Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

hiva
18. okt 2010

@yeliel ...no tak super.....ale sak teda neva.....nakoniec aj ten dlhy je fajn.....aspon by som si dovtedy stihla povybavovat predoperacne a aj krv 🙂 ....mne zase mrcha chodi pravidelne, aj ked ovulka nie je 😒 .... sice som mavala dlhe cykly, ale mrcha prisla vzdy sama 😉.....ale pred rokom mi robili laparku a drilling vajecnikov, a odvtedy ovulku mavam a teda aj mrchu pravidelne, tak na 33 DC 😒 ....ale to snazenie sa mi zda divne....ved co ak nahodou ovulku budem mat, aj sa traime so snazenim.....nezablokuje nasadenie toho dlheho protokolu pripadne uhniezdenie....alebo to nemoze uskodit, ak by sa nahodou konalo aj spontanne tehotenstvo?

no uvidim.....uz sa tesim na stvrtok na Drabeka 🙂 ...asi si spisem zoznam otazok aby som na nic nezabudla 🙂

yeliel
18. okt 2010

@hiva tak sa ho na to snazenie opytaj 😉 ja osobne som pocas stimulky nemala chut na sex ani trosku 😀
co je to drilling vajecnikov? 😕

hiva
18. okt 2010

@yeliel no vo stvrtok sa ho vsetko popytam 😅 ....driling je, ze ti do vajecnikov narobia dierky, aby sa cez ne mohlo vajicko lahsie uvolnit 😉....lebo pri PCO byva, ze vajecniky su obrastene kopou malych folikov a cez ne sa ten dominantny nedokaze dostat von 😉...no a okrem toho som mala aj zhrubnutu stenu vajecnikov (to z tych malych folikov)....tak mi ich obrezali a este aj nadierkovali 🙂 ....inak 3 mesiace potom sa nam aj podarilo otehu, ale v 10 tt sme o mrnaska prisli 😔 ....a odvtedy uz rok a nic....a navyse sa manzelovi rapidne zhorsil spermiogram, takze preto ideme do IVF

kikus77
18. okt 2010

baby,zajtra zacnu s rozmrazovanim!!!!volala som s embryologickou,vsetky 3 su zmrazene v jednej skumavke takze budu rozmrazovat vsetky a ak sa budu delit tak aj vsetky vlozia.Pytala som sa na hatching a povedala mi,ze mrazenim a rozmrazovanim sice obal embrya stensie,ale ci sa aj prehryzie to nikto nevie a ze ako preventivne opatrenie by to doporucila.Takze uvidim co prinesie zajtrasok 😉

zuzana110
18. okt 2010

@kikus77 cau moja, prinesie same dobre spravy,uvidis. Drzim palce!!!!

zuzana110
18. okt 2010

@zuzana110 Kika ja sa zblaznim. Prave som volala .HCG mam 848!!!

kikus77
18. okt 2010

zuzi to je uuuuzasneeeee!!!!!!!!!Cely den som na Teba myslela a drzala palce! Uzasna sprava

zuzana110
18. okt 2010

@kikus77 Teba to caka tiez. Len teraz neviem ci ostat doma alebo pracovat. Ale asi vycerpam dovolenku a potom sa hodim na PN.

andriss23
18. okt 2010

@hiva už sa teoreticky chystáš na stimulku,ale máš schválenú žiadosť o IVF poisťovňou?

hiva
18. okt 2010

@andriss23 ...ano...ziadost uz mame schvalenu 😉....takze nechystam sa len teoreticky, ale aj prakticky 😉

hiva
18. okt 2010

baby a este jedna otazka.....ako je to potom s platenim?....plati sa vsetko vopred?....dohaduje sa uz na zaciatku, ci chceme ISCI, alebo predlzenu kultivaciu....alebo sa to potom vsetko riesi iba za pochodu? .... a neviete, kolko sa v konecnom dosledku plati?.... za lieky sa doplaca nieco okolo tych 300 - 400 Eur....a za co sa potom este plati? iba za mrazenie, ISCI a predlzenu kultivaciu, alebo este aj nejake dalsie polatky?

hanka1111
18. okt 2010

Ahojte baby. Takže dnešná krv je negatívna 😔 V piatok, t. j. na 16 deň po ET idem ešte na kontrolnú ale už neverím... Som ostala trošku zaskočená, volala som si o výsledky a do telefónu my povedali, že je to "v podstate negatívne" ale aj tak to beriem tak, že v piatok to tiež bude negatívne...Už som sa s tým zmierila. Včera som si poplakala, pretože som to tušila, že to nevyšlo, tak teraz už len vyčkať do piatku.
S manželom uvažujeme aj nad KET, len neviem, treba mesiac pauzu, či sa môže ísť hneď? Máme ešte 6 mrazáčikov a určite si dám teraz vložiť 2 embryjká.

hanka1111
18. okt 2010

@demeeri budem držať palce. Verím, že sa to podarí. Aj keď to hnusné čakanie neprospieva nikomu. V koľkom tt. by si mala byť? Dúfam, že výsledky z krvičky budú zajtra dobré. Daj vedieť 😉

hanka1111
18. okt 2010

@hiva platiť budete po ET, po punkcii za tebou príde embryologička, povie ti, koľko si mala vajok, aký bol spermiogram a či je potrebné ICSI. Dohodnete sa či chceš PK alebo nie...Doplácaš na ICSI podľa počtu oocytov, mš to aj v cenníku. My sme platili 100 eur za dodatočné vyšetrenia (aj v cenníku to je a dávajú to platiť každému, aspoň tak mi povedali), potom 270 eur za ICSI a nič viac. PK sme nemali. Za lieky som mala cca 300 eur.
Za mrazenie platíš až keď ideš na krv, pretože v deň keď ideš na ET sa ešte embryjká nemrazia.

yeliel
18. okt 2010

@kikus77 ahojcek takze v stredu mas uz bublinky v brusku 😉
hatching sa teda robi aj ak si mala ICSI?

gabinkaa
18. okt 2010

ahojte dievčatá, začína niektorá z vás so stimulkou asi od 20. októbra a má krátky protokol?

annamary27
18. okt 2010

@hiva ahoj,tak ja začínam stimulku 24dc a na prvu kontrolu idem na 3dc.Injekcie v pohode dostaneš v lekárni v centre alebo ti ich objednajú aj v tvojej lekárni.Ja osobne mám diphereline,puregon,menopur a pregnyl.Ale to závisí od tvojho hormonálneho profilu,že aké injekcie dostaneša kedy začneš stimulku.A ano pred výberom vajíčok si budeš musieť cez stimulku vybaviť predoperačné vyšetrenie.

annamary27
18. okt 2010

@demeeri ja pojdem asi o mesiac na ET,lebo mrazáčikov z prvého ivf nemáme,takže musím vypestovať vajká odznova. 😵

annamary27
18. okt 2010

@zuzana110 jupijéééé,ahoj,kráááásen čísielko,gratulujem zo srdca 😀 😀 😀 😀 😀 táto jesen je velmi plodná na koníkovi 😵 😵 😵

annamary27
18. okt 2010

@kikus77 držím place mrazáčikom,aby zvládli rozmrazenie a čoskoro boli u teba 😀 😀 😀

annamary27
18. okt 2010

@hiva za injekcie som platila 234eur,potom sa pri prvej kontrole platí na recepcii 100eur za sledovanie cyklu,za telefonáty,za to keby ti niektorý zákrok vyšiel na víkend a pod,potom sme platili pred vkladom embryí sumu za napichávanie vajíčok a za predlženu kultiváciu/spolu 489eur/to máš podla počtu napichnutých vajíčok,to sme sa dohodli po výbere vajíčok,že ako čo chceme.

annamary27
18. okt 2010

@hanka1111 možno sa embryjko zahryzká neskôr a prekvapí ťa pekným hcg,nehádž ešte flintu do žita. 😉

annamary27
18. okt 2010

@gabinkaa ja začínam 29.10.,ale s dlhým protokolom 😉

gabinkaa
18. okt 2010

@annamary27 ja mám krátky a čakám na mrchu kedy príde, druhý deň začínam s pichaním, takže to bude v tomto čase, ET vychádza na začiatok novembra

annamary27
18. okt 2010

@gabinkaa tak ty už pri mojom Et budeš mať potvrdené tehu 😀 😀 😀 😀 😀

gabinkaa
18. okt 2010

@annamary27 no tieto slová v praktickom prevedení by ma veľmi potešili..... 😉 😉 😉 si zlatá potom Ti budem posielať vírusíky 😀 😀 😀

annamary27
18. okt 2010

@gabinkaa my sme si nepísali aj na jar?

gabinkaa
18. okt 2010

@annamary27 to sme už nestihli, ja som sa zaregistrovala až po neúspešnom, tak sme sa poľutovali

annamary27
18. okt 2010

@gabinkaa aha,ale niečo sme si popísali,bolo mi povedomé to meno,len si tam asi nemala fotku zo začiatku.

gabinkaa
18. okt 2010

@annamary27 trocha sme popísali, fotku som nemala, skúšala som či ju tu budem vediať dať a podarilo sa 😀 😀 😀 a teraz hľadám nejakú spriaznenú dušu, ktorá bude stimulkovať v tom termíne ako ja, aby nám bolo veselšie 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre