Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
11. apr 2012

@ivejn vytaj medzi nami takže začínaš bojovať o šťastie tak veľa síl a psychickej podpory od všetkých okolo teba budeš to potrebovať já idem akurát stimulujem na 4 pokus IVF

fles
11. apr 2012

Ahojte baby ! Dnes mám 7 den , injekcie zvládam v pohode, neni mi zle. Už som jak profík - sestrička - naraz 3 injekcie. Bola som dnes na kontrole. Zajtra idem zas - krásne flikuly 🙂 tak možno už tento víkend - bude den D.
Držte palčeky zajtra aby mi povedali že výsledky sú ok a prídte na víkend...krásný večer 😝

fles
11. apr 2012

@st2 máš hore nohy ? dúfam 😲 interné som vybavila za den a pokračujem dobre - zajtra idem na kontrolu

ivka3901
11. apr 2012

@fles teším sa s tebou já idem v piatok a kiežby som mala nejaké folíky,lepšie by som to znášala a nebola by som taká smutná,lebo stenová ma moc nepotešila naposledy,že tých vajok bude menej ☹

st2
11. apr 2012

@fles no robim co mozem 😀 😀 😀 😀 a super ze ti to tak ide ako po masle, nech to tak aj pokracuje

ivejn
11. apr 2012

@ivka3901 nas je to uplne podobne ako u vas.
Sme manzelia a 10 rokov to uz upenlivo skusame.
Tiez mame rodinny som.Sme tu sami,tichucko si nazivame.
Mame aj tu ,,hostovsku''detsku izbu-prazdnu.
Tento mesiac zacinam aj ja s pichanim.Netusim do
coho idem.Drzim palce,aby ta vasa,,hostovska''uz
nebola prazdna.pa

ivka3901
11. apr 2012

@ivejn no my sme to aj po tých vyšetreniach prestali skúšať a nechali sme to na prírodu,ale nebola k nám štedrá a myslím,že už ani nebude.ani my sme nevedeli do čoho ideme pre3 rokmi,ale vydržali sme a sme stále spolu a lúbime.dakujeme pekne si milá a kludne sa popýtaj ja aj baby ti tu všetko vysvetlia 🙂

ivka3901
11. apr 2012

baby došla na mňa depka a je mi smutno a stále myslím či to vyjde alebo nie,já neviem som zúfalá 😔

ivejn
11. apr 2012

@ivka3901 uplne ta chapem,poznam to.Mas toho zasebou
fakt dost.Obdivujem tvoju vytrvalost. Ja sa bojim,ze ak sa mi to nepodari,
tak ma to poriadne zlozi. Nevieme dopredu ako co dopadne,viem len
ze nic sa nedeje len tak a ze vsetko sa deje pre nieco.Ale to pochopime
az ,,potom.''Prajem ti vela stastia. Dopraj si nejaky poriadny
Relax,aby si sa pozitivne naladila.Aj psychika vela robi.
Baby myslime na seba a drzme si palce.pa

maco83
11. apr 2012

@ivka3901 ja už mám všetky papiere aj interné vybavené dúfam, že budúci týždeň už pôjdem konečne na odber uvidím čo mi povedia zajtra. No my podstupujeme IVF prvý krát. Pokým som si pichala len dipherelin tak mi nič nebolo ako som k tomu pridala gonal zisťujem že mi býva dosť často na zvracanie a som viac unavená sem tam ked ležím tak sa mi točí hlava ale inak sa to dá zniesť 😒 ja som si zobrala dva týždne dovolenku tiež mám fyzickú namahavu robotu a ked šefke prepne tak aj psychicky 🙂 Keď si pichneš dipherelin neurobi sa ti niekedy pod kožou taká hrčka??? Mne sa to už raz stalo hned som išla do kolien lebo mi vyhrklo aj dosť krvi a hned sa mi urobila taká hrča ked som sa pýtala sestričky povedala že som si asi trafila žilku

maco83
11. apr 2012

@ivka3901 neblázni depka je najhoršia spoločníčka musíme byť silne a myslieť pozitívne ved nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byť ešte horšie 😉

ivka3901
11. apr 2012

@ivejn dakujem vieš poviem ti pravdu,že prečo sa bojím ☹ bojím sa aj toho,že zas budem mať málo vajok a aj preto,lebo 3 pokus sa nepodaril tak preto som pesimistická ☹ aj ked mám malú dušičku,že už raz sa to podarilo tak sa to može podariť aj teraz ja pozitívne myslieť neviem a dneska som chytila takú depku kvoli tom,že som videla u susedov sedieť tehotnú mužovu sesternicu a došlo to na mňa ☹

ivka3901
11. apr 2012

@maco83 nie moja zaťiaľ som nemala hrčku mám trošku takú výhodu,že prejdem cez záhradu a už som u susedov je to rodina a krstná je sestrička takže v pohode to mám aspom jednu výhodu inak ma bolí dosť hlava a som náladová a len sa tak plancem po dome ako človek bez duše a stále rozmýšľam čo bude dalej ako to dopadne v piatok inak aj tak,ked ma chytí nejaká druhá dochtorka tak sa nedozviem ni,lebo nič mi nepovie len to,že zavolajte si o 14 00 hod a eto vsieo ☹

elise
11. apr 2012

@ivka3901 nezufaj a nedepkuj, pekne pichaj nech folikuly rastu a je v nich čo najviac zrelých vajok 🙂 ja mám pripravu na 3 KET tento mesiac buduci týžden idem na UTZ tak uvidim ale sliznicu mávam vždy vysku za 2 týždne budu výsledky od imunologa a pichám si fraxiparine. zmákneme to neboj budeme držať v náruči bábenká. si silna žena a zaslužiš si byť konečene aj matko a bude to čoskoro čo ti potvrdia 2x testih že si tehu a potom uvidiš najkrajšie srdiečko na svete na ultrazvuku. a nedepkuj a nestresuj všetko je v poriadku tak ako má byť.🙂

ivka3901
11. apr 2012

@elise dakujem ti moja až tá tvoja smska rozplakala a bolá krásna máš pravdu sme silné veľa báb v robote ma obdivuje ako to všetko zvládam 🙂 to je to,že neviem myslieť pozitívne ani neviem veriť ☹

maco83
11. apr 2012

@ivka3901 ja som tiež pesimista a môj muž optimista 🙂 ale ked budeme myslieť negatívne samé si to privoláme a ked si teraz doma a nemáš čo robiť tak si kúp knihu moc nášho podvedomia aby si začala myslieť pozitívne a ked sa chceš pobaviť tak niečo od urbanikovej aspoň ti ubehne čas 😉

ivka3901
11. apr 2012

@maco83 aj u nás je to tak ako píšeš no práve akurát idem variť kapustnicu moj drahý si nakázal 🙂 inak dakujem

ivka3901
11. apr 2012

baby dakujem vám všetkým som rada,že si mám s kým popísať 🙂 fakt sme silné všetky a zaslúžime si šťastie 😵

tinasc
11. apr 2012

@ivka3901 nesmúť, musíš veriť, nepoddávaj sa, ak nebudeš mať veľa vajok, budú aspoň kvalitné a určite sa uchytia... ja som po dvakrát nemala veľa vajok a zostali mi vždy iba dve na vklad... a ďakujem aj za ne 🙂 tak ti moc a moc držím palce a budem na Teba myslieť, aby ste sa konečne stali rodičmi za to, čo ste všetko preskákali a za to, čo už ste podstúpili 🙂

tinasc
11. apr 2012

@ivejn netreba zúfať, treba ísť do toho, že určite sa podarí... nám sa po prvom ivf podarilo, bohužiaľ o bábo som prišla v 11tt... takže neviem čo si vybrať... či sa vôbec nepodarí, alebo o bábo prísť, keď už sa veľmi tešíme... ale verím, že všetky tu budete mamičkami a tie vaše budú našťastnejšie, lebo budú veľmi chcené a ľúbené 🙂

tinasc
11. apr 2012

@maco83 mne sa to pri diphereline stávalo, že som mala navretú kožu, napuchnutú, to je v poriadku, aspoň vieš, že si si to dobre pichla... aj som si niekedy tak pichla, že to bolelo a krvácala som viac 🙂 holt nie som sestrička a tak ako v centre som si to pichnúť nevedela 🙂 🙂

stenlyhozienka
11. apr 2012

@omnia23 tomu ja rozumiem,ale nerozumiem tomu,že niekto ju ma schválenu za dva týždne a napríklad ja čakám 7 týždnov a stále ta istá odpoveď:skúste si zavolať o týždeň 😔 ,ja som si myslela,že za 8 týždňov budem čakať už na nejaký ten výsledok,a ja stále čakám na poistovňu,myslim si,že celý proces IVF,je dosť náročny na psychiku a poistovňa by nám to nemusela sťažovať,každý deň čakáme,že nám zavolajú z centra,že máme schválenú žiadosť,a keď zavolám do poisťovne,tak môžem plakať,pretože žiadosť ešte stále čaká na schválenie

omnia23
11. apr 2012

@stenlyhozienka a vies presne odkedy je ziadost v poistovni?Lebo ak schvalenie presiahlo 30 dni tak sa mozes stazovat-i ked,na pohode pri IVF ti to neprida,rozumiem tomu.

stenlyhozienka
11. apr 2012

@omnia23 tak sťažovať sa nebudem,na to nemám povahu,ale prečo mi tá pani minulý týždeň povedala,že tento týždeň to už bude v centre,a keď som zavolala dnes,tak mi povedala,že mám skúsiť zase zavolať o týždeň,pretože majú uzavierku a žiadosti neschvaľujú.

omnia23
11. apr 2012

@stenlyhozienka no pretoze si myslim,ze ocividne nevedela,co ti ma povedat 😠 Ja som sa zrovna minuly tyzden pytala kamoske na IVF,pretoze mi volala,ze je u nas ziadost dlho,a predstav si,ta ziadost u nas este ani nebola,dva tyzdne bola v CAR.Preto ma to napadlo a preto som sa ta to pytala.

stenlyhozienka
11. apr 2012

@omnia23 veď presne,keď tam vyvolávam každý týždeň,tak už asi nevie,čo mi ma povedať,mohli by ju schváliť a mať so mnou svätý pokoj,a ja s nimi 🙂

omnia23
11. apr 2012

@stenlyhozienka tak ja by som tam volala stale,pretoze 8 tyzdnov je uz vela,naozaj.Ok,rozumiem,boli sviatky,dovolenky,agenda bola mozno pozastavena ale az takto? 😠

elise
11. apr 2012

@stenlyhozienka ešte závisi kedy ju poslali z centra neposielaju to ihned po podpise ale ked sa nazhromaždia

stenlyhozienka
11. apr 2012

@omnia23 ďakujem,za Tvoj názor,v piatok zavolám opäť,nedám im dýchať 🙂

omnia23
11. apr 2012

@stenlyhozienka v pohode,len mi to nedalo,proste z praxe viem,ze tak dlho to trvat realne nemoze,resp.nemalo by 😉 vela stastia prajem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre