Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda_32
16. okt 2012

doteraz som v práci vždy vedela povedať nejaký dobrý argument, prečo musím tak často chodiť k doktorovi.....plánujeme bábätko... sleduje mi ovuláciu.... laparoskopia kvôli priechodnosti vajíčkovodov.... Teraz som však neistá ohľadom toho, či im povedať, že budem mať o mesiac umelé oplodnenie, a preto budem často chýbať z práce... Ja si myslím, že tieto veci sa týkajú len rodiny, nerada by som o tom hovorila šéfke v práci, lebo by sa o tom dozvedeli nakoniec všetci, a nerada by som bola, kebyže v prípade neúspechu o tom lamentovali, rozprávali, mňa s tým otravovali.... Vy ste ako postupovali? Povedali ste to nadriadenému?

silvik1
16. okt 2012

@linda_32 ahoj. ja som to povedala iba šéfovi, s tým, že si neprajem aby o tom diskutoval s ostatnými kolegami. pochopil - okrem toho je to chlap a oni vraj nie sú taký ukecaný 🙂 ale vysvetliť mu to bola riadna fuška - stále chcel aby som si to zladila s jeho dovolenkou 😀

pancuska
16. okt 2012

@azzura dufam ze nezabudnem no budem sa snazit lebo to by bola sranda.....no dneska som uz 30DC a mrcha furt nikde!!!nemozem sa jej dockat.....

pancuska
16. okt 2012

@gelinka75 ved uvidime,kazda mame iny organizmus ale tiez som zvedava.......no preco musime byt take zvedave? 😉 😀 😀 😀

pancuska
16. okt 2012

@rojica neboj mozno budes milo prekvapena a mozno ti povie dobru spravu?!!! 😉 😉 😉

linda_32
16. okt 2012

@silvik1 No tá moja šéfka je dosť povýšenecká. Okrem toho tam má v práci medzi "podriadenými" svojich obľúbených bonzáčikov. Dúfam, že to pochopí.... Tiež čakáš na IVF?

silvik1
16. okt 2012

@linda_32 už to mám za sebou - aj to "vegetenie" doma, zobrala som si dva týždne voľna. ale nepomohlo mi ani to. v novembri chcem ísť a skúsiť KET. tak jej nepovedz nič a len jej zavolaj, že si ochorela - keď je taká tupá a nevie čo sa patrí. Kedy máš termín ?

linda_32
16. okt 2012

@silvik1 ja zatiaľ čakám, kým mi poisťovňa odsúhlasí žiadosť na umelé oplodnenie, a potom ideme do toho. Podľa mňa by to malo byť niekedy v novembri.Musím už ale o tom dopredu informovať v práci, aby som z toho nemala problémy, že na poslednú chvíľu... Tak ti držím palce, aby ti to tentokrát vyšlo-) Pripravuješ sa na to nejako špeciálne? myslím vitamíny, pozitívne myslenie atď.

rojica
16. okt 2012

@pancuska ale naozaj iba možno.... ☹

belalinda
16. okt 2012

Baby, otazka od veci: to preco nemam pod Vasimi prispevkami moznost "odpovedat" "paci sa mi to" a tak??? 😲

linda_32
16. okt 2012

aj mne to zmizlo

belalinda
16. okt 2012

@linda_32 a ja uz mam 😉 xixi

ivka3901
16. okt 2012

@pancuska áno somtá ivka3901 akurát mám tento týždeň nočnú smenu takže tak asi a dneska sa stala zas jedna vec,robila som si tehu test len tak z prče,lebo sa tak nejak blbo cítim a vyšiel mi duch,ale menzes som mala aj minulý mesiac mi vyšiel tiež duch tak som zmätená a neviem čo si mám o tom myslieť 😒

pancuska
16. okt 2012

@ivka3901 aka nahoda lebo aj ja mam tento tyzden nocnu!!! no nie som velmi nadsena,malo spim a depkujem sa z mrchy lebo furt nechodi......
no Ivka ja ti poviem tak,mne gyn povedal ze zena niekedy ani nevie ze je tehu,lebo menzes nakoniec dostane aj ked neskor o jeden dva dni a niekedy aj presne......len ono to odide ked je v tele zeny nejaky problem ktory sa neriesi....
a tak ja ti stale hovorim ze je tam sanca len kde je problem? kazdopadne ti drzim palce a pevne nervy prajem lebo to napatie mesiac co mesiac ma zabijalo.....a dneska si bola ktory den cyklu? a bola si aj u toho homeopata? 😉

pancuska
17. okt 2012

@rojica už je štvrtok?jooj nemôže to ísť rýchlejšie? A nemáš mierne bolesti v podbrušku?

silvik1
17. okt 2012

@linda_32 nepripravujem sa nejako špeci. beriem akurát homeopatiká, ktoré mi namiešala moja lekárka, ale tie beriem už pol roka. a čo sa týka pozitívneho myslenia, tam je to ťažšie, len teraz v piatok som sa dozvedela, že 1 IVF je negatívne, tak sa snažím nakopnúť. ale do novembra času dosť 🙂

pancuska
17. okt 2012

no môj mužík je maród a ja sa bojím že to dostanem od neho! Ako sa postupuje v takom prípade pri IVF keď niekto ochorie napr.chrípka a tak? Neviete mi povedať? A ďakujem!

annamary27
17. okt 2012

@pancuska a v akom si štádiu v rámci stimulky?Ja som počas stimuliek mala raz zápal mandlí a teraz som mala zápal prínosových dutín,pred ET som dokonca vybrala 2balenia antibiotík,kým nie sú embryjká v brušku treba sa vyliečiť.Teraz sa vyhýbaj mužíčkovi a dopuj vitamínmi 😵

gelinka75
17. okt 2012

@linda_32 ahoj, ja to v praci nehovorim, na kontroly chodim este pred pracou a od OPU planujem vybrat dovolenku alebo PN, potom sa uvidi ako to dopadne, ale ani doma byt nie je bohvieco, to clovek len rozmysla ci ano alebo nie, u nas to nevie nikto len ja a mm a tak to aj ostane kym to nebude uspesne

azzura
17. okt 2012

@pancuska ja som dnes 30 DC a tiez mrcha nikde 😠

chrustik10
17. okt 2012

@pancuska ja chodím do roboty naobliekaná ako v zime, len aby som neprechladla, všetci okolo mňa majú virózu, alebo zápal priedušiek...pijem raz zázvorový čaj, raz prieduškový, raz ženský, raz mätový....nejaká som smädná v posledných dňoch...a zatiaľ som schudla 1 kg, bodaj by aj nie, keď len pijem čaje a potom mám pocit, že som plná...inak po týždni pichania sme so susedou prišli na to (my herečky), že sa netreba ponáhľať, keď mi potrie alkoholom miesto vpichu, že to treba nechať zaschnúť, lebo potom to veľmi málo zaštípe pri vpichu...teraz sa možno mnohé smejú, ale aj takáto samozrejmá vec nie je samozrejmá, keď zostresovane picháte 3 injekcie za sebou 🙂

chrustik10
17. okt 2012

@pancuska hej, má krv po otcovi....a to sa ako prejavuje ten trombofilný stav? okrem toho, že asi aj to ťa priviedlo do GF...

chrustik10
17. okt 2012

@azzura budem sa opakovať, ale buď rada, vraj to tak má byť...aspoň si vaječníky oddýchnu 😉

azzura
17. okt 2012

@chrustik10 ok, dik za vysvetlenie 😀 😀 ja som v tom novacik

chrustik10
17. okt 2012

@annamary27 ahoj, a vám nikdy nevydalo na KET? vždy si išla od začiatku, celú stimuláciu?

chrustik10
17. okt 2012

@azzura ale veď ja tiež... 🙂 ja len posúvam informácie, čo sa dostali ku mne...ako napríklad, že ma doktorka schladila hneď pri prvej kontrole, keď povedala, že som menštruáciu dostala veľmi skoro (došla presne podľa môjho cyklu) a tak teraz netrpezlivo čakám na piatok, to idem na druhú kontrolu, či sa mi tvoria nejaké vajká, alebo ani nie ...drž sa! 😉

azzura
17. okt 2012

@chrustik10 dakujem, aj ty sa drž. Uz som si precitala radu ohladom dezifekcie pred vpichom 🙂 vyskusam

moniq
17. okt 2012

Krásky a krátky protokol nema žiadna z Vás?....mala by som začať pichat 28.10.....budem sama?

pgaba
17. okt 2012

@krakulka ahoj ako sa mas, citis ? mas nejake divne prejavy alebo pocity? u mna nic moc pobolievaju ma dole vajecniky a niekedy prsia. som zvedava co piatok povedia.

pgaba
17. okt 2012

@chrustik10 super zas si prisla na nieco co mozno z nas by nenapadlo vela bab;) ano treba velmi vela pit - ja som denne vypila niekedy aj 3-4 L. tak sa opatruj a hlavne si davaj na seba pozor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre