Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 Ahoj, tak ako to dnes prebiehalo? Dúfam, že bola dobrá úrodička, som na teba myslela 😀 😉

given
24. jún 2012

@dadenka111
@lubkaeck
Baby ste zlate, dik za povzbudenie ,ale uz sa aj pomaly zacinam zmierovat s negat.vysledkom, mam dojem, ze mi zacina MS. Dost mi pomaha, ze mam to moje male vymysladlo Adamka a tiez za nami dosiel aj MM, takze oni su mojou psychickou podporou. Cize uz zaciname planovat leto a vymyslat zalozne riesenia. Este mame 3 zamrazene, takze sa musime s MM dohodnut, ako dalej.
@dadenka111 Prsia ma boleli po OPU, ale to som pripisovala tomu pregnylu, teraz je to uz ok. Dufam, ze ty sa mas fajn a spokojne tehotnies.

given
24. jún 2012

@lubkaeck Budem drzat v utorok palce. Mne tiez maleho strazila mama, bola u nas cely tyzden, cize aj po ET. Ty si tusim pisala, ze vam sa podario az KET, dobre si pamatam?

maruskaaaa
24. jún 2012

@given žiadne negatívne myšlienky 😠 treba myslieť pozitívne

lubkaeck
24. jún 2012

@given hej az z KET sa nam podaril krpanik 😉 dufam,z e sa teraz zadari hned, lebo zase 3 mesiace cakat sa mi nechceee

pocujte baby a ked ste doniesli do centra lieky tak vam dali bubaky? ci akoze moja dobra vola, ze tam necham krabicu menopuru za 60 evri?

isabellaa
24. jún 2012

babenky, trochu sa vam tu votriem, je potrebne mat za sebou laparoskopiu, keby sa zvazovalo ivf? dakujem a krasn nedelu Vam prajem

lubkaeck
24. jún 2012

@isabellaa ahoj, no podla toho, zo je pricinou vasej reprodukcnej neschopnosti - ak je to zo strany muza, tak to nie je nutne, ale ak z tvojej, tak myslim, ze bud musi byt dokazana nejaka hormonalna porucha (alebo nieco ine) alebo aspon urobene prefuky

maruskaaaa
24. jún 2012

@isabellaa buď laparoskopiu alebo SIS (zisťovanie priechodnosti vajcovodov). Závisí to od toho, aké budeš mať výsledky z hormonálneho profilu. SIS sa robí ambulantne, cca 15 minút to trvá, mne to robili. Ale ak si už rodila, tak tú priechodnosť nezisťujú. 🙂

given
24. jún 2012

@lubkaeck 3 mesiace treba cakat? Opytam sa v GF, ci by som mohla uz ten dalsi cyklus, citala som tu na MK, nazory sa roznia. Myslim, ze ked sa teraz objednam na konzultaciu, tak mi pocas dovolenkoveho obdobia aj tak daju termin az niekedy na august 😖 . Navyse som citala, ze blastocysty sa rozmrazuju horsie, vraj su lepsie take 2-4 bunkove a take my nemame ...
Zajtra rano kazdopadne urobim test az potom hodim flintu do zita (akurat ze tu v okoli asi ziadne nerastie..., ked smola, tak hold poriadna)

gelinka75
24. jún 2012

@lubkaeck @maruskaaaa caute baby zijeeeeeeeeeeeeeem 😀 ale bolo z narkozy brutalne zle, asi 7x som vracala ☹ inak mame 18 vajok, zajtra mam volat kolko bolo zrelych a kolko sa oplodnilo, takze uvidime 😅

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 tak to je super správička tých 18 kraslíc, verím, že sa budú dobre vyvíjať. Jaaaaj, nepríjemné to vracanie, ale už to máš za sebou. Ako to celé prebiehalo, napíš pekne všetko. Černocha si videla? 😎

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa este teraz mi neni fajn, ledva sa drzim 😔 podbrusko tiez troska boli, isli sme na 7:00, mm odovzdal spermie, potom sme cakali do 8, kym nas zavolali dovnutra, bolo nas 5, ja som isla druha asi tak o pol 10, bolo to velmi rychle, dr. robila cistenie, boli tam 3 dalsie sestricky, 2 take starsie robili anestezu, napichli zilu, druha sa ma medzitym pytala na take veci, ze kde robim a tak..potom som citila horko v krku a sa mi zdalo, ze som ani nespala, zrazu, ze hotovo a uz ma davali dole na vozik, fakt mi to pripadalo, ze to ani nebolo..proste som sa rozpravala a zas rozpravala, ze vazne? uz to je? 😀 tak som lezala, asi po hodke mi zacalo byt zle, dostala som aj 2 infuzky, nikomu nic nebolo len mne, odchadzali sme z centra o 15tej 😔 cernocha som nevidela 😀

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 takže to išlo veľmi rýchlo. Tak pekne oddychuj, nič nerob, choď si ľahnúť. 🙂 Zaslúžiš si oddych

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa lezim moja, uz hodku som nevracala tak snad to bude dobre.. 🙂 ale fakt som rada, ze to mam za sebou, uz nech je vysledok akykolvek

martina2207
24. jún 2012

@maruskaaaa nechcem byť teda odborník ale ja som rodila, malá bola počatá prirodzene ale druhé sa nám nedarilo tak mi robili laparoskopiu a zistili že mám nepriechodné oba vajíčkovody.

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 to je zvláštne že si tak zle reagovala na narkozu. Ale hlavne, že už to máš za sebou. Neboj, z takej úrody musí byť dosť kvalitných. Ozaj a dali ste ISCI?

maruskaaaa
24. jún 2012

@martina2207 jaj, tak to je asi individuálne.Lebo veľa babám to nerobili. Mne robili SIS - ambulantne

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa embryologicka povedala, ze vsetky musia byt ICSI lebo bol slaby spermiogram, aby dali prirodzene musi byt aspon 10milionov spermii, bola tam jedna baba, co uz potratila, mali super spermiogram a tej zas nechcela robit ICSI, lebo ze naco ked vie pocat prirodzene, tak sa dohodli na 3 ks

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 aj my si musíme dať ISCI, ale podľa mňa je to aj lepšie. A to ti dajú na všetky 18? A dali ste aj PK a embrioscop?

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa neviem, ja ratam, ze nie vsetky boli zrele, ale co budu zrele tak vsetky oplodnia, bude to mastna suma 😅 , ked bude co tak davame PK, ze to robia ked je aspon 5 embryjkov, dame aj embryoskop, jaaj nech aspon nejake schopne embryjka mame 😵

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 určite ich bude viac schopných, neboj. A dáš si vložiť 2 rovno?

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa ano dve, vravela, ze na 95 percent vkladaju 2, ale to sa rozhodne az v den vkladu, ze su taki co chcu 1 🙂

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 vklad budeš mať približne o 5 dni?

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa to budem az zajtra vediet, ak bude PK tak az v piatok 😉

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 no vidíš, o chvíľu je po všetkom si sa dočkala. Ozaj, akého dr. si dnes mala?

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa ano dockala, dufam, ze na dlhu dobu nic take uz nebudem riesit, dnes bola dr. behunova, aj som sa potesila, este som ju nemala, bola super 🙂

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 hej Behuňová je dobrá, ja k nech chodím. Keď mi robila to čistenie pri SIS, tak som to skoro necítila. Sa mi zdá, že má taký cit v rukách. Už aby som to aj ja mala za sebou 😀

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa toto cistenie mi pripadalo menej ako pri punkcii cysty, par sekund 🙂 jaaj uz by si to mohla mat schvalene 😖

maruskaaaa
24. jún 2012

@gelinka75 a po úkone ťa nič nebolelo? no, ja sa už neviem dočkať kedy to budem mať schválené 😒 ty už budeš určite tehuľka

gelinka75
24. jún 2012

@maruskaaaa tesne po ukone nic, potom mi bolo zle od zaludka, dole som nic necitila, sestricka vravela, ze na zaciatku narkozy davaju aj lieky od bolesti, teraz citim podbrusko take mierne pobolievanie, niekedy neboli vobec, niekedy piche, sediet sa mi sedi horsie, to tlaci zdola 🙂 inak v pohodke sa teraz citim, ja som sa tiez nacakala ved vies..to bolo ohubu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre