Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

2lil
14. sep 2012

@pancuska dakujem si zlata...dlho sme to s mm preberali a....volala som s dr dnes ...po hlase moooc prijemny 😀. V den ked mi pride mrcha mu mam volat ....takze ideme do toho ...jedine coho sa bojim je ta laparka ...snad do pol roka budem mat aspon z poistovne ziadost schvalenu ....ze to nebude vecnost trvat bo mam len rok a pol uz 😖 ....dakujem za podporu

pancuska
14. sep 2012

@rojica ano ved to mozes normalne uvarit s mrkvou,zemiaky,hrach,cibula,zemiaky,zeler,karelab a podobne alebo nedelnu polievku ale pridas zeler ale do taniera mu ho nedavaj 😉 a vyskusaj mu dat ten vitamin E,to je n podporu pohlvnych organov!! a presne tak treba verit,co sa mi doteraz nedarilo a mozno som tusila ze to proste nepojde ale teraz verim ze sa to podari.....ako keby som videla do buducnosti..... 😉 nasadit ruzove okuliare a ideme na to 😎

2lil
14. sep 2012

@pancuska no poistovna to preplaca len do 38r 😖. Tak som to myslela ....sak to ze operacie som mala uz zopar a tak mam z toho strach...vlastne z nemocnic..ale ak to je tak ze rano ides vecer dojdes tak hadam zvladnem...

pancuska
14. sep 2012

@2lil ved ak si z BA alebo okolia zisti si ci to nerobia tak jednodnovo aj v centre,alebo nech ti baby poradia.....lebo tak by si to mala najlepsie!!! naozaj sa to tak da ze rano prides a vecer ides domov,no potom musis doma este asi 2 dni lezat alebo odpocivat,predsa budes mat aj vnutorne rany!!! a mne sa stale cosi mari ze sa robia zakroky IVF do 39 ale nie som si ista ci j poistovna!!! neboj sa,urobia ti laparku a potom to uz pojde strasne rychlo!!!! 😉 Harbulakovi si volala ze?

ivka3901
14. sep 2012

@jomini myslíš no práveže už nemám doma musím si ísť kúpiť 🙂

lilith3
15. sep 2012

@pgaba Tak, práve mi volali z GF, že z tých 10 vajok bolo 8 zrelých a schopných oplodňovania, takže ich všetkých 8 napichali(ICSI) a oplodnilo sa 6. Máme teda len 6 embryjok, ktoré dali na PK. Teraz sa už len modliť, aby to boli silní bojovníci, ktorí vydržia až do STRE, kedy by som mala mať ET. Na pol zadku sedím preto, že ma viac bolí pravá strana, tam bolo viac folikulov a ja mávam vždy veľmi bolestivé ovulácie a podľa toho, na ktorej strane prebieha ovula, tak na tú sa mi nedá poriadne ani posadiť. Dnes už je to lepšie, ten spánok v noci prospel 🙂 Ráno sme museli prísť na 7,00, partner odovzdal materiál a mňa zobrali okolo 8,00 do denného stacionáru. Priateľ ma čakal celý čas v GF, takže by tam chudák aj ďalšie vajcia vysedel, bo vyšli sme odtiaľ po 13,00. Ale nám vo vnútri to zbehlo veľmi rýchlo. Neboj, nemáš sa čoho báť, dá sa to prežiť. Horšie je asi to večné čakanie, čakanie, čakanie....

gelinka75
15. sep 2012

@pancuska ked si si sama spravila termin tak ti neviem ci budu volat z centra, mne nevolali kvoli tomu, ked som sa informovala, ci tam prisla ta ziadost tak mi sestricka povedala, ze ano prisiel sken a ze ved vy uz mate termin...no presne sa nato vykaslali, kedze som termin mala, nevolali mi..takze si to over...

rojica
15. sep 2012

@pancuska No neverím, že či to zaberie aj keď vyskúšať treba všetko aj keď my už máme dosť závažný problém....a určite sa to podarí budem ti veeeeeeeeeeeľmi držať palčeky 🙂 aby vám všetko vyšlo tak ako si želáte všetko dobre dopadne.... 😉 ako vravíš ideme na to do úplneho konca....inak ja som večer zaspala ako dudok tak sorry, že som ti už neodpísala... 😀

annamary27
15. sep 2012

@mimi1111 takže by mohli byť dvojičky?ked si videla dve minibodky?držím palce.aj ja kým som nevidela srdiečko som bola radšej ešte nohami na zemi,ale verila som 😉

annamary27
15. sep 2012

@lilith3 tfuj-tfuj-nech sa Et vydarí a ostanú aj nejaké zmrzlinky 😉

mimi1111
15. sep 2012

@annamary27 videla som no to je este vo hzviezdach uvidime co bude teraz ma jeduje ako si mam pichat ten fraxiparin ked mi to priatel picha hrozne to boli ze az vykriknem a urobi sa mi tam taky pucik taka bublinka a ked svokra pichne neboli to iba trosicku a ani pucik nemam lebo svokra da celu ihlu a ja teraz neviem ako to je spraavne ☹

pgaba
15. sep 2012

@lilith3 no to je super, ze tolko sa oplodnilo. Hej ostava verit, dufat a modlit sa do stredy ;) ty si si priplatila ten stroj embryoscone-monitorovanie embrii alebo len jednoduche sledovanie a nie na 3 dni ale na 5 dni? aspon nejak to takto vysvetlovali. a kedy si platila na konci alebo vsetko po tom? ozaj a embriologicka sa tam s vami hned dohodla na postupe alebo az dnes rano po telef. ked volala? viem ze vela otazok len neviem co v tomto smere nas caka.
Vam drzim palce a v pohode prezi do stredy. tesim sa s tebou, ze si uz v takomto stadiu a dufam, ze budes mat co najviac oplod. a mozes dat zamrazit ak chces ;)

lilith3
15. sep 2012

@annamary27 Dakujem ti veľmi. Zostala som aj chorá, ale mám ATB a dnes mi embryologička povedala, keď počula môj zachrípnutý hlas, že sa musím dať do poriadku, aby mohol byť transfer. Ak bude vysoká teplota, tak nič nebude ☹ Ale zatiaľ teploty nemám, tak snáď sa z toho rýchlo dostanem. Veď motivácia je veľká 🙂 Myslíme na naše bublinky a veľmi si prajeme, aby sa im dobre darilo 😵

lilith3
15. sep 2012

@pgaba Ďakujem ti. Embryoskop sme nedali, museli sme sa rozhodnúť hneď včera, keď sme ešte nevedeli,ako to dopadne. Keby som bola vedela, že bude len 6 bojovníkov, tak bych ho asi dala. Ale povedali sme si, že pri prvom pokuse dáme len predĺženú 5dňovú kultiváciu a pri 2IVF (snáď sa ale konať nebude) by sme asi dali aj ten embryoskop. 3dňovú kultiváciu ti hradí poisťovňa, ak sa rozhodnete pre predĺženú, platíte za ňu 160 €. Platí sa až v deň transferu, čiže vkladu. Embryologička s nami hovorila po zákroku, každá sme povedali, čo si asi chceme dať, ona hovorila o výhodách-nevýhodách a potom sme sa mali rozhodnúť, či chceme ICSI a koľko vajok tak oplodniť a koľko v skúmavke -IVF, čiže prirodzene. Ráno zavolali výsledok oplodňovania a následne sme sa dohodli na tej predĺženej kultivácii. No a včera sme museli ešte zahlásiť ten embryoskop, kto ho chce dať. To by bolo asi všetko 🙂

annamary27
15. sep 2012

@mimi1111 ja si naberiem poriadnu vrstvu kože,zatnem zuby a celú ihlu pomaly vpichnem dnu,niekedy navrie hrča,niekedy nie,niekedy to bolí-niekedy necítim nič,niekedy to sčervená a ostane modrina,niekedy tam nie je ani stopy...ako kedy,hlavne aby nič neostalo v striekačke.

annamary27
15. sep 2012

@lilith3 ja som pred transferom vybrala dva balíky ATB a prepichovali mi obe nosné dierky,zápal dutín.drž sa.

pgaba
15. sep 2012

@lilith3 nemas zaco dakovat sme na jednej lodi a drzim Vam palce. no to je inak dost krute, ze sa hned clovek musi rozhodnut ked este nevie, ze vlastne ako to dopadlo -ale je to asi najrozumnejsie riesenie co ste mohli urobit.chcela by som sa taku sukromnejsiu otazku opytat lebo lekarka nehovorila o tom,ze ked si si pychala stimulaciu ci si mohla mat styk s manzelom? dakujem za vysvetlenie -opis. Teraz len oddychuj a bude vsetko dobre ;)

mimi1111
16. sep 2012

@annamary27 no a je to tu :( dnes som vstala do prace a nieco zo mna vyslo nejaky tmavo zlty alebo bledunko hnedy vytok 😢 😢 teraz neviem ci to moze byt s tej cysti ze praskla alebo sa blizi treti potrat hrozne sa bojiiiiiiim az mam krce v bruchu

lilith3
16. sep 2012

@pgaba Počas stimulovania môžete v pohode. Nikto nám nič nezakázal 🙂 Podľa protokolu je to tak, že pred punkciou má byť 3dňová abstinencia, ktorá sa týka asi oboch. Možno kvôli tomu, že sa boja, aby nedošlo u ženy k ovulácii a muž zase pred odberom tiež musí minim.3-5 abstinovať. U nás to akurát vyšlo tak, že poslednýkrát sme sa tulkali 🙂 v SO a odber bol potom v PIA, čiže pauza 5-6 dní. Priateľ nebol doma, tak sme ani nemali príležitosť a mne tak či tak ten posledný týždeň už bolo dosť blbo - boleli ma vaječníky, takže bych ho bližšie k sebe ani nepustila 😀 My sme si inak všimli, že keď má partner pauzu tých 5 dní, tak má potom lepší spermiogram. Aj teraz tak bolo - male ho najlepší zo všetkých doposiaľ 😵 Teraz po odbere neviem, aká má byť pauza, nepovedlai nám,a le asi sa budeme báť v tomto smere niečo podnikať 😖

pancuska
16. sep 2012

@gelinka75 inak napadlo ma to a dakujem si zlata ze si mi to napisala!! predsa si skusena a ja este len zacinam .... a este ta prosim vedela by si mi povedat ci staci zavolat na to cislo na recepciu ci co to je 🙂 budu mi aj tam vediet povedat ci je tam uz ziadost? peknu nedelu prajem 😉

gelinka75
16. sep 2012

@pancuska ja som volala rovno do ambulancie ci im to tam doslo...ale skus, podla mna aj na recepcii to vedia 🙂

pancuska
16. sep 2012

@lilith3 tato tema aj mna zaujala,je dobre ze si o tom napisala takto vseobecne a verejne lebo sa to tu zatial nespominalo a ja som nemala odvahu sa niekoho opytat!! 😉 dufam ze sa nenahnevas ze reaguj na to co ste si pisali!!
@pgaba chcem vam povedat ze ked isiel moj manzel prvy krat na spermiogram k velmi dobremu urologovi,povedal mu ze aby boli spermie najlepsie ma ma pauzu 5 dni no ak nebudu ok nebudu ok ani za 5 dni a tak ma vzdy pauzu 5 dni 😉

pancuska
16. sep 2012

@rojica ano treba vyskusat vsetko....poznam vela kamaratok co brali vitamin E,ja si ho totiz doplnam tiez okrem toho este beriem B6 a femibion800 a pijem Gynstan no mne to osobne pomaha a mam zmeny ale kazde telo je ine..... este som skusala kvapky Gynex a tie sa mi zdali tiez dobre... jednej mojej kamaratke som hovorila ze co vsetko skusam a tak vyskusala aj ona a aj pocas stimulcie (ona ja s PLnze a na sk maju dom,chodia sem za relaxom)a tvrdi ze jej to pomohlo pri IVF,dokonca jej dr povedal ze nech to berie!! a hned na prvy sup caka dvojicky,dala si vlozit 3 embrya!! no ja ta nenahovaram to je vec kazdeho,ale kazdopadne treba verit,verit a verit.....necitala si knizku The Secret? inak to je v pohode ze si zaspala,aj ja som isla off lebo muzik mi zaspal na bruchu a tak som lezala s nim na bruchu a s notakom na nohach 😉 on je take moje lepidielko ked je doma 😉 peknu nedelu prajem

pancuska
16. sep 2012

@gelinka75 a este sa opytam kazdy dr ma do ambulancie ine cislo? a tie cisla by som mala zohnat aj na ich web stranke? ako ak by na tej recepcii nevedeli... 😉 a dakujem

annamary27
16. sep 2012

@mimi1111 nemohol to byť len zvyšok utrogestanu?nebola si na pohotovosti?

rojica
16. sep 2012

@pancuska Jedine čo beriem tak to je ten femibion800 inak som veru neskúšala nič aspoň zatiaľ....práve idem skúsim urobiť tú polievočku 🙂 som zvedavá,že či mu bude chutiť..... 😀 a The Secret som nečítala o čom to je? aj tebe peknú nedeľu prajem.... 😉

mimi1111
16. sep 2012

@annamary27 bola pred chvilou som dosla zevraj to moze byt uhniezdovanie a robil aj ultrazvuk a povedal ze jedno neraste asi zanikne a preto to spinenie ze sa uvidi tak neviem ale dufam ze to prestane 😢 😢 😢

pancuska
16. sep 2012

@rojica posielam ti link,mozes si to stihnut a pozriet!! Je to inak kniha ale lepsie som to pochopila ked som si to pozrela!!! poradili mi to kolegyne v robote a vela bab to tu spominalo 😉
http://www.csfd.cz/film/229950-tajemstvi/
inak dneska som aj ja varila slepaci vyvar so zeleninou a nezabudla som pridat zeler ale ten zjem ja lebo moj muz to tiez nema rad ale niekedy pre pokoj v rodine si trosku odtrhne 😉

rojica
16. sep 2012

@pancuska ok dík určite si to pozriem...... 🙂 ....a musím povedať, že polievočka mu chutila čo som bola naozaj prekvapená... 😉 ...ale ako som povedala, môj muž je jedák veď aj tak vyzerá... 😀 a nepohrdne ničomu ......

rojica
16. sep 2012

@pancuska bolo to vtipné čo ten môj príspevok... 😀 ....aké máš zamestnanie?.. 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre