Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maco83
9. apr 2012

@ivka3901 ahoj ano je to presne tak ja som začínala so 112.5 potom mi to zvýšili na 225 najprv si nastavíš svoju dávku potom otvoríš pero a nasunieš tam obal s ihlou obal odstrániš poriadne dotiahneš a dáš dole ochranu na ihle potom natiahneš pokedy ti to bude pukať a picheš do seba a talčiš zas pokedy to bude pukať nič zložite ked už ti bude končiť ten obsah 900 musíš si to rozrátať picheš si zvyšok ktorý ti tam ostal a na daľšom gonale si nastavíš len ten zvyšok čo ti chýba aby si si dala dokopy tých 300 napr. ostane ti v pere 150 tak si ich pichneš a na novom pere si nastavíš tiež 150 a pichneš dúfam že som ťa nedomotala 😉

ivka3901
9. apr 2012

@maco83 nie v pohode takže ked mám nastavenú stále tú dávku 300 iui tak to nechám nastavené furt na tej 300 a zakaždým len vytiahnem a pichnem a takto mám tú dávku nastavenú až do piatku dobre som to pochopila?

maruskaaaa
9. apr 2012

@simonkazga neboj, v GF ti urcite pomozu 🙂

maruskaaaa
9. apr 2012

@fles ďakujem za info, držím palce, aby to dobre dopadlo 🙂

maruskaaaa
9. apr 2012

@maco83 Ahoj. No mne doktorka povedala, že odber krvi (na hormonálny profil a iné vyšetrenia) im laboratórium počas sviatkov nerobí. Tebe robili aký odber? Bolo to na hormonálny profil?

tinasc
9. apr 2012

@ivka3901 juj Ivka to ma mrzí, že ťa takto mrcha hnevá... ale určite tie injekcie nepicháš zbytočne... skús si zajtra zavolať do centra, hádam sa niečo dozvieš, držím palce 🙂

maco83
9. apr 2012

@ivka3901 ano presne tak len natiahneš pokedy to bude pukať a pichneš tlačíš dovtedy pokým to tiež neprestane pukať nič zložité ked ti zavolaju že ti menia dávku tak si to len prestavíš a pokračuješ dalejv 🙂

ivka3901
9. apr 2012

@tinasc já som jej to hovorila stenovej,že neviem presne kedy budem mať a predsa mi nedala antikoncepciu vlastne som mala 3 dni menzes može to byť.nechcem tam moc volať,lebo kvoli krámom som sa aj z dochtorkou trošku chytila,inak vychádza to v sobotu na kontrolu.inak my už bolí celé podbruško to asi sa mi vytvárajú folíky aspom dúfam,ty si nemala ten gonal a dipfereline?

ivka3901
9. apr 2012

@maco83 to som rada a nevieš koľko jednotiek je tam navyše v tej 900?

jomini
9. apr 2012

@ivka3901
@tinasc
@maco83 Ahojte, prosim mali ste pri gonal bolesti hlavy, svalov niekolko dnove?

tinasc
10. apr 2012

@ivka3901
@jomini ja som gonal nemala, tak neviem... ale inak pri stimulke som bola dosť unavená 😉

maco83
10. apr 2012

@ivka3901 no to neviem ale myslím si že keď je tam obsah 900 tak je tam presne toľko

maco83
10. apr 2012

@jomini ahoj nie nič také nemám a beriem už 2x900 gonalu jedine mi býva zle od žalúdku taký blbý pocit na zvracanie ale to môže byť aj od dipherelinu

nelly3
10. apr 2012

baby co mam robit poradte mi, mam este 4 zmrazene z 1. IVF a mam za sebou uz 4 ET a stale nic, mam ist znova do toho alebo co? dokedy to mam skusat? dneska si mam volat na hormonalny profil+kultivaciu+ci nevytvaram protilatky, osobne si myslim, ze to bude oki, mam endometriozu a cysty, zvazujem ci radsej operacia a az potom dalsie KET alebo este skusim tie posledne 4 co mam? 3 z nich su po PK takze su viacej bunkove, tie predtym co som mala boli 4, 8 bunkove.

elise
10. apr 2012

@nelly3 ahoj ja idem na 3 pokus tento mesiac ešte máme 7 zmrazených tiež mi nič nestili

nelly3
10. apr 2012

@elise
a ides na 3 pokus z 1. IVF? kedy planujes? takze ako som predpokladala,krvne testy a pod. su oki. takze asi budem len dalej bojovat, mozno maj je ten spravny cas 😉

kvetka111
10. apr 2012

zienky, preco sa krvny test robi uz na 10 den po ET a potom este o 5 dni zas? moze byt vysledok iny, ked je 10 den negat? Nemate s tym skusenosti?

vvia
10. apr 2012

@kvetka111 to by aj mna zaujimalo.

alibabaa
10. apr 2012

@kvetka111 ja som mala 10 den negativny, a potom som mala prist 13 den..a jedine co povedala, ze este nie je vsetko stratene. mozno sa u niektorych bab neskor uchyti a preto sa robi este aj ten 14 den novy krvny test.. ale ja som aj spinila tak mi povedali, ze mam prist 13dc

ivka3901
10. apr 2012

@jomini ahoj no já si pichám už 3 deň dipfereline a gonal 300 iui a hlava ma bolí tak mierne a aj podbruško ma bolí trochu,ale dá sa to vydržať

ivka3901
10. apr 2012

@tinasc no práveže tiež já mám všetky inekcie nové ešte som ich nemala tak som zvedavá ako budem reagovať na tieto,ale moc optimistická som neni budem rada,ked budem mať 2 embryjká na vklad a dúfam,že budú viac bunkové,lebo to je potom lepšia šanca aby sa uchytili 🙂 dneska som volala do centra a v piatok idem na 1 kontrolu tak uvidíme

ivka3901
10. apr 2012

@kvetka111 moja já už mám tých testov za sebou už dosť,kedže stimulujem už na 4 pokus a tiež som sa jedovala 1 krát,že ked je test negatívny na 10 deň tak prečo máme chodiť ešteraz neni sme z bratislavy a máme do daleko a tiež mi sestrička povedala,že to ešte nič neznamená a na 2 krát bol pozitívny a na 3 krát som bola len raz na teste kedže hcg neišlo vobec hore a zostalo na nule ☹ tak uvidíme ako to bude tentokrát

ivka3901
10. apr 2012

@alibabaa ahoj ako sa máš,dlho si tu nebola 😕

kvetka111
10. apr 2012

@ivka3901 ja uz hadzem flintu do zita, vies, chcem vysadit utros a vsetko ostatne a na 2x tam uz ist nechcem, mame to velmi daleko, tak uvazujem kadejako....

elise
10. apr 2012

@nelly3 prvé IFV a 3 KET ja by somšla aj na 2IFV ale čo ked to prave embrijko na anás čaká v mraze🙂 držím ti palce

maruskaaaa
10. apr 2012

@ivka3901 Ahoj, mohla by si mi opísať, ako prebieha odber vajíčok a samotný transfer. Je to bolestivé? Ako si to znášala. Ďakujem za info. 🙂

elise
10. apr 2012

@maruskaaaa punkcia neboli to počas odberu spinkáš potom môže pobolievať podbruško alebo slabo aj krvácať ale ja som znášala v pohode, horšie bolo ked mi pred punkciou 2 týždne prepichovali ovariálnu cystu zaživa🙂 to bolelo aj som potom vracala ale inak klasická punkcia vajičok je v pohode, embriotransfer je uplne bezbolestne🙂 len sa mne potom ked ležim po transfere chce strašne moc cikať🙂

maruskaaaa
10. apr 2012

@elise Ďakujem za info. A to ti preboha prečo zaživa prepichovali cystu? Veď to muselo strašne bolieť. Prečo Ti to nespravili v krátkej anestéze. Až mi zimomriavky naskočili. Tá punkcia je vrámci jednodňovej chirugie?

ivka3901
10. apr 2012

@maruskaaaa ahoj no skoro všetko ti opísala elise dá sa to všetko vydržať,já som trošku krvácala po odbere a bola som trochu ešte mimo z tej narokozy,ale já som nasadla do auta a išli sme z mužom hned domov takže v pohode na začiatku to je nepríjemné,ale dá sa to vydržať a potom už spinkás v priebehu 3 min spinkáš ako bábetko aj ET je úplne bezbolestný ako gynekologycká prehliadka 🙂

elise
10. apr 2012

@maruskaaaa ano jednodnová ale nechceli ma v krátkom čase 2x uspávať tak tu cystu mi prepichovali zaživa povedali že teraz picháme a ako keby mi môž do brucha vrážali že vraj ako ked krv beru ale dalo sa to zniesť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre