Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tecus
6. sep 2010

@yeliel dakujem - ja som nevedela co to znamena 🙂 este ze som nasla tuto stranku 🙂.

yeliel
6. sep 2010

@tecus no jo kto sa ma v tom vyznať 😀 😀 😀

nr_martinka
6. sep 2010

@karing ahoj tak zase ideme na iui ale najskor musi ist drahy urologovy pretoze tam mal nejaky zapal a az potom sa zase dame na to a uz sme si podali aj ziadost na radu lekara az by to zase nevyslo.a ty si ako na tom?

nechsazadari
7. sep 2010

@katulik- ahoj Kati, ďakujem za palečky a vieš- ešte nás môžeš preventívne neustálne zavírovávať tehu vírusíkmi. Tých ni je nikdy dosť 😀
@annamary- čauko Marika, koník je fajn vec. Inak by som sa cítila ako z cudzej planéty. Dúfam, že sa nám niekedy podarí aj sa osobne uvidieť v GF a prehodiť nejaké to slovko.
@yeliel- joj moja, animal planet ešte funguje? Sakriš, treba na nich nejaké Anti greenpeace 😉 Nó, chystáme sa do boja. Asi sa do toho, pri mojom šťastí, primotajú vianoce, ale radšej nech cez sviatky stimulujem a mám nádej, než už vedieť prípadný negatívny výsledok.
@kikus77- čau kikuš, pre pokoj v duši sa veru daj skontrolovať. A potom hurááá na KET-ko. Držím palečky! Nám všetkým!

kikus77
7. sep 2010

Ahoky,

ja som sa uz objednala k mojej gyndoske a teraz som nasla fakt super temu tu na MK. Vola sa "recept na uspesnu plodnost" som sice len na 4 strane ( musim na tajnasa aby ma v robote nikto nevidel 😉 ) , ale uz som zapisala 2 papiere.
Baby precitajte si, mozno nam to pomoze

Drzim palce 🙂

karing
7. sep 2010

@tecus no takže okrem doplatkov za lieky(tie neboli veľké) sme platili 35 eur povinny poplatok priamo v Gyn-five na recepcii a ešte aj notárske overenie ma niečo stálo(to všetko Ti vysvetlia)

karing
7. sep 2010

@nr_martinka akú žiadosť?npochopila som..aj môj ide zajtra môjmu známemu urologovi a ten ho pošle nejakému urologovi do NR vraj tam je nejaký jeho dobrý kamarát čo sa v tom vyzná.tak uvidíme..som si povedala že pokiaľ sa on nedá do poriadku tak daľšia IUi je zbytočná..na nie?

alexa27
7. sep 2010

@hanka1111 ahoj hanka, ja mam diphereline, s tym som uz zacala v sobotu, a potom fostimon a na koniec pregnyl. a ty ako? uz si zacala tiez?

hanka1111
7. sep 2010

@alexa27 začínam v piatok diphereline. Zajtra si akurát idem po lieky do lekárne 🙂
Baby chcela som sa opýtať, ako prebieha OPU a ET v Gyn-five? Viete nejaké fakty, ktoré sa nikde nedočítam, ja neviem, že kedy ste tam mali byť, ako to celé prebiehalo...

hanka1111
7. sep 2010

@annamary27 no ja verím, že sa to môže podariť...Keď nie, budeme bojovať ďalej. Nič iné nám neostáva...

alexa27
7. sep 2010

@hanka1111 super 🙂 , ja by som mala ist v piatok asi na prvu kontrolu, tak uvidim co sa dozviem. inak ty mas tiez tak strasne vela tych injekcii? ja mam 4x7 amp. diph. a 40 baleni fostimonu, podla mna mi toho dost vela ostane.

hanka1111
7. sep 2010

@alexa27 no ja ešte neviem koľko ich je, zajtra uvidím 🙂 ale určite do tašky nazbieram 😝 ale na receptoch boli 4 bal. Diphereline, puregon 900 IU 1 bal., puregon 300 IU 3 bal. a menopur 10 ampuliek...Som si odfotila recepty, to preto som taká múdra 😀

alexa27
7. sep 2010

@hanka1111 😀 tak zajtra napis, ze kolko toho mas, lebo mne sa to nejak nezda, aj ked ten fostimon si mam pichat dve naraz, takze teoreticky to je na 20 dni, ale aj tak mi to pride divne, lebo uz okolo 20-teho by som mala ist na ET. no neva, ved uvidime, ak oto na koniec bude.

annamary27
8. sep 2010

@hanka1111 ahoj,ja som mala byť na OPU na 7.00,to ti presne povedia termín,ked už si budeš musieť pichnúť len pregnyl,manžela si odviedli ,aby odovzdal spermie a potom o osmej ma zobrali do denného stacionáru.To su tie dvere oproti ambulancii č.2,kam sa chodieva na ranné krvičky.Noc predtým a ráno užiješ antibiotikum čo ti dali.Pozbiera sa Vás tam viac kočiek,vyplníš nejaký formulár,prezlečieš sa do nočnej košielky/neber si pyžamo,lebo ťa potom nebude mať kto obliecť a budeš dole holá,zober si nočnú košielku / a potom sa Vás opýtajú,ktorá ste si kedy pichli pregnyl a podla toho Vás budu volať.Treba sa predtým vycikať,lebo potom budeš 2hodiny ležať na posteli,kým ti sestrička neodmeria tlak a povie,že si o.k. a môžeš vstať.Lekár Vám povie kolko bolo vajíčok a potom príde embryologička a povie ako dopadli vaši chlapi a čo bude dalej s oplodnovaním vajíčok,či chcete napichávať,či prirodzene oplodniť,či mraziť,či predlženu kultiváciu atd.Sestrička Vám ešte vysvetlí,že treba doma 24hodín ležať,kvoli posobeniu anestetík a že keby ti bolo na grcanie tak zaberá mať po ruke pepsi colu a srkať z nej pomaly.Potom prídu po Vás chlapi a musia podpísať papier,že si Vás preberajú do starostlivosti.
Mne potom na druhý den volali,kolko je oplodnených vajíčok a potom mi len zavolali za 4dni,že kedy mám prísť na ET a ten som mala o 11.30.Pred ním treba užiť diazepam a čípok indometacin,ale ja som trčala v záche na dialnici,takže ten čípok som si vložila len ,ked sme dorazili do centra a asi za 15minút mi už robili ET a bolo to v pohode. 😀 😀 😀 😀

annamary27
8. sep 2010

@hanka1111 ja som mala 3bal dipherelinu,1*puregon 900,1*puregon 300,2balenia menopuru a pregnyl.Menopur mi ostalo 7injekcií a tie mi v GF zobrali naspäť za50eur.

nechsazadari
8. sep 2010

@annamary27- ja som si teraz spomenula, ako som išla na ET 🙂 . Mne asi úplne stačil Utroš braný perorálne. Diazepam som tiež užila načas, a čípok som si asi dala v GF na WC. Ale vôbec si to nepamätám. Iba, že som išla na WC a čípok mi nezostal, tak som si asi dala. (Keď som išla na vyšetrenie priechodnosti vaječníkov, tak som mala diazepam a čípok. Bez utroša samozrejme. A čípok ma štípal ako čert.Celkovo som sa cítila normálne, žiaden útlm.) Teraz som bola ale totálne sjetá a z celého ET mám len útržky. Stretla som aj kočku z OPU, ale radšej som sa rýchlo rozlúčila, lebo som sa cítila ako opitá. A to som si pred ET predstavovala tie povznášajúce pocity, ktoré budem mať... 😀 😀 😀

kikus77
8. sep 2010

@nechsazadari preco si brala utrogestat peroralne?

annamary27
8. sep 2010

@nechsazadari ked berieš utroš perorálne,tak to je ako nejaký oblbovák a ešte k tomu diazepam,tak si mohla byť kludne mimo. 😀 😀 😀

kikus77
8. sep 2010

@annamary27 nema mensi ucinok ako ked sa dava vaginalne?

annamary27
8. sep 2010

@kikus77 nemá menší účinok a berie sa vtedy ak náhodou velmi špiníš,krvácaš alebo to z nejakého dovodu nevieš aplikovať v tom čase ako potrebuješ vaginálne.Hlavné je,aby si ho užila a udržovala tým rovnakú hladinu hormonov.

hiva
8. sep 2010

ahojte baby.....boli ste niektora aj na II v GynFive?....neviete, ako to prebieha?....lebo my sme vyfasovali davku liekov na 2 x IUI....po MS mam zacat s clostylom 5-9DC, potom okolo 12-13 DC na krv a folikometriu...a potom mi zavolaju, kedy pichnut pregynl a prist na IUI.....chcem sa ale spytat, dostanem sa niekedy v priebehu tohto postupu aj k doktorovi?....lebo my by sme nechceli 2 x IUI....ale iba raz a potom rovno na iVF....ziadost mame uz podanu a za nejake 3 tyzdne by mala prist uz schvalena - mame ju podanu uz cez 3 tyzdne....a MS ocakavam az za takych 10 dni.....tak by som len chcela vediet, ci napriklad pocas folikometrie alebo pocas samotneho IUI budem aj s mojim doktorom (Drabekom) alebo ci sa mam este aj zvlast objednat "kvazi" na vysetrenie a pytat potom od neho aj lieky na stimulaciu? 😕

hiva
8. sep 2010

a este jedna otazka...ak ste boli na IUI, museli ste podpisovat taky papier (suhlas s inseminaciou ci tak nejak sa to vola) priamo u notara alebo stacili iba Vase podpisy? ....co viem, tak v inych centrach stacili iba podpisy, ale mne Drabek tusim hovoril, ze s tym musime ist k notarovi na overenie podpisov....to sa mi zda trosku prehnane, nie?

hanka1111
8. sep 2010

@alexa27 takže mám toho slušne, som to v lekárni napchala do igelitky a ľudia na mňa len čumeli, že čo za narkoman došiel a keď mi povedala lekárnička cenu, tak sa jedna pani,čo bola za mnou normálne nahla dopredu a preskúmala, že za čo toľko platím 😝 inak musím zajtra volať doktorke, pretože nemám injekcie 😕 ani striekačky nič 😖 tebe to dali v CAR, či odkiaľ ich máš?

@annamary27 ďakujem za podrobný opis, veľmi pomohol 😉 Ty si mala PK?

@nechsazadari sa mi zdá, že som to tu už niekde čítala o tom ako na teba zaúčinkoval diazepam a utroš 😎 No ja keď som jedla utroš pri IUI, mne sa z neho strašne motala hlava a chcelo sa mi spať...no a kombinácia y diazepamom 😅 to sa ti nečudujem, že si pamätáš len útržky 🙂

@hiva ten papier musíte podpísať na matrike alebo pred notárom. Aby mali istotu, že ste to podpísali dobrovoľne...my sme za to platili nejaké 3 eurá sa mi zdá...aspoň u nás 😒

annamary27
8. sep 2010

@hanka1111 ano ja som mala PK,robia ho vtedy ak máš viac ako 4vajká na oplodnenie.

annamary27
8. sep 2010

@hanka1111 striekačky aj injekcie ti predajú v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách a na puregon ti dajú pero v gyn Five,sestrička ti pekne aj vysvetlí ako sa to používa,mne to vysvetlila tá vrchná sestra,je to fakt jednoduché používať a ani nebolí to podávanie do bruška.inak sa aj na youtube dá pozrieť nejaké videá ako si to baby dávkovali,ja som si to kukla tam.

jejo
8. sep 2010

@hiva Ahoj , na IUI musis podpisat pred notarom prehlasenie, ze dietatko ktore vznike z IUI uznas ako svoje tak ty ako aj tvoj manzel/partner a je logicke ze to podpisujes pred notarom, inak by to nemalo ziadnu vahu. Viem ze otcovia niekedy od toho odskocia (stalo sa to v nie jednom centre -- to nie je vymysel Gynfivu)

annamary27
8. sep 2010

@jejo lúbi sa mi ten výraz,že pred notárom.notára som ani nevidela,asistentka na to bachla razítko,kukla na občiansky a davaj 5,21eury.Môj manžel sa tak podpisuje ,že ked ide do banky niečo podpisovať,tak musí zavolať kamošku,ktorá tam robí zástupkynu,aby potvrdila,že je to on,lebo on sa 10krát za sebou nepodpíše ani raz rovnako.

alexa27
8. sep 2010

@hanka1111 cauko, no ja som tiez pri cene ostala mierne zaskocena, ale co uz. za babatko to stoji 😵 . a striekacky a ihly mam od kamosky co mi to picha, je sestricka, tak ma doma kopec takychto veci.
inak ten diphereline je brutal stiplavy, aspon mna teda hrozne stipe 😝 .

annamary27
8. sep 2010

@alexa27 mna tiež zvykol štípať,ale ked som cukla,tak mama vedela,že štípe,tak počkala trochu s dávkovaním a pichala to pomalšie.

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 🙂 no mne sa tiey kamoska chuda snazi ale aj tak to stipe 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre