Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
4. mar 2011

@alabu ahoj moja,mna tiež poslali na hemato a tam kukala na to primárka,že načo,ved mám dobré výsledky,ale porobila mi aj tak čo mala a vyšlo to v normále a imuno mi navrhli asi preto,lebo to bol druhý neuspešný pokus a ja som mala vždy prvé kontroly pozitívne hcg a druhé už nie,takže embryjká sa ujali ,ale neudržali vo mne.Skus sa spýtať ešte u svojej gyn na toxoplazmozu a štítnu žľazu,nech ti urobí,to môže aj ona.

ericka007
4. mar 2011

@alabu
Zlatko ani neviem čo na to napísať pretože som z lekárov sklamaná. Niekedy mám pocit, akoby nám ani nechceli pomôcť. Ako napísala annamary skús poprosiť svojho gyn. či ti môže on spraviť nejaké vyšetrenia. A ako je to vlastne s tými rh faktormi keď ich máte iné? Neviem ale nemôžu to spôsobovať? Držím vám palce aby ste boli obaja silný a čo najskôr sa všetko zmenilo k dobrému. Verím tomu že druhé ivf musí byť úspešné 🙂

dandy914
4. mar 2011

@alabu necakaj, kym budes ma 2 IVF neuspesne. pytaj si vsetky vysetrenia o ktorych si len pocula ze niekomu robili. nechapem tomuto systemu, pacient = pokusny kralik. najprv na nas vyskusaju vsetky metody asistovanej reprodukcie, bez hladania akejkolvek priciny, po milion neuspechoch pripadne potratoch zacnu zistovat preco to nejde! my sme boli v iscare, 0 bodov, teraz sme v GF, pre mna rovnako 0 bodov. v podstate nam tvrdili, ze ziadny problem nemame, akurat manzel mal znizenu pohyblivost. 3. IUI sa nam podarilo ale 7 tt som potratila. jedine co nam povedali je ze to sa stava, treba skusat dalej a navrhli jedine hematologiu. kedze odmietam cakat na dalsi potrat, sama som nas objednala do kosic na reprodukcnu imunitu, manzelovi robili podrobny spermiogram a vysiel totalne zle. akurat pricina je banalna, latentna infekcia, ktoru treba preliecit antibiotikami a vsetko moze byt ok. tiez som si vydupkala genetiku a protilatky proti trofoblastom. aj to ked som sa na to pytala doktora, tak to z neho ledva vyliezlo, ze ked ja stale patram po tej pricine, ze este by sa dalo spravit toto. apropo, hematologia mi vysla zle, okrem 4 mutacii mi nasli protilatky na boreliozu, ktora v tehotenstve tiez zrovna nieje vyhra. no nemohla som to vediet uz pred 1. IUI a preliecit sa?

annamary27
4. mar 2011

@dandy914 svätá pravda

pici
4. mar 2011

ahojte teraz som dosla. takze , doky ze on by skusil este dve inseminacie a ja ze nie. on ze vypiseme ziadost na ivf? hovorim ano, a ze ani jednu inseminaciu? hovorim ak si vy myslite ze sa to oplati tak ano, inak nie, lebo ma to bolelo a mam z toho zly zazitok a on, ze tak rovno IVF, lebo nechce aby som mala psychicky blok voci tomu a ze ma caka transfer...

tak vypisal ziadost , dostala som antikoncepciu na mesiac, ze nech si vajecniky oddychnu a ze 21 na kontrolu a potom zaciname...
Dnes o 18:02 • Odpovedz •

alabu
4. mar 2011

@ericka007 @annamary27 @dandy914
caute baby, no ideme si cez vikend oddychnut na wellness do Tatier....ficime na zlavedna 😀 ..potrebujem si oddychnut od lekarov, lebo ma to vytaca ze sa stale donemoty musim prosit o nieco co by som mala dostat...ked si predstavim kolko prachov mi mesacne odchadza ako odvody do zdr. poistovne...chora nie som ako je rok dlhy...na porazku fakt 😖
v utorok idem ku hematologicke a skusim aj s nou hodit rec...mne moj gynekolog pred IVF robil co vedel...chodim do sukromneho centra...mam aj vysetrenia stit. zlazy aj toxoplazmozu... 😉 teraz mi robili znova horm. profil a vsetko je OK...
takze @dandy914 ak mozes prosim kontakt na to centrum v KE...mam v KE segru tak si tam tiez skocim...
nevadia mi injekcie ani cely ten kolobeh okolo toho...okaslem aj prachy....ale musim vediet co sa deje kym to uplne vzdam...na druhe IVF nepojdem aj tak skor ako v maj- jun takze dovtedy stiham aj vysetrenia na vlastnu päst....ved budem informovat ako sme dopadli... 😉
vy sa drzte babenky...po vikende sa mi dufam znova vrati moj optimizmus 😀 😀 😀

ericka007
4. mar 2011

@dandy914
Ako som už napísala mám taký pocit akoby nám lekári ani nechceli pomôcť. Smutné je že ak by si nepátrala po príčine tak koľké IFV alebo nebodaj potratov by si musela absolvovať?!! ☹ Bohužiaľ je to jeden veľký biznis a čím viac neúspechov tým väčší majú zisk 😠

dandy914
4. mar 2011

@ericka007 presne o tom to je. jeden velky biznis a pacient je na uplnom konci. uz to neriesim, beriem to ako to je. bohuzial, niekedy mam vacsiu depku z toho ze neviem co robit a na akeho lekara sa obratit, nez z toho ze sa nam nedari. ☹

@alabu je to zdruzena tkanivova banka v kosisiach http://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/vedeckovysk.... na slovensku robia tieto testy vraj len oni, potom este v cechach, v prahe a tusim v brne. nasla som to tu na konikovi, moja gynekologycka nemala o tom potuchy a v centre mi to tiez nikto nenavrhol. my sme isli do kosic, jednak to preplaca poistovna a jednak nam dali termin o mesiac. o prahe som citala ze su strasne dlhe cakacie lehoty, tak som tam ani nevolala. aj ked neviem, ci sme nemali ist radsej do tej prahy. z kosic nam prisli zatial len mm vysledky zo spermiogramu, imunitu mu nerobili vraj nemali sety. ☹ a moje vysledky este neprisli. ☹ tak teraz neviem ci mi tiez nespravili imunitu lebo nemali sety alebo to len dlhsie trva. aj ked to co nam zatial pozistovali nam myslim bohate staci. 😝 okrem toho cakam este na vysledky z genetiky a tie trofoblasty. az ked budem mat vsetky vysledky som ochotna riesit to dalej. dovtedy to pre mna nemam vyznam. nemam chut mat kazdy mesiac depku, ze sa to zase nepodarilo. este rozmyslam, ze si dam spravi stitnu zlazu, aj ked doktor hovori, ze ak mam hormonalny profil ok tak je stitna zlaza ok. len neviem ci mu verim.

miskab
5. mar 2011

Babulky chcem sa spytat,zo spermiogrami zistia ze ci mozu spravit IVF s partnerovymi spermiami alebo darcovskymi? Alebo to zistia z genetiky ze partnerove spermie sa nedaju pouzit? Uz mam z toho vsetkeho chaos,uz nech to je za mnou. A kolko nas vyjde asi IVF okolo 350 eur injekcie a este nieco sa plati co nehradi poistovna?

sammira
5. mar 2011

@miskab jasnacka,ze spermiogram rozhodne.sice aj genetika tam sa kontroluju rozne mutacie,zensky a muzsky karyotyp a chromozom Y.a co stoji IVF to netusim,ale pozistuj kolko to bude cca stat.
hlavne klud vo stvrtok budes vediet viac 😉

miskab
5. mar 2011

@sammira Mi uz mame 2 krat spermiogram za sebou,prvy krat sme boli u urologa a druhy krat mu robili v GF a tam vysiel o moc horsi tak ho idu este raz robit :( no a cakame na tie vysledky z genetiky,ale zatial nam doktorka nehovorila nic o tom ze sa neda robit IVF s partnerovymi spermiami tak neviem. Sa bojiiiim ake budu vysledky,no a mne ide robit priechodnost este to neviem na co sak pri IVF sa nemusi robit priechodnost ci musi??

pici
5. mar 2011

@miskab miska, jasne ze sa plati aj navyse. okrem injekcii. treba sa opytat v tvojom centre, pripadne pozriet na ich cennik.
a zo spermiogramu zistia ci najdu vobec nejake spermie ak ano, tak IVF mozu robit

sammira
5. mar 2011

@miskab no na tu priechodnost ti neviem odpovedat.ved ked tam pojdes bombarduj dr. otazkami...

pici
5. mar 2011

@miskab

priechodnost sa musi urobit aj pred IUI aj pred IVF, prave aj na zaklade tohoto sa urcuje ci je IUI vhodne pre vas alebo rovno IVF,

frogiina
5. mar 2011

@miskab ano. absolvovana laparoskopia na zistenie priechodnosti vajecnikov je jedna z podmienok aby sa dalej cimkolvek zaoberali. ja som mala z GF aj taky papier, ze co vsetko je nutne absolvovat - ty aj partner - ake vsetky vysetrenia. Co sa tyka sumy, tak je to asi dost individualne. kazda baba berie rozne mnozstvo liekov podla toho ako folikuli rastu. mozem ti povedat moju cerstvu skusenost. budem uvadzat priblizne sumy lebo uuuplne presne si to nepamatam - cca 350 EUR lieky, ISCI - napichovnie oocytov - tam sa cena lisi podla toho kolko ich napichuju; mne napichovali asi 10 kusov, takze to bolo 335 EUR, 150 EUR zmrazenie embryi, a potom su volitelne veci ako predlzena kultivacia - 150 EUR, geneticke vysetrenie embryii cca 1500 EUR, asistovany hatching - aby sa embryjka lepsie uchytili cca 150 EUR. takze ta sumicka moze byt rozna. tiez sme este platili za zmrazenie partnerovych spermii cca 150 EUR.

miskab
5. mar 2011

@frogiina Dakujem moja za odpoved......Fuuuuha tak to je dost penazi. No ale co uz.

miskab
5. mar 2011

@pici dakujem za odpoved,,,,jeeeejha som zvedava co nas este vsetko caka ,,,

pici
5. mar 2011

@miskab za malicko, ja som isla do centra s tym, ze moj doky mi urobil vsetky potrebne vysetrenia

miskab
5. mar 2011

@pici no väcsinou som mala aj ja urobene,okrem priechodnosti.

pici
5. mar 2011

@miskab tak to si das spravit. laparku si mala?

annamary27
5. mar 2011

@miskab ahoj,nás ivf vyšlo cca1000eur.a priechodnosť robili aj mne aj ked sa zistilo,že problém je v manželových spermiách.

miskab
5. mar 2011

@pici a uz mas podanu ziadost na IVF?

pici
5. mar 2011

@miskab ano, teraz cakame na schvalenie

miskab
5. mar 2011

@pici Nie laparku nemam,dala mi na vyber bud laparoskopia alebo ambulantne mi to bude robit s nejakou kontrastnou tekutinou s katetrom ci ako,dali mi cipku a diazepan si mam pred tym dat.

miskab
5. mar 2011

@annamary27 No tak mozme setrit 😨

pici
5. mar 2011

@miskab a na zaklade coho ti bolo odporucene CAR?

pici
5. mar 2011

@annamary27 s tym ratam aj ja. oni ti odporucia co si mas este priplatit?

annamary27
5. mar 2011

@miskab my sme mali injekcie tak okolo 235eur,100eur doplnkové služby,400eur napichnutie vajíčok spermiou,150zmrazenie,150predlžená kultivácia a 80eur nám vrátili za injekcie .No veru,nie je to lacná záležitosť.

annamary27
5. mar 2011

@pici to nebolo odporučené,to bolo určené v tom ich cenníku.tých 100eur doplnkovej služby ti povedia zaplatiť pri prvej kontrole počas stimulky a možno z toho nevyužiješ nič.Su tam zahrnuté víkendové zákroky,to,že oni budu telefonovať výsledky tebe a ešte nejaké veci.My sme napr.pri prvom pokuse z toho nevyužili nič a pri druhom pokuse som bola raz v nedelu na kontrole.

miskab
5. mar 2011

@pici vobec netusim to mi doktor navrhol, 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre