Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vvia
28. feb 2012

@silvuska47 odporučenie netreba 🙂 len sa objednaj do centra.

vvia
28. feb 2012

@st2 ja uz som aj v praci oznamila, ze sa planuje PNka, lebo asi budem chciet ostat doma po vklade, len dufam, ze to bude uz coskoro. 😅

st2
28. feb 2012

@vvia no ja tiez budem doma ale budem pracovat z domu, a vyzerat to bude asi tak ze budem pred telkou a urobim len co bude najnutnejsie 😀

vvia
28. feb 2012

@st2 pekne si si to zariadila, kebyze aj mne sa tak dalo..hm...nevadi, aj tak budem najstastnejsia, ked sa to babatko uz dostane do bruska... 🙂 jaj, poobede budem cakat na tvoj referat 😀

st2
28. feb 2012

@vvia tak uz som aj spat
noooo kde zacat, uz pani doktorka mala vsetko pripravene vypisane, cize vsekto vysvetlovala postupne ake lieky dostavam kedy mam co pichatk kedy mam prist na prvu kontrolu a proste vsetko je spisane na takom papieri a podrobne vysvetlene
dostala som teda aj receptiky na injekcie, mam kratky protokol a zacinam na 2dc pichat a potom od 6dc dalsie
je toho strasne vela informacii ale fakt vsetko postupne mi vysvetlila co a ako prebieha
neviem co este napsiat tak sa kludne pytaj

vvia
28. feb 2012

@st2 :O óóó och ja nechcem uz brat Duphastone, tiez uz chcem miminko, veeelmi. och och. no dobre, co znamena kratky protokol? 2dc a kolko dni? a kde to budes pichat do brucha? booooze ja sa neviem dockat, drzim ti velmi prsty, mozno sa nakoniec aj stretneme, lebo ja mam dlhy cyklus a aj ked budem zajtra 13DC tak proste zacnem asi neskor, neviem, ..... jááááj

st2
28. feb 2012

@vvia no kratky protokol a mam to takto 2dc jedna injekcia elonva, potom az 6dc picham orgalutran kazdy den dokedy nepovedia stop, a od 8dc dopichavam puregon
no ja zase mavam cykly akurat teraz som este len 5dc a mrchu ocakavam tento krat 21.3 cize az potom zacnem

vvia
28. feb 2012

@st2 tak ja mavam cykly az cez 30dni dokonca az do 40, cize tak ☹ preto mam ten nestastny duphastone

st2
28. feb 2012

@vvia ja tiez som papala duphik o dusu, ale prense kvoli opacnemu ako ty, lebo ja kratky cyklus a este aj predtym kratkym spinim, a aj tak bez uspechu 😖

silvik1
28. feb 2012

ahojte. zajtra mám ísť do GF na IUI. sestrička mi dnes po telefóne povedala, že dneska pohlavný styk doma a zajtra ráno o siedmej mám prísť na IUI. robila si srandu - myslím s tým stykom večer pred ?

vvia
28. feb 2012

@st2 no ja sa proste chcem s nou dohodnut, ze ziadne lieky uz nechcem, teda chcem, ale iba tie na IVF snad vypocuje moje prosby 🙂 kolko si ho brala? mne ho nasadila na3mesiace, alee mam za sebou len jeden. ona mi ho dala, ze aspon na ten cas, kym pride schvalena ziadost a vysedky z genetiky, ale mne to vsetko prislo ovela skor ako predpoklada. inac nebojis sa? lebo ja hrozne. vraj to boli ☹

erin365
28. feb 2012

@silvik1 tak ty zajtra IUI a ja kyret.... drž sa moja 😉

st2
28. feb 2012

@vvia ale podla mna ona ti to dala aspon zatial aby sa ti cylus skrati, a aj tak to je iba porgeteron, takze to spravi ze tento cyklus ho doberies a potom naskocis rovno do ivf, uvidis
ja som ho brala 5 mesiacov a nic aj tak
a veu ze nebojim sa, podla mna to neboli, ked som vydrzala priechodnost tak to bola podla mna najvacsia bolest tak toto ostatne bude uz malina

@silvik1 a nemyslela to ze nemat pohlavny styk doma 😕 na iui som sice nebola tak neviem, ale ja by som povedala ze takto

valentina10
28. feb 2012

@st2 ahoj..pls. kolko Ta cca vyjdu lieky na ivf ? poistovna preplaca zakrok, ale tie injekcie vraj okolo 1000 eur .. podla lieku a mnozstva davky.. ach jaj..clovek aby vyhral v loterii, aby mal babo🙂))

vvia
28. feb 2012

@st2 no ta priechodnost :D hm, ja som to zvladala pokial som tam lezala v pohode, mne dokonca 2x davali tu tekutinu, lebo mi nie je vidno lavy vajecnik :D ale co bolo potom..... no och joj, skoncila som na Antolskej na jednu noc s neskutocnymi bolestami 🙂

st2
28. feb 2012

@valentina10 no platila som 380 eur, v podstate ked sa pozriem tak poistovna preplaca aj lieky, asi polovicu tak odoka ked sa pozriem na ten ucet co mam z lekarne
ale potom aj tak sa este doplaca v centre za rozne techniky, len samotny ukon preplaca poistovna
ja ked som to cele ratala tak nas to vyjde asi 1000 eur

@vvia 😀 😀 😀 mne tak isto lavu stranu robili na 3x lebo to tiez nevideli, a veru tiez brutal bolesti som mala vecer ale vylezala som to, a este dalsie dva dni som chodila ako pototo

vvia
28. feb 2012

@st2 takze napodobne, Dr. sa az zlakla volala mi aj do nemocky 🙂 a v sobotu som ju bola este pozriet lebo stale som spinila a tak... :D mne doteraz nikto nevie povedat kde mam lavy vajecnik 😀

silvik1
28. feb 2012

@st2 no ona povedala, tak večer doma pohlavný styk a zajtra o siedmej v centre. je to asi nejaká haluz 🙂

silvik1
28. feb 2012

@erin365 aj Ty sa drž 😉

brona110
28. feb 2012

@silvik1 Ahoj, my sme to mali podobne pri prvom IUI. Oni ti to zrejme odporucaju, ked ti ovulka uz prebieha, zvysuje to sance. Tak isto po IUI ti povedia, ze sa mas dalej snazit doma. No je mozne, ze objem spermii tym padom budete mat nizsi pri IUI.

silvik1
28. feb 2012

@brona110 ďakujem za info. a Ty si to dodržala, alebo si šetrila manžela na IUI ? 🙂

valentina10
28. feb 2012

@st2 dakujeeeem...ja sa len tak chystam dopredu... 🙂

brona110
28. feb 2012

@silvik1 Nooo, my sme mali prve IUI asi dost netypicke. Bola som v Gyn Five v sobotu rano na 9.DC a povedala, ze folikul uz ma 20mm, ze na 100% bude IUI v pondelok. Potom mi volali s vysledkami z krvi a povedali, ze ovulka uz prebieha, ze v nedelu sa mame snazit a teraz citujem: rano, na obed a vecer. Tak sme nechceli prepast sancu. V pondelok mal mm samozrejme malo spermii na ml. Vysledok sme mali negativny. U nas je problem so spg, su pomalsie a morfologia 75%. Pred druhym IUI sme sa ale setrili, mali sme to pred tyzdnom. Tam ich mal uz podstatne viac. Je to fakt na vas ako sa rozhodnete, myslim, ze jeden treningovy pokus vecer by nebol zly 🙂

silvuska47
28. feb 2012

no ako tak čítam tak je dlhá cesta za vytužením potomkom!len aby som to všetko stihla do tej 35..inak dievčata a bolí to velmi tá priechodnosť??nerobí sa to v celkovej anestezii??fuuu normalne ste ma vylakali...no ale ešte musím vydržať dva týždne kym sa dostanem do Ba.. 😠

st2
28. feb 2012

@silvuska47 da sa to zvladnut, boli to ale nie je to nic tragicke, vydrzis 😉

silvuska47
28. feb 2012

@st2 ahoj..no ved už som s toho všetkého taka napäta že už mi aj menzes mešká 😖 som zvedava čo povie doktoka...

vvia
28. feb 2012

@silvuska47 neboj prezili sme my prezijes aj ty. samotny zakrok sa prezit da neboj. len potom utekaj domov lahnut si. druhy den bude uz ok

denulkl
29. feb 2012

Ahojte baby,chcem sa vas spytat tie co ste boli na punkcii a mali viac vajicok,ziadali vas o darovanie vajicok?bola som z toho v soku,neratala som s takou otazkou.chodim do GF

vivianaba
29. feb 2012

@denulkl ahoj, ja som mala 24 vajicok a o ziadne darovanie ma veru neziadali. Ty si mala kolko? Je to trochu divny pristup, ved kazda zena je rada ze ma vela vajicok aspon to zvysi sance ze otehotnie. Mozno maju malo darkyn.

st2
29. feb 2012

@denulkl a to sa ta pytali priamo po punkcii 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre