Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
29. jún 2010

@lubka0506 ona sa ma už viac rokov pýtala či s tým dačo urobíme,až napokon som aj ja tento rok prikývla na to,že s tým musím niekam ísť.Spravila mi všetky potrebné vyšetrenia a dali mi 2letáky,jeden o GF-druhý na Ferticent.V tom Ferticente mi vadilo,že nejaké vyšetrenia robia v Dunajskej strede.A pre GF som sa napokon rozhodla pre to,že bývalá spolužiačka mi doporučila DR.Stenovú a bola mi aj sympatická na fotke.

annamary27
29. jún 2010

@lubka0506 tie injekcie nám podla mna dobre preskúšajú aj našu imunitu,ja som pred ET ešte vyzbierala antibiotiká Zinnat 500,lebo som mala zápal dutín a strašne som kašlala a to bol jún,čo by bolo v zime,ked je chorý každý druhý človek.

lubka0506
29. jún 2010

@anamary ano dr.Stenová je sympatická,u nej som bola ked sme to blúdili po Blave...sa smiala 😀 😀 😀 Ja chodím k Dr. Behúnovej ale s nou som bola len 2 krát,lebo vždy tam je iný doktor... 🙂

annamary27
29. jún 2010

@lubka0506 ja som mala na Stenovú šťastie počas stimulky len raz a OPU a ET mi robil DR.Harbulák,sympoš-voláme ho Belmondo. 😀

lubka0506
29. jún 2010

hmmm tak Belmondo... 😀 😀 😀 Moj manžel ho nazval inak ked ho videl...ale to radšej nejdem písat... 😀 Ale sympatický je... 😉

annamary27
29. jún 2010

@lubka0506 tak mi napíš do IP,som zveda 😲 😠 vá.

lubka0506
29. jún 2010

dobrú noc.... 🙂

silvika83
1. júl 2010

@nechsazadari @henika30

Hej chceli sme si to dať spraviť, tú genetiku embrya ale nakoniec nám to neodporučili, lebo to robia tak že zoberú jednu bunku z embrya a potom sa može stať že sa prestanú vyvíjať, tak že to nemáme riskovať, tak sme to skúsili zase bez toho a tentokrát to dúfam vyšlo, lebo zatial všetko prebieha ok, len som stáááále hladná až tak že mi je potom zle z toho 🙂
A inak my sme mali tie embryá kvalitné ževraj a aj tak nám povedala tá z laborátoria že radšej nie tú genetiku...
a u nás by sa dali aj tak zobrať len 3 na genetiku a že to je dosť malo za tú cenu 😒
Myslím že tam im nejde o to zarobiť, lebo fakt sa dá povedať že sa snažila mi poradiť nech si tu genetiku nedávame robiť ....

henika30
1. júl 2010

Silvika dakujeme ti za radu!Ja som dneska bola ne kontrole,že vraj sliznica je pekná a aj vajíčka dozrievajú 😵 😵 Dúfam že bude všetko ok,poobede mám volat že čo dalej 😉 😉 ;-

jejo
2. júl 2010

@henika30 silvika83 nechsazadari
ahojte kocky, ja patrim to kategorie "snaziliek" zatial bezuspesne, chcem sa spytat my este len cakame na schvalenie ziadosti z poistovne, kedy sa treba potom objednat na konzultaciu , ak viem ze budem mimo SR dlhsie ? ma to vôbec zmysel robit predtym ako nam tu ziadost schvalia?
pekny den vsetkym 🙂

nechsazadari
2. júl 2010

@jejo- ahoj (a ahoj a vám všetkým ostatným 😉 ) Pokiaľ si dobre spomínam (lebo zabúdam, čo sa len dá...) tak až, keď mi zavolali, že máme žiadosť schválenú, tak som sa objednala a aj to nie hneď, lebo som sa musela zladiť s pracovnými možnosťami manžela. Ale potom to išlo ráz na ráz, tuším 5 dní po konzultácii som už pichala diphereline. Čiže pred schválením je, podľa mňa, zbytočné sa objednávať - ak sa neblížia nejaké sviatky, Vianoce, Veľká noc, keď to tam majú busy. Držím palce, nech všetko prebieha hladko až po vytúžené bábätko, či už s pomocou lekárov,alebo ešte lepšie bez nich! 😎

henika30
4. júl 2010

Ahojte pipiny!Poradte mi prosím vás!Bola som dneska na kontrole a doki mi povedal že sliznica je pekná,3mm a že mám 9 folikulov.to je podla vás dobré?Lebo ja som z toho jelen.čo je to folikul? 😀 to sú tie dozreté vajíčka? 🙂 🙂 🙂 🙂

yeliel
4. júl 2010

@henika30 ahoj...jasne,ze je to dobreee 😀 ano folikul je vlastne vajicko..ale ci je zrele vajicko sa vie presne az po pukciji..po OPU 😵

lubka0506
4. júl 2010

ahoj pipinky 🙂 dnes som mala OPU...úroda 14 vajíčok a zajtra budem múdreišia...papa 🙂

yeliel
4. júl 2010

@lubka0506 ahooj... 🙂 pekna urodicka..drzim prsteky aby si to vsetko dotiahla do uspesneho konca 😵

lubka0506
4. júl 2010

@yeliel dakujem

yeliel
4. júl 2010

@lubka0506 a ako sa mas? si v pohodicke?brusko neboli? 🙂

lubka0506
4. júl 2010

@yeliel celkom to ujde...trošku bolí,ale to prejde,inak len oddychujem pri telke 🙂

andynkoo
5. júl 2010

Lubkaa som rada ze sme skutocne stretli.Ja uz by som bola stastna keby mi davali do maternice ebmryo.Sagra lenj a len smolaaaaaaaaaa.Zase budeme cakat jak slepka.Ale necudujem ze ta baba co lezala vedla chyxtili jej len 2 vajicka.To je velmi tažko alebo mozno sa jej podari len raz. 🙂 Uz sa citim lepsie ale trochu ma boli.

henika30
5. júl 2010

Ahojte!ako sa máte baby?andynko aj ty si bola na opu,kedy?a kolko vajok si mala?ja som bola včera na kontrole a mala som 12 den cyklu a ešte mi kázali dalej pichat,to nevadí?vy ste kolko krát boli na kontrole?

andynkoo
5. júl 2010

@henika30 Ahoj bola som utorok 1.7 na zakrok a odobrali mi 25 vajicka. 12 mi oplodnilo a 5 embryi mam.A ostatne boli nezrelych.Vela krat som chodiveala na kontrolu asi 5 krat.No podla co povedia lekary.Kazdy mame inač.Ked som si pichala sama trvalo mi 1 mesiac.Akurat som vcera bola na kontrolu.Xi 😉

lubka0506
5. júl 2010

ahoj pipinky 🙂 @andykoo aj ja som rada že sme sa stretli... 😵 Dnes mi volali že máme 6 embryjok...inak nové nič...papa 🙂

ninna78
5. júl 2010

ahojte pipiny, mam jednu otazocku. Je tu niektora, ktora sa chystana alebo bola na IVF a uz jedno dieta ma? My mame 20 mesacneho syna a chceme ist na dalsie IVF. Dali ste si vlozit 2 vajicka? Ja sa nejak hrozne bojim dvojiciek, aj ked babatko chcem. Sme boli v GF na pohovore a dr. so sestrickou na mna pozerali asi ako na cvoka, ked som povedala, ze dvojicky by sme moc nechceli. dakujem za odpovede.

zuzanames
6. júl 2010

ninna78 ahoj, ja mám tiež už jedného syna a v marci som podstúpila IVF, a bez nejakých problémov mi vložili len jedno embryo. Embryologička mi tiež navrhla vloženie dvoch embryí, ale keď som jej povedala, že už jedno dieťa máme nebol žiadny problém 🙂 . Takže držím palčeky a poďme na to 😉

jejo
6. júl 2010

Ahojte Gynfivacky,
chcem sa spytat mate niekto skusenosti s "bylinkami" na podporu spermiciek?

vanilka1802
6. júl 2010

@ninna78 ahoj, my mame doma 1,5 rocneho syna po IVF a v aprili sme boli na dalsom IVF vkladali mi dve embrijka, obe sa uchytili, a poviem ti vobec som neuvazovala nad tym dat vlozit len jedno embrijko. Pri prvom IVF tiez vkladali dve a uchytilo sa jedno, takze s dvojickymi sme ratali ale moc sme tomu neverili a teraz sme strasne stastny. Aj ked nam to dost veci skomplikovalo(kupa noveho kocika, dalsia postielka, starosti ako natlacime 3 autosedacky do auta....) ale niako sa s tym popasujeme. Dieta sme strasne chceli, a ked nam ten hore nadelil rovno dve naraz tak asi to tak ma byt. Ale myslim si ze ked povies v GF ze chces vlozit len jedno tak by nemal byt problem, akurat ze pri dvoch je vecsia sanca.

Babulky vy co ste boli na OPU drzim palceky nech je co najviac vajok zrelych a hlavne nech sa pekne oplodnia a ET nech je zo stastnym koncom.

Solinka ako sa citis? Uz si skusala testovat?

henika30
6. júl 2010

Ahojte!Pomóžte mi!Ja idem vo štvrtok na opu,ale všetko ma bolí jak keby som mala dostat menzes!Aj prsia ma strašne bolia.móže to bit od tých injekcií,poradte mi lebo strašne sa bojím že dójde mrcha ☹ ☹ ☹

lubka0506
6. júl 2010

ahoj pipinky 🙂 @henika ja som mala OPU v nedelu a tiež ma neskutočne bolia prsia myslím že je to tými hormonmi... 😒

henika30
6. júl 2010

lubka dakujem ti.no len dúfajme že je to od tých liekov,uvidíme ako dopadneme. 😉 😉 a kedy budeš mat ET?mala si kolko vajíčok?

Solinka kde si?ako sa máš?

solinka
6. júl 2010

áno áno moja ,-ste TEHOTNÁ 🙂 naozaj sestrička ??? 🙂
áno na100% ste TEHOTNÁ 🙂 😉
PIPINKY MOJE ZLATÉ ,- KRÁSNY VEČER 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre