Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katuliks
7. jún 2010

@annamary27 Ahoj.No ja mam doma zeleny a presne ako si napisala,tak musis oba podpisat co posielas do prace 🙂

annamary27
7. jún 2010

@katuliks a asi číslo účtu sociálke poskytne už moj zamestnávatel,však?! ďakujem za radu,mám aj vychádzky jupijééé 😀 😀

katuliks
7. jún 2010

@annamary27 Mne tam zamestnavatel nenapisal cislo uctu.Peniaze mi potom poslali z postou 🙂

annamary27
7. jún 2010

@katuliks a je tu na červenom nad tým podpisom,že vyhlasujem,že nárok na nemocenské si uplatujem-neuplatnujem aj z iného poistenia,tak asi uplatnujem prečiarknem.

annamary27
7. jún 2010

@katuliks,ved to je vlastne jedno ako prídu eurášky,hlavne,že prídu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katuliks
7. jún 2010

@annamary27 Ja som tam nic neciarkala.Len som ich podpisala,to mi kazala sestricka , a poslala do prace.Dufam,ze som nic nepokaslala.Ale aj pred tym ked som bola PN som len podpisala a poslala.

annamary27
7. jún 2010

@katuliks,o.k.,tak aj ja len podpíšem a pošlem.Manžel bol po tu PNku a prišiel taký vyhúkaný,že sa od doktorky ani nič nespýtal,lebo moja GYN je taká velká žena ,vyrúti sa na teba s kopou otázok rýchlosťou blesku a ty tam len sedíš jak na výsluchu,tak to teraz zažil aj on ,ale odborníčka ja to výborná. 😎 😎 😎 😎

annamary27
8. jún 2010

Dobré ránko kočky z GF,kde ste ?@michaelag, @nechcsazadati,nedali ste už o sebe dlho vedieť,ako sa máte a ako sa cítite.@katuliks,ty si mi radila s tou PNkou,ale tiež môžeš napísať ako sa máš po ET,všetko o.k?

jejo
8. jún 2010

ahojte, ja sa tu stracam v tych skratkach co pouzivate, ET je embryo transfer? a co je to KET?
prepacte ale som asi zaciatocnik ... co caka na vysledok IUI , ale mam brucho nafuknute ako balon a zacali mi bolesti hlavy (asi migrena), aj mi je na vracanie, len neviem ci si nieco na to mozem dat. Pekny den

annamary27
8. jún 2010

@jejo,ahoj,ano ET je embryotransfer a KET je transfer rozmrazených embryjok,ak ti nejaké embryjká po punkcii ostanú kvalitné,tak ti ich zmrazia ak chceš.

annamary27
8. jún 2010

@jejo,tie príznaky čo popisuješ nemôžu byť nejaé vedlajšie účinky po tom IUI?

jejo
8. jún 2010

@annamary27 no uprimne neviem povedat, brala som 9 dni Merional injekcie pred IUI a musim pocka do buduceho tyzdna na vysledok

annamary27
8. jún 2010

@jejo,lebo pri IVF sa popri stimulácii,po punkcii a aj po ET môže vyskytovať hyperstimulačný syndrom,pri ktorom sa nalieva bruško vodou,je na zvracanie,sú zastavené vetry a aj moč neodchádza tolko čo má,ťažko sa dýcha a pod.Kukni si to niekde po skratkou OHSS,že aké sú presné príznaky,lebo je ich viac.

jejo
8. jún 2010

@annamary27 fiha pozriem dakujem, a ty si teraz v akom stadiu? bola si po ET? bola si aj na IUI?

annamary27
8. jún 2010

@jejo,ja som v štádiu 1.IVF/IUI sme nemali/ ,siedmi den po ET.

jejo
8. jún 2010

@annamary27 a ako sa citis? prvy test mas asi po 14 dnoch ze? ja pocitam ze najblizsi cyklus to asi ani nestihneme, kedze 16 mam ist na kontrolu ku Dr.Stenovej a to mi zrejme estelen da papiere. Ale moc moc moc ti to prajem, aby si uz v lete mohla fucat s bruskom niekde pri vode.

annamary27
8. jún 2010

@jejo,prvý test mám 14.6,to budem 12tyden po ET/oni robia testy na 10ty a 14ty den/,ale moj desiati vychádzal na sobotu,tak mi povedali nech prídem v pondelok.Cítim sa celkom fajn,sem-tam nejaká bolesť v podbrušku,ale je to o.k.,manžel sa na to pýtal mojej GYN,ked mi bol po PNku.

nechsazadari
8. jún 2010

ahojte kočky, @annamary, ja že som o sebe dlho nedala vedieť? To sa Ti zdááá- Veď tu trčím stále, prípadne naša bokovka v "čakaní po transfére."... 😀 Je super mať takéhoto koníka. Ale @michaelag už vážne dlho mlčí. Tak dúfam, že je o.k. a len pauzuje od myšlienok na úspech.
Mne sa darí tak, že som včera mala "úžasné" stavy- drahý v posteli niečo nadhodil o mojich narodkách a ja som si tam do tmy začala slzieť. A tak ma pri tom popichalo v maternici, že som sa hneď upokojila a začala som si nahovárať, že to detičky konečne používajú ten nebožiec a zavŕtavajú sa 😝 Lebo inak sa cítim zo dňa na deň normálnejšie, okrem toho, že ma už tretiu noc po sebe pobolievalo podbruško ako pred mrchou. No a prsia ma bolia skoro od krku...Hoci ráno, je to vždy pomerne v pohode, večer to zasa bude polahoda 😖 Ale nech ma bolí čo len chce, hlavne nech by to chcelo dobre dopadnúť. 😵
Ja by som zatiaľ len toľko a vy babenky ako?

katuliks
8. jún 2010

Ahojte babenky. Ja ked som teraz na PN,tak si lubim pekne pospat 🙂 Ako som zacala brat tie hormony,tak sa pravidelne budim rano medzi 2:00 a 3:00,tak potom rano potiahnem. 🙂 Citim sa presne ako 🙂 nechsazadari 🙂 .Stale ma boli podbrusko ako keby som mala dostat mrchu a nemam z toho dobry pocit ☹ Ale razpravam detickam nech sa pekne drzia,ze teraz je to na nich 🙂 Uvidime ale cim sa to blizi,tak tym sa viac bojim a hlavne ked mi zvysne 3 nezamrazili. ☹

jejo
8. jún 2010

@katuliks mozem sa spytat, pisete tu ze ste PN, to znamena po ET sa doma lezi? ja som myslela ze sa chodi normalne do prace

katuliks
8. jún 2010

@jejo No prvy krat som chodila do prace a nevyslo to ☹ Druhy krat som uz ostala doma a tiez to nevyslo ☹ Teraz som sa dala tiez na PN aby som si od prace oddychla.Neviem,na kazdeho to posobi inak.Moj doktor mi povedal,ze to neni choroba a kludne mozem chodit do prace.Podla toho co robis a ja mam dost stresujucu pracu a chcela som aj nachvilu vypadnut.Po ET by si mala asi take 2 dni byt v klude a polihovat ☹ Ale ako som uz pisala,tak kazdy to berie inak.

jejo
8. jún 2010

@katuliks dakujem - ja sa na to estelen pripravujem a obdivujem vsetkych co to skusaju a skusajuuu, ja som zatial len po 3 IUI (na vysledok tretej len cakam) a to co si presla ty mna asi len caka, tak drzim palceky

miki.mikulasova
8. jún 2010

ahojte kocky...cakam na mrsku, nechodi a nechodi (po agolutine)...najneskor do 11.6. ju musim dostat...co este mam urobit, poradte, davam si horuce kupele....asi mi to nepomoze...ale co uz
cakam na mrchu, aby som zacala s antiko a potom na 24. den injekcie....
dakujem...

vanilka1802
8. jún 2010

@miki.mikulasova ak ti mozem poradit skus med s majorankou, to mi kedysi poradila jedna kamoska, a celkom to zabralo. Alebo si skus dat pohar cerveneho vina.

nechsazadari
8. jún 2010

miki- ono to príde. Ja som bola tiež nervózna ako pes, kedy sa jej konečne uráči. Asi dva dni meškala, ale nakoniec v poho dorazila. Aj červené vínko vraj podporuje spustenie, tak vyskúšaj, ak lúbiš. A ak sa aj nespustí, aspoň sa troška uvoľníš.
annamary a Ty sa ako cítiš? Nejaké správy od fazuliek? 🙂

miki.mikulasova
8. jún 2010

@nechsazadari dakujeeem za radu, vyskusam 🙂

nechsazadari
8. jún 2010

@katuliks a po minulé razy si sa tiež takto cítila?

miki.mikulasova
8. jún 2010

@vanilka1802 dakujem, zaujimavy typ 🙂

miki.mikulasova
8. jún 2010

teda tip 🙂

katuliks
8. jún 2010

@nechsazadari No moja prvy krat som sa necitila nijak. A druhy krat som sa citila tak ako teraz a 3 dni pred kontrolou som zacala krvacat.Najprv nic moc ale potom uz toho bolo vela..ani mrchu som taku nikdy nemala ☹ Prave preto mam strach.Ale vsak uvidime.Nechcem Ta strasit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre