Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
8. nov 2011

@alibabaa moja nezostali nám žiadne, prestali sa deliť, takže musíme ísť všetko odznovu 🙂
no a s tým krvácaním neviem poradiť, lebo ja som nekrvácala... tak snáď to bude dobré...

alibabaa
8. nov 2011

@tinasc dufam, ze to nie je nic zle. nechcem tam vyvolavat ako na hodiny klavira...

tinasc
8. nov 2011

@alibabaa snáď ti to do vkladu prejde...

lubkaeck
8. nov 2011

@alibabaa Tak Ti velmi drzim palce, je to neprijemne ale stoji to za to 😉 nam ET nevysiel, potom prisli na to, ze mam genet poruchu a na KET sme uz sli s liekmi a jedno z dvoch mi prave buva ak sa uz nezobudilo 😵 tak hor sa na pozitivne myslenie 😉

tinasc
8. nov 2011

@lubkaeck a aké lieky si brala?

lubkaeck
8. nov 2011

@tinasc ja mam Leydenovu mutaciu a este nejake dve v krvi, tak som pobehala hematologiu a tam ma zacali riedit a aj sa laplo potom a pichala som si clexane a potom so krvacala v 6tt, tak mi to vysadili a dali az v 24tt a prizvukovali mi ze kys listovu aj pyridoxin mam uzivat cele tehu, tak som bola ako sud a este mam par kil stale na sebe 😠 ale mam krasneho syna, tak som rada

tinasc
8. nov 2011

@lubkaeck zase za dieťatko to stálo 🙂

misi76
8. nov 2011

@utte my sme absolvovali 3x

silviami
8. nov 2011

@lubkaeck ja som s malou absolvovala celé IVF, bola so mnou na všetkých konzultáciách, UTZ a injekciách, len na OPU a vklad som si vybavila varovanie. Samotné KET je ako ET, čiže prídeš na čas a potom si tuším polhodinku poležíš. Ja by som ju aj zobrala so sebou, ale majú tam kdejaké prístroje, ona by to tam za polhodinu určite celé rozobrala.

lubkaeck
8. nov 2011

@silviami noo ved akurat sme sa teda zhodli s muzom ze tam zajtra brnknem a ideme do toho 😅 mame este 8 mrazacikov, tak hadam sa nejake lapne, bo na IVF sa uz asi necitim 😖 a tiez si myslim, ze Adko by im minimalne preinstaloval system za tu polhodku 😅

peteese
8. nov 2011

ahojte žienky mne odporucili gyn fiv ako to prebieha:(((((???Pls

misi76
8. nov 2011

@peteese zavolaj, dohodni si termín, prídeš s výsledkami (ak máš nejaké od svojho gynekológa), porozpráva sa doktor/ka s tebou a partnerom, partnera pošle na spermiogram a teba vyšetrí, potom vam navrhnú riešenia a ďalšie postupy. Prajem veľa šťastia a zdravia.

peteese
8. nov 2011

jaaaj dakujeme pekne tak moc sa snazime a nedari sa:(((uz sme maly spermiogram a este aj tam treba????

misi76
9. nov 2011

@peteese spermiogram určite treba aj u nich si dať spraviť, nám vyšiel vždy iný spermiogram u každého iného doktora
Hlavne treba byť v kľude a žiadne stresy a netreba veľmi chcieť, potom ti to hlavička nedovolí a môžeš sa snažiť o106.

peteese
9. nov 2011

len to neni take lahke 😔 ale nevadi ja dufam ze to prijde cim skor 🙂 aj ja chcm byt tehu 🙂

alibabaa
9. nov 2011

@peteese spermiogram sa meni kazde 3 mesiace a keby chodil kazdy mesiac, tak aj to sa meni. lebo kazde 3 mesiace sa obmienaju tie male mrsky.. a kazda sa tvori v iny cas tak maju aj ten cas dozrievania rozdielny.
za objednanie a konzultaciu nic nedas...

peteese
9. nov 2011

ideme zajtra ku urologovy A POTOM NA GYNDU 🙂 a tam poprosime lekara ze by sme chceli ist lebo on sa pponukol ze nam to vybavi 🙂

alibabaa
9. nov 2011

@peteese nam dokonca gyndos doporucil ist na genetiku skor ako pojdeme do centra. lebo tam trvaju vysledky tusim mesiac. aby sa to zbytocne v centre nenatahovalo ak by chceli tie geneticke testy...
skus sa aj na to gyndosa opytat, co ti radi... a to uz budete mat na cely zivot. uz viac nebudete musiet na geneticke testy. vzdy sa staci preukazat tymi uz urobenymi..

strelicia
9. nov 2011

ahojte, neozyvam sa lebo mame s muzom krizu :( vyzera to zle. je to z mojej strany. uz nechcem podstupit ziadne IVF v zivote, nezvladla by som to :(

alibabaa
9. nov 2011

@strelicia ach... a ty si mala kolko ivf za sebou? daj si iba oddych mozno zmenis casom nazor. mozno to teraz tak nevidis.. vsetko chce cas srdiecko.. netreba to silit.

tinasc
9. nov 2011

@strelicia asi to chce čas, daj si pauzu, možno zmeníš názor... držím moc palce... treba si nechať čas...

dadenka111
9. nov 2011

Ahojte Pipiny. Hlasim sa k vam 😉 Uz dlhe roky sa pokusame o mimco a nic. Cerstvych 31rokov na krku a az teraz verdikt (zevraj) mam PCOS. 😒 V GF mam uz jednu konzultaciu, vysetrenie a odber krvi za sebou. Zajtra moj mily na SPG a potom druha konzultacia a celkova situacia nas dvoch. Drzte palce prosim, uz som dooost nervozna.
Ozaj preco "Pipiny"? 🙂

99azura99
9. nov 2011

ahojte baby pls nemate skusenost ci GF mi zavola hned ak im pride schvalena ziadost na IVF alebo si davaju nacas? Dnes som volala do poistovne a pani mi povedala ze do piatku je to v GF.

alibabaa
9. nov 2011

@99azura99 tak to neviem. ale dufam, ze ta objednaju cim skor. lebo ja ked som chcela termin, tak maly volne az o 2,5 tyzdna.. drzim palce nech sa najde superskory termin 🙂

99azura99
9. nov 2011

@alibabaa 😨 no to si ma teda nepotesila ze 2,5 tyzdna. Myslis ze by som tam mohla zajtra zavolat a objednat sa?

alibabaa
9. nov 2011

@99azura99 za pokus nic nedas, vysvetli ze si volala s poistovnou a ze v piatok to budu posielat, ze ci maju nejake blizke terminy kde ta mozu strcit aby tak urobili.. na recepcii byvaju ale take odmerane, tak skus na ne ist co najmilsie 🙂

99azura99
9. nov 2011

@alibabaa ok dakujem za radu 🙂

annamary27
9. nov 2011

@strelicia ale zvládla,my ženy sme silné stvorenia 😵 ,treba si veriť a povedať si,že sú na svete aj horšie veci ako IVF.drž sa 😉

iva567
9. nov 2011

@99azura99 ahoj. mne povedali cca pred 3 týždňami v poisťovni že v stredu poslali žiadosť do GF a z GF mi potom volali na ďalší utorok, že už mám žiadosť schvalenú. Termín na konzultáciu mi dali hneď. Objednať ma chceli dokonca hneď v tú stredu, ale ja som nemohla a tak ma objednali na piatok a to som bola 28DC a na ďalší deň v sobotu som mala dostať menzes. Na konzultácii mi doktor hneď aj urobil sono a povedal, že keďže som ešte nedostala menzes, tak že môžem začať stimulovať a pichli mi hneď prvý Diphereline. Mám dlhý protokol a teda som bola presvedčená, že ten mesiac to nestíham... A teraz už 13.-ty deň stimulujem. 😀 Takže teoreticky, ak budú ústretoví, to môžeš stihnúť... Držím palce.

tinasc
9. nov 2011

baby ako tu čítam, tak dúfam, že vo všeobecnej ešte platí žiadosť rok, nieže mi v januári povedia, že prepadla 😉 že iba pol roka platí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre