Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katla
19. jan 2012

@lenka290 IUI: intrauterinárna inseminácia - aplikácia spermií do dutiny maternice.
Neviem ake skratky tam este mas, ale mrkni si na stranku GF, maju tam slovnik pojmov, tak mozno to tam vyhladas: http://www.novedieta.sk/o_neplodnosti/slovnik_p...
To ako to myslela ta pani s tym co Ti povedala o tych konzultaciach neviem. U nas to bolo tak, ze sme tam sli na prvu konzultaciu kde sme sa dohodli ako dalej. Potom sme uz sli na SPG a ine vysetrenia, kde nam po vysledkoch povedali ich navrhy na postup. Rozmysleli sme si ci do toho ideme a potom sme sli podpisat ziadost a cakali na schvalenie. A az potom, ked sme sa dali na boj sme zacali platit. Na ich stranke najdes aj cennik.

alibabaa
19. jan 2012

@silvik1 11dc ked vychadza na sobotu, tak chod v piatok. potrebuju ti vziat krv a na iui beru len cez tyzden. a v pondelok by uz mohlo byt prilis neskoro. keby si mala prist cez vikend este na kontrolu, tak ti to povedia. ale jednoznacne chod 10dc. na milion percent. ja som mala 3 iui a vzdy mi ho robili uz na 12 den, keby som prisla v tvojom pripade, tak by som prisla uz neskoro...

silvik1
19. jan 2012

@alibabaa ďakujeeem 🙂

ivka3901
20. jan 2012

@vvia odpisujem ti až teraz,lebo som mala celý týždeň nočnú tak som trošku bola prehodená.nám robili genetiku v centre a len zobrali krvičku mne aj mužovi a čakali sme asi zhruba 2 mesiace a nič viac a našťastie dopadla dobre okrem iných vyšetrení ☹

tinasc
21. jan 2012

ahojte, dnes mám za sebou 2 diphereline, začala som včera na 22 DC, len čo ma prekvapilo, že už vo štvrtok v noci, som mala také slabulinké špinenie, tak dúfam, že som nič nepokazila, keď som si tú prvú pichla, inak na druhý deň ráno nič, až zase večer, takže už som ani zavolať nemohla, tak som dnes pichla druhú som zvedavá ako to dopadne 🙂 snáď som nič nepokazila...

danka483
21. jan 2012

@tinasc držím palec 🙂

vvia
21. jan 2012

@ivka3901 jeje to som rada. a preco ten nestastny smejko? neboj bude vsetko dobre

ivka3901
21. jan 2012

@vvia no myslela som,že okrem iných vyšetrení,ktoré dopadli na figu ☹ a ešte teraz mám aj na figu krámy a k tomu cysty som zvedavá ako si budem pichať inekcie,ked mi chodia všelijak krámy jáj do r... taká som nasratá šak v stredu ideme na konzultáciu k stenovej do GF a dohodnem sa s ňou,že to necháme až na marec

annamary27
22. jan 2012

@ivka3901 na jar sa všetko lepšie hojí 🙂

vvia
22. jan 2012

@ivka3901 mne to tiez chodi ako chce. dokonca v tomto cykle som mala 2x menzes, ale doktorka tvrdila ze to menzes nebol a tak som teraz dostala naozajstny po vyse 40 dnoch neviem ci to nevyjde az do 45 no hruza. nenasadili ti predtym duphastol? mne ho dala na 3 mesiace ze aby sa jej potom lahsie stimulovalo aj pre tie injekcie predpokladam.

vvia
22. jan 2012

@ivka3901 ja som tiez myslela ze umele podstupim v marci aaaaa stenova ze az april maj lebo chce pockat na tie geneticke :( trosku som sa tesila ze by sme mohli mat drobca uz pod stromcekom 🙂

augusta
22. jan 2012

Ahojte, v piatok som bola na OPU odbere vajíčok, vklad mám v stredu, mám predňlženú kultiváciu, chcela som sa spýtať či sa mám nejako šetriť, viem že nemám zdvíhať ťažké atď. ale či môžem chodiť do práce.
Neviem či si nemám v práci nahlásiť voľno aspoň na štvrtok a piatok alebo mám normálne pracovať?
Pracujem v administratíve, takže sedím za počítačom. Ďakujem.

alibabaa
22. jan 2012

@augusta ja som si urobila v den vkladu a aj dalsi den volno, inak som chodila do prace.. su tu aj kocky, ktore mali od prveho dna vkladu volno az dokonca..
a tak isto aj OPU som bola tiez doma v den opu a den po.
ale teraz planujem po KET vziat si volno na celych 14 dni.. (PN)

ivka3901
22. jan 2012

@vvia no tak teda aj ty to máš na figu ten menzes,no duphaston som mala zo začiatku,ale já som chorá na štítnu žlazu tak tie hormony mám rozhádzané.no my už ani moc nepočítame,že sa podarí sme tak nejak s tým zmierený,že zostaneme bez detí ☹

adija13
22. jan 2012

@augusta ja som si po opu vzala volno az do dna vkladu, lebo som bola trosku mimo, ale vklad som mala v nedelu a v pondelok som isla normalka do prace, tiez administrativa, ale aspon som tak na to nemyslela, tak mi to ubehlo az do testovania. 🙂 aktiez sme mali predlzenu kultivaciu.

ivka3901
22. jan 2012

@augusta ja som marodila od prvého dňa pichania inekcií až do TT a podľa toho ako dopadol som išla do roboty.robím v robote na 3 smeny a robím skor fyzicky tak preto

luthy22
23. jan 2012

Ahojte, stojím pred voľbou objednania sa na Ginfiw, priateľ je čech ja som Slovenka, prechodne bývame v Brne, lekárov mám zatiaľ na Slovensku. Od lekárky mám výsledky, z ktorými mám ísť do gynfiw. Čo ma čaká? U koho sa objednať? Môžem si vybrať lekára ja, alebo mi niektorého pridelia? Ako často a bude musieť dochádzať? Ďakujem vám za odpovede.

vvia
23. jan 2012

@ivka3901 nestracaj nadej, treba mysliet pozitivne, urcite sa podari, viem ze je to tazke. tiez som si uz svoje vyplakala. ☹ bude vsetko dobre. vy to uz asi riesite dlho u pani doktorky vsak?

kostickabonnie
23. jan 2012

@luthy22 kedze byvas v Brne, ja by som Ti odporucila vyskusat centra, ktore su tam....maju omnoho lepsie referencie ako GF 😀 😀 😀

katla
23. jan 2012

Baby, je lepsie si dat pri IVF predlzenu kultivaciu alebo nie? Davama si uz embryoscope, ale neviem ci mam dat aj predlzenu. Mozno nebudem mat moznost volby, ale ak by ano, tak aby som bola pripravena. Viete poradit?

augusta
23. jan 2012

@alibabaa @ivka3901 @adija13 Ja som práve deň po OPU bola na nákupe a zdvíhala som ťažký nákup až ma brucho zabolelo, preto sa pýtam, snáď sa nemože nič stať. Po ET sa chcem šetriť a ani žiadny nákup nebudem ťahať, dúfam že bude všetko o.k.

alibabaa
23. jan 2012

@augusta no sestricka po OPU hovorila ze nemozes nic tazke dvihat, lebo si tam mala vela vajok, teraz je tam prazdno a telo si musi zvyknut. premahala si ho uz tymi hormonmi, preto nemas tahat nic tazke , dokonca mi povedala ze si mame odpustit aj sexik, lebo sa pri nom moze narusit pripravene prostredie na babo a moze tam aj daka cievka prasknut... tak sa pekne setri..

alibabaa
23. jan 2012

@katla nam to navrhovala embryologicka, co je vhodne. boli sme na OPU dve. obom nam povedala, ze podla toho ako sa budu vyvijat. ja som isla na ET po PK a spolubojovnicka na izbe ju nemala. ET mala na 3 den.... asi si nechaj poradit, my nie sme odbornicky aby sme ti mohli radit.. 😅 a moj nazor? neviem. znova by som si nechala poradit priamo v centre.

katla
23. jan 2012

@alibabaa Jasne, jasne opytam sa hlavne tam, ale chcela som pocuj az Vas nazor lebo je mi jasne, ze ste tu take co mate co to preskakane. Dakujem 🙂

alibabaa
23. jan 2012

@tinasc juuu tak uz si sa do toho pustila... tesiiim 🙂

erinka123
23. jan 2012

@augusta zlato ved som ti hovorila ze mas odpocivat 😉 na nakup si mala poslat mužička, ja som po opu ledva presla k autu 😉

misi76
23. jan 2012

@tinasc aj keby si začala skorej krvácať, nič sa nedeje. Ja som pri poslednom IVF začala krvácať po 5 injekcii a pozri čo mám doma. 😀

simusca
23. jan 2012

ahojte. Chcela by som sa spytat, ci sa vam, ktore ste si podavali ziadost na IVF, stalo, ze by ju poistovna odmietla. Ja mam diagnostikovanu endometriozu, pred rokom preliecenu, za sebou 3x laparoskopiu, 3x neuspesne IUI, uz rok chodime do Gynfivu, tak som si podavala v decembri ziadost o IVF a teraz som si volala do Dovery a ze mi to zamietli. Ked som sa pytala preco, tak mi povedali, ze o tom ma bude informovat osetrujuci lekar. Vyjadrenie mu vsak budu posielat az za 2 tyzdne. Tak teraz som ako na trni, ze v com moze byt problem. ☹

luthy22
23. jan 2012

@kostickabonnie Ahojky, no rada by som, v cz mi zatiaľ platí len EPZ a na ten sa taáto liečba nevzťahuje. Z invalidného dôchodku si takéto niečo platiť sama nemôžem. Preto určitý kompromis. Ktovie, možno by sa dalo dohodnúť medzi sk a cz stranou a centrami, na nejakom rozumnom riešení, že bysom chodila v Brne a sk poisťovňa to preplácala. Musím ale na to zatiaľ vybaviť papiere. Ide to ale nejaký čas to potrvá. Za určitých okolností je možné dostať českú kartičku poistenca na formulár E121, kde sa prenáša starostlivosť z sk na cz. Uvidíme. Ešte stále sa rozhodujem, ktoré centrum si vybrať.

ivka3901
23. jan 2012

@vvia no my to už riešime asi zhruba posledné 4 roky.vlastne po svadbe sme asi rok čakali či sa podarí a nič potom moja dr u nás doma to začala riešiť a pomáhať ako sa dá a tiež sa nič neudialo tak nás odporučila do Centra GF a odvtedy chodíme tam najprv sme sa obidvaja liečili já som bola na laparoskopií drahý bral PROFERTIL a aj tak sa nič neudialo tak sme išli na IVF prvý krát sa neodarilo,ale druhý krát sa zadarilo a moc sme sa tešili a až dotešili v 9 týždni zmlknutý potrat a minulý rok sme boli 3 krát a ani ťuk ani zvýšené HCG vobec nič a vtedy sme si povedali,že stačilo naša psychika je veľmi nalomená a moc neverýme na zázraky a moc som sa bála,že na 4 pokus mojho drahého nenahovorím tak som rada,že sa odhodlal a ide do dalšieho boja sp mnou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre