Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

demeeri
29. nov 2010

Ahojte.Bola som na ultrazvuku,ale mám veľmi nízku sliznicu,takže teraz nie je možné KET.Ďalej beriem Estrofem,teraz už duplovanú dávku. 😢 😒 Uvidíme ,čo to spraví,vo štvrtok idem zasa.Teraz ale neviem,čo s tou predlženou kultiváciou.Kedy požiadať.Najlepšie bude,ak zasa zavolám embriologičke.Vo štvtok už budem v 16.deň ciklu.No som veľmi zvadavá.Myslím si,že vtedy to už bude v poriadku. Však také dávky hormónu...! 😵

demeeri
29. nov 2010

@smejko
@hanka1111 Ďakujem baby.

demeeri
29. nov 2010

@smejko Neviem,prečo ma neupozornili ,ak mám zlé vysledky so zrážanlivosťou,asi to nie je také zlé.Veď v Gyn Fiv čítali moje výsledky z interného.Ak by to bolo zlé,tak ma na to asi upozornia.Nie? 😒

balinka
29. nov 2010

@demeeri o predlzenu kultivaciu by si mala zavolat embryologicke,ked pojdes na utz...ja si ju nedavam,ale skus 😝

smejko
30. nov 2010

@deemeri - Nechcela som ta zbytocne stresovat. Vo vysledkoch z interneho tieto testy nie su, mne ich robil najprv moj gynekolog uplne sam od seba ako pripravu na tehotenstvo. Skus sa ho na to pripadne spytat, ale nestresuj sa, zlatko. Pekny den

zuzana110
30. nov 2010

@demeeri Aj ja som mavala velmi malu sliznicu. Naposledy mi zvysila Estrofem na 3krat denne po 3 tablety a podarilo sa. Drzim silno palce aby ti to vyslo.A tebe ako dala Estrofem?

zuzana110
30. nov 2010

@smejko Ahoj,tiez cakam dvojicky ako ty. Som v 11 tyzdni a som uz zufala z tych nevolnosti. Ako to ty prezivas?

lilinka81
30. nov 2010

@balinka ja uz nechcem ist na KET,az buduci rok skusim cele IVF ,ale nie v GF,teraz si trochu oddychnem,bol to tazky rok 😒 ,...ale budem Vam tu drzat palceky a ja Vas dobehnem 🙂

lilinka81
30. nov 2010

@annamary27 ahoj,...hej hej opät nic a zasa som tak verila 😢

balinka
30. nov 2010

@lilinka81 tak naber nove sily a sup do dalsieho boja,prajem ti,aby novy rok bol pre teba uspesny 😉 ja idem 14.12 na KETko,to je uz posledne v GF.tak uvidime,ako to dopadne 😲

smejko
30. nov 2010

@zuzana110 ahoj Zuzanka, no, my sme mali dost divoke obdobie, zo zaciatku mi byvalo zle, ale bez vracania. Ustala som to, potom mi prestalo byt zle a az som sa bala, ze sa bambulkami nieco stalo. Asi v 10tom tyzdni mi zas zacalo byt zle a to uz skoncilo vracanim, rano, o tyzden na to sa pridalo aj vracanie poobede ci vecer a najnovsie sa v noci budim na to, ze mi je zle. A to som v 13tom tyzdni. Tym, ze nechudnem, tak je zatial podla dr. vsetko v pohode. V lekarni mi poradili zazvorove tabletky, ale som si ich nekupila, lebo som si povedala, ze to zas neni take zle a ze to nejako vydrzim. Pripisujem to aj tomu, ze stale uzivam Utrogestan, tie hormony robia svoje, podla mna. Som na PN, neviem si predstavit fungovanie v praci. Si po KET ? Drzim palceky, aby si to ustala, pripadne skus kupit tie zazvorove tabletky, su presne pre tehotne na nevolnosti, takze uskodit by ti nemali. A daj vediet ako rastiete 🙂

lilinka81
30. nov 2010

@balinka dakujeem moja,aj ja dufam ze ten buduci rok bude milsi ako bol tento .A tiez ti prajem aby si isla do Noveho roku uz ako tehulkaaa 😵

balinka
30. nov 2010

@lilinka81 mne sa v tomto roku tiez nic nedari,tak moc neverim,ze to vyjde.dakujem,mozno aj z motyky vystreli 😀 😀 😀

zuzana110
30. nov 2010

@smejko No tak ty si na tom este horsie ako ja. Ja zatial nevraciam. Ano som po Ket. A ty? Mne uz vysadila doktorka tabletky. Uz ich neberiem 2 tyzdne. Tiez som myslela,ze to bude z nich ale nieje. Naposledy mali drobci 2 a pol centimetra. A to som bola v 9 tyzdni. A tvoji maju kolko?

kikus77
1. dec 2010

@demeeri Ahoj, vola sa to iba centrum asistovanej reprodukcie 🙂 a zatial nemozem povedat kriveho slova- doktorka sa so mnou rozprava a hlavne pocuva- vobec netlaci do IVF, sama od seba poslala manzela k urologovi ci sa da nieco este spravit. Celkovy dojem je zatial super, aj ked v GF mi nic zle nespravili, ale pristup a postoj je neporovnatelny 🙂 Zatial mam taky pocit, ze naozaj chcu pomoct a nie si iba cislo v poradi 🙂

solinka
1. dec 2010

annamary 27
ahojj moje 🙂 3 decembra budem držať palce!!!!! verím ,- že sa to podarilo !!!!!! 😉

annamary27
1. dec 2010

@solinka aj ja sa snažím veriť ako najviac viem 😉 😉 😉 😉,mám ťa za príklad 😉 ďakujem 😵

smejko
2. dec 2010

@zuzana110 Zuzik, ja som bola na kontrole v 11+6 a drobci mali nieco vyse 5 cm. Vcera mi volali od lekarky, ze aj prva krv bola v poriadku, tak som sa skoro od radosti rozplakala ... juj, je to uzasne, dalsiu kontrolu mame pred Vianocami 🙂 chcem zobrat manzela aby videl drobcov na uzv - aspon usetrim na darceku 🙂 toto bude pre neho NAJ zazitok 🙂

Babule, od vcera som prechladena, plny nos, bolave hrdlo, usi ☹ asi som to prehnala s prechadzkou v tomto mrazivom pocasi ☹ ziada sa mi pit cajiky, ale netusim aky ... skusala som zazvorovy, ale zistila som ze je nezdravy a ja som ho vypila asi pollitra ... no, snad to drobcom neuskodi ☹ Mam kupeny od Lerosu tehotensky, ale ten sa tiez moze iba v obmedzenom mnozstve. Liekom sa chcem vyhnut, uvarila som si bombu - cesnacku, ale vraj aj cesnak sa velmi nesmie, no je to hrozne ... clovek sa ani liecit nemoze. Co pomohlo vam ? dakujem za rady.

annamary27
2. dec 2010

@smejko ahoj,tak ja ti viem odporučiť HOMEOGENE 9,to su také tabletky na cmulanie,cmula sa to každu hodinu.Je to homeopatikum,tak by ti nemalo uškodiť alebo môžeš použiť čajovníkový olej,takn sa môže nakvapkať na tamponik do ucha,dá sa kloktať,môže sa inhalovať,je to taký všeliek-prírodné antibiotikum.

smejko
3. dec 2010

@annamary27 netrpezlivo dnes cakame na vysledok tvojej krvicky ... a moc moc moc drzim palce ... 🙂

zuzana110
3. dec 2010

@smejko Ahoj,tak to je super.Aj ja mam prve vysledky ok. Teraz idem 15.12 na dalsiu poradnu. A co uz ti je trosku lepsie?

annamary27
3. dec 2010

@smejko dakujeeem,už som doma z krvičky a väríme,že to vyšlo 😀 😀 😀 😀 😀

demeeri
3. dec 2010

@annamary27 Ahoj.Tak ako?

demeeri
3. dec 2010

Ahojte.Bola som na druhej kontrole sliznice,doktorka povedala,že to vyzerá dobre. 🙂 Ďalej beriem Estrofem 3krát 4mg.
+Utrogestan.
Volala som embriologičke,najprv povedala,že to sa má s nimi na kontrole dohodnúť,potom na kontrole ,že zasa s embriologičkou sa porozprávať. 😕 Ževraj mám zavolať.Tak som volala do ambulancie,tam mi nevedeli povedať o transfere nič,aby som čakala,budú mi volať za embriológie. 😔 Nečakala som,zavolala som sama. 😕 Embriologička je vždy ochotná,aj teraz bola.Nakoniec mi dajú aj predlženú kultiváciu,ako sme sa dohodli predtým. 😵 Ešte sa ma spýtala,koľko embrií má rozmraziť.Či všetky alebo iba 4. 😕 Zaváhala som,neviem ,ako sa to robí,hádam netreba všetky naraz.Tak rozmrazujú 4. 😉
V pondelok idem na transfer.

demeeri
3. dec 2010

@balinka Prečo si nedávaš predlženú kultiváciu.Mne doktorka tiež povedala,že pri KET sa nerobí.Tebe ako vysvetľovali?

balinka
3. dec 2010

@demeeri ja to nechcem,je to zbytocne 😉 niekedy je bez PK vyssia sanca,ze sa embryjko uchyti 😲

monka88
3. dec 2010

prepacte,ze sa vam tu do toho miesam,ale ako povedala jedna moja kamoska,U maminky je detickam vzdy najlepsie,tak radsej nech idu rychlo naspat do bruska,ako na PK 🙂
ale samozrejme to je vec kazdeho,to len tak namargo...ja som sa,ale tejto myslienky vzdy drzala a ak vsetko dobre dopadne,tak budeme mat uz druhe babatko 🙂

balinka
3. dec 2010

@monka88 gratulujem 😉 takze bez PK 😝 ja som mala ET s PK a uz viac nechcem 😝

monka88
3. dec 2010

@balinka dakujeeeem 🙂 hej,aj ked som bola na IVF a mala som 15 vajicok a embryologicka ma nahovarala na PK,tak som povedala,ze ja chcem,aby boli co najskor u mna a dobre som urobila 😀
a preco ty viac nechces?

balinka
3. dec 2010

@monka88 nehra to ziadnu rolu,ked sa to ma uchytit,tak sa to uchyti aj bez toho 😉 proti prirode sme bezmocne a nejaka bezvyznamna PK,tomu urcite nepomoze 😝 ale to je moj nazor 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre