Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
17. apr 2011

@ivka3901 ano stretneme :D ja by som mala ist v pondelok ale je velka noc tak povedali ze v utorok... bolo to nase prve IVF, predtym dve IUI

ivka3901
18. apr 2011

@pici mne povedali,že v piatok,ked som bola na vkladanie tak,že je to nultý deň a prvý deň si mám rátať od soboty a tebe ako povedali?tak potom od soboty to vychádza 11 deň v utorok a potom ešte v piatok na 14 deň na druhý test.my sme na IUI neboli ani raz,ale asi kvoli tomu nám to dochtorka stenová nenavrhla kvoli manželovi,že má málo pohyblivé spermie ☹ tak potom dvojnásobne držím palce nech vám to na prvý krát vyjde nech nemusíte ísť na druhý pokus,lebo viem aké nervy sú to a my sme si s maželom povedali ,že ak to aj tentokrát nevyjde tak to vzdáme,lebo plakala som už dosť nervov.budeme si užívať život a možno za pár rokov to budeme riešiť a možno vyskúšame ešte raz,ale to je daleká budúcnosť 😵

squella
18. apr 2011

@pici Ahoj pici, tak ti drzkam moc moc palcoky, nech sa to po velkej noci ukaze v pozitivnom svetle - ja pojdem znovu na IVF, ked sa telo trosku spamata z tych hormonov. Mam ist na konzultaciu niekedy v maji, tak potom sa uvidi, ale je to fakt o nervy. Hoci som v pohode, uz sa mi tam nechce vlacit. Niekedy ma fakt stve, ze patrime k tym, co si nevedia normalnou cestou splodit dieta, ked inym sa to dari uz po vzhliadnuti na trenirky 😀 ale co uz, asi to tak ma byt a mame pockat na vhodnejsi okamih 😎 takze relax a dovolenka - huraaaaaaaaaaaaa.

pici
18. apr 2011

@ivka3901 ja som mala vklad v piatok a povedala mi sestricka ze mala by som dojst v pondelok ale je sviatok tak idem v utorok :D vam ostali nejaky eskimacikovia? ci ides do toho znova znova? myslim pichanie a to vsetkO?

pici
18. apr 2011

@squella snad sa vsetky dockame...

ivka3901
18. apr 2011

@pici já som veľmi slabo reagovala na tie hormonálne inekcie 1 krát som mala len 2 vajíčka 2 krát trošku viacej až 4 vajíčka a teraz tiež 4 vajíčka a z toho 2 embryjká takže my sme nemali ani raz žiadne embryjká zamrazené no smola takže odber vajíčok som absolvovala 3 krát.takže tento 3 pokus nám hradila ešte poisťovňa,keby sme sa rozhodli 4 krát tak už troša viacej peňez a samozrejme nervov a tak ozaj ja sa liečim už dosť dlho na štítnu žľazu tak dr.stenová hovorila,že mám oslabenú imunitu a tvorím tie protilátky tak preto mám málo vajíčok,ale čo už ☹

pici
18. apr 2011

@ivka3901 jejda zlatko... to mi je moc luto... snad vam to tentokrat vide

ivka3901
18. apr 2011

@pici dakujem pekne si zlatá,ono by bolo dobré aby to vyšlo,ale nebudeme sa až tak tešiť až ked preskočím ten 3 mesiac,lebo aj na ten druhý krát sme sa tešili predčasne a potom ma všetci lutovali a já som to veľmi zle znášala a stále mi bolo smutno a ked som bola doma sama tak som stále plakala,ale už je to za mnou,vieš u nás je taká situácia,že my sa pokúšame už asi 6 rokov a všetci to o nás vedia,že chodíme na centra dokonca celá dedina to vykrikuje ach tí s prepáčením jebnutý ludia na dediny hlavne tie babky.no trošku som sa rozjedovala ozaj máš nejaké príznaky,že sa to podarilo?mňa strašne bolia prsia,ale to z toho utrogestanu čo si dávam do pošvy a potom mám nejaké nafúknuté brucho a sem tam mám také slabé bolesti v podbrušku.ty ako to znášaš?já sa už neviem dočkať toho utorka. 😉

ivka3901
18. apr 2011

@squella ahoj.aj ty máš podobný osud ako my ostatné?tak vitaj v klube 😉 na koľký krát IVF idete?ku komu chodíš?já k stenovej je v celku fajn,ale všetko robia ako na bežiacom páse hlavne tie kontroly ma fascinujú zoberú krv pozrú ultrazvukom a povedia zavolajte si o 14 00 hod to je super prístup súce ako ktorá dochtorka ordinuje.minule ma pozerala stenová a tá mi trošku povedala aká je sitácia tak som bola trošku v obraze,ale inak ked je tam behúňová drábek harbulák tak ako na bežiacom páse.

pici
18. apr 2011

@ivka3901 a nejake riesenie na tie protilatky nie je? nemam ziadne priznaky... xixi

ivka3901
18. apr 2011

@pici je riešenie už beriem teda už mesiac predtým ako sme boli na konzultácií tak mi dala užívať prednison celú tabletku a teraz užívam polovičku tak snád to tentokrát vyjde 🙂 a neni si ani trošku nervozna,že ako to dopadne vy ste eštelen na začiatku tak myslím na teba 😵

pici
18. apr 2011

@ivka3901 nie nie som... verim ze to vyslo a ked to nevyslo tak si najdem nejakeho psychologa....:D no dufam ze prednison padne na urodu.... tak ako ma

ja soml napriklad prvy krat so stenovou velmi bola nespokojna, potom robila vklad a bola super. behunova prvy krat nespokojna druhy krat velmi mila, pri punkcii som myslela ze jej poviem ze je ....., drabek druhe IUI neosobny, na kontrole dve vety mi povedal ale bol mily. s harbulakom velmi spokojna. a velmi mi je luto ze mi vysli len konzultacie a dve kontroly u neho za cely cas...asi je to individualne

misi76
18. apr 2011

@ivka3901 ahoj, ty si bola na transfere a ležala si v piatok pri nás čo sme boli na OPU? Tak sa poznáme.

Tak od dnes som tiež s vami čakateľka.

No a čo sa týka doktorov, každý má svoje nálady a maniere ako aj my. Tak to treba brať a neriešiť to, či sa usmejú, alebo niečo povedia.
Ja mám zase pri tomto cykle takú skúsenosť, že mne vraveli všetko a zvlášť moja Dr. Behúňová, osobne mi spravila OPU i keď službu mala Dr. Stenová a dnes ET. Síce sa málo usmieva, ale ja som s ňou spokojná. Možno sme každá naviazaná na toho doktora ku ktorému patríme a potom porovnávame. Ale oni všetci spoločne sedia nad našimi prípadmi, tak nás poznajú. A čo potom, že sú občas nevrlí, šak to aj my budeme v tehotenstve (ale iba tak trošičku) 😉

tinasc
18. apr 2011

@pici ja som bola každýkrát u niekoho iného, akurát Behúňová mi vyšla na dve iui... raz Stenová a potom Harbulák 😉 Drábek ma operoval 😉

pici
18. apr 2011

@misi76 jaaaaaaaaaaaaj zlaticko tak uz su drobci v teplucku?

misi76
18. apr 2011

@pici jo jo a zahniezďujú sa, silno tomu verím. 🙂

pici
18. apr 2011

@misi76 jasne ze ano... a dala si si dve vlozit? ci?

tinasc
18. apr 2011

@misi76 nech sa pekne zavŕtajú, držím palce, nech o 10 dní je krv pozitívna 🙂

misi76
18. apr 2011

@pici ano dve 8 bunkové, 7 spinká mrazivým spánkom.

misi76
18. apr 2011

@tinasc ďakujem 🙂 🙂 🙂

pici
18. apr 2011

@misi76 jaj super. nasi eskimaci tiez odpocivaju a verim ze urobia radost niekomu inemu :D lebo my ich uz nebudeme potrebovat

misi76
18. apr 2011

@pici ja som tak tiež nad tým rozmýšlala, no ja už mám cez 35 a tie sa už nesmú darovať.

pici
18. apr 2011

@misi76 to naozaj? a aky je postup darovania, vies o tom nieco blizsie?

alibabaa
18. apr 2011

@misi76 to som nevedela.. a preco? a aka je vekova hranica do kedy mozes darovat??

misi76
18. apr 2011

@pici ja som dnes platila za zamrazených chrústikov a pri zmluve, ktorú podpisuješ je taký na konci dotazník a tam sa vyjadruješ, či mrazáčikov daruješ alebo ich znehodnotíš ak ich už viac nepotrebuješ. A je tam poznámka, že žena/darkyňa musí mať vek do 35 rokov.
Tiež som to nevedela.

misi76
18. apr 2011

@alibabaa niekde som čítala, že vajíčka už staršej ženy môžu niesť genetickú záťaž, častejšie sa vyskytujú deti s Downom a pod.

elise
18. apr 2011

@misi76 ja už budem mať 36 rokov, ale svedomie mi nedovoli darovať, je to zvláštny pocit ale predstava že niekde je dieťa s mojou genetickou informáciou, nie je uspokojujuca, nejako sa na to inak pozerám 😒 pritom pupočníkovú krv som darovala anonymne.

misi76
18. apr 2011

@elise každý máme iné názory na túto tému, aj ja si uvedomujem, že by niekde behali moje deti, ale viem pochopiť aj také páry, ktoré práve darované embryjká potrebujú.

elise
18. apr 2011

@misi76 ja to plne chápem, cesta za drobcom je ťažká.☹

wewulka
18. apr 2011

@misi76 držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre