Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
6. aug 2011

@bibi11 mne menzes meškal týždeň... tak som na prvú kontrolu išla na 4 deň menzesu, keďže mi začal v sobotu... ale to že by kázal lekár prísť na kontrolu aj keď menzes nepríde, to som ešte u nikoho nepočula... takže normálne treba prísť až sa spustí menzes, podľa toho ako ti to vychádza medzi 2 a 4 dňom... najlepšie na 4 deň, samozrejme ako to vyjde na víkend tak treba prísť skôr, ale vždy do 4 dňa, nie neskôr...

bibi11
6. aug 2011

@tinasc Ďakujem ti pekne🙂

elise
6. aug 2011

@bibi11 ja mávam 30-32 dnový cyklus

tinasc
6. aug 2011

@elise šťastná to žena, ja mávam najviac 24 dňový cyklus... niekedy aj skôr...

elise
6. aug 2011

@tinasc mne sa takto upravil po pôrode mávala som 28-29

tinasc
6. aug 2011

@elise a mne sa takto pokašľal ja som mala aspoň 26-28... nuž aj takto sa dá 🙂

pici
6. aug 2011

@wewulka zlatko nie nevadi ze uz beries estrofem... pekne ho ber dalej a 10-14 chod na kontrolu a oni uvidia ci vsetko je v poriadku
@nalada nie som smutna. mozno to tak vyznelo, lebo mam menej casu pisat sem...ale smutna nie som. ja sa urcite nevdzavam, iba ze teraz na ket naozaj nie je vhodny cas. potrebujem sa trosku pozbierat...

elise
6. aug 2011

@tinasc vidíš aké je to individuále🙂

pici
6. aug 2011

@bibi11 niekedy menzes nepride... z dipherelinu... preto mas prist aj tak podla toho ktory den si cyklu a ktory den menzesu by si bola keby menzes bol- vyjadrujem sa ako hotenton... oni podla sliznice, podla rastu folikulov, velkosti vajecnikov vidia, ci menzes pride alebo jednoducho vynechal a telo sa tvari ze menstruovalo. nemaj stresy. pekne tam chod... a oni to doriesia... diphereline je do menzesu, ale nebudes ho pichat 58ks kym menzes pride. neboj oni s tebou uz urobia poriadok...

bibi11
6. aug 2011

@pici No mala by som dostať dnes alebo zajtra. Počkám ešte do pondelka a potom zavolám do centra a pôjdem tam. Cyklus mávam 30-31 dňový, dnes som 30 DC a dostala som 9. injekciu diphereline...

pici
6. aug 2011

@bibi11 tak pockaj do pondelka, diphereline ber pekne dalej a ked nedostanes, tak oni si s tebou uz poradia neboj :D

annamary27
6. aug 2011

@bibi11 ahoj,mne pri prvom ivf meškala ms 3dni a pri druhom ivf týžden,keby ti meškal dlhšie cinkni do centra a povedia ti čo dalej.

bibi11
6. aug 2011

@pici
@annamary27 Ďakujem za rady🙂

evavox001
6. aug 2011

Som tu nova a mala by som ista na IVF. Mam par otazok a bola by som rada, ak by ste mi mohli odpovedat. Ako sa postupuje, ako 1. cyklus IVF nevyjde a vajicka sa neujmu? Kedy sa moze ist na dalsi cyklus? Dakujem

demeeri
6. aug 2011

@evavox001 Môžeš ísť do ďalšieho kola o dva mesiace.Alebo to ti vysvetlia dopodrobna v centre.

evavox001
6. aug 2011

Dik. Ak teda 1.cyklus nevyjde, pride menstruacia. Nemusi sa robit kyretaz ani nic podobne?

pici
6. aug 2011

@evavox001 ak mas mrazaciky, tak dalsi cyklus... cize druhou menstruaciou od nevydareneho pokusu ak nemas nic zamrazene tak 4-6mesiacov do dalsieho ivf
ked prvy cyklus nevide. nie je dovod na kyretaz, ta sa robi po zamklnutom potrate alebo po potrate do urciteho tyzdna, ked ivf nevide, tak embrya neboli uchytene , tak nie je co cistit, menstruacia pride

wewulka
7. aug 2011

@elise tabletkami 3*2 denne

wewulka
7. aug 2011

@pici dakujem 🙂

slniecko137
7. aug 2011

@evavox001 ahoj, základ je myslieť pozitívne 🙂, tak ver tomu že sa to podarí hneď na prvý krát 🙂

evavox001
7. aug 2011

Snazim sa byt stale pozitivne naladena, len niekdy je to tazke. Mame jedno dieta (4roky), ktore sme pocali bez vacsich problemov. Po porode mi vsak museli robit kyretaz pre zvysky a od tej doby mam problemy. Bez menstruacie takmer 2 roky a teraz ju mam, no slabu a sliznicu nizku

evavox001
7. aug 2011

@pici Vdaka za info

demeeri
7. aug 2011

@slniecko137 No ľahko sa to hovorí. Ja som v to neverila,že mi to vyjde na prvýkrát.Nedávala som tomu nejak veľa šancí a predsa to vyšlo.Dlho po pozitívnom teste som ešte neverila... 🙂 Uverila som až keď som bábo videla na ultrazvuku o 8 týždňov.

pici
7. aug 2011

@evavox001 za malo, nevzdavaj sa... este si len na zaciatku :D( to mi povedala sestricka a skoro som odpadla, ci sranduje)

evavox001
7. aug 2011

@demeeri Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

evavox001
7. aug 2011

@pici Som na zaciatku, ale uz som si toho dost preskakala. Vysetrenia, zakroky, hormony, injekcie. Dufam, ze koniec bude stastny. Stve ma len to, ze mi diagnozu (Ashermanov syndrom) sposobili lekari kyretazou. Nevies nahodou, akym diagnozam hradia poistovne umele oplodnenie? Ak by 1.cyklus nevysiel, musi sa zasa ziadat poistovna o schvalenie dalsieho?

slniecko137
7. aug 2011

@demeeri ja viem že sa to ľahko hovorí, ale mne pozitívne myslenie aj pomáha prekonať všetky tie prekážky. My sa snažíme už 10 rokov a ani 1.IVF sme nedotiahli do úspešného konca (skončilo to v 9tt). Ja viem že každý to ináč prežíva ale ... chcela som evavox001 povzbudiť, aby nemyslela hneď na to že sa to nepodarí

annamary27
7. aug 2011

@evavox001 ahoj,mne po prvom nepodarenom ivf povedali,že najskor na další pokus o 4mesiace,takže po 2menštruáciách som šla do centra vypísali sme dalšiu žiadosť a kým ju schválili mohli sme ísť do toho.

evavox001
7. aug 2011

@slniecko137 Ja dufam a verim, ze sa to podari. Mam len strach z tej liecby a cakania na vysledok. Mam to stastie, ze uz doma jedneho prcka mam. Ten je moj pokladik a dava mi silu

evavox001
7. aug 2011

@annamary27 TAkze na kazde IVF treba novu ziadost. A nemala si zamrazene?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre