Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

alexa27
7. okt 2010

hej, prve. predtym sme mali 3 IUI neuspesne a teraz IVF 😵 . v pondelok idem este na druhy test po 14 dnoch, tak som zvedava, ale verim, ze bude vsetko v poriadku 🙂 .

yeliel
7. okt 2010

@zuzana110 to fakt? a to preco sa nevedeli dostat? to aj take sa moze stat? 😕 😕

zuzana110
7. okt 2010

@yeliel asi ano. Pytala som sa doktora,ci sa s niecim takym stretol a povedal,ze asi tak 2 krat do roka. Mala som stiahnute svalstvo k maternici a zevraj akysi zahyb. Uz mi niektore baby pisali,ktorym sa to tiez stalo.

yeliel
7. okt 2010

@zuzana110 koksoo dufam,ze sa mne take nestane 😝 ..ale hlavne,je ze uz mas bublinky v brusku 😵

kikus77
7. okt 2010

Baby hovori Vam nieco PICSI a SPF? V Iscare aj vo Ferticentre to robia, pokial viem tak v GF nie- aspon som sa k tomu zatial nikde nedopatrala. Na ultrazvuk idem az o tyzden, neviete ci ma poslu vteday aj za embryologom, alebo kedy sa s nim budem vlastne rozpravat ohladom rozmrazovania?Chcela by som totizto AH mozno aj fotku

lilinka81
7. okt 2010

@kikus77 ja som to prave dnes riesila s doktorkou (s tym embryologom) ,...a povedala ze pri UTZ pred KET,sa mam dohodnut na stretnuti s embryologickou.

kikus77
7. okt 2010

@lilinka81 dakujem, chuda embryolog- mam na nu asi tak 2 mil otazok 🙂 Kedy ides na dalsie KET?

lilinka81
7. okt 2010

@kikus77 len ju dobre vyotravuj,nech ti vsetko vysvetli,lebo inak ti nikto nic nepovie 😠 ....ja idem az tak v polke novembra ,...a ty kedy?

kikus77
7. okt 2010

teraz mam estrofen a buduci piatok ultrazvuk, pocitam tak okolo 19 by mohol byt transfer. Chcem si dat jedno embryjko s AH, teda dufam ze preziju aspon dve, ty si nad tym neuvazovala?

lilinka81
7. okt 2010

@kikus77 aj ano,ale neviem ci to ma vyznam,..keby som si bola ista ze mi daju len kvalitne embryjka,tak aj ano,ale kedze u nas vkladaju aj tie co sa slabo vyvyjaju,tak neviem ci su to neni vyhodene peniazky 😒 ,..a AH sa robi aj pri KET?..som myslela ze len pri ET

kikus77
7. okt 2010

@lilinka81 to praveze neviem, ale cisto logicky preco nie? mam len 3 zmrzlinky, neviem ci si neni nahodou vsetky 3 spolu v jednej skumavke takze by som ten AH dala spravit, ak to ma pomoct aspon trosinku lebo ist znova na IVF sa mi moc nechce - ale myslim, ze ak dalsie IVF tak asi v GF nie, aj ked na nich nemozem povedat fakt nic zle. Ide mi skor o to PICSI

lilinka81
7. okt 2010

@kikus77 a uz vies co to je?

kikus77
7. okt 2010

@lilinka81 zistila som to 🙂
je to prirodzena selekcia zdravych spermii. Pri ICSI Ti vyberu vhodnu spermi z pohladu embryologa, ale pri PICSI daju spermie do petriho misky so specialnou latkou , ktora je silno podobna latke, ktorou je obalene vajicko. Je to akasi predpriprava vyberu spermii na ICSI.Spermie su geneticky naprogramovane k tomu ist rovno za touto latkou a prehryzt sa k vajicku a to zvladnu iba geneticky zdrave spermie. Embryolog vidi iba vonkajsie znaky spermie a podla toho ich vybera. Takto sa vlastne zvysuje sanca nie len na oplodnenie ale hlavne na uhniezdenie a udrzanie tehotenstva az do konca.
Napisala som to uplne mongolsky, ale takto to nejako zhruba je. Robia to vo Ferticentre aj v Iscare, u nas zial nie ☹ tak preto zvazujem......

lujzalota
7. okt 2010

ahojte Pipiny, ja začínam druhé kolo. Prvé bolo úspešné, tak po troch rokoch sa vraciam na miesto činu 🙂 , ale nie to som chcela, ale pred nedavnom som sa pytala na ceny liekov + ivf. a mám taky neblahý pocit, že lekáreň čo je priamo v budove, kde sídli aj GF je pekne predražená, dokyna mi ju odporúčala, pričom mi povedala, že si mám pripraviť 400 e a výhoda je v tom, že ich majú priamo na sklade a tak .... ale ja som išla do inej lekárne a tam som za moje lieky zaplatila 306,- e, pekny rozdiel, že 😠 , takže zarábajú na nás aj tam v lekárni ... ak chcete vediet o ktoru ide - napište mi do ip - inač je lacnejšia aj ohladom inych liekov ... a museli mi ich objednavat, ale na druhy den som ich mala ....

yeliel
7. okt 2010

@lilinka81
@kikus77 baby pommoc....bola som v GF v nedelu budu romrazovat moje zmrzlinky..mam ich 3 ...ale ja chcem aby romrazili vsetky 3...alebo ako ich davaju mrazit? po jednom ci vsetky 3 spolu? som sa pytala pri ultravuku len doki ci mi mozu vlozit vsetky 3 ale ona povedal,ze to sa mam potom dohodnut s dokim co bude vkladat ale co ak mi nerozmrazia vsetkych 3 zmrzlinky? 😕

misselka77
7. okt 2010

ahojte, mam 30 rokov a som tu uplne nova. Chodim do GF od leta tohto roku. Prave mi prisla schvalena ziadost od poistovne a vsetko ostatne mam uz tiez vybavene. Moja Lekarka je Dr. Stenova. Chystam sa na IVF, mam nepriechodne vajickovody (zrejme po zapale pobrusnice). Tiez mam vysoku hladinu prolaktinu a momentalne uzivam Parlodel. Je tu nejaka holka s takymto problemom, ktora tym uz presla? Ozvite sa mi prosim!

annamary27
7. okt 2010

@lujzalota ahoj aj ja som bola prekvapená,ked mi v mojej lekárni u mna doma povedali,že platím 236eur,lebo v GF mi dokina povedala,že nech rátam takých 10tisíc korun.ale nechápem ako by mohol vzniknuť taký rozdiel,lebo doplatky by mali byť všade rovnaké,to je určené v kategorizačnom zozname liekov .možno len dokina nemala prehlad o nových cenách,lebo to sa mení každé 3mesiace. 😎

annamary27
7. okt 2010

@misselka77 ahoj,ja nemám taký problém,ale vítam ťa medzi nami.aj moja dokina je milá pani Stenová. ja sa chystám na druhé ivf,teraz 13.10.si idem pre protokol a recepty.Držím Ti palce,aby všetko dobre dopadlo. 😉

annamary27
7. okt 2010

@alexa27 jééééj,gratulujem,tak nech teraz hcg pekne stúúúúúúúúúpa 😵 😵 😵

dd2112
7. okt 2010

ahojte ,tie doplatky za lieky záležia aj od lekárne..je to biznis,ale mne vrchná vrátila peniaze za lieky čo mi zostali...zajtra idem na test na 14 deň..ten prvý bol negatívny ..je mi hrozne....neverím či sa to podarí..bolí ma v podbrušku ale nekrvácam...máte niektorá skusenosti???

misselka77
7. okt 2010

@annamary27 Dakujem, dufam, ze to dopadne dobre. Mozem sa ta opytat co ma caka? Myslím ze ma z toho pekne nervy... Ideme na konzultaciu 13.10. To mi predpisu hned tie injekcie?

annamary27
7. okt 2010

@misselka77 jééééj ,aj my máme v ten den termín o 13tej hodine.pravdepodobne už dostaneš protokol,na ktorom bude napísané,že čo a kedy budeš pichať,kedy kontroly a tak dalej,nezlakni sa tolkých informácií,bude to v pohode a dostaneš recepty na injekcie a papiere k svojej obvodáčke,ktorá ti urobí testy z krvi a pošle na intrené kvoli predoperačnému vyšetreniu.Aj partner bude musieť isť na krvičku k svojmu lekárovi kvoli krvnej skupine,ak o tom ešte nemá papier,kvoli HIV atd.Nemaj z toho nervičky,musíš myslieť pozitívne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,aby bolo telíčko o.k. na takúto veľkú vec. 😀 😀 😀

annamary27
7. okt 2010

@dd2112 ahoj,možno sa do teba embryjko zahryzkalo neskor,takže hcg ťa ešte môže milo prekvapiť ,držím palce. 😵

dd2112
7. okt 2010

@annamary27 možno ved uvidíme...dakujem držím aj tebe palce,aby vám to vyšlo a hlavne pevné nervy..

demeeri
8. okt 2010

Ahojte.Bola som na HCG teste,negatívne. ☹ V pondelok ešte mám spravit druhý test. 😖

demeeri
8. okt 2010

@lujzalota ďakujeme za informácie.Ja som plánovala najprv objednať lieky,ale nakoniec som ich tam v Gynfive vybrala,ako mi odporučala lekárka.

demeeri
8. okt 2010

@annamary27 Ja som platila za lieky vyše 500Eur.

kikus77
8. okt 2010

@yeliel ahoj moja, aj chcem vlozit vsetky 3 🙂 Najlepsie bude ked zavolas priamo embryologicke a povies ze chces rozmrazit vsetky 3 a aj ich vlozit. Pri KETe to vraj neni problem, len pri ET Ti nevlozia viac ako 2. Daj vediet co Ti povedala. Ja idem v piatok na UTZ a chcem ist tiez priamo za embryologom a dohodnut sa.
Drzim palceke aby sa zmrzlinky rozmrazili a hlavne delili tak ako maju 🙂

kikus77
8. okt 2010

@misselka77 Ahoj🙂 ja mam vajcovody sice prichodne- aspon si myslim, zbytocne do mna nerypali kedze problem je v spermiach, ale tiez mam zvyseny prolaktin a beriem parlodel uz 2 roky. Pytala som sa na to ci to nie je problem a 3 lekari nezavisle od seba povedali,. ze parlodel sa berie aj v tehotenstve a az postupne sa vysadza kvoli tvorbe mlieka takze z tohoto mat nervy nemusis 🙂 🙂 🙂

alexa27
8. okt 2010

@annamary27 dakujeme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre