Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

callex
30. máj 2010

vanilka super...drzim palcenech tie dve srdiecka biju nadalej.v utorok sa tesime na spavu od teba.
slniecko01 moje...som po druhom IUI a cakam co z toho bude tento mesiac.to predtym skoncilo biochemickym tehu. :-

ja som tiez kedysi zvazovala ferticentrum ale stale mam v pameti clanok ako kocka pisala ze jej dali spermie ineho muza.takze tuto moznost som zavrhla.

miki.mikulasova ty mozes ist na vstupnu konzultaciu aj do 3 centier a mozes si vybrat ktore sa ti bude pacit.

miki.mikulasova
30. máj 2010

@callex prave nad tym uvazujem, skusim, asi to ferticent...

darla27
30. máj 2010

Callex 😀
A ty si myslis, ze je to pravda? Alebo ze sa to v GF alebo v Piestanoch alebo hocikde nestalo ?
V GF maju problem poskytnut aj zakladne info pocas stimulky o hocicom, ver ze tam keby sa to stalo tam, nikto sa to nedozvie.
Ja som kvoli tym kecom co tam ta Petra pisala, isla na IVF nakoniec do GF
a zbytocne som minula 1 pokus cez poistovnu na taku frasku v GF. 😝
V podstate si v ziadnom CARe nemozeme byt iste nicim, keby nabehla nejaka kontrola z ministerstva zdravotnictva, mozno by sme sa divili co tam robia z nasim genetickym materialom. Nam zostava jedine: nemysliet na to alebo tam neist. 😒

miki.mikulasova
30. máj 2010

pomooooc ☹(((( to je hrozne, preco su vsetci v tych CAR taki magori ???

andrea_b
30. máj 2010

ahojte, neprispievam do tejto temy, ale na povzbudenie tych co to skusaju v GF - mne (nam) sa zadarilo na 1.krat IVF, predtym sme absolvovali 3xIUI bez uspechu , absolvovala som tam laparo (vzali mi jeden vajickovod) aj hysteroskopiu. @miki.mikulasova Drabek mi robil parkrat ultrazvuk aj embryotransfer a nehovorim ze je uzasny, ale bol uplne v pohode - raz milsi, raz s odstupom, ale vzdy profik. chapem ze pre nas vsetky je situacia pocas stimuliek a zakrokov tazka a chceli by sme iny pristup lekarov viac ludsky ako profesionalny - ale aj oni su len ludia a nie vzdy dokazu spracovat svoje vlastne problemy tak, aby to neprenasali na pacientov. nechcem ich obhajovat, neviem posudit ako sa spravali ku vam, ale ja povazujem ich pristup za profesionalny.
bez ohladu na to vam vsetkym zelam, nech sa zadari v ktoromkolvek centre, pre ktore sa rozhodnete a nech mate krasne a zdrave deticky tak rychlo ako sa len da

miki.mikulasova
30. máj 2010

@andrea_b , krasne, dakujem, za vsetky baby...povzbudive slova vzdy pomozu.... este som sa nerozhodla, ci to v GF skusim, mam na rozhodnutie este jeden den 🙂...to je tak, niekto ma dobru skusenost, iny zlu...zostava len skusat, nic ine nam nezostava...len keby to nestalo tolko prachov a najma nervov a sklamani...atd...vieme o com je rec....

berryvajt
30. máj 2010

lukachi-ahoj, mne po ET v GF nič nebolo, jeden-alebo dva dni som mala také slabé pichnutie vo vaječníkoch a keďže som bola nedočkavá, 8 deň po ET som robila tehotenský test, ktorý bol pozitívny, potom už každý deň, až kým som nešla na krv....Odvtedy som v poriadku, viac ma znervôzňuje, že mi nič neni, tak sa teším v juni na morfologický UZ, či sú bábatká v poriadku ( no dúfam,že ano), takže kľud. Máš to 50:50...

moncici
30. máj 2010

Ahoj Callex dik mala si pravdu už mi jeclkom fajn akurát sa mi krúti hlava ale to je asi tým počasím ved uvidíme čo s toho bude za 2 týždne ked pojdem na krv ,ale bola by som rada kebsa to ujalo nechce sa mi to opakovať a lezú mi na nervy tie lieky to teraz dva týždne doma nic nebude lebo mam s nich blbý pocit ☹

monika71
30. máj 2010

ahoj pipiny, sa ozývam po dlhšej dobe, ale poctivo si vás čítam 🙂
moje skusenosti v GF su dobre, ja sa nemám dovod sťažovať ani na postup a ani na prístup, ale každá sme ina a každá z nás ma ine očakávania, dostala som to, po čom som si išla 😅 čakáme babatko a ano ako písala lumya bolo to na prvý šup, ale podla mna tam zapracovalo aj silné pozitívne myslenie 😉 odporučam 😉
lumya aj ja velmi na teba myslím, čo je s tebou, ako sa máš, atd. dakujem ti za tých pár stretnutí v GF lebo som mala tu možnosť spoznať super ženu, a ako sa nám darí? vid fotoalbum 😅 ozvi sa niekedy, rada pokecám,papa a želám ti vela šťastíčka, posielam ti aj z mojho troška 😅
všetkým snažilkám želám nech dostanete od života to po čom najviac tužite a prečo sme sa stretli na týchto stránkach 😅

nechsazadari
30. máj 2010

Ahojte babulky,
calex -vďaka za podporu 🙂
miška- to bola pyžamová párty, len čo je pravda 😉 dúfam, že už ti je lepšie a pekne odpočívaš.
ak sem zablúdia babenky, ktoré to tam s nami tiež bojovali- tak tiež pozdravujem a snáď už naše embrijká bojujú

lubka0506
30. máj 2010

...ahojky pipinky 🙂 ako sa máte? najprv musím zablahoželat všetkým novým tehulkám... 🙂
ja nemám nové nič priznám sa nestíham vás niekedy ani čítat...mám si začat pichat vo štvrtok a zajtra mám zavolat doktorke Behúnovej či platí to na čom sme sa dohodli...
...mám z toho všetkého akýsi strach 😒 neviem prečo... ešte sa ozvem čo nové vy sa pekne držkajte a veeela štastia. 😉

zufalka
30. máj 2010

bubu 12345 chcela by som potvrdit že presne to čo si písala o GF som prežila sama,vždy to bolo len o peniazoch 😖 Absolvovala som tam 4neuspešné IVF a piate stopnuté,vždy rovnakou stimulkou,vždy rovnaky vysledok,vždy rovnaka odpoved-čo by ste vlastne chceli...dr.Harbulák.Momentálne navštevujem kliniku v Brne kde sa to nedá porovnat ani len zdaleka prístupom.Konzultácia netrvala 7min. ako v GF ale dovtedy pokial sme mali otázky a pokial sme my nepovedali že dakujeme.V Brne nam tak isto povedali že mame jedinu šancu len s darovanymi vajkami a čudovali sa prečo som mala tolko IVF ked moje vaječníky nereaguju na stimuláciu a podla vysledkov už dopracovali.Na rovinu nam povedali že ak chceme IVF kludne nam ho urobia ale vysledok bude negatívny čo nám hovoria dopredu a je to zbytočne vyhadzovanie penazí,podotýkam že v GF nám povedali že kludne možme íst do dalšieho a dokonca nám dajú zlavu!! Takže babulky pozrite si aká je úspešnost v GF a porozmýšlajte nad tým,hlavne sa zaujímajte o kvalitu embryok pred vkladaním,na tom im vobec nezáleží,vkladajú 6-8 bunkové a také aj mrazia,čo može mat za nasledok negatívny vysledok.Kvalitné embryjka by mali vkladat už ako blastocysty po PK a nie narychlo ... ☹ Pytajte sa ,nedajte sa odbit,všetkym drřím palčeky a vela sily vam prajem 🙂

callex
30. máj 2010

darla27..myslis by ta petra davala na net take info keby to nebola pravda? ano mas pravdu nevieme co vsetko robia a uprimne povedane ani sa na to nesnazim pomysliet.ale dopriala by som kazdemu centru poriadnu kontrolu,ale su v tom velke prachy a ruka ruku myje.
moncici ake lieky beries?
banule tie co ste po ET drzim palce aby to vyslo a nemuseli ste zazit to sklamanie.
monika71..no niekedy ani pozitivne myslenie nepomoze.
a celkovo kazda mame inu skusenost s GF...Aa tie co ich mame zle sa len chceme podelit a vystrihat druhe aby nemuseli prist k zlej skusenosti respektive ich pripravit na to co ich caka co mozu cakat a co nie.
a tie co mate dobry pristup je fajn ze nam dodavate nadej ze sa aj dobre veci stavaju.
natolko dnesnej filozofie.
sup na let s dance.

vanilka1802
30. máj 2010

Ahojte, aj ja sa vyjadrim k tomu ako som spokojna s GF. Patrim k Behunovej, na prvej konzultacii mi moc sympaticka nebola, pripadala mi taka odmerana, ale potom sa to trochu zlepsilo. POvysvetlovala mi co bolo treba. Pri UTZ som sa stretla so vsetkymi doktormi a na ziadneho nemozem povedat zle slovo. Pri ET mi vkladali 2 blastocysty a ujala sa jedna, je z nej uz 16 mesacny syncek, teraz pri KET vkladali 7 a 8 bunkove embrijka a uchytili sa zatial obe. Tak neviem ci je lepsie vkladat embrijka po PK alebo hned po oplodneni.
Ale ako tu uz bolo viac krat napisane 100 ludi 100 chuti. Ja som v GF spokojna, asi to bude hlavne z toho dovodu ze zatial sa nam vzdy podarilo to koli comu sme tam isli.
A ked ste spominali ze Ferticent je podstatne lacnejsi, tak je to pravda nas cela stimulka aj s ICSI a mrazenim a cestovanim vysla na 50000,- este na koruny, a kamoska bola rok po nas vo ferticente a ju vyslo cele IVF na niakych 15000,- takze pekny rozdiel. Islo hlavne o to, ze vo Ferticente suhlasili s tym aby viacere vysetrenia robil obvodny gynekolog, co dost usetrilo hlavne na ceste(mame to 150 km tam a 150 km spät), a mala aj kratky protokol, takze ani tak casto nemusela cestovat. Ja ked si predstavim ze my sme pri prvom pokuse cestovali do Blavy 18 krat tak mi je z toho az zle. Teraz sme tam boli zatial 4 krat a dufam ze v utorok to bude uz posledny krat.

katuliks
31. máj 2010

Ahoj, ,,nechsazadari,,.Dnes som sa zaregistrovala.Vcera sme boli spolu v Ba ..obyvala som tretiu postel.Som zvedava ako to dnes dopadne.Ak budes mat cas ,tak daj vediet...zachvilu volame.Mimca isla asi do prace..hadam je jej lepsie 🙂

moncici
31. máj 2010

@callex :progeston 😉 ble

babulka555
31. máj 2010

caute pipiny 🙂

dlho dlho nic a potom takato debata 😀

lubka0506: pevne nervy pri stimulke, nezabudaj na pitny rezim a optimizmus 😉
luko: halo halo co nove? ako dopadlo KETko?

modra
31. máj 2010

Ahojte, mozem sa vas spytat kolko krat robia v Ginfive IUI? Je to tam nejako obmedzene? Neviete mi niektora poradit?
DAkujem 🙂

michaelag
31. máj 2010

to nechsazadari & katiliks: caute kocky.
Takze dopadlo to so mnou tak, ze som domov ledva dosla, manzel ma uz ku koncu musel pomalicky niest na rukach. Doma som nevedela, ako sa prelahnut, stale ma to nenormalne bolelo. Ked som mala prejst na WC par krokov, tak som isla ako starenka vo filmoch, cim viac predklonena, tym ma to menej bolelo, no a aj tak, ked som si potom ladla do postele, tak to prekrvenie za tu chvilku bolo tak bolestive, ze som este 10 min. skuvinala od bolesti.
Dnes je to uz lepsie - boli to stale,ale menej, som v praci, sice chodim, ako keby som mala v nohaviciach min. 4 dni nakakane 😉))), ale ja sa tu neubeham k smrti, len pre to, aby nahodou nemal niekto pocit, ze sa "bohovsky" ponahlam a mam strasne vela prace...robota mi neujde...
Volala som do labaku, tak z tych 3 napichnutych mi prezilo len jedno a z tych zvysnych 22 mi prezilo len 7 - tie boli oplodnene prirodzene. Takze uvidime sa v piatok, budeme zasa na chvilocku spolu a tesim sa, ze vas opat uvidim. Nakoniec sme sa dohodli po konzultacii s Hlavackom, ze tie, ktore do piatku preziju a po aplikovani 2 dame zamrazit. Ak teda po tolkej skode nieco vobec ostane.

Vam vsetko ako dopadlo? ako ste sa vy citili?

katuliks
31. máj 2010

Ahoj michaelag...tak som tam volala a z tych mojich 10 som mala zrele vsetky a oplodnit sa podarilo 8.Dve hned zmrazili a dala som si predlzenu,tak mi budu vo stvrtok volat kedy v piatok pojdem.Ak budu vsetky rast pekne tak si dam aj ostatne domrazit.Dufam,ze to bude o.k.Zatial je to najlepsie co som do teraz mala.Citim sa celkom fajn.Uz vcera ako sme sli domov,tak na pumpe som si dala plnenu zemlu a doma som sa nevedela do jest.Sice ma trosku este boli brucho ale je to o.k...Moja ale ja som nemala taku urodu .

michaelag
31. máj 2010

to Katuliks: aj mne povedali, ze este nevedia kedy, ale ze mi vo stvrtok budu urcite volat. Ze nech sa nezlaknem, mozno ze to bude az na vecer.
Som strasne rada, ze sa citis dobre.
Ja som jedla nakoniec az niekedy navecer, lebo som sa bala, aby to zo mna zasa vsetko nevyslo. Ale hladna som bola ako vlk. Inak po tom malom incidente este na izbe mi bolo 2x tak strasne zle, ale globalne sa mi dost ulavilo.
Co sa tyka tvojej urody: je ale evidentne uspesnejsia, pretoze ak si zoberies, ze z mojich 25 mi prirodzenou cestou oplodnilo len 7 a z 3 napichnutych mi do 11 prezilo len 1, tak to zasa nie je boh vie co.
Ja sa len spolieham na to, ze tie, ktore su oplodnene su dostatocne silne na to, aby prezili do piatku, aby s nich uz boli blastocysty a by boli take silne, ze ked mi ich tam vlozia 2 tak obe preziju a budeme mat dvojcata.
Snivam krasne, co?

bubu12345
31. máj 2010

@callex
No asi tak. Mrzi ma, ze mame podobne skusenosti viacere. ☹ Skoda, ze pacientky tam nie su a asi ani nikdy neboli na prvom mieste, ale to asi nie je len domena GF. O Piestanoch pocuvam len same chvaly, najma na pristup, po GF je to urcite ako pohladenie vzhladom na citlivost nasho problemu 🙂

nechsazadari
31. máj 2010

ahojte spolubojovníčky,

katuliks- veľmi pekne Ti to vypálilo, 8 embrií- pééérfektné! 😀 Aj ja už som dnes celkom v poriadku, len to nesmiem preháňať s pohybom, potom bruško dá trošku o sebe vedieť, ale v pohodke. Tiež som sa po príchode domov dobre natlačila, xi. (mimochodom, asi vieš- ja som bola na jednotke posteli)
michaelag- aj Ty 8 bubáčikov, ja myslím, že výsledok skvelý. Som naozaj rada, že ste sa rozhodli aj mraziť. Načo prechádzať celou stimulkou znova (aj pre súrodenca treba zájsť), keď to nie je nutné. Dala by som si zamraziť všetky, čo nepôjdu na transfér, lebo rozmrazovanie im tiež nerobí dobre, ale Ty si tomu rozumieš, ako Ti to je lepšie.
No a nám napichovali 7 vajíčok a 6 ich zostalo na "prirodzené" oplodnenie. Jedno vajko asi nebolo zrelé. A z každej metódy máme po 2 embrijká. Tiež som dala predĺženú, tak budem dúfať, že nám do piatku aspoň dvaja bojovníci zostanú....
Inak- veľmi rada som vás spoznala 😉

bubu12345
31. máj 2010

@lumya
Drzim vam palce na ceste za babatkom, nech uz je to kdekolvek a nech uz viac neprezivame to, co sme si prezili v GF. ☹ A naslo sa takych viacero....Len nikto to nepovie nahlas. ☹

michaelag
31. máj 2010

to nechsazadari & katuliks :
jooj strasne som rada aj ja, ze som vas spoznala a ze sme si to tam tak spolocne odtrpeli ☹
Kazdopadne ako vidim, tak sa v piatok znova vidime, lebo predpokladam, ze nam to budu davat v rovnakom case. Laborantka mi vravela, ze standardne sa tam chodi na nejaku 9tu rano. Tak ak sa nestretneme na "trpitelni", tak na chodbe urcite. Uz teraz sa na vas tesim a drzme si palce, nech to tie nase deturence preziju 🙂

bubu12345
31. máj 2010

Darla 27
Tak, tak, mozno by sme sa velmi cudovali. V karte nic, zaznamy nijake, takze co sa dozvies? Vlastne, tam je pytanie skoro trestne. Ved na co aj, ked tomu urcite nerozumieme? Len priklad, kamaratka mala v GF dva krat pri punkcii okolo 25 vajicok a vzdy je zostali len dve, ktore jej vlozili. Pritom pri ET jej povedali, ze ma este nejakych 7. Ked volala kvoli KET, uz ziadne embrya neboli. Zaznam? Ziadny. V Plzni ju nastimulovali na 32 vajicok a z toho vyhodnotili 27 ako ackovych tej najvyssej kvality! 15 okamzite zamrazili a 12 islo na PK. 6. den je zostalo 7 embryi najvyssej kvality, 4 ackove, co je rarita (ackvoych byva len 5% a aj to pri veku do 30 rokov, ona ma viac) a tri beckove, co je tiez uzasne, lebo beckove sa od ackovych odlisuju len minimalnymi zmenami a acka a becka su tam povazovane za tu najvyssiu moznu kvalitu. Lekar jej nechcel vlozit dve, ale len jedno, pretoze si bol isty uspechom! Uhovorila ho na dve s tym, ze dvojickam sa potesi. A dvojicky aj caka a to je uz v piatom mesiaci. Lekar v Plzni nechapal a aj jej to povedal, ze preco a ako nemohla otehotniet v BA....Tak co myslite, ze jej vajecniky sa po dvoch pokusov v GF zblaznili a zacali vrhat perly?????

katuliks
31. máj 2010

Ahojte babulky (michaelag&nechsazadari). Som rada,ze sme sa tam stretli a ze som Vas poznala.Mne povedali,ze mi vo stvrtok zavolaju cca 16-17:00.Vsak uvidime.Vcera som mala s manzelom bojovu poradu ci dame aj mrazit..lebo to je dost prachov vsetko co tam v piatok musim zaplatit cca 570 eur.Dufam,ze to nebude viac..to je uz s mrazenim.Ale dohodli sme sa,ze ked bude viac ako jedno tak zamrazime.A mne hned 2 zamrazili a ostatne uvidim ci ostanu,tak to ,,rozhodli za mna.Teraz mam celkom dobry pocit a sufam,ze to do tretice konecne vyjde.

nechsazadari
31. máj 2010

katulik- určite to bude na 1 s hviezdičkou! Veď som Ti hovorila spočítané percentá úspešnosti za každý pokus = 100 % úspešnosť 😝 😀 Teraz som si spočítala sumu pre nás a tiež to je okolo 550 eur. ..Radšej to už nebudem počítať. Nejak bolo, nejak bude.
michaelag- tak zasa na Vlachovce. Ale neboj, teraz to nebude trpiteľňa, teraz to bude pohodička. Hlavne, aby som mala v piatok prečo prísť...Kurátenka naše malé nech len pekne rastú, nech sú rýchlo u mamičiek v teplučkom brušku.
Tak sa zatiaľ opatrujte, šetrite sa a vidíme sa v piatok.
Pozdravujem aj ostatné pipinky z GF! Tehotenstvu zdar a bábetkám zvlášť! 😀

darla27
31. máj 2010

Bubu ja som bola v GF spokojna az cez stimulku som zacala pochybovat ci to neflakaju.
Uplne ma zamrazilo, ked som si druhy den po OPU volala ze co sa oplodnilo a povedali mi ze len polovica dobrych vajok sa oplodnila a to sa udava ze isci ma okolo 95% uspesnost oplodnenia. 😲
To som este brala, ale co ma prekvapilo bolo, ked mi povedali, ze az na druhy den oplodnovali vajicka po odbere, ale to az potom co som sa prekvapene spytala, preco ma byt ET na 6 den po oplodneni.
Na to mi bolo povedane, ze ved oni to oplodnili az rano. Ja som si volala okolo 11 a ako mohli vediet kolko je oplodnenych ked to, ci sa vajko oplodnilo sa da s istotou povedat az po 16-18 hodinach a nie po dvoch. 😅
Hm..v gynfive asi maju telepaticke schopnosti. 😀
Ale predsa pregnylom ovu bola nacasovana den pred tym a vsade sa udava ze vajicko zije len nejakych 6 maximalne 12 hodin po prasknuti folikulu, potom nechapem co na druhy den akoze oplodnili.. 🤐
Vsetky embryjka ze vraj prezili aj kriticky treti den delenia /trvala som na PK/ ET nebol robeny ani pod uzv
a po vikende /8 dni po oplodneni !/ mi povedali ze ziadne z nich neprezilo.
Ja som z neuspechom IVF pocitala, ale nie s tym, ze budem pochybovat ci vobec... 🙄 ☹
Ked som chcela fotku embryjok , povedali mi, ze maju pristroj na to pokazeny. 😒
No jednoducho sa mi to zdalo cele take .. nestandartne. Inak lekar v inom CARe mi povedal, ze vajicka musia byt oplodnene do 6 hodin a po 5 dnoch PK musi byt jasne ci sa embryjka mrazia alebo su nekvalitne, ziadna 7 dnova PK, predsa 6 den po oplodneni sa embryjko ma uz uhniezdovat v maternici. Neviem no..
Mali ste niektora oplodnene vajka az nna dalsi den po OPU a otehotneli ste ? 😕
Kazdopadne prajem vsetkym snazilkam, nech im to vyjde a ci uz v gynfive alebo inde im splnia ich sen - byt maminkami. 😵

moncici
31. máj 2010

@callex :pardon utrogestan to som si až doma prečítala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre