Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
26. nov 2010

@alabu ahoj,tak od dna mrchy som mala výber na 14den cyklu,ale záleží to od vývoja folikul,pri prvom ivf som mala výber na 15den cyklu a vklad sme mali o 5dní po predlženej kultivácii.ak je malo embryí tak vklad je na druhý alebo tretí den od výberu.a po vklade 1-3dni váčšinou vegetím v posteli.

annamary27
26. nov 2010

@nat28 ahoj,odporúčanie nepotrebuješ,vyberieš si car a zajednáš si konzultáciu.oni si Vás potom s partnerom vyšetria čo treba.akurát cytologiu mi nerobili,ale doniesla som ju od mojej gyn,lebo tu preplaca poisťovna raz do roka a ja som ju už v tom roku absolvovala u tej mojej.

annamary27
26. nov 2010

@misselka77 dnes držím silno silno prstíky 😉

alabu
26. nov 2010

@annamary27 ahoj, dakujem za info 😉

smejko
26. nov 2010

@alabu ahojki, ja som mala pri prvom a druhom IVFku odber vajicok na 18 a 19 den a vklad za 5 dni po PK. Takze je to naozaj individualne ...
posielam tehu virusy - cmuk TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lilinka81
26. nov 2010

@yelieldakujeem moja 🙂,... na Antolskej,ten novy CAR? ako sa to vola? uz si tam aj bola? som to hladala vcera na nete a nenaslo mi 😒 ,lebo aj ja som uvazovala o nich keby to nevyslo,ale az na buduci rok,tento rok toho bolo na mna doost....Takze dnes cakam do 14-ej,taka doba 😖

lilinka81
26. nov 2010

@balinka Ahooj,to mi je luuto ☹ ..,ale musime verit ,ze zas nabuduce to snad vyjde,raz urcite

hiva
26. nov 2010

@misselka77 moc na teba myslim.... drz sa a dufam, ze nas poobede potesis prekvapivou spravickou 😵 😵 😵
@alabu ... ja som mala odber na 20 DC a vklad na 22 DC...nakolko sme mali iba 5 vajicok a z toho sa podarili iba 2 embrijka, tak sme PK ani nemali 😉 ....ale podla spravy viem, ze nabuduce odporucali odber o 1-2 dni neskor, lebo vajicka boli velmi malicke 😉.....takze je to fakt velmi individualne a zavisi to od toho, ako reagujes na stimulaciu 😉

nat28
26. nov 2010

kocky dakujem za odpovede, su to pre mna vsetko nove veci, takze tak 😨 A este 1 vec, dr. mi da odporucanie do nejakeho konkretneho CAR-u, ci len take vseobecne a ja si nasledne vyberiem ktory CAR chcem? Ci?

annamary27
26. nov 2010

@nat28 mne dala doktorka odporučanie na 2centrá,kukla som referencie,kukla som si tam doktorov a napokon som sa rozhodla aj na odporúčanie kamarátky pre Gyn Fiv v Bratislave doktorka Stenová,lebo doma mám lekárku,tak som aj tam chcela chodiť k žene a som velmi spokojná. 😉 😉 😉 😉

nat28
26. nov 2010

@annamary27 dakujem 🙂 len ma trpai 1 vec, snazime sa o mimi len 4 mesiace, ale manzel ma diagnostikovanu OAT (zly spg, pocet, tvar aj pohyblivost) a ja mam zly hormonalny profil. Viem, ze toto su dovody na navstevu CAR-u, len ci ma neposlu domov, ze len 4 mesiace. Na 2. strane, s nasimi diagnozami asi tazko otehotniem spontanne 😒 tak neviem...mam tam zavolat a objednat sa?

annamary27
26. nov 2010

@nat28 podla mna sa kludne objednajte,pri takýchto diagnozach vám určite navrhnu umelé oplodnenie a pravdepodobne aj s napichávaním vajíčok spermiou.U nas máme tiež oligoasthenozoospermie a ja som v poriadku a hned nám to navrhli.

nat28
26. nov 2010

@annamary27 tiez si myslim ze to asi bude zbytocne odkladat, spg sa mu sam od seba asi nezlepsi 😝 len si teraz vybrat ze ktory z bratislavskych car-ov. asi si hodim mincu 😀

hiva
26. nov 2010

@nat28 vyber centra je len a len na tebe....doktor ti moze odporucit, ale na listku sa nedava tusim ziadny nazov.....ja som dokonca do centra isla sama bez odporucania 😉

a inak....ako zistia, ze sa snazite len 4 mesiace??? 🙂 ....je to jedno, kolko sa snazite....mate diagnozu, a ta nepusti 😉

kikus77
26. nov 2010

@annamary27 ahoj 🙂, uz sem moc nechodim nakolko som z GF odisla, ale stale si vas citam. GRATULUJEM ku krasnym embryjkam- to uz je urcite tutovka!!!
Tvoj manzel ma tiez oligoasthenozoospermiu tak ako my- robili mu nieco? Nejake vysetrenia, lieky? My sme teraz na antolskej a rapidne sa nam zhorsil spermiogram takze sme v stadiu hladania androloga kam nas aj poslala doki ale ten lekar sa mi po tom co som tu citala vobec ale vobec nepaci. Vy ste to neriesili, proste ste sli do IVF? Mame uz pidanu ziadost, ale bez poriadneho urologa do toho nepojdem. V lete zistili u mm streptokoka a stafilokoka a aj tak sme sli na IVF, nikto to neriesil tak sa pytam ci to preto nevyslo lebo ja som ok.

Este raz tfuj tfuj tfuj a nohy na stol 🙂 🙂 🙂 🙂

annamary27
26. nov 2010

@kikus77dakujem 😎 😎 😎 😎 tak hocijakého streptokoka a stafylokoka treba určite preliečiť,si myslímlebo sa tým môžeš nakaziť aj ty.my sme sa raz z jedného typu liečili obaja.Manžel bol u urologa v GF,doktor Mišanko,vyšetril mu hormony z krvi atd. a odporučil mu Profertil,po ktorom mu ale bývalo zle a pri OPU sme mali ovela ovela horší spermiogram a vtedy mi doktorka povedala,že keby lieky zaberali,tak by nemuseli byť centra asist.reprodukcie.
Takže potom bol manžel u nejakého liečitela a ten ho liečil hlavne na močové ustroje,bral také guličky ako homeopatiká,skoro 4mesiace.teraz pri OPU mal 5milionov a minule mal len 2mil.a strašne zlú pohyblivosť.takže sa tešil.Ja som tiež rada,že sme mali zrelé vajká a že máme aj mrazáčikov,dobre odhadla dokina stimulku 😀 😀 😀 😀 😀

alabu
26. nov 2010

@smejko dakujeeeem..vsetky som pochytala tak dufam ze pod stromcekom budeme mat // 😉

zuzancek22
26. nov 2010

Ahojte babulky, chodím do gynfivu , mam neuspešné 3 x IUI za sebou a teraz som objednaná na konzultáciu čo dalej, chcela by som sa vám opytať či by niebola niektorá ochodná a opísať mi to ako to tam chodí , napr. kedy mi vypíšu žiadost na ivf, vlastne ako samotné ivf prebieha , koľko sa platí. moc budem vďačná.

hiva
26. nov 2010

@zuzancek22 ...ahoj....ziadost o IVF ti mozu vypisat hned pocas konzultacie.....potom to poslu do poistovne a cakas.... (ja som vo Vseobecnej a cakala som 6 tyzdnov) ...potom ti zavolaju z centra, ked pride ziadost schvalena.... ja som sa potom objednala na vysetrenie k doktorovi a dohodli sme sa hned zacat.....zavisi, aky protokol mas.... to sa spytaj uz hned pri tej konzultacii.....ak kratky, tak zacinas stimulovat tusim 1-vym dnom cyklu.....ak dlhy protokol, tak zacinas stimulovat uz cca na 24 den cyklu....ja som mala dlhy, takze ti viem len to popisat..... zacala som pichat ku koncu cyklu.... potom na 3-ti den cyklu ides na UTZV, kde pozru sliznicu.... ak je pod 5 mm, tak zacinas pichat lieky na podporu rastu folikov....a odvtedy chodis zhruba kazde 3-4 dni na krv a ultrazvuk...vzdy v ten den po 14:00 volas do centra, kde ti povedia ako dalej....ak budu vajicka dostatocne velke, tak ti povedia, kedy presne pichnut pregnyl (ten sa picha vacsinou o 22:00 vecer)...jeho pichnutim uz ziadne ine lieky nepichas...a potom obden ides na odber vajicok....rano a si tam az do obeda..... okolo obeda ti embriolog pride povedat, kolko folikov bolo a dohodnete sa na dalsom postupe....ci chcete ISCI, predlzenu kultivaciu.....na druhy den si potom opat volas embriologovi a on ti povie, kolko vajicok sa podarilo oplodnit.....potom sa s nim dohodnete, kedy ti ich budu vkladat..... po vlozeni ides domov a o 10 dni na prvu kontrolu krvi a potom na druhu kontrolu krvi o 4 dni 😉

co sa ceny tyka, zavisi to od mnoho faktorov....v prvom rade ake lieky dostanes a ako dlho stimulujes.... ja som mala Fostimon (ten je tusim najdrahsi) a pichala som az 18 injekcii, takze spolu s ostatnymi liekmi som za komplet lieky platila 470 Eur. Plus platis este 100 eur poplatok centru za sluzby cez vikendy, telefonaty a take rozne prkotinky.... no a potom su este zvlast poplatky za embrijka...ci budete mat ISCI (napichavanie vajicok spermijkami), predlzenu kultivaciu, mrazenie.... a to je tazko cenu povedat....zavisi aj kolko vajicok sa napichava....ale to mozes ratat kludne dalsich minimalne 500 eur, ak to budete mat 😉

a neboj, nie je to nic hrozne....ale priprav manzela na vykyvy nalad, lebo napr. na mna tie davky hormonov ucinkovali riadne 😅

misselka77
26. nov 2010

@annamary27 @hiva dievcata negativne aj dnes po 14. dnoch. ☹ ☹ ☹ ale vam prajem vela stastia

hiva
26. nov 2010

@misselka77 ...je mi to fakt ze luto ☹ ...mna caka podobny osud v pondelok ☹ ...ale neboj, budeme spolu bojovat dalej 😉... a pri dalsom pokuse nam to uz isto vyjde 😉 😵 😵

a aj si sa ich pytala, ze co teraz? objednala si sa rovno na konzultaciu?

misselka77
26. nov 2010

@hiva povedali mi, ze v januari sa mam objednat na konzultaciu, za take 2 mesiace. ale necham to radsej asi az na jar.

balinka
26. nov 2010

@lilinka81 nevadi 😉 a ty ako?dufam,ze aspon tebe to vyjde 😉

annamary27
26. nov 2010

@misselka77 jáááj mojenko,to mi je tak luto ☹ ,ale na prvýkrát je asi strašne malá úspešnosť,ked to tu tak čítam už od jari 2010.dakujem ti za palčeky a aj ja ti držím pästičky do dalšieho boja 😉 😉 ,neboj si mladá a určite sa to podarí 😵 ,možno aj prirodzene,ale sem-tam sem zavítaj,ja som sem chodievala aj po neuspechu a asi mi to aj pomáhalo,že som radila a podporovala som ostatné kočky.Teraz chod hlavne ku svojmu lekárovi,aby ťa vyšetril,či je všetko o.k,po takom náročnom období 😵

ihlicka
26. nov 2010

@alabu ked vsetko budes mat ako je krvne testy, genetika a ziadost do poistovne vybavene oni ti podla datumu kedy si mala naposledy menzes vyrataju od kedy budes pichat stimulku. Tusim na 24 den od menzesu budes si pichat injekcie ako ti povie doktor, ako dlho si budes pichat to ti povedia oni lebo budes chodit na sono ako sa tvoje vajicka pripravuju 🙂 u niektorej baby je to skor a u druhej neskor ze si dokupuje injekcie ale to zalezi od tvojho tela 🙂 napriklad ja som necelu polovicku injekcii vratila lebo som bola skoro na odber vajicok pripravana, ked ti zoberu vajicka musis cely den odpocivat aj doma, oni ti povedia kolko si mala vajicok a opytaju sa ta kolko chces oplodnit a ci chces predlzenu kultivaciu, daj si ju je to lepsie a to sa priplaca asi tak 50E. Od toho dna budes brat vaginalne tabletky na udrzanie. Predlzena kultivacia trva 5 dni od odberu vajicok, tak ze na 5 den je vklad embrii. Ked ti vlozia embria tak chod na WC az za 1hodinu po vklade a slabo pustaj moc aj ked tam budes 15min hlavne netlac!!!!!!!!!! a po vklade cakas na 10 den to je odber krvi a 14 den. Fuha to bola makacka napisat, tak z hruba som ti to napisala. dufam ze ti to pomoze 🙂 🙂

ihlicka
26. nov 2010

@misselka77 jej je mi to luto ☹ ale nevzdavaj hlavu dole a ako pisala annamary27 mozno sa ti to podari aj samovolne otehotniet 🙂 teraz mas hormony prebudene tak skusajte normalne 🙂

zuzancek22
26. nov 2010

@hiva strášne moc ti ďakujem, ale čo je to ten krátky a dlhý ciklus, ako to zistia? a ešte jedno pri tom odovzdávaní spermií už ja asi nebudem môct byť?

misselka77
26. nov 2010

@annamary27 @ihlicka dakujem zlatko budem sem chodit aj nadalej, a som zvedava aj na to, ako budes tehu 🙂 verim, ze sa ti to podari 😀 . Ja viem, ze 1x je to aj pre organzmus a aj psychiku strasne BUUUM.

@ihlicka Teraz sa potrebujem dat trosku do poriadku a potom ideme do dalsieho boja. Prirodzene to asi nepojde, kedze mam oba vajickovody uplne nepriechodne spermijka sa k vajicku nedostane.
V pondelok pojdem k svojmu gynekologovi, aby mi zrusil PN, vysetril ma a poberiem sa do robotky. Celkom sa uz tesim aj na Vianoce. Mohli byt sice radostnejsie, ale ako hovori moj drahy, zivot ide dalej...

annamary27
26. nov 2010

@misselka77 drahý má pravdu 😉 ,aj moj mi hned po prvom pokuse povedal,no dobre,nevyšlo to ,ale ideme dalej no nie?ja som vyronila pár slzičiek a už som sa tešila na druhý pokus. 😉

dandy914
26. nov 2010

baby mna by zaujimalo ake vysetrenia ste podstupili pred IVF. my uz mame podanu ziadost a zatial ideme skusit este jedno IUI (dve uz som mala v Iscare). robili mi len hormonalny profil a laparku, manzel bol u androloga, spermiogram mu robili este v iscare, teraz ze mu spravia pri IUI a to je vsetko viac vysetreni sa nerobi? ta genetika co spomina @ihlicka to sa kedy robi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre