Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

st2
5. apr 2012

@ivka3901 no ako uz ti prisla mrchata 😕

maruskaaaa
5. apr 2012

@st2 Ďakujem. 🙂 Aké všetky vyšetrenia ti robili v GF pred stimuláciou?

st2
5. apr 2012

@maruskaaaa no stery, odbery krvi na hormonalny profil a na imunologiu, a potom priechodnost vajickovodo SIS

maruskaaaa
5. apr 2012

@st2 k akému doktorovi chodíš? Ja k doktorke Behúňovej. Predpokladám, keď si absolvovala SIS, tak si všetky výsledky mala O.K. Lebo mne doktorka povedala, že podľa výsledkov mi povie, či budem absolvovať SIS alebo laparoskopiu. A po absolvovaných výšetreniach Ti už nastavili protokol? Ozaj, dá sa prežiť SIS? Nebolí to?

st2
5. apr 2012

@maruskaaaa ja som chodila k dr stenovej, ale uz som tam spoznala vsetkych lekarov a vsetci su mili, a asi ano zavisi to od vysledkov aky postup priechodnosti zvolia, a protokol som sa dozvedela ked mi prisla scvhalena ziadost
a sis vydrzat sa to da, mna to bolelo ale to je par sekudnova bolest takze sa to da vydrzat v pohodhke, ale niekoho to ani neboli

maruskaaaa
5. apr 2012

@st2 to je super, že to máš už za sebou. Dúfam, že to zvládnem aj ja.

st2
5. apr 2012

@maruskaaaa urcite to zvladnes, vies pre koho to robis, a vzdy si spomen na to co je na konci tohto celeho

gelinka75
5. apr 2012

@maruskaaaa a kedy mas dostat? lebo ja som na krv bola 4 dc, mne vtedy vraveli aby som dosla 2-5 DC, nestihas to?
mne nerobili geneticke testy, mne robili tie stery co tebe, hormonalny profil z krvi, potom punkciu cysty, priechodnost vajcovodu a muz este bol u urologa 😉
@st2 a muz musi mat tiez rozbor krvi? 😅

st2
5. apr 2012

@gelinka75 áno aj on nanejake infekcie choroby HIV a krvou skupinu

gelinka75
5. apr 2012

@st2 aha to som nevedela 😉 ale ved to je jasne, ked ma byt tato 😀 😀

st2
5. apr 2012

@gelinka75 😀
A ešte potom taký papier musíte ísť dať k notarovi potvrdiť, ale to Vám potom všetko dajú a povedia

gelinka75
5. apr 2012

@st2 to viem o tom som uz citala, inak by ma zaujimalo, ze ked vyjdu zle vysledky tak stopnu stimulku? ci ako to je

st2
5. apr 2012

@gelinka75 ako zle výsledky, myslíš z krvi ?

gelinka75
5. apr 2012

@st2 hej, to myslim, uz by muz povedal, ze vzdy myslim na to najhorsie 😀 😝

st2
5. apr 2012

@gelinka75 tak muz ma pravdu, tie určite budú ok

fles
5. apr 2012

@maruskaaaa ahoj zamiesam sa medzi vas, ja som dnes volala k mojmu lekarovi a nemusim ist k yiadnemu obvod.. len hned k internistovi. A Aj notara som dnes vybavila, napisal list a overil. V utorok idem na to predoperacne k tomu internistovi - potom napisem ako bolo. Hadam to stihnem.

fles
5. apr 2012

@gelinka75 ahoj aj muz mal tieto vysetrenia. Je to ok.

fles
5. apr 2012

@st2 ako sa citis ? citam tu ye uz mas co to za sebou, nestiham sa tu zorientovat. Teraz uz mas vsetky injekcie za sebou? To pero s Puregonom si si davala sama prvy raz ?

st2
5. apr 2012

@fles hej uz mám všetko na kompletku za sebou aj s dvoma drobcami v brusku, a áno pero som si sama dávala je to uuuuuuplne jednoduché s nim

fles
5. apr 2012

@st2 tesim sa s tebou JUPIIIIIIIIIII 😀 zavidim ti v dobrom samozrejme. Dnes som dostala prosim ta prvu injekciu a hned od zajtra si mam davat 3. Ten Difereline a Menopur bz som si aj trufla dat - obkukavala som to od sestricky. Len toho pera sa bojim Puregonu. Citala som to aj to ukayovala len co ked si to nebudem vediet dat ? ze sa to nepodari ? ty si si to prvy krat nedala pichnut. normalne rozmyslam ci nemam ist na pohotovost rano, radsej pre istotu.

fles
5. apr 2012

Inac to musi byt aky pocit - hned dve deticky. Isto si sa tazko rozhodovala ci tam vlozit jedno alebo hned dve vajka 😝 gratulujem Kazda si to zasluzi co toto podstupí

st2
5. apr 2012

@fles neboj zvládneš to ja dom si predtým aj študovali tu knižocku čo je v krabicke a je to fakt lahke

fles
5. apr 2012

@st2 ved teraz si to studujem, akurat. A ked si to natiahla na tu urcitu davku - vpichla ono to tak cvaklo to pero ?ked uz bola ta davka v tebe ???a ost. co v tom zostalo si dala s perom do chladnicky ?

st2
5. apr 2012

@fles áno zvyšok do chladnicky na ďalšie použitie

st2
5. apr 2012

@fles a cvaklo a tým dá to vynulovalo zase

fles
5. apr 2012

@st2 dobre teda tak ja to skusim rano, si zlata. Interne sa ti podarilo za aky cas dat dokopy ? Pouzili ste aj ten embyoScope ? Odkedy kocikujes ? teraz oddychujes doma par tyzdnov ?

st2
5. apr 2012

@fles no interne na krv som cakala tyzden ako na vysledky, a potom som behla internistovi a dorobil mi ekg a napisal spravu
a embryoscop sme nedavali aj tak sme dost doplacali za ostatne veci, a v podstate v stredu som mala transfer teraz som dva dni lezala, teraz ide volno a v utorok musim behnut daco do roboty vybavit

ivka3901
5. apr 2012

@st2 ahoj no odpisujem ti síce neskoro,lebo celý týždeň som síce doma na PN,ale chcem si upratať celý barák a to mám 2 poschodový menší činžáčik takže ani poriadne na internete som neni.no mrcha dorazila dneska,ale veľmi slabá tak uvidíme či sa rozbehne,ale asi to mám počítač ako 1 deň a zajtra pichám dipferelin a potom gonal a luveris a nakoniec pregnyl a ty si ako natom?čítala som,že máš vložené 2 embryjká a mala si aj na zamrazenie?inak akurát v tomto čase bola od nás z dediny kamoška na umelom až v Martine a bola veľmi spokojná a teraz čaká na test to bolo jej 1 IVF tak uvidíme mne sa 1 IVF nepodarilo,ale zas je to individuálne

st2
6. apr 2012

@ivka3901 jeee no tak zacinas uz aj ty, budem ti silno drzat palceky, no a ano ja uz mam po, uz mam 2 den od transferu, dve blastocysty su tam, a mame este 6 mrazacikov, tie snad nebudu potrebne teraz a chytia sa tie co su v brusku
to cakanie je asi najhorsie na to, aaaaale nejak vydrzime

simonkazga
6. apr 2012

Dobré ránko dievčatá. 26.4. ideme do Gyn-fivu aj my. Veľmi sa bojím. Neviem čo nás čaká. No nech je to hocičo, bude to určite lepšie, ako toto trápenie sa. Snažíme sa o bábätko rok. Bohužiaľ stále bezvýsledne. Obávam sa, že ak sa v blízkej budúcnosti neudeje niečo pozitívneho, náš vzťah to nevydrží. 😢 Na čo sa máme pripraviť? Ako vlastne prebieha prvá konzultácia? Ideme k Dr. Behúňovej. Dúfam, že nám budú vedieť pomôcť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre