Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
14. dec 2011

@babulka555 ahoj já tiež užívam tabletky na štítnu žľazu euthyrox 75 a tiež mi dochtorka v centre povedala,že ženy so štítnou žľazou ťažko otehotnejú,ale zas mám kamošku ta nemá žiadny problém a aj tak sa im už 10 rokov nedarí ☹

silvik1
15. dec 2011

ahojte. pred mesiacom som absolvovala v centre diagnostickú laparku. po nej sa doki rozhodol, že spravíme IUI najlepšie ešte do vianoc. bola som u svojho gynekológa, aby mi pichol vyvolávačku aby som to termínovo stihla.
ale ms nikde, akurát nejaké tlaky v podbrušku. včera som išla k nemu na vyšetrenie a zistil mi cystu, navrhol znovu laparku na odstránenie, ale ja si to idem dať radšej ešte potvrdiť do centra. mali ste niektorá podobný "problém" ? je normálne, že sa v priebehu mesiaca spraví cysta ?

tinasc
15. dec 2011

@ivka3901 ono zase netreba lekárov až tak doslova počúvať, lebo keby sme sa mali do detailov držať ich ponaučení a toho čo ná o našej diagnóze povedia, tak je na svete málo detí... ja som otehotnela s mojou prvou už vtedy, keď mi zistili problémy so štítnou, ale nebrala som vtedy ešte žiadne lieky, lebo doktorka vyčkávala, ale potom mi predpísala, lebo som bola tehu a žiadne problémy som v tehu nemala 🙂 🙂

babulka123
15. dec 2011

juuuuj baby tak myslim na @misi76.. dnes nastupila do nemocky.. , zajtra bude maminkaaa...zlatik drzim palce..

tinasc
15. dec 2011

@babulka123 veru, rýchlo to ubehlo a už svoje babätká bude držať v náručí 🙂 tak jej držím palce...

ivka3901
15. dec 2011

@tinasc asi máš pravdu aj já som počula veľa prípadov,že dochtor im povedal,že nikdy v živote nebudú mať deti a oni sa s tým zmierili a bác hned sa aj podarilo a veľa a veľa je takých prípadov 🙂

augusta
16. dec 2011

ahoj, včera som bola v centre pre protokol na moje 1.ivf a chcela som sa spýtať koľko sa asi dopláca na lieky Diphereline 0,1mg, Fostimon 75IU, Pregnyl 5000IU a Progesteron 100mg.
Začínam 30.12., 26.DC a neviem nič o pichaní, musím si to niekde naštudovať.

babulka123
16. dec 2011

no snad je misi v poriadku .. ak ano tak predpokladam ze dospava sladky snicek po SC ..a uz je maminka.. ved na dnes mala tusim planovanu sekdciu

danka483
16. dec 2011

@babulka123 Ak budem mať nejaké info tak hneď dám 🙂

danka483
16. dec 2011

BABY - Dôležité naša zlatá MISI 76 je maminkou krásnych bábätiek narodili sa dnes Lucka o 8.32 s ideálnymi mierami 2790 gr a 47 cm, a Davidko o 8.33 s váhou 3000 gr a 47cm. Detičkám prajeme krásne detstvo a maminke a ockom veľa veľa radosti a pohody 🙂

babulka123
16. dec 2011

@danka483 jeeeeeejdaaa.. to je velka parada.. velmi veeelmi sa tesim a mamicke a deticka samozrejme aj ockovi prajeme vsekto len to naj

danka483
16. dec 2011

@babulka123 Podrobnosti budeme mať potom od maminky 🙂

lenka290
16. dec 2011

Ahojte baby, chcela by som sa spýtať, ak idete prvý krát do Gin Fiv ako dlho trvá príprava na umelé tehotenstvo?
Po koľkých rokoch snaženia sa umelé teh. odporúča???
Nám sa nedarí presne 3 roky a 1 mesiac, už to začínam rátať aj na dni............
Ďakujem za odpoved

lenka290
16. dec 2011

teda myslela som umelé oplodnenie, nie tehotenstvo...

danka483
16. dec 2011

@lenka290 no záleží či ste to už nejako riešili trebárs so svojim gyn. a ak viete kde je problém teda aspoň u nás to tak bolo a do centra sme išli cca po 2 rokoch snaženia 😉

tinasc
16. dec 2011

@augusta ja mám to isté, tri krabice diphereline, tri krabice fostimon, pregnyl trikrát a utroš trikrát a doplácala som aj so striekačkami 230 euro 😉

tinasc
16. dec 2011

@misi76 zo srdiečka gratulujem k detičkám, nech sú zdravučké, spokojné, nech pekne papkajú a spinkajú a Mirka Tebe prajem skoré zotavenie a krásne maminkovanie 🙂

gelinka75
16. dec 2011

dnes sme boli v centre prvykrat, takze sa nam pohli veci, na zac.januara krv, potom konzultacia a vysledky 🙂

gelinka75
16. dec 2011

@silvik1 ano je to mozne, funkcne cysty vznikaju a mozu zaniknut na konci cyklu, kazdy lekar je iny, niektori by rezali hned, ale zalezi na tebe, mne dnes v centre povedali, ze cystu mozu aj odsat, ale zalezi na vysledkoch vysetreni

wewulka
16. dec 2011

@danka483 jeeeee 😀 Miska gratulujem nech su vsetci traja zdravi, babatka maju krasne miery. Prajem im vsetkym vela stastia 🙂

annamary27
16. dec 2011

@lenka290 ahoj,ja som šla do GF už s kopou vyšetrení od mojej gyn,ak ich nemáš ako kultivácie,histologia,hormonálny profil,tak to ti budu robiť tam,potom spermiogram partnera,mne robili aj vyšetrenie priechodnosti vajcovodov,potom odporučili genetické vyšetrenie v GF a potom sme čakali na shcválenie žiadosti umelého oplodnenia......od prvej návštevy až po vklad embryjok do mojho bruška 😀 😀 😀 prešli 4mesiace,bude to hlavne záležať na tom čo bude problém u Vás a koľko vyšetrení Vám budú robiť pred samotným oplodnením.držte sa 😵

demeeri
17. dec 2011

Ahojte snažilky. Presne to bolo pred rokom,keď mi sestrička z Gynfiv oznámila správu:Ste tehotná. Áno,áno.Ste tehotná.

augusta
19. dec 2011

@tinasc ja mám predpísané DIPHARELINE 4bal, FOSTIMON 4bal ešte som si to nevybrala v lekárni, ale predpokladám, že budem doplácať tak 320,-Eur.

kytykenka
19. dec 2011

ahojte aj ja som pred rokom chodila do GF na prvý krat sa nam zadarilo az velmi dobre z dvoch embrií sme mali trojicky 😀 ale zial ked mali chlapci tri mesiace jeden anjelik nas opustil ..... drzim palcde

annamary27
19. dec 2011

@kytykenka potešia takéto správy z GF ,aj ked je mi ľúto toho jedného anjelika,želám Vám veľa zdravia a potom je všetko,keď je človek zdravý. 😀 😀 😀

kytykenka
19. dec 2011

@annamary27 no ja som ich vynosila len do 25tt s vahou 500G ale uz je to osem mesiacov a dnes maju 6,5 kg a su pekny a nic im nechyba takze drzim palce na IVF

kytykenka
19. dec 2011

@annamary27 pozri si tento link to sme mi od 8 minuty nejako http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

annamary27
19. dec 2011

@kytykenka pozrela som si,držím palce,krásny sú.

tinasc
19. dec 2011

@augusta áno, len recepty platia 7 dní, tak by si si to mala vybrať 🙂 ja som to už vybrala, aj keď začnem pichať až v januári 🙂

given
19. dec 2011

Krasna reportaz, Kytykenka , aj ked zaroven smutna. Ale blahozelam k dvom krasnym chlapcom a drzim palce, hlavne nech su zdravi!
My sme tiez boli v GF pred 3 rokmi v novembri, na prvykrat sa zadarilo, aj ked mi vkladali 2 embrijka a mame jedneho sibala. Prave zvazujeme, ze tam pojdeme opat, ale poviem pravdu, ked som videla tvoj pribeh, trosku mi ubudlo odvahy.
Vela ludi ani nevie, ake je to stastie normalne splodit a vynosit zdrave deticky, beru to ako samozrejmost. A ja sa bojim, ci sa nam to aspon za asistencie GF opat tak bez problemov podari...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre