Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
18. sep 2012

@gelinka75 áno ale to mi ešte môj gyndoš zistil,zobral mi krv a poslali sme to do Blavy na Gendiagnostica Bratislava,Radlinskeho......potom museli ísť aj moji súrodenci,zistili to ešte segre a další dvaja súrodenci sa na to vykašlali!!! mám to po otcovi.....ešte mi ten gyndoš povedal že každý má nárok na jedno toto vyšetrenie genetiky ale nikto o tom nevie lebo to je drahé vyšetrenie a jedno musí komplet preplatiť poisťovna!!!

2lil
18. sep 2012

@pancuska ona robila na Zochovej kedysi keď tam bola ženská nemocnica ...potom začala robiť v GF ale normálne je na antolskej...ona ma aj rodila... pozná ma asi lepšie ako moja mama 🙂 .... aspoň zospodu určite... všetky operácie všetky vyšetrenia proste všetko mi robila ona...v GF ma gynekologickú ambulanciu ale len 1x do týždňa tak chodím k nej tam bo na antolskej keby som chcela k nej tak čakám hodinu .... neviem či nemala náhodou nočnú tak jej nechcem ešte teraz volať ...zavolám jej poobede a uvidím čo mi povie ... či mi treba niečo čo všetko mám a čo nie a či si to dr nechce spraviť radšej sám... mne je vlastne jedno ako by to bolo...či prirodzene alebo inak ...ja len chcem ešte súrodenca pre našeho prísavníka 🙂 a chcem aby bolo všetko v poriadku až do úplného konca... a sestrička by bola super... 🙂 kiežby si mala pravdu ....

pancuska
18. sep 2012

@dagmar25 vitaj medzi nami!!! mňa by trošku zaujímalo či sa vám prvé IVF podarilo hned´ alebo ako to vlastne prebiehalo u vás? držím palce nech s to podarí!!!! 😉

rojica
18. sep 2012

@pancuska no tak to už ani ja potom nie som najmladšia lebo sme s vekom na tom rovnako..... 😀 a že prečo tam nič nemá...asi preto, že nemá riadne vysunuté semenníky a keď že spermie majú byť v chlade tak ich to hneď zabíja.... ☹ ja som tiež bola dosť zaskočená žiadna pochyblivosť skrátka nič nechápem tomu ani ja......MESA-TESA stojí 500 eur a darcovstvo tuším okolo 400 eur ale nie som si istá....možno že aj menej......tak to máš pravdu, že je to citlivá téma ťažko sa my o tom píše a nie sa ešte rozhodnúť....hmm skús budem ti veľmi povďačná.... 🙂 😉

gelinka75
18. sep 2012

@pancuska no lebo by ma zaujimalo, ze kebyze mam trombofiliu, ci mi to zistia z genetiky, alebo nato treba zvlast nejake hematologicke vysetrenie

elise
18. sep 2012

@gelinka75 z genetiky ti zistia mutácie, mne trombofiliu - mutácie zistili z krvy z genetiky potom ma harbulák poslal na hematologiu ele tehu si pichám fraxiparine teda od začiatku brania estrofenu pred KET

gelinka75
18. sep 2012

@elise aha takze na genetike aj toto vysetruju? lebo sme boli na vysetreni v GF a cakame teraz na vysledky, pytam sa preto, ci sa mam potom zvlast pytat na hemato, ale ked netreba tak je to ok

elise
18. sep 2012

@gelinka75 stačí ked vám daju v centre výsledky podla výsledkov ti lekár povie či treba na hematologiu alebo nie, ale ak ti dá mutáciu heterozigot alebo homozigot alebo leidena tak hematologia treba ale to bábenko stoji za všetko aj ked si potom treba pichať injekcie🙂 hlavne nech sa dobre vyvýja má dostatok výživy a je zdravučke🙂

rojica
18. sep 2012

@pancuska a zistila som presne, že koľko sa platí za darcu a je to 150 eur..... 🙂

gelinka75
18. sep 2012

@elise ano mas pravdu, mne je to jedno, aj keby som mala pichat injekcie, babo zato stoji, dik za infosky

pancuska
18. sep 2012

@gelinka75 ono to vyšetrenie trvá cca mesiac teda aspoň ja som tak čakala a ak sa ti trombofilia nepotvrdí nemusíš ísť na hematologiu presne ako napísala elise ..... no ak sa potvrdí budeš musieť chodiť často,tam ti budú ešte všeličo zistovat,neboj sa nič to nie je 😉 inak ja som volala teraz do centra a na recepcii mi tvrdila že tie žiadosti vybavujú sestričky a určite mi zavolá aj ked´ som objednaná tak teraz fakt neviem.... 😉

mimi1111
18. sep 2012

@2lil ja beriem utrogestan a picham si na krv injekcie jedno babo mi zanika bola som vecer na pohotovosty lebo som trochu krvacala 😢 😢 😢

belalinda
18. sep 2012

@pancuska dakujem za nick 😉 2 tyzdneee 😨 To ja ani tyzden nenaskriabem 😝 No zvazim prehodnotim, prepocitam, vyzistim...

gelinka75
18. sep 2012

@pancuska ano viem, ze to tak dlho trva, uz cakame 2 tyzden, takze to pomaly ubieha..

pancuska
18. sep 2012

@rojica napísala som jej a teraz musíme čakať,no a ja dúfam že sa na mňa nevykašle a aspoň čo to napíše,lebo ked´som jej písala ohladom výberu centra,lebo som sa nevedela rozhodnúť tak sa neozvala.....neviem či jej priateľ zakázal alebo čo..... takže darca 150 euri? no to je lepšia cena.....ale aj tak ťažké rozhodnutie.... 😒

rojica
18. sep 2012

@pancuska aj to je možné, že nechcú o tom veľmi hovoriť.....tak je to lepšia cena to je pravda, ale máš pravdu, že veľmi ťažkééééééééééé rozhodovanie.....tak rada by som sa aj ja zapojila do tých babských tém ale ja nemám nič iné len ťažkú dilemu..... ☹

rojica
18. sep 2012

@rojica ..... ☹ ☹ ☹

adriana312
18. sep 2012

@pancuska Ja mám vklad zajtra, majú mi dnes poobede ešte volať, dúfam, že sa nič zlého neudialo za tých pár dní...My sme mali 8 vajíčok na ICSI, z toho bolo 6 embryjok, dúfam, že to platí stále 😕 Dali sme si predĺženú kultiváciu a ak bude čo mraziť, tak si dáme mrazenie. Embryoskop sme nedávali hneď pri 1. IVF.

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 ale jedno bábo je v poriadku že? 😉

2lil
18. sep 2012

@mimi1111 ale to druhé je v poriadku a potrebuje aby si bola v kľude.... hlavne sa nestresuj a veľa veľa veľa vlastne stále odpočívaj a nohy vyložené hore... pozeraj filmy, čítaj knihy hlavne rob niečo aby si nato nemyslela...zvládneš to ...musíš... DRŽÍM PALCE!!! DRŽ SA...

pancuska
18. sep 2012

@mimi1111 nebud smutná a trochu pozitívne myslenie,hlavne nech sa aspoň jedno zachráni.....pekne hladkaj bruško,odpočívaj,rozprávaj mu nech bojuje.....Držím palce nech je to velký bojovník!!!!

pancuska
18. sep 2012

@rojica ja si tak niekedy poviem bože osvieť mi rozum a potom ma hned niečo napadne....vždy mi to hovorila starká ked som neposluchala,ale ona to použila "bože osvieť jej rozum" 🙂 no každopádne ak mi odpíše hned´ ti píšem,neboj nezabudnem!!! a verím že čoskoro sa to vyrieši a budeš sa k nám pripájať a ono vlastne ak by ste sa rozhodli pre MESA-TESA tak aka metoda by sa použila? a ak pre darcu tak aká? kto vie koľko darujú materiálu???....

pancuska
18. sep 2012

@gelinka75 čas uteká veľmi rýchlo,ani sa nenazdáš a budú výsledky.....ja som to mala tak že zobral mi krv poslali sme to prešiel týždeň,išli sme na 11dní na dovču prišli sme z dovči a o týždeň som išla k dr a už to tam bolo....takže ja som sa ani nenazdala.... 😎

mimi1111
18. sep 2012

@maruskaaaa no to druhe babo rastie ale nejako ma prsia prestavaju boliet bojim sa ktovie ci nepridem aj o to druhe 😢 😢 😢

mimi1111
18. sep 2012

@2lil
@pancuska dakujem vam ja v kutiku duse verim ze sa udrzi no dnes ma prestali boliet prsia a ja sa bojim ze stratim aj to druhe 😢 😢

rojica
18. sep 2012

@pancuska tak možno že ma osvieti...... 🙂 asi taká moja, že by mu narezali semenník a stade by mu pipetou vybrali spermie ak sa tam ovšem nejaké nájdu,,,,prvá metóda by bola že by sme museli byť obidvaja na to pripravený mne by vybrali vajko a jeho by hneď operovali a hneď my ich tam vložili a druhá by bola že by ich zmrazili....aspoň tak nám to včera vysvetľoval doktor.....a čo sa týka darcu tak to ti neviem povedať, to by sme sa asi dozvedeli viac keby že sa preto rozhodneme..... ☹

2lil
18. sep 2012

@mimi1111 to že ťa prsia dnes nebolia nič neznamená ... veď to ťa nebudú bolieť nonstop ... raz tak raz tak...nesmieš myslieť na zlé veci ... buď v kľude a presne ako písala pancuska hladkaj bruško a povzbudzuj bojovníka...rozprávaj mu ako sa na neho tešíte ...

mimi1111
18. sep 2012

@2lil 😢 😢 snad to zvladneme ale vcera videl po krvacani ze je vedcie ako v nedelu tak dufam ze je v poriadku

pancuska
18. sep 2012

@mimi1111 áno verím ti,to sa človek potom od strachu začne pozorovať,ale žiadne negtívne myšlienky!!! čo ja viem tak moju švagrynu vôbec neboleli prsia.....takže toho sa netreba držať.....treba veriť ....nejak sa odreagovať.... musíte to zvládnúť potom bude už len dobre!!!

maruskaaaa
18. sep 2012

@mimi1111 Nestresuj, prsia ťa nemusia stále bolieť, neboj bude to dobré 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre