Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

blcha76
22. nov 2013

@janan82 Ďakujem. Mám zmiešané pocity... som skeptická, ale zároveň si myslím, že čo ak naozaj to vyjde 🙂 ...

tyli
22. nov 2013

@majkulik to ma veľmi mrzí 😢 viem ako sa citiš, ale uvidíš bude lepšie. ja verím, že na nový rok to bude pozitiv. musíme veriť.

elisabethwoodville
22. nov 2013

ahoj kočky, som tu nová, aj keď sem chodím už dávnejšie čítať vaše príspevky. rozhodla som sa registrovať, aby som na to všetko nebola sama a mala sa s kým vzájomne podporovať. minulý mesiac som absolvovala prvú IUI, neúspešne. pozajtra idem na krv a budem vedieť výsledky druhej IUI. ale nevydržala som a dnes - 12 dní po IUI som si spravila tehu test, negative. vzhľadom na môj vek, 41, som to očakávala - aj keď veľmi som dúfala ☹ ak sa teho nepotvrdí, čaká ma laparoskopia a potom IVF. veľmi sa bojím laparoskopie a všetkého čo bude nasledovať... čas neúprosne beží a snáď sa ešte dočkáme bábätka. mám 13 ročného syna, môj partner však deti nemá, tak strašne rada by som mu dopriala tento dar. vždy som túžila mať viac detí, škoda že sme sa nestretli skôr. taký je osud a čas ukáže, čo nám nadelí budúcnosť. veľmi vám všetkým držím päste, verím že keď budeme trpezlivé bojovníčky dobre to dopadne 🙂

lesik
22. nov 2013

Babulky moje,chcem sa Vas spytat po akom case po neuspesnom IVFje mozne podtupit KET?
A este jedna otazocka.Boli ste niektora na PN kvoli IVF aj z dobrovolneho nemocenskeho pripoistenia?Vdaka!!!!!

guginenka
22. nov 2013

@elisabethwoodville-ahoj. treba veriť. toto je naše druhe ivf , prve neuspesne ale verim. mi nemame ziadne deti a nevzdavame sa. takze hlavu hore a priamo hlad. treba vyuzit cas. laparoskopie sa neboj, pokial sa nic nezmenilo robi sa pod narkozou. cely proces ivf nie je na batie:O)) su to len vysetrenia, konzultacie... nieco podobne ako IUI.
a ako dlho sa snazite o druhe babo?

guginenka
22. nov 2013

@lesik - ja som bola pri prvom IVF na PN. obvodnej som povedala preco a ona uz spravila potrebne kroky. v tom case som bola dobrovolne nemocensky poistena a nebol s tym problem. vypisala mi dve PN-ky. pre zamestnavatela a pre poistovnu. 🙂

elisabethwoodville
22. nov 2013

@guginenka snazime sa 7 mesiacov + 2 IUI. lekar vravel ze sme v poriadku a kebyze nemam vek ktory mam, posle nas domov skusat dalej 🙂 partner ma 32, tak snad akurat. dakujem za povzbudive slova. absolvovala si aj ty IUI?

janan82
22. nov 2013

@blcha76 Aj ja som mala zmiešané pocity. A strašne som si sama seba všímala, hocijaké pichnutie, ale to radšej netreba robiť. No drž sa a pozitívne mysli. 😉

guginenka
22. nov 2013

@elisabethwoodville-no vidis. si v poriadku, ziadne procesy u teba este neprebiehaju tak hlavu hor. u nas je to naopak, manzel starsi odomna o takmer devät rokov. nebudem ti hovorit, ze sa snazite kratko alebo dlho. ja som neznasala ked to niekto povedal mne. 😠 u nas IUI neprichadza do uvahy. manzel ma zly spermiogram takze v nasom pripade jedine cez IVF ICSI. prave v pondelok ideme na konzultaciu a idem si pre recepty na lieky a po novom roku sa ide na to 😀
a chodite do gynfivu do BA?

elisabethwoodville
22. nov 2013

@guginenka ano, tam chodime, dr. drabek. ty si v gynfiv tiez? ja idem v pondelok na krv, po 14tej budu vysledky. uz sa neviem dockat. v pripade neuspechu ma caka v decembri ta laparo a po novom roku IVF ak to pojde tak ako by malo...kedze si ides uz teraz pre recepty preco zacinate az po novom roku?

janedoe
22. nov 2013

@elisabethwoodville aj ja som sa laparoskopie velmi bala a nie je coho 🙂 Najhorsi je na tom hlad a klistir :D

elisabethwoodville
22. nov 2013

@janedoe joj pokial len to, to snad vydrzim 🙂 ako to prebiehalo?

guginenka
22. nov 2013

@elisabethwoodville - ja tiez chodim do gynfivu 🙂 k dr. harbulakovi. tak to sa mozno aj stretneme. 😀 a nestresuj, test moze byt negativny. moze byt pokazeny 😕 a tak. takze treba verit do poslednej chvile. postup na IVF je taky, ze pri konzultacii sa vypise ziadost do poistovne. na slovensku schvaluje IVF poistovna, po schvaleni ziadosti. tu nam schvalili, v pondelok nam volali z centra a dohodli sme sa, ze v pondelok prideme na konzultaciu -prideme si pre protokol a dalsie informacie a recepty 🙂 . manzel ide na zmrazenie spermii a este po obede ide urologovi pre vysledky. kedze vsetko zavisi od menstruacie a hlavne od toho, ze prave prichadzaju sviatky tak sme sa uz so sestrickou po telefone dohodli, ze po novom roku pojdeme na to. nechcem sa teraz stresovat, ze rychlo, rychlo do toho. a este k tomu posledne IVF alebo punkciu - teraz nie som si ista- robia v centre 14.2. aspon tak mi povedala. a hlavne ja nebudem v strese a sviatky prezijeme v klude.

elisabethwoodville
22. nov 2013

@guginenka - takze sa spoliehame na toho isteho chlapaka 🙂 mne uz poistovna IVF kvoli veku nepreplati, takze sme samoplatci. ale to vobec nevadi, len nech to vyjde! moj partner je odo mna mladsi o 8 rokov, tak snad aj to pomoze, spermiogram ma len minimalne odchylky - niektore su trochu lenive 🙂 akoze 14.2. posledne IVF? nerozumiem...

guginenka
22. nov 2013

elisabethwoodville-14.12. pred sviatkami. som sa pomylila. 😀

elisabethwoodville
22. nov 2013

aha, tak si teda budeme drzat palc, som zvedava ako ti to pojde. mna v dec caka asi len ta laparka. ci da sa v jednom mesiaci laparka aj IVF? to asi nie...este sme s nim nepreberali priebeh IVF, ja som si vazne myslela ze IUI postaci a aj on sa tak tvaril. ale ked teraz citam statistiky, celosvetovo, tak po 40 je miziva sanca na uspech.

guginenka
22. nov 2013

@elisabethwoodville- necitaj ziadne statistiky. hlavne to nie. ja som navstevovala po prvom neuspechu fertility koucing a pani, kt. to robi na Slovensku (jedina svojho druhu v SR) je vo veku ako ty a statistikam neveri. ona ma za sebou uz niekolko IVF a veri,ze raz bude mama 😀 takze statistiky nie. tie sa opieraju o urcitu vzorku ludi a nikto nevie ake kriteria do toho vstupuju. ja som presvedcena, ze ak by to vo vasom pripade nemalo zmysel tak by vam to povedali a netlacili by vas do niecoho co nema zmysel. pri prvom ivf som spravila chybu, ze som to az prilis prezivala, ked sa to nepodarilo nevedela som sa z toho dostat rok. pomohol mi ten fertility koucing. to tu ponukam ako agent s teplou vodou 😀
mam pocit,ze sa toho ivf bojis? ci skor toho,ze velmi chces a nevies co bude potom ked sa to nepodari? lebo takto na to nemysli. mysli pozitivne. 🙂

elisabethwoodville
22. nov 2013

ano, trocha mam obavy. tlaci ma praca, od januara by som mala nastupit na miesto, kde nesmie pracovat tehotna zena. pokusim sa presunut nastup o 2 mesiace, tazko povedat ci mi vyjdu v ustrety, je to v zahranici. dietatko davame jednoznacne na prve miesto - nemozem si vsak dovolit nepracovat dlhodobo, co sa mi deje kvoli IUI uz 3 mesiace. este stale je tu ta druha IUI, po ktorej momentalne som. aj ked mam pocit akoby sa blizila mrcha mrchata.
kazdopadne dakujem za podporu, v pondelok si napiseme ako sme dopadli u toho nasho dr ;) prajem dobru noc ;)

kklaudia
23. nov 2013

Ahojte Pipiny... Tak som včera začala brať Estrofem, čaká ma KET a mám extrémne zmiešané pocity...

majkulik
23. nov 2013

@leonie777
@sarah00
@adulka1979
@erin365
@zuzkagal
@janan82
dakujem baby. nic vikend v slzach a v pondelok sa ide dalej.

majkulik
23. nov 2013

@leonie777 spinit mozes, horsie je ked dostanes menzes. drzim palceky, aby si prerusila tuto negativnu snuru.

lesik
23. nov 2013

Babulky,niekde ste sa bavili,ze treba dodrziavat pitny rezim pri urcitych injekciach?Ci som nezachytila podstatu veci a diskusia bola uplna ina?Lebo beriem Diphereline a Fostimon 150 a mne nikto nic nepovedal.

ni.kolet
23. nov 2013

Ahojte. Ja len pre povzbudenie.Tiež som chodila do GF a syn má 4 a pol roka. A úplne prirodzenie mám 7 týždňovú dcérku. 🙂

lesik
23. nov 2013

@sarah00 Neboj dopisem sa do tabulky,len teraz nemam na to bunky...A to si robis vlastnu statistiku ci si tajny agent GinFivu 🙂

lesik
23. nov 2013

@ni.kolet tak po takomto tuzim aj ja.Teda vsetky co sem chodime a vzajomne sa podporujeme.Mna caka 1.IVF a vkladam do toho vsetku nadej,proste verim tomu,ze to bude na prvy krat uspesne...Ani si nepripustam,ze by to bolo ine.Aj ked treba aj s tym pocitat.Jednoducho to tak citim,ze sa to skonci so stastnym koncom.

adulka1979
23. nov 2013

@lesik Ahoj, ano treba dodržiavať pitný režim, tie 3-4 litre tekutín denne. Ráta sa voda, čaje, minerálky, polievky, mlieko. Taktiež veľa mliečnych výrobkov, bielkovín.

majkulik
24. nov 2013

@lesik ide o to abysa ti vsetko co nie je potrebne priebene vyplavovalo z tela, aby si nechytili OHSS. ako napisala @adulka1979.

majkulik
24. nov 2013

@ni.kolet ahoj. so synom si bola na iVF? ak hej, tak pri ET alebo KET?

majkulik
24. nov 2013

@kklaudia drzim palceky, kedy ides?

majkulik
24. nov 2013

baby, ja tak rozmyslam, ze ake je to vsetko stresujuce - pichanie injekcii, narkoza pri OPU, potom dalsie tabletky. Nie je cudo, ze sa bublinky neuchytia. ja sa z toho pomalicky dostavam, dufam, ze ma budu riesit este tento rok, aj ked to nevidim moc realne. takze najskor po januarovom menzese - tj vo februari ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre