ze diphereline
sa ma skladovat v chladnicke, ale mne v lekarni povedali, ze len pregnyl. Tak teraz neviem..
Ja dnesok povazujem za 1 dc, takze kontrola bude zaciatkom tyzdna. 🙂
Dufam ze ked tam pojdem, tak uz budem len spinit, neviem si predstavit to vysetrenie.. 😝

lumya
6. mar 2010

darli, v pohode, diphereline nemusi byt v chladnicke...len pregnyl, tak ako pises

luko
6. mar 2010

lyma...ano..máš pravdu, už to neovplyvníme 😉
darla: zabudla ti to preškrtnúť...mne aj lekárka vravela, že dipherelin nemusí byť v chladničke 😉

luko
6. mar 2010

bože..píšem jak tatar...lumya malo byť 😀

darla27
6. mar 2010

Baby kto vam picha fostimon? Nechate sa pichnut manzelmi? 😅 😀
Ja to ako-tak zvladam sama /radsej/ ale do zadku si to nepichnem, bez sance..
Stipu tie injekcie? Ako to pichate?
Lumy to je dobre, lebo doteraz som to v chladnicke nemala, tak aby to malo nejaky ucinok.
Kolko vkladate embryjok? 1 ci 2 ? 😕

luko
6. mar 2010

ja budem vkladat podla toho, co mi povedia v pondelok...modlim sa, aby embryjka vydržali 🙂
nemala som inj do svalu....ale viem, ze niektore kocky chodili na pohotovost kazdy den...alebo im pichal manzel...ak by som si to mala sama, asi jedine do stehna..ale nic prijemne to nie je...no co neurobi clovek pre potomstvo 🙂

lumya
6. mar 2010

darli, fostimon by mal byt do svalu, takze by to mala pichat sestra, je tam problem, ze by sa mohla trafit cievka..

darla27
6. mar 2010

Je super ze si tu takto mozme poradit navzajom. 😵
Este ma zaujima, ked idem 4 dc na uzv tak na zaklade neho mi mozu zmenit davkovanie fostimonu , ze by som pichala inu davku nez mam napisane v protokole?/ tam mam napisane ze zacinam s 3 amplulkami - ale s kolkymi vodami to namiesam? Pochybujem ze by sa to dalo do jedneho roztoku.. 😒

lumya
6. mar 2010

darli, fostimon mozu menit, prave podla vysledkov krvnych testov, ja som mala predpisane 3 ampulky, potom zvysili na 4, fostimon sa miesa 3 ampulky maximalne s 1 roztokom, ak ti zvysia na 4 ampulky, musia byt 2 roztoky

lumya
6. mar 2010

luko, neboj, vyjde to...ani by si neverila, co spravi pozitivne myslenie...naburat to moze uz len jedine genetika, ale podla statistik je to male percento...potom sa to detekovat uz len pomocou tej fragmentacie DNA v spermiach...ale verme, ze teraz to vyjde...raz musi

luko
6. mar 2010

ok...tak potom idem na dvojicky....vsak kto chce toto prezivat znova 😀

darla27
6. mar 2010

Aha, takze davkovanie menia podla krvi? A co sleduju cez ms na tom uzv?
Baby nam ukazovala sestricka len diphereline a ze aj do zadku to mm zvladne, ale po tom,
co mi pichol prvu som sa rozhodla, ze aj ked mam fobiu z ihiel, zvladnem to radsej sama. 😀
Tak mam trosku obavy, lebo do zadku si to sama asi nedokazem pichnut a jeho k tomu asi nepustim,
na pohotovost nemienim chodit, nooo, bude to zaujimave.. 😖 😝

lumya
6. mar 2010

dvojicky su ta najlepsia varianta 😉 aj ked vzdy si spomeniem na moj prvy IVF cyklus,....mala som jednu "kolegynu" na prvom odbere folikulov...ona zostala tehotna, ja som potratila, a ked sme sa stretli v gynfive, ona uz s bruskom, stazovala sa mi, ze ona chcel a dvojicky, a bola dost nahnevana, ze sa jej ujalo len jedno...nevedela som, co jej na to povedat...ved co by som za to ja dala...

lumya
6. mar 2010

luko, a kedy budes mat transfer?

lumya
6. mar 2010

darli, injekcie do svalu by mala pichat sestra...predsa len, je tam urcite riziko...ja som si zistovala, koho mam v blizkosti, nasla som jednu sestrick v dochodku, a s nou som sa dohodla...diphereline zvladal manzel, ale fostimon nechal na nu 😒 davkovanie sa meni aj podla ultrazvuku, ale najma podla krvi, ake mas stavy hormonov v krvi

darla27
6. mar 2010

Baby tak ja som v tomto divna: ja riesim dilemu co je pre mna prijatelnejsie : ci mat dvojicky alebo ze to nevyjde.
Mm chce silou-mocou aby sme vlozili dve, ale ja veru neviem..
Radsej by som brala aj tri deti, ale rok po roku, nez dve naraz, ja som bojim ze by som to nezvladla,
aj tehotenstvo je rizikovejsie..neviem..
Kazdopadne ked si predstavim ze kvoli kvoli tomu ze spekulujem by mi to s jednym nevyslo a musela by som stimulovat opat, predsa len sa priklanam ku vlozeniu dvoch.

lumya
6. mar 2010

darli, je lepsie vlozit dve,,, ono je stale vysoka pravdepodobnost, ze sa ujme iba jedno...

luko
6. mar 2010

lumya...tak nastvana rozhodne nebudem ked sa aj jedno uchyti 😀 v utorok mam transfer 😉
darla...mne je to jedno, ked budu zdrave..a.j tri 😀 ale nie...budem vdacna aj za jedno 😉 mam choru maminu, takze aby som sa zvladla aj o nu sa postarat

lumya
6. mar 2010

luko, je mi to luto s maminou, mas toho vela...ale neboj, ako vravo moja mama, vsetko zle je na nieco dobre...budem na teba mysliet v utorok, ja mam transfer v stredu, takze uvidis, budeme tehosky 🙂 a slubme si, ze zalozime novu temu...tehotne z gynfivu 😉

luko
6. mar 2010

ok lumya...ak tam už táto téma nie je...tak ťa beriem za slovo 😀 dík takéto nakopnutie som potrebovala 😉

darla27
6. mar 2010

Babule ale tema tehulky z gynfivu tu uz je, len sa presuniete /me/ a tam sa budu riesit uz prijemnejsie starosti, nez ako pichnut injekciu, ci ine neprijemne veci ktore musime absolvovat na nasej ceste za babatkami. 😵
Luko mas to tazke, verim ze budes tehulka - to ti vynahradi vsetky starosti co teraz mas. 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre