Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ericka007
9. dec 2010

@pici
tak v tomto ti neviem poradiť bo ja práve absolvujem prvé IVF. Ale čo som tu čítala tak väčšinou baby píšu že im vkladali dve.

pici
9. dec 2010

@ericka007
tak mozno mi bude vediet niekto povedat...a ako si zatial spokojna? ku komu chodis?

yeliel
9. dec 2010

@annamary27 baby co za kasickaa? v Bile ma hladat,ze materska kasicka? ci ako? 😀 😀 😀 co to stoji? je to medik? ci co? 😀 😀 aj ja chceem 😉

ericka007
9. dec 2010

@pici
chodím dr. Drábekovi. Zatiaľ ok. Sestričky sú milé a aj dr. Zajtra ma čaká dúfam posledná kontrola a potom ma čaká výber. Tak dúfam že budem mať dobrú úrodu.

pici
9. dec 2010

@ericka007
je to asi psychicky narocne ze? preppac ze sa tolko pytam ale coskoro ma to caka... na jednej strane sa moc moc tesim na druhej asi neviem ani do coho idem

alabu
9. dec 2010

@ericka007 ahoj, no to netusim kolko ja idem v podstate na stvrtu..alebo tretiu? 😖 no nie som si ista 😀 ...tak sa asi vidime aj ked ja mam v plane ist len neskor...tak dufam ze nam povedia aby sme si pichli vecer pregnyl a v nedelu hor sa na to🙂 ja mam zajtra vianocny vecierok tak idem svoje telo predpripravit na materstvo 😀 😀 😀

ericka007
9. dec 2010

@pici
to je v pohode. Tiež som mala veľa otázok a tu som našla veľa odpovedí.Ale iba pred nedávnom som sa zapojila do fóra. Ja mám za sebou tri IUI neúspešné. Niekedy je to ťažké ale vždy sa snažím myslieť pozitívne pretože sú na tom páry aj horšie a my šancu máme. Ale klamala by som keby som ti napísala že je to psychicky ľahké. Teda aspoň u mna.

pici
9. dec 2010

@ericka007
nam IUI asi ani nedoporucia kvoli tomu ze som mala endometriozu

ericka007
9. dec 2010

@alabu
no dúfam že nám to povedia pretože by som to chcela mať už za sebou, tie inekcie ma ničia 😠

ericka007
9. dec 2010

@pici
Treba sa len dobre naladiť a vždy myslieť pozitívne aj keď sa ti to bude zdať niekedy ťažké.Budem ti držať palce 🙂 🙂 🙂

alabu
9. dec 2010

@ericka007 to mi hovor...uz ma strasne bolia vajecniky tak uz to chem mat za sebou...dnes sa citim dost divne, prvykrat pocas celej stimulky tak si myslim ze je najvyssi cas pozriet na to co a ako vyrastlo 😉 mne tie injekcie do brucha az tak nevadia, aj ked chybat mi nebudu🙂))..ale do svalu...puregon...ten boli 😢 a co ti doteraz doky hovoril? ze rastu dobre? nemenili ti davkovanie liekov?

ericka007
9. dec 2010

@alabu
Dnes dr. povedal ze sa vidíme asi zajtra alebo cez víkend 🙂 nehovoril kolko ich tam mám ale zajtra sa chcem spýtať bo ma bolia vaječníky a mam tam také divné tlaky 😠 Poobede ked som volala tak mi povedali že si mám dnes pichnúť tú istú dávku ako doteraz a zajtra kontrola 🙂

alabu
9. dec 2010

a kolko IU si pichas puregonu? ja som zacala 150 potom 100 potom 150 a teraz 200...pomoooc....tolko hormonou..aj na kona vela 😀 ....ja tiez neviem kolko ich mam...podla toho co som ratala ked klikala Dr. mysou...tak ratam okolo12-14...myslim....ved sa zajtra popytam a dame si info🙂

annamary27
9. dec 2010

@solinka ahoj,tak tak to bolo možné,že hcg 48 je na 10ti den od vkladu dobrý výsledok,ale na 14ti som mala iba 8. 🙄 som v poho, 😉 dnes mám za sebou návštevu liečitela a mám z neho dobrý pocit a odsuhlasil mi aj včeliu matersku kašičku,ktorú som kupila mne aj manželovi,vraj je to dobré užívať.povedal,že bude mať so mnou lahku robotu,tak čkám či to zaberie 😀 😀 😀

ericka007
9. dec 2010

@alabu
puregon neberem. Ja mám menopur ampulka, diphereline ampulka a gonal 75ml. Prvé štyri dni som mala gonal 112,5 a potom len tých 75ml 🙂

annamary27
9. dec 2010

@yeliel hladaj to medzi medíkom,materská kašička v mede,stálo to asi 5eur.dnes mi to aj liečitel odobril,aby sme to brali.

annamary27
9. dec 2010

ahojte.no bolo to zaujímavé u toho liečitela,mám z neho dobrý pocit.Najprv ma premeral s takým prístrojom a hádal choroby moje a v mojej rodine,trafil mamin žlčník,problémy so štítnou žľazou,myom u tety,obezitu,tráviace problémy u otca,aj to že som bola krátko kojená z čoho vychádza aj to,že aj ja mám vraj problém v štítnej žľaze a preto sa mi embryjká neuchytia a po čase pustia.Uhádol,že mávam problémy žalúdočné,že som mala zápaly moč.ciest,že mávam búšenie srdca,že mávam bolesti krčnej chrbtice ,ktorá vyžaruje do pravej lopatky,no proste nevídané ako sa trafil.
Odporučil mi obmedziť kávu,viac vody piť,menej soliť a vraj bude so mnou lahká robota,lebo moje telo si velmi rýchlo pýtalo tie liečiky,ktoré mi ponukal a potom kyvadielkom kukal či a ktorý chcem.Teraz má tri prípady,kedy ženy po návšteve u neho do mesiaca otehotneli.
Chcela som zajtra zavolať a prihlásiť sa na konzultáciu do GF,ale normálne rozmýšlam,že to asi nechám na neho.utorok by nám mali prísť tie lieky od neho.Moja gyn mi síce robila štítnu žľazu,ale asi pred rokom,ked ma pripravovala do CAR a vtedy som mala výsledky negatívne.ešte sa jej spýtam ,ked pojdem po ms na dalšiu kontrolu,lebo mi akurát počas návštevy volala,že hcg mám už iba 3,8,tak ju poprosím,aby mi štítnu zas vyšetrila.
Ešte mm poprosil ,aby kukol,že čo budeme mať a vyšla nám dcérka ako prvé.

ericka007
9. dec 2010

@annamary27
Držím palček aby liečiteľ pomohol. Veď niekedy dokážu liečitelia viac ako medicína 🙂 🙂 🙂 A ak sa tieto dve liečenia spoja, tak to už určite víde 🙂

annamary27
9. dec 2010

@ericka007 dakujem,na chvilu musíme vypnúť mozgy z toho kolobehu okolo ivf,na rok nám stačili 2pokusy,teraz si budeme užívať jeden druhého 😀 😀 😀 a guličky od liečitela . 😎 😎 😎
Tebe držím palce,nech to dobre dopadne a sviatkuješ už ako tehulka 😀

gabinkaa
9. dec 2010

@annamary27 ahoj, zaujímavé čo si napísala, uvažujem, že by bolo dobré ho navštíviť, aj ste mu niečo platili?

ericka007
9. dec 2010

@annamary27
Ďakujem a kiež by si mala pravdu. Ale najhoršie ma ešte len čaká, a to je čakanie po transfere ☹

annamary27
9. dec 2010

@gabinkaa platila som 20eur a za lieky budem platiť tak do max.50eur,podla toho aké si to moje telo vybralo. 😀. mám z neho veľmi dobrý pocit 😀

annamary27
9. dec 2010

@ericka007 to nemôžeš brať,že najhoršie,lebo mimi to budu cítiť,naopak to bude najlepšie obdobie si hovor,lebo krpci budu v brušku a ty ich rozmaznávaj,aby sa im nechcelo preč 😀

gabinkaa
9. dec 2010

@annamary27 to je zaujímavé, to ako si telo vybralo lieky?

annamary27
9. dec 2010

@gabinkaa roztiahla som dlan a položila na taký kruh,medzi prsty mi dával lieky/väčšinou bylinné výťažky/ a ked som to chcela tak sa mu kyvadielko rozkývalo a ked nie tak stálo.

gabinkaa
9. dec 2010

@annamary27 fakt zaujímavé, bola si tam sama alebo spolu s manželíkom keď Ti hovoril čo si prekonala?

annamary27
9. dec 2010

@gabinkaa boli sme tam obaja,ked sa pýtal na moje nálady a povahu manžel len vrelo prikyvoval 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,že plačlivá,tvrdohlavá,výbušná.Pýtal sa ma aj na to,že či mám z niečoho strach,ano,mám,zo smrti,tak ho zaujímalo,že v akom zmysle a niečo si aj zapisoval.Normálne si zapísal o mne akoby nejakú kartu s menom,dátumom narodenia,krvnou skupinou a mal tam aj nejaké obrázky akoby planét či súhvezdí alebo niečo také.

gabinkaa
9. dec 2010

@annamary27 tak sa mu treba aj vyspovedať 😀 😀 😀 naozaj uvažujem, že mu zavolám a skúsime aj tam, my sme boli v Ba, nedá sa povedať že u liečiteľa, ale je to niečo podobné, začína sa kúra s limetkami, aj dnes som bola, takže začnem, je to na 3 dni, povedal, že obaja môžeme mať deti, len na nás vplýva veľa zlých faktorov zvonku a preto sa to neudržalo, ale vraj budúci rok by to malo vyjsť ak dodržíme to čo nám povie

annamary27
9. dec 2010

@gabinkaa budeme poslúchať našich poradcov 😀 😀 😀 a v roku 2011 si počkáme na //. 😵

zuzancek22
10. dec 2010

@pici ahojček a prečo ti neodporúčali IUI ked maš endošku, ja mam endošku a bola som 3 x na IUI, ale tiez neboli uspešné ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre