Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
9. sep 2012

@gelinka75 ahoj mojka áno myslíš? 😕 no neviem,lebo som zmätená prsia ma strašne bolia a ten menzes sa mi nezdá a ešte som dostala o pár dní skor 😕 😕 o neviem 😉 žeby to aloe vera zabralo?aj muž berie macu a ten duch slabulinký 😕 a ty mojka ako?sa mi máš?ideš na dalšie IVF?Toto bude určite úspešné ako aj u mňa bolo,ale u teba to dopadne dobre do úspešného konca 🙂

gelinka75
9. sep 2012

@ivka3901 mohla si to mat uhniezdenie, skus este o 2 dni test ci silnie, to by bolo super keby to takto vyslo.. my sme podpisalii novu ziadost, zajtra ideme na genetiku a este pojdem zas na stery, no a budeme cakat co sa stane 😀

ivka3901
9. sep 2012

@gelinka75 no to by bolo teda sranda,lebo sme úplne vypustili a nesústredujeme sa nato lepšie povedané žijeme život naplno akurát včera sme oslavovali moje zajtrajšie narodky a čo to sa popilo a aj fajčiť som začala ☹ nie veľa,ale predsa tak držím palčeky na tej genetike a aké stery máš na mysli?

annamary27
10. sep 2012

@mimi1111 neboj moja,ukludni sa nech ,si niečo neprivoláš,po krvičke si pekne doma ľahni,zapni relax hudbičku,potom Ti povedia krásne hcg a zajtra šup hematologia,to ti vyšetria hned.

gelinka75
10. sep 2012

@ivka3901 stery zospodu, aby som to mala cerstve, pred prvym IVF som brala aj ATB kvoli streptokokom, tak mozno kontrola ci sa to nahodou nevratilo

tinasc
10. sep 2012

@ivka3901 ja ti moc držím palce, aby si bola tehotná 🙂

silvik1
10. sep 2012

ahojte žienky. chcem sa opýtať - mám dlhý protokol, pichať som začala 25 DC a dneska konečne prišla mrcha. ako dlho ste ešte stimulovali od začiatku mrchy ?

ivka3901
10. sep 2012

@gelinka75 ahá tak mne toto nerobili ani pred jedným IVF 😨 to je super tak pekne bežkaj a toto IVF bude určite úspešné verím tomu 🙂

ivka3901
10. sep 2012

@tinasc ahoj vidím,že ty už si v 33 týždni super držím palčeky nech ste v poriadku 🙂 podľa teba možem byť a strašne ma bolia prsia celé a akokeby by sa mi nalievali a ten dúšik na teste tak som zvedavá a budem čakať najbližšie 2 týždne či sa mrcha nespustí

annamary27
10. sep 2012

@ivka3901 dúfajme,že ANO 😀

annamary27
10. sep 2012

@silvik1 ja som začala pichať 24dc a vypichala som myslím takých 19dní celkovo a to mi 3dni meškala ms.

elise
10. sep 2012

@ivka3901 ivuška veľmi držim palčeky 🙂 a gratulujem k narodeninkám🙂

ivka3901
10. sep 2012

@annamary27 no presne tak,že dúfajme,že ANO 😀 😀 😀 ale nejde mi ten test do hlavy 😕 😕 😕 keby aspom ten nič neukazoval tak by som nebola v pomykove

ivka3901
10. sep 2012

@elise dakujem pekne podľa teba možem byť?

gelinka75
10. sep 2012

@silvik1 ahoj ja som pichala 20 dni, z toho stimulacnymi rovnych 14 😉

silvik1
10. sep 2012

@annamary27 tiež si mala dlhý protokol ? ja som začala 25 DC - menzes prišiel na 31 DC. viem, že je to u každého individuálne, jedná sa mi len o to, že zajtra idem internistke pre výsledky a tie platia 3 týždne, tak by som to stihla. aj keď Drábek vravel, že radšej nech sú pár dní staršie akoby nemali byť vôbec.

silvik1
10. sep 2012

@gelinka75 a diphereline sa pichá celú stimuláciu ale keď sa pridá gonal a luveris, tak sa niečo aj vysadí ?

gelinka75
10. sep 2012

@silvik1 nie diphereline sa picha do konca, ku koncu ti mozno znizia na pol davky, ale pichnut treba aj tak

elise
10. sep 2012

@ivka3901 ivuška si tehotná podla mna🙂 tešim sa na tehu testik 🙂

monika1202
10. sep 2012

@ivka3901 ivka ja som pred desiatimi rokmi bola na tom rovnako. 7 rokov sme sa snažili a nedarilo sa.1IVF sme mali vo februári 2002 a to nám nevyšlo. A v máji 2002 som otehotnela normálnou cestou. Možno to bolo ešte vplyvom liekov, neviem. Takže celkom kľudne môžeš byť tehotná. Držím palce, aby to tak bolo. 🙂

annamary27
10. sep 2012

@silvik1 ja som začala pichať 13.6. a na internom som bola 20.6. a OPU som mala 2.7.

lilith3
10. sep 2012

@silvik1 Ahoj, ja som začala pichať Diphereline 24DC, dnes si pichnem už 19. injekciu. Menzes mi meškal 2 dni, potom sa veľmi rýchlo rozbehol, žiadne špinenie, ale rovno zhurta. Pred týždňom som pridala Fostimon, ten si dnes dam 8krát. Som 11DC, notára sme radšej vybavili už minulý týždeň a interné tiež. Včera som mala 2.kontrolu v GF a už sa ma Dr. pýtala, či už máme všetko vybavené, tak to možno pôjde už rýchlo. Ani dávkovanie mi nezmenili.Teraz mi už zostáva len čakať a dúfať, že to bude OK. Zajtra, kedze budes 2DC, tak ti výsledky platia do cca 23DC a to by si už mala mať teoreticky OPU za sebou. A rozbehol sa ti už tak poriadne?

annamary27
10. sep 2012

@lilith3 ahoj,aj ja som mala teraz ten istý typ stimulácie ako ty,už sa Ti to blíži,držím palce,nech sa zadarí 😉

lilith3
10. sep 2012

@annamary27 Ďakujem ti veľmi pekne, včera som bola trošku skleslá po tej kontrole, bo nevyzerá, že by toho bolo nejak veľa, ľavý vaječník je prispatý, viac reaguje pravý a celkovo bude asi len tak do desať folíkov ☹ Ale doma ma povzbudili a všetci dúfame, že budú aspoň kvalitné, keď ich je menej.

tinasc
10. sep 2012

@ivka3901 neviem ti poradiť, keďže ja som ani raz neotehotnela prirodzene (no čo už 😉 ) ale veľmi, veľmi dúfam, že vám sa pošťastilo, hlavne teraz, keď ste to vypustili a prestali na to tak myslieť, mnohým sa to takto podarilo 🙂 určite môžeš byť tehu, aj napriek tomu menzesu 🙂 a ďakujem Ti, verím, že to dotiahneme do úspešného konca, mne sa to teraz veľmi vlečie, už by som drobca chcela mať pri sebe 🙂

silvik1
10. sep 2012

@lilith3 ahojky. ďakujem za info. menzes mám normál ako každý iný cyklus - meškal mi 1 deň (ja mám totiž 30 DC). na kontrolu idem 4 DC a mám si so sebou priniesť gonal aby mi ukázali ako sa pichá keďže je to v tom pere. a potom mám ešte luveris. no rátala som, že interné mi bude platiť do 02.10. tak to by malo vyjsť. notárovi pôjdeme asi budúci týždeň. už aby som to mala za sebou. a Ty ku ktorému doktorovi chodíš ?

lilith3
10. sep 2012

@silvik1 Ja chodím k Drábekovi, ale takmer vždy som mala kontroly alebo zákroky s inými. Teraz mám šťastie na Dr. Behúňovú, inseminácie mi robil raz Harbulák, raz Drábek a raz Stenová. Pred insemináciami mi sono ani raz nerobil Drábek. Ale liečbu na IVF mi naordinoval on, aj vypísal žiadosť na VšZP. A ty patríš ku komu?

silvik1
10. sep 2012

@lilith3 tiež Drábekov 🙂 jednu insemináciu mi robila Behúňová a druhú Stenová. tretia nemala význam keďže sa mi tvoria protilátky na manžove spermie. ale laparku a konzultácie a tak podobne mi robil on. som s ním spokojná aj keď neviem aký je na zákrokoch keďže som ho takto ešte nezažila. no uvidím koho dostanem na OPU a koho na vklad.

lilith3
10. sep 2012

@silvik1 Ja som tiež spokojná, nemôžem sa sťažovať. Čo sa týka porovnania na zákrokoch (IUI) tak to, že mi ju robí Drábek som vedela až veľmi dobre, bo to bol brutus - nejakými dlhými kliešťami mi musel podvihovať krčok, bolelo to, ale dalo sa to vydržať. Tie ostatné dve som ani nevedela, že mi niečo robia. Bolo to ako klasické vyšetrenie na gynde. My máme s mm všetko negatívne, všetko v poriadku, ale aj tak nepomohli ani takmer tri roky snaženia, ani inseminácie, nič. Takže sme to "dotiahli" až k IVF ☹

silvik1
10. sep 2012

@lilith3 tak to môžem byť rada, že som ho nemala na IUI - som nevedela, že je taký "nežný". ja som pri IUI tiež nič také necítila. no tak to už len dúfať, aby som ho nemala ani pri vklade 🙂 ale klasické gynekol. vyšetrenie keď mi robil, tak to bolo v pohode. nechápačka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre