Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
28. nov 2011

@annamary27 tak to nie je take strasne, ale zas ani jednoduche 😖 a boleli tie zakroky?

annamary27
28. nov 2011

@gelinka75 mňa nebolelo nič,ani pichanie injekcií pri umelom,ani vyšetrenie priechodnosti vajíčok,ani výber a ani vklad,aj narkozu som dobre zvládla,já som železná lady 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gelinka75
28. nov 2011

@annamary27 tak to teda si silna zena 😀 ale to je fajn, lebo ta len tak lahko nieco nezlomi, to vysetrenie priechodnosti ma zaujima, ako to prebiehalo?

annamary27
28. nov 2011

@gelinka75 najväčšiu hrúzu mám z volania do centra kvôli výsledkom či to vyšlo.To ideš ráno na krv a potom po 14tej hodine tam voláš,ale to tam volaju kočky,ktoré sú v cykle umelého oplodnenia,že ako si pichať injekcie a potom tam volaju baby čo čakaju na tehu testy a to je o nervy,kým sa tam na 30ti krát dovoláš a m usíš si vypočuť svoj ortieľ.

annamary27
28. nov 2011

@gelinka75 síce mi to nemuseli robiť,lebo chyba je v manželovi,ale pre istotu to urobili.Robili mi to ambulantne ,tiež som si dávala predtým čípok na uvolnenie,potom mi zaviedli nejakú hadičku dnu ,tú napojili na flaštičku s fyziologickým roztokom/myslím/ a sestrička to trikrát stlačila/to bola taká strička/ a doktorka kukala na ulrazvuku,že ako mi preteká tá tejkutina cez vajíčkovody a bolo to.cítila som len taký tlak,obdivovali ma,že ako to zvládam,ale moje bolesti pri krámoch sú omnoho väčšie ako bolo toto vyšetrenie.

gelinka75
28. nov 2011

@annamary27 hej isto je to na nervy takto cakat na vysledok a este horsie, lebo to nieje ako ked cakas len na kramy, ved si toho tolko podstupila, musis verit, ze to bude dobre

hm a ako dlho to trvalo, to zistovanie priechodnosti? a keby to bolo nepriechodne tak co by robili, alebo to tym tlakom rozrazia? 😖

annamary27
28. nov 2011

@gelinka75 takto ambulantne to trvalo pár mint,keby to takto nevyšlo,tak by priechodnosť pozerali laparoskopicky.

elise
28. nov 2011

ahojte babulky tak som v nemocnici a je to vážne☹ do centra som nestihla volať, zajtra mi budu robiť dalšie vyšetrenia

adija13
28. nov 2011

@tinasc my ideme na nahradny protokol v january tiez a konziltaciu sme mali 21.11, nepovedali ze je to skoro, pretoze maju ist aj na nejake seminare. oni mi dali nahradny protokol, hned recepty na estrofem a pregnyl a povrdal, ze si mam zacat davat v 1 DC a je to na nas ci januar, ci februar. a ze mam potom prist na 14 DC

tinasc
28. nov 2011

@annamary27 no tak to volanie po 14.00 je aj pre mňa adrenalín... vtedy mávam pulz aj 120 😉

tinasc
28. nov 2011

@elise držím palce, nech je všetko v poriadku, drž sa, aspoň takto na diaľku posielam veľa energie, aby si to všetko zvládla...

tinasc
28. nov 2011

@adija13 hmm, vlastne im to môže byť jedno, hlavne že začnem 🙂

annamary27
29. nov 2011

@elise juj,držím palce,aby Ti v nemocke pomohli.

danka483
29. nov 2011

@elise fúha držím palec nech je všetko v poriadku.

augusta
29. nov 2011

@annamary27 ja som vyšetrnie priechodnosti odmietla, lekárka mi dala ale podpísať nejaký papier. U nás je zlý SPG, mám 4 ročného syna a neprekonala som žiadne zápaly ani cysty, tak si myslím že som o.k.
Pred dvomi týždňami mi i tak prišlo schválenie od poisťovne, ale začínam až po novom roku a na presmon postupe sa dohodneme až 15. decembra

augusta
29. nov 2011

Ahojte, nezačínate niekto v roku 2012 s IVF?

annamary27
29. nov 2011

@augusta ja som bola z toho celého jeleň,takže som išla do všetkého čo nám navrhli 😀 veľa šťastia v novom roku 😵

emuli
29. nov 2011

@annamary27 chcem sa opýtať, keď si si pichala od 24 DC tak koľko ti bolo predpísaných balení ampuliek? diky

emuli
29. nov 2011

@augusta áno ja okolo 8.2 , prvý krát

ada06
29. nov 2011

@augusta asi ja.

alibabaa
29. nov 2011

@ivka3901 zatial 1 a dufam, ze aj posledny.. 😕 ano mame nastastie 3 snehuliacikov 🙂

augusta
29. nov 2011

@emuli @ada06 15.12. mám ísť len na konzultáciu, tak myslím tam sa dozviem kedy začínam so stimuláciou, ale chcela by som čo najskôr. Toto bude moje prvé IVF, tak ani neviem ktorý deň cyklu sa začína a ako často sú kontroly, mám to do Bratislavy asi 100km, neviete náhodou viac?

ada06
29. nov 2011

@augusta mne by to poisťovna mala schváliť tento týždeň a potom kym to pride do centra tak to týždeň potrvá a potom si čo najskôr dohodnúť termín a čakať čo so mnou vymyslia.MS mám dostať 21-22.12.tekže uvidím,aj ja mám to do Bratislavy 100 km.Ale to čakanie ma už nebaví.

alibabaa
29. nov 2011

@pici no ja som sa objednavala vo stvrtok, ked som bola na krvi na 13 den od ET. .. uz som vedela ze je to stratene.. tak som sa hned pytala na novy termin a dali mi 13.12.11 o 12:00 celkom zaujimavy datum. no uz neverim ze by mohol byt niecim vynimocnym.. ani ten 11.11.11 nebol... 😕 uz vtedy hovorila ze sa im to tam plni rychlo. a este k tomu drabek mal volno 2 tyzdne tak sa mu to tam velmi rychlo naplnalo...

tinasc
29. nov 2011

@augusta ja začínam v januári druhé ivf 🙂

annamary27
29. nov 2011

@emuli ahoj,diphereline 3balenia, puregon 300 a 900,menopur 2balenia a pregnyl.

kostickabonnie
29. nov 2011

nepotrebuje niektora z NR ist zajtra do GF na krvicku a sono? mam prazdne auto

pici
29. nov 2011

ahojte babulky. pisem vsetkym, nech nikoho nevynecham... som tu teraz malo lebo kamoska ma uz po termine tak behame stale k doktorovi a tak... zacala som cvicit, zajtra mozno budu vysledky z hemato, genetika az v polovici februara a na stitnu idem 13decembra... cize do noveho roku asi nic ziadne vklady neriesime... tolko moje novinky :D

ivka3901
29. nov 2011

@pici ahojky moja tak teda máš čo vybavovať našťastie my máme tú genetiku v poriadku a aj na štítnu žľazu beriem tablekty,ale tá hematologia to ti načo brali čo tým zisťujú 😒

pici
29. nov 2011

@ivka3901 hematologia , celkove vysetrenie krvi , nejake mutacie a trombofylia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre