Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

eri6
12. jan 2013

@mortaliska Ahoj, ja nemam puregon, ale možem sa opýtať kamarátky v lekárni, či mi nevie zistiť kde je problém, len potrebujem vedieť presný názov lieku, za pokus to stojí. Robí v pondelok, samozrejme len ak máš záujem.

mortaliska
12. jan 2013

@eri6
Dakujem, v pondelok mam tiez stretko s lekarnikom kde povie co a ako.
Ja uz sa stresujem co bude ked nezozeniem. Inak ten vypadok mi spominali v GF ze nie je od decembra, ale vraj by to malo byt uz v poriadku a dodavky obnovene. Ty mas dlhy protokol a a aku kombinaciu? Ja mam Diphereline , Puregon, Menopur.

eri6
12. jan 2013

@mortaliska ano,mám dlhý protokol, a dostala som diphereline, luveris a gonal, začala som včera 26 DC.

mortaliska
12. jan 2013

@eri6
no ja mam tiez dlhy mam zacat 25DC, baby tu myslim pisali ze zacali 24DC a ty si napisala 26DC.
Tak asi to zavisi od dlzky cyklusu ale ja mam pravidelny 28dnovy.

eri6
12. jan 2013

@mortaliska ja mávam 29-30 dňový cyklus a pravidelne, aj ovuláciu som mala pravidelnú, chodila som najprv na folikulometriu, kým mi nezistili, že zostávajúci vajíčkovod mám nepriechodný. Včera pri konzultácii sa ma doktor opýtal, koľký keď cyklu som, a povedal, že si mám dať prvú injekciu, ktorú mi na ukážku pichla sestrička a dnes to zvládol aj manžel.

mortaliska
12. jan 2013

@eri6
netriasli sa mu ruky? 🙂 zvladol to v pohode? ktoru cast tela si vybrala?
Inak co myslis tym zostavajuci vajickovod? oba mas nepriechodne?

eri6
12. jan 2013

@mortaliska on si to doslova užíval🙂, že mi ju mohol pichnúť, čítil sa byť poctený a zároveň doležitý, že aspoň zatiaľ vie niečím prispieť, ruky sa mu netriesli, ja som sa najprv bála, potom nám to prišlo smiešne, ako sme sa na to pripravovali. No v dec./ 2011 som mala mimomaternicové, bolo to vo vajíčkovode a ten mi aj zobrali, a povedali mi, že všetky zrasty odstránili, tak sme sa do septembra snažili ale stále som mala nejaké pochybnosti, či je ten ľavý priechodný, tak som si dala urobiť priechodnosť a bol nepriechodný, tak sme sa hneď rozhodli pre IVF.

pancuska
12. jan 2013

@eri6 ahoj...tak som rada ze ste to s muzom zvladli! inak ked tu teraz citam vase slova uplne sa mi nori v pamati ako sme sa pichali mi 🙂 inak chcem ti napisat nieco ohladom toho vajickovodu!! moj dovod na IVF boli totiz tiez vajickovody.....mala som mimomaternicove a odstranili mi vajcovod zostal mi uz len lavy a aj tak sa zasa nedarilo,tak mi po roku gyn navrhol laparku a urobil priechodnost kde zistil ze aj ten mam nepriechodny a vraj sa mu zda ze tam mam sactosalpinx ale prirodzene uz tehotna nikdy nebudem a tak po laparke sme sa rozpravali ze by bolo lepsie ho odstranit pre vacsiu uspesnost IVF!! ak by som si ho nechala IVF by sa nemuselo podarit bud by som to potracala lebo tekutina co vtedy vajcovod obsahuje by odplavovala embryo alebo by som mala zasa mimomaternicove a ked pocujem toto slovo beha mi mraz po chrbte lebo mimomater.uz nechcem zazit nikdy v zivote a tak som si ho dala odstranit o 2mesiace na to som podstupila IVF a podarilo sa!!! nechcem ta nejak nahovarat aby si si ho dala odstranit alebo co ani ta nejak strasit .....dr hadam vedia co robia a tak dufam ze ti nic nehrozi......no niekedy nic nepovedia a mohlo sa predist takymto veciam......
@mortaliska je na tom podobne,ta ti bude tiez vediet povedat 😉

pancuska
12. jan 2013

@dadenka111 ved uvidis,lebo aj ja som zvedava ale ako tak sledujem kazda zacina v iny den cyklu ale podla coho to maju neviem,mozno sleduju hormony a podla toho 😉

pancuska
12. jan 2013

Baby som rada ze sa tu zasa nieco deje a tesim sa ked pribudnu dalsie tehulky!!!!!! Budem vam vsetkym velmi drzat palce aby ste to dotiahli do uspesneho konca a dockali sa tej peknej spravy!!! Len sa nevzdavajte a verte ze sa to podari!!!! 😉

mortaliska
12. jan 2013

@pancuska
Ahoj 🙂
Pocuj a chcela som sa este opytat. Ty si mala pri tom sactosalpinx-e nejake priznaky?
Mna jedine napada to ze pred ovulaciou som mala priserne vytoky asi 2 alebo 3 dni. Take vodove, cire. Bez intimky som sa nemohla ani pohnut.

dadenka111
12. jan 2013

@pancuska Dakujemeeeee 😵

pancuska
12. jan 2013

@mortaliska jasne ze sa mozes pytat co len chces 😉 ano presne aj ja som to tak mavala,take vodove a to bola vlastne ta tekutina co vytekala z neho a co by odplavovala embryo pri IVF......ja som si stale myslela ze som prechladnuta a unika mi moc lebo to mi zvyklo robit pred operaciou chrbtice,ale potom som uz pochopila!!!

eri6
12. jan 2013

@pancuska Ďakujem za radu, si zlatá🙂, keď som mala laparku koli mimomaternicovému, hneď mi lekár pozrel, či nemám na druhom sactosalpinx, nebol tam, len som mala na tom ľavom vajíčkovode, čo mi zostal zrasty, tie odstránili, keď sme ale spatne pozerali s mojou gynekol. papiere z toho zákroku, ktorý mi robili v inej nemocnici, tak zistila, že mi tam nedali nejaký protizrastový gel. Koli tomu som mala stále pochybnosti, či sa tam zrasty znovu nevytvorili. Tak som zavolala do GF a objednala sa na SIS, lekár mi pri tom zákroku pre istotu pozrel, či tam ten sactosalpinx nie je, že by ho pri tom vyšetrení, na sone videl, lebo by bol naliaty tekutinou, no ževraj ten tam nebol tak tomu verím🙂 ale vajíčkovod som mala uplne uzavretý hneď na začiatku. Veľmi si vážim každú radu, a teší ma, že sa tu má človek s kým podeliť o smútok, radosť, starosť aj skúsenosť 🙂

2lil
12. jan 2013

@pancuska ďakujemee ...
baby nejak sa to tu zas začalo hýbať ... niektoré už picháte, niektoré čoskoro začnete ....držím vám palce ...
ja ako som nebola netrpezlivá tak ako vás tak čítam začínam byť ... už chcem mať schválenú žiadosť... v pondelok to bude už 5týždňou čo sme ju podali a teda čo viem že ju už mali aj v poisťovni ... ak by som mala dlhý protokol tak tento mesiac už nestíham...ak krátky tak tak sa pichá od začiatku cyklu ? a kedy cca je to odoberanie vajíčok? (ospravedlňujem sa ale ešte tie odborné výrazy všetky nepoznám 🙂 ) ...bojím sa že ani vo februári nebudem môcť začať :( a keď si predstavím že mám čakať do marca uff ... 😠

gelinka75
13. jan 2013

@2lil ahoj, mne naposledy schvalili za 5 tyzdnov, len teraz boli sviatky tak neviem ako su na tom, kratky protokol je od 2dc a picha sa cca 10-12 dni, potom je OPU, ak mas pravidelny cyklus budes mat dlhy protokol, ak nie, tak urcite kratky 😉

belalinda
13. jan 2013

Veru veru sa to tu pohlo, zaciatok novucickeho roka plného ocakavaní a nadejí. Vsetkym Vam drzim palce... Nam to nakoniec ASI vyslo v decembri prirodzene.... 26dc som mala ducha, dnes som 29dc a mam takmer kolajnice.... 😉 netusim ani kolky DPO som, vobec som to nesledovala, brala som december za premrhany cyklus.... Teraz som z toho uplne vykolajena.... 😵

maruskaaaa
13. jan 2013

@dadenka111 Ok, v pohodke, pekne sa vylieč a potom doriešime to stretko...inak v Red cafe sa nefajčí?

2lil
13. jan 2013

@gelinka75 no cyklus mám nepravidelný ...takže môžem počítať s krátkym protokolom? hmm tak to teda asi až v marci začnem :( ... a pri krátkom protokole sa urobí aj menej vajíčok? či to s tým nič nemá?

maxag
13. jan 2013

@2lil ahoj ja mam kratky protokol a zacinam zajtra pichat a mimochodom mavam pravidelne, myslim, ze to s tym nesuvisi, ale zalezi to od hormonalneho profilu a diagnozy. Zacinam pichat v 2. den cyklu, teda zajtra 🙂 pri kratkom protokole sa ide v 7 alebo 8 den cyklu na krv a na sono, kde sa uvidi, ako reagujes na tie davky, ci ich nie je treba upravit. potom okolo toho 14 dna je odber vajicok, ale zalezi to od reakcie organizmu a oni povedia presne kedy.

gelinka75
13. jan 2013

@2lil no vyzera to tak, kratky davaju ked je rozhadzany cyklus 🙂 a ano ked HP nie je v poriadku

2lil
13. jan 2013

@maxag @gelinka75 ....ďakujem baby,... ide o to že manžel má 14teho plánovanú operáciu a ja mám mrchu dostať okolo 2hého takže vo februári určite začať nemôžeme :( lebo odber by bol akurát keď on bude v nemocke :( ...pri dlhom som čítala že väčšine meškáva (po nejakých tabl.alebo injekciách) a ak by sa mi o nejaké 2dni posunul tak by to bolo super... aaach jo :( to ako naschvál 😠 ...

gelinka75
13. jan 2013

@2lil a co si nedate zamrazit? ci radsej pockate? 🙂

2lil
13. jan 2013

@gelinka75 počkaj ako čo zamraziť? plavcov? a to nestrácajú na kvalite? a to sa dá?

gelinka75
13. jan 2013

@2lil hej da, ved ked maju od darcu to su tiez mrazene asi, a ked niekto kvoli chorobe potrebuje mrazit, urcite sa to da 🙂

2lil
13. jan 2013

@gelinka75 hej hej už som to kuk 🙂 a ani to veľa nestojí 🙂 40€ 🙂 ...jaj veľmi pekne ti ďakujeeeeeeeem 😉 mňa by to ani nenapadlo ... juuuj si mi zlepšila hneď náladu ... asi si zajtra spravím termín u dr. a budem sa modliť že mi do vtedy schvália žiadosť 🙂 .. ale tak snáď do 7 týždňov by to mohli stihnúť 🙂 .. juuuuj ešte raz moc ďakujeeeeem 🙂

gelinka75
13. jan 2013

@2lil vidis, tak super, s lepsou naladou sa aj lepsie bojuje, drzim palce 🙂

maxag
13. jan 2013

@2li @gelinka75 ano mrazit sa da, ale ide o to, ze pri rozmrazovani sa vela spermii poskodi, lepsie povedane, to neprezije, my mame aj mrazene, kvoli zlemu spermiogramu, ale aj tak uprednostnuju cerstve kvoli lepsej kvalite a teda mnozstvu, takze pocas odberu vajicok, sa budu davat "cerstve"

gelinka75
13. jan 2013

@maxag a hovorim ja, ze to musia spravit? len som napisala, ze je taka moznost 😉

maxag
13. jan 2013

@2lil @gelinka75 teda mrazene mame keby v den odberu vajicok bol spermiogram hmmm bez spermii... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre