Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
15. máj 2012

@maruskaaaa vysledky a vypisanie spravy mu trvalo tyzden, lebo mu akurat odisla sestricka na dovolenku, tak mu to trosku trvalo.

mortiiss
15. máj 2012

@gelinka75 ahojky, tak sa hlasim z dalsim vyvojom. Z 13 vajicok bolo 9 zralych, 3 sa neoplodnili a teraz uz nasich 6 bojovnikov nesucich moje a manzelove geny prdi do embyoscopu ... 🙂 Tak duuufame , ze nas potomok je medzi nimi 😵

alibabaa
15. máj 2012

@mortiiss drzim palceky

mortiiss
15. máj 2012

@alibabaa dakujem

alibabaa
15. máj 2012

@dadenka111 ak ti poistovna schvali IVF tak na dobu, ktoru maju oni stanovenu v poistovni. vo vszp je to 1rok

given
15. máj 2012

@mortiiss Super, tak to je habadej biologickeho materialu na jedno babo 🙂

dadenka111
15. máj 2012

@mortiiss aj ja drzim pasticky. este zvazujem ci si dame ten embryoskop. co teba presvedcilo, ze ste si ho zaplatili? dufam, ze nebudem lutovat.

dadenka111
15. máj 2012

@alibabaa ja som sa este pytala doktora, ze ak trebarz dostanem OHSS a prerusi sa stimulacia ci sa to rata za ivf cyklus a ci si musim podavat znovu ziadost do poistovne. kamoske v cechach sa to stalo, ze nedoslo ani k odberu a ratali jej. teraz musi mininalne 3mesiace cakat.
takze u nas v centre to tak robia aby sa znovu nemusela podavat ziadost. 😉

maruskaaaa
15. máj 2012

@dadenka111 ale nemusí sa k nemu nejak dlho objednávať že? 🙂

mortiiss
15. máj 2012

@dadenka111 dadenka, no my sme si povedali, ze dame do 1. pokusu uplne vsetko ... musime mat ISCI, mame PK, mrazenie, tak 300 eur uz sa mi nezda tak vela. Jasne, ze to moze byt aj obchodny tah centra, ked vedia, ze ludia, co nemozu mat dieta prirodzenou cestou, vyuziju vsetko, ale ... co ja viem ... celkom isto by som si vycitala, ak by to nevyslo, a nedali sme si ho.

@given vsak? Ja som bala pre OPU, ze aby boli nejake vajicka, a nakoniec to vyslo velkom slusne.

dadenka111
15. máj 2012

@maruskaaaa nie myslim, ze nie. ja som sa ani neobjednavala lebo aj za to sa plati. len som sa spytala kedy mozem prist. sedeli sme tam 2ja-3ja, ale zda sa mi trosku pomaly, nikam sa neponahla a rad vykecava. taky pocit som z neho mala. ides k nemu? kedy?

dadenka111
15. máj 2012

@mortiiss mne ten embryoskop doktor spomenul, ale povedal ze my nie sme cielova skupina co si to musia dat. ze mi to hovori preto aby som mu nevycitala, ak to nevijde, ze preco mi to nenavrhol. a zakruzkovali mi v cenniku iba doplnkove vysetrenie. na PK a ICSI som sa musela pytat ja ci a co to je. to chcem dat urcite a uvidime.

maruskaaaa
15. máj 2012

@dadenka111 asi pôjdem, keď mi dr. povie, že je nutná laparoskopia, ale ďalšie sedenie v GF mám až 29.5

alibabaa
15. máj 2012

@dadenka111 ja som kvoli tomu volala do poistovne. a tam mi povedali,ze ak nedojde k OPU tak nie je dokonceny IVF cyklus. takze to nie je premrhany pokus. stale mas narok na 3 preplatenia ..
ale hlavne pozitivne mysliet, ziadne take ze co ked sa stane toto alebo toto.. ist do toho s tym ze to vyjde a ak nie, tak pojdes dalej, byt s tym vyrovnana. ale mega podstatne je POZITIVNE myslenie!!! 😉

a ked uz zacnes pichat injekcie. VELA PIT aj 3,5L denne. to je dolezite.
aj ja som mala ICSI, PK a dokonca aj embryoscope. aj mne to vysvetloval, ze odporucaju to skor pri 2IVF cykle. ale ze ak chcem tak mi to da. a aj som si to dala. ked ich kontroluju tie oplodnene vajka tak ich z normalneho inkubatora ci co to je musia vybrat a tu sa iba pozeraju na hodnoty, ktore im embryoscope vyhodnocuje sam. tak som si povedala, ze je to prvy a posledny krat 😅 a ze im doprajem pohodlicko 🙂 ale to bolo moje zmyslanie

gelinka75
15. máj 2012

@mortiiss to mas fajn, kiez by to aj mne aspon takto vyslo, budem tomu verit, asi si aj ja dam ten embryoscope, uz teraz mam z toho nervy, ze kebyze nevyjde a nedam ho tak by som nad tym rozmyslala, ze som ho mohla dat 😀 no asi mame viacere rovnake zmyslanie, inak ani mne to dr.nejak neodporucala, ze to iba spomina a ze pri 1 ivf si to pary väcsinou nedavaju, ale je to na nas a ze da sa aj dopredu rezervovat, lebo nemusi byt volny

gelinka75
15. máj 2012

@dadenka111 a kto je potom cielova skupina na embryoscope? 😕 😀

dadenka111
15. máj 2012

@alibabaa 🙂 s inym ako pozitivnym vysledkom neratam. tesim sa na to, ze konecne to vyjde. snad stimulku prezijem a podari sa mi pit tolko veeela vody. hm dakujem za info. ten embryoskop necham rozhodnut mojho draheho. 😅

dadenka111
15. máj 2012

@gelinka75 😀 😝 no ja netusim o com hovoril. mala som normalne pocit, ze ma odhovara alebo ma lakal na to takou taktikou? 😕

gelinka75
15. máj 2012

@dadenka111 neviem, ani na mna to nejak netlacili, este spomenula, ze je to dost nakladne takze aj preto si to pary nedavaju, takze kto ako nato ma, ale podla mna pre embrijka je to velmi dobra vec 😵

alibabaa
15. máj 2012

@gelinka75 pre embryjka je to vyborna vec, lebo s nimi vobec nemanipuluju. ked su iba v tom obyc, tak ich musia vybrat vyhodnotit a vlozit naspat.
ono niekedy maju embryoscope uplne plny, mozno preto vas nenahovaraju. uz som tu citala ze baba chcela dat a povedali jej ze uz maju plno... 😕

stenlyhozienka
15. máj 2012

@gelinka75 ahoj,začínam v neďelu 20.5. 🙂

stenlyhozienka
15. máj 2012

@dadenka111 tak ja tomu nerozumiem,my sme mali papier na IUI potvrdeny 2 mesiace vopred a nik sa na to ani nepozrel,doktorka sa iba spýtala či máme papier,ja že áno,zobrala ho.pozrela mena a viac nič,a keď sme dostali tento na IVF tak nám povedala,že potvrdiťčo najskôr aj dnes,aby ste potom na to nezabudli 🙂

gelinka75
15. máj 2012

@stenlyhozienka super a ake lieky si dostala? ja zacinam az 3.6. tiez v nedelu, ako riesis prvu inkekciu kedze je to nedela? 😕

stenlyhozienka
15. máj 2012

@gelinka75 ja mám Menopur,Puregon,Dipherine,a injekciu neriešim,sestra je zdravotná sestra na gynekologii 🙂

fles
16. máj 2012

@jonika ahoj ešte nie, až utorok pôjdem - už sa teším. Chceš vedie ako to tam bude ? potom poviem..

dadenka111
16. máj 2012

@stenlyhozienka kamosku kvoli starom datume poslali znovu overit k notarovi rano pred zakrokom. 😕 uplne vystresovani sa nahanali. mala si stastie, ze na to nepozreli lepsie 😝

dadenka111
16. máj 2012

@alibabaa @gelinka75
asi maju fakt plno, ked na nas takto idu...

jonika
16. máj 2012

@fles ahoj, to by som bola veľmi rada. Ja mám za sebou dva krát krvičku a úspešne a teraz mám čakať ešte dva týždne na ultrazvuk. Ešte som to tu nepísala, že mi to vyšlo v krvi. Trošku sa obávam. Máš nejaké zvláštne pocity?
Ako Ti vyšla prvý a druhý krát krv, akú si mala hodnotu HCG?

fles
16. máj 2012

@jonika Ja sa mam normálne, niekedy unavene, sem - tam mi dojde zle. Idem na sono v utorok. HCG ja ani neviem poriadne v tom šťastí som sa ani nespýtala a druhý krát tuším 222.... Neboj sa nič, všetko bude ok🙂 Coho sa obávaš..

jonika
16. máj 2012

@fles Ja tak nejako podobne, tiež žiadne pocity zvláštne, len občas nafučané brucho. Ja idem prvý krát na sono až 29.5 a už sa neviem dočkať´, bojím sa asi toho, že tam nebude biť srdiečko.. ale pevne verím, že áno. Len sa veľmi bojím.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre