Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

denulkl
29. feb 2012

@st2 ano po punkcii

silvik1
29. feb 2012

@backorka no ja som na prvý cyklus ani nezačala brať clostyl lebo som mala cystu. tá potom zmizla, takže druhý cyklus s clotilom ale ten mi tak zastimuloval, že sa mi urobilo až 7 folíkov a tak mi neodporúčali IUI. tento krát som išla bez clostilu a jeden folík sa zázračne urobil (asi ešte pozostatky liekov z minulého mesiaca) a tak som sa dočkala. môj manžel v pohode - on už tam bol na spermiograme, takže vedel ako to chodí 🙂 ale tiež sme pozerali, že koľko je tam stále ľudí. nemala si náhodou čierne legíny a také dlhšie tričko tiež čiernej farby ?

vvia
29. feb 2012

@st2 jaj uz som sa zlakla xi xi

backorka
29. feb 2012

@silvik1 ano ano, a ked som vychadzala, tak ty si tam uz sedela s navlekmi na nohach, kratke vlasy, ci?
Fakt sa ti z clostilu urobilo 7 folikov? tak to je sila, to je rovno na odber na IVF 😀 to si brala aku davku? ja som u byvalej doktorky mala 1x1 pat dni v jednom cykle, ale mala som len dva zvacsene foliky, teraz som uz clostil nebrala a nastastie som mala krasny folik...
mm bol v pohode ked bol na spermiograme, ale teraz ked uz slo do tuheho, tak bol velmi nerovozny... ti chlapi to zvladaju ovela tahsie...

vivianaba
29. feb 2012

@denulkl ak si dobre pamatam tiez sme mali 12 embryi. Ono to moze byt ze sa vsetky neoplodnia, a taktiez moze byt ze s nimi nieco robia, ale na to asi dosah nemame, zostava nam len doverovat 😉 Inak si bola spokojna? Ja spominam len v dobrom, kedze mame dieta a este aj mrazacikov.

silvik1
1. mar 2012

@backorka hej sedela som vnútri, ale vlasy mám po plecia hnedé 🙂 no clostil som brala jeden ráno a jeden večer tiež 5 dní. no lekár tiež len kukal na ten ultrazvuk 😉

backorka
1. mar 2012

@silvik1 jaj, tak som si nejak zle vsimla tie vlasy, ja som bola uplne vyklepana, ked som z tade odchadzala 🙂 no a dnes rano som si samozrejme zabudla dat ten utrogestan... tebe ho naordinovali tiez, vsak?

silvik1
1. mar 2012

@backorka áno aj mne ho naordinovali. prvé dve už včera večer a od dnes dve ráno a dve večer až do kontroly o 14 dní. neviem, radšej by som ho jedla ako vkladať, je to také "pracné" 🙂 ale vraj je to takto lepšie.

backorka
1. mar 2012

@silvik1no presne, je to ostara, ale tak vydrzime, co ine nam ostava... keby sme ho jedli, tak sme z neho unavene 🙂

silvik1
1. mar 2012

@backorka tak sa vidíme na kontrole 14. marca 😉

backorka
1. mar 2012

@silvik1 no ten bleskovy odber krvi asi zase pojde ako na beziacom pase, ale ak by si ma tam spoznala, tak do mna drgni 😉

silvik1
1. mar 2012

@backorka jasne 😀

st2
1. mar 2012

kocky je tu niekto kto vyuzil embryoscop 😕

katla
1. mar 2012

@st2 Ja som to mala v plane. Boli sme nahlaseni, ale v den vyberu vajicok tak so mnou bola kocka, ktora sla na IVF druhykrat a kedze mali len jedno miesto, tak bola uprednostnena.

st2
1. mar 2012

@katla tiez stale rozmyslam ci ano alebo ci nie, i ked dr hovorila ze to vyuzivaju skor ti co idu uz na druhe, tretie ivf, tak neviem, a jasne ze asi ti co idu uz viackrat maju prednost a tusim najviac 6 ludom to tam mozu pozorovat naraz

katla
1. mar 2012

@st2 Ja neviem, ja som asi aj rada, ze sme to nemali. Mali sme 4 na PK, vsetky boli 100 bunkove a 2 sa pred kladom zacali uz aj vyzliekat, tak tie nam aj vlozili. Neviem ci by sa to vdaka embryoscopu vyvinulo inak. Tazko povedat. Sice som bola vtedy rozhodnuta, ze si ho dam a rozhodlo sa to tak nejak samo.

st2
1. mar 2012

@katla tak super sa vyvijali, a predpokladam ze tie vyzlecene su v brusku a rastu dalej obidve 😉

katla
1. mar 2012

@st2 No zial nie, obe su tie co uz su prec :( Sice tehu bolo, ale len chvilku. Nevadi, este mame 8 zamrazenych.

st2
1. mar 2012

@katla to mi je luto, ale tak zmrzlinky sa pekne roztopia a tie sa uz poriadne v brusku teda vyzlecu

tinasc
1. mar 2012

@st2 embryoscop je výhodný len vtedy, ak máš 5 embryí a viac 🙂 inak sa to neoplatí a budeš platiť zbytočne... ja som ho chcela, embryologička tam dala otáznik, ale zostali mi len dve embryá takže sme ho nakoniec nevyužili 🙂

st2
1. mar 2012

@tinasc aha tak to mi nepovedali, tak dik za info 😉 ved uvidime kolko ich bude nakoniec

katla
1. mar 2012

@st2 Ano je to tak ako pise @tinasc a rovnako je to aj s PK, ta sa tiez odporuca len ak mas viac embryjociek.

erin365
2. mar 2012

Baby, máte niekto skúsenosti s genetikou spermií tzv. fragmentácie DNA spermií? Po nej ste museli podstúpiť IVF alebo stačilo aj IUI? Pretože ja otehotnieť viem, ale už tretíkrát som za 3roky potratila....preto ja IVF veľmi podstúpiť nechcem...aj z finančného hľadiska....

Díky za odpoveď.

gelinka75
2. mar 2012

bola som v centre na punkcii cysty, nie je to nic strasne, buduci stvrtok idem na priechodnost 😉

silvuska47
2. mar 2012

dievčatá ktoré idete v stredu 14,do gin-fivu??

fpjj
3. mar 2012

Ahojte, prosim kolko Vam trvalo schvalenie ziadosti v poistovni? mam VZP. Dakujem za info.

annamary27
3. mar 2012

@fpjj ahoj,prvýkrát 3týždne,druhýkrát 6týždnov a teraz naposledy 5týždnov.

silvuska47
3. mar 2012

ani tu nikto nekomunikuje somnou..ach jaj.. 😠

elise
3. mar 2012

@silvuska47 ja idem v pondelok nakrv

silvuska47
3. mar 2012

@elise no ja len či niekto nejde nahodou 14.3 okolo devietej lebo ja idem bez mm tak aby mi bolo veselšie tie čo to už poznaju keddže ja idem prvy krát.. 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre