Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katty5
10. sep 2013

@zuzanka05 cakala som ze ty budes mat super vysledky ked si mala taky uspech pri odbere, no ale hlavne je ze aspon nieco sa podarilo oplodnit. My sme dopadli tak ze z odobratých 13 vaj. bolo 8 zrelých a z toho sa podarilo 6 oplodniť (ISCI). Dala som si aj PK aj embryoskop, takže vklad bude pravdepodobne v sobotu. Ty kedy budeš mať vklad?

lusipe
10. sep 2013

ahoj, ja mam dlhy protokol a zacina dipherelin od 25 dna, teda 23.9. 🙂...a ty?..je to tvoje prve IVF?

nezabudka8
10. sep 2013

@erin365 ahoj ako? myslím na teba celý deň. 😉

erin365
10. sep 2013

@nezabudka8 nič...negatívne...už som aj začala krvácať...

alzbetapipi
10. sep 2013

Ja som trošičku špinila v 8.t v čase ms, len minimum na papieri a mala som veľký hematóm a museli ma hospitalizovať, tak ja by som sa radšej šla ukázať

erin365
10. sep 2013

@nezabudka8 takže teraz obe ideme na KET... už si ohľadom neho volala?

bobulab
10. sep 2013

@erin365 ahoj, nepozname sa, ale je mi to luto....ja idem na krv pondeok, ako si sa citila? a koli comu sa vam nedarilo? už zacinam mat stres, ked tu citam vase prispevky

zuzanka05
10. sep 2013

@katty5 no aj ja som cakala lepsie,ale co sa da robit,aspon volaco.Aj ja idem pravdepodobne sobotu,este budu mi volat ze presne kedy,mozno sa stretneme 😉 Ja som dala len PK,embryskop nie ,lebo manzel ma virus hepatitis,ale este ani mna ani nikoho nenakazil,len ma sebe ten virus,stale chodi na kontroli a nezmenilo to horsiemu...a preto nemozu dat do embryskopu,ale hovorim ze zatial nikoho nenakazil 😉 To je dobre ze,aj tebe podarilo oplodnit a uz len Verit a verit ze to podari 🙂

katty5
10. sep 2013

@zuzanka05 ano som rada ze to dopadlo lepšie ako prvý krát, tak sa vidime a tentokrát sa nám to určite podarí 🙂

nezabudka8
10. sep 2013

@erin365 ☹:'( tak to ma moc mrzi

blavabla
10. sep 2013

@vodnari zlatusik ako si dnes dopadla?

tyli
10. sep 2013

@zuzanka05 ahoj, tak dnes prebehlo všetko v poriadku, nič ma nebolí, vyvaľujem sa pred telkou , dala som si kľudový režim 🙂 ale po ceste domou sme sa zastavili nakrátko v Ikee, tak hádam mi to nemohlo uškodiť. čo myslíš? Prednison užívam normálne naďalej.
ináč možno máme podobný problém, nám sa tiež oplodnili len napichnuté vajíčka.
o 10 dní mám ísť na krv - kontrolu. nevieš či má do tých 10 dní rátať aj dnešok? to by bolo 19-teho, alebo jednoducho + 10 dní a teda 20-teho?
kedy ideš na vklad? dali ste si PK? držím palčeky 🙂

tyli
10. sep 2013

@zuzanka05 jaj a ešte som zabudla, že sme dali vložiť jedno. ale keby sme nemali syna, bez váhania dáme vložiť dve 🙂

tyli
10. sep 2013

@erin365 je mi to ľúto ☹

tyli
10. sep 2013

@vodnari ahoj, nebola si dnes s manželom a mala si rozpustené vlasy? ak áno, tak som ťa zahliadla pri recepcii, ale nestihla som sa prihovoriť, pretože ma už volali.

tyli
10. sep 2013

@efkac keď budeš chodiť na kontroly aj tak sa dostaneš aj k iným lekárom. a taktiež je to tak so zákrokmi. raz som mala na IUI MUDr -Stenovú, 2x MUDr. Harbuláka a teraz punkcia a aj vklad MUDr. Stenová.
vieš, ja som taká, že si nejak nepripúšťam ak by aj niekto bol nepríjemný. možno naozaj mala iba zlú náladu, alebo čo. ja som u MUDr. Behúňovej bola 2 x a skôr na mňa pôsobila placho. ale keď som sa jej opýtala, tak mi vždy odpovedala.
čo sa týka manželových spermií, tak to neviem či to riešia, ale na 4 x keď sme išli na IVF mal mm horší spermiogram a embriolog čosi vravel že to nejak upravili a že by to malo byť v pohode.
každopádne ak má mm horší spermiogram, asi treba k nejakému kvalitnému urológovi.

zuzanka05
10. sep 2013

@tyli Ahoj,tak pekne si oddychuj,ja si myslim ze neuskodi ze ste boli poprechadzat obchode,ked sa to ma uchytit ,tak to uchyti-urcite 🙂 Ja ked som bola mne hovorili ze den transferu sa nepocita,tak len od zajtrajska pocitaj,ale radsej tam zavolaj....Mozno ze sobotu idem na vklad ale este budu mi volat ze kedy presne...Dala som si PK 😉

tyli
10. sep 2013

@zuzanka05 super. držím palce 🙂 pekne oddychuj koľko sa dá 😉

zuzanka05
10. sep 2013

@tyli Dakujem,aj ja ti drzim palce 🙂 a budem vela oddychovat,lebo dneska som bola u odbornej pre pn-ku,lebo este stale trosku ma boli brucho aj krize... 😒

erin365
10. sep 2013

@bobulab ahoj, to keby vieme... ja som 3x otehotnela prirodzene ale vždy som potratila...potom nevyšlo ani IUI a teraz ani IVF... som zvedavá čo povie dr. na konzultácii, že v čom vidí problém...

tyli
10. sep 2013

@zuzanka05 a pi veľa vody. mne to pomohlo. pila so denne 3 litre.

pancuska
10. sep 2013

@donatela ahoj... este som necitala co ti poradili ine ale ja som pri IVF pila 3litre vody denne kvoli tomu aby sa ti naplnil mechur a vajecniky nemali sancu byt velke a nehrozi OHSS... aj ked som mala pocit ze mam vajecniky na prasknutie este asi mesiac...

pancuska
10. sep 2013

@lusipe dakujem velmi pekne som rada ze mozem niekoho potesit... ja som tiez necakala ze budeme mat dve,tusila som ze bude len jedno ale potom som sa s tym nejak vyrovnala ked mi dr ukazal dve bublinky na ultrazvuku zacali sme sa velmi tesit a neboj teraz ked ich mam doma tak uz by som inak ani nechcela....aj ked som na ne vacsinou sama da sa to 😉 ale tak ja som zasa baba taka riadna 😀

bobulab
10. sep 2013

@erin365 aha, tak to je potom o niecom inom ako zlý spermiogram, držím ti palce, aby vam to nakoniec vyslo, ja mam krv v pondelok....

efkac
10. sep 2013

@majkulik môj mm si nakúpil kadejaké vitamíny, čaje a tiež macu, ktoré mu poradili priamo v gyn five po zlých výsledkoch, životosprávu má dobrú a nič iné zatiaľ doktor neporadil...aj jej o tých doplnkoch hovoril, ale ona sa vyjadrila, že to nepomôže a že sú to len doplnky...povedala, že ak to nejakému páru pomohlo k otehotneniu, tak to vlastne nebola zásluha doplnkov, ale proste sila prírody, ktorá je nevyspytateľná....🙂
objednala som nás na ešte jeden termín a potom uvidím...ak sa môj pocit nezmení, tak pôjdeme inde...ja viem, že všetci sme ľudia a máme lepšie a horšie dni, ale aj ja sa v práci snažím byť profesionálna a neprenášať svoje nálady na ľudí, ktorí za mnou chodia o radu...držím palce aby sa sa vám všetko podarilo..🙂

erin365
10. sep 2013

@bobulab drž sa 😉

efkac
10. sep 2013

@senselinka ahoj, ja som od nej nečakala žiadne utešovanie, to nepotrebujem, ale ocenila by som viac osobný prístup...možno dlhší rozhovor, viac empatie a určite oveľa viac slušnejsí prístup k nám...mne veľmi prekážal ten výpad voči mm a to, že ani nenavrhla žiadne možnosti...proste len poveda "bude to taka a tak...."..a to podotýkam, že o mne nevie zatiaľ nič...verím, že je skvelá odborníčka, ale mám pocit, že výborný lekár by mal byť aj empatický voči pacientom... a prosím toto si neber osobne, ale na moje príspevky som dostala dosť príspevkv, ktoré ma utvrdili v tom, že veľa báb berie ako normálne, že lekár sa nemusí správať príjemne a empaticky a že to je ok (že stačí ak je odborník)....neviem, ja som asi iná, ale podľa mňa, lekár by sa mal snažiť získať dôveru svojho pacienta a pristupovať k nemu ľudsky (nie len ako k ďaľšiemu prípadu a číslu)...tebe želám, aby sa všetko dobre vyvíjalo a aby ste dosiahli vytúžený cieľ...🙂

pancuska
10. sep 2013

@majkulik ja som ten caj pila raz az dva krat za den ale velmi dlho pred IVF no viem ze ma rychlo ucinok aj ked by sa mal pit aspon 3mesiace... poradila mi to bylinkarka 😉

donatela
10. sep 2013

@pancuska @mauerka ďakujem za rady🙂

vodnari
10. sep 2013

@donatela ja chodím tiež Behúňovej a na konzultácie chodí aj manžel aj dnes bol a doktorka bola milá a aj dnes stále srandovala a všetci traja sme sa tam rehúňali.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre