Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mimi1111
27. sep 2012

@2lil dakujem ja beriem utrogestan accorutin aj pyridogyn a magnezium

rojica
27. sep 2012

@pancuska ahoj moja no ako si dopadla v stredu v centre????.... 🙂

pgaba
27. sep 2012

@silvik1 ahoj, to je velmi super, ze tolko sa podarilo :D A ak sa smiem spytat kolko si das alebo uz aj dala nasadit? ostatne date zamrazit?

pgaba
27. sep 2012

@silvik1 tie lieky si uz zobrala so sebou po vsadeni embr.. alebo az ked si po 10dnoch isla na prvu kontrolu? lebo asi aj mne ostane - zajtra sa uvidi co povedia :D

silvik1
27. sep 2012

@pgaba transfér bude asi v sobotu, dohodli sme sa s manžom, že dáme dve - pre istotu 🙂

pgaba
27. sep 2012

@chrustik10 ahoj, gonal ide vcelku fajn je super tenka ihla takze da sa to do brucha vydrzat - cakala som ovela horsie ;) lave rameno mam viacej prekrvene a tam sa tvoria modryni ale inak vpohode. no aj ja som zvedava, ze zajtra ake budem mat vysledky krvy a co povedia :D mozno v tych dvoch su rozne hormony a kvoli tomu si to dostala. ty si si zacala uz aj pero pychat ? od soboty som do vcera mala menzes a dnes uz len spinenie. dufam, ze zajtra tam nebude az tak vela bab ako v pondelok ;)

pgaba
27. sep 2012

@silvik1 mala si aj embryolog zaplatene nakoniec? aj mi uvazujeme nad dvomi ;) jabysom priala aj trojcata ;)
tak drzim palce a to kedy sa dozvies,ze mas ist v sobotu?

pancuska
27. sep 2012

@dagmar25 ahoj,nemala som cas sem vcera nazriet lebo sme prisli z BA o 20:30 ....no vyfasovala som dlhy protokol,pregnyl mi dal este dr v ordinacii a ostatne si musim ist este vybavit.....len neviem kolko trva predoperacne? ale to asi zalezi od dr....no a este musim ist na hematologiu lebo ja mam vrodenu trombofiliu a dr si chce overit kedy je dobre zacat pichat fraxik na riedenie....takze 10.10. zacinam s diphereline to je na 24den cyklu 😉 a ty ako? tiez si to mala takto minule?

pgaba
27. sep 2012

@chrustik10 zabudla som Ti napisat ohladne interneho - zacala som si pychat od 16.9. - na krv som isla k obvodnemu s mocom 17.9. a vcera 26.9 som bola na internom - vraj by to nemalo byt starsie ako 3 tyzdne. len dufat mozem, ze sa do toho zmestime. medzi tym sme si dali overit podpis u notara - asi to bolo vsetko. kvoli astme som presla na ine lieky -lebo chceme babo a alergicke musim vynechavat takze trochu horsie -viac kycham a aj svrbia oci,usi

chrustik10
27. sep 2012

@pgaba verím, že nejaký dôvod Harbulák mal, keď mi dal takú kombináciu liekov....nie, zatiaľ nič nepichám, ešte som v latentnej fáze 😀 zatiaľ stále antikoncepcia a od 8.10 začínam s dipherelinom, no a potom, veď to poznáš...najprv dostať menštruáciu, potom ísť na kontrolu a potom na 4 DC začínam puregon a gonal, asi aj to aj to, takže od 4 DC budem brať 3 injekcie...to bude zábavy...aj som si myslela, že sa netreba ponáhľať s tým interným......a to ešte teraz sú nejaké pele v ovzduší, že ťa to tak dráždi?....to musí byť nepríjemné......nuž ale niekedy nie je iná možnosť, len to vydržať, tak ti duplom držím palce, nech sa vyčistí vzduch a dráždenie nech je minimálne.....a neskúšala si dávať dipherelin do brucha?..resp. ešte ho berieš?

anjelicek27
28. sep 2012

@dadenka111 Ahoj, to nie je fer, ked sa clovek tak snazi.... Ale uz nabuduce bude dobre.

anjelicek27
28. sep 2012

@mimi1111 Ahoj, spinila som asi 3 dni. Ale zostalo mi potom uz len jedno babatko. Jedno to asi vzdalo...

anjelicek27
28. sep 2012

@mimi1111 Ahoj, ides dnes lekarovi? Dufam, ze je vsetko OK.

dagmar25
28. sep 2012

@pancuska hej, mam pocit, ze to bolo tak isto, tak super, tesim sa s tebou...my cakame na ziadost, dnes to su este len dva tyzdne...nejako sa to vlece...

mimi1111
28. sep 2012

@anjelicek27 ahoj mne tiez ostalo jedno babo a spinim uz druhy tyzden dnes mi lekar povedal ze mam v maternici krvnu zrazeninu ten hematon alebo ako sa to vola takze stale mi hrozi potrat hrozne sa bojim 😢

lilith3
28. sep 2012

Dievčatá, ja som vám len chcela dať vedieť, že nám naše 1.IVF nevyšlo ☹ Máme ešte 3 zmrazené embryjká,ale po PK, takže im veľké šance nedávam... Chcela by som skúsiť KET s 1 embryjkom v prirodzenom cykle, bez hormonálnej podpory (mávala som vždy dosť vysokú sliznicu - podľa lekárov v GF, aj môjho gyn.), ale neviem, či to tak v GF robia...musím sa na to spýtať Drábeka. Takto by som aspoň vedela, na čom som (či sa podarí rozmraziť ho a bude v poriadku alebo nie) aj bez toho,aby som do seba pchala hormóny. A ak by to nevyšlo alebo by to takto nechceli urobiť, tak potom pôjdeme o 2 mesiace na KET s horm.podporou. Držím všetkým snažilkám päste, prajem veľa šťastia a hlavne - už žiadne strohé oznámenia do telefónu: "Je to negatívne!" Tehuľkám prajem krásne a bezproblémové tehotenstvo. Zaslúžite si ho po tom všetkom! Držte sa!!! A veľa síl!

rojica
28. sep 2012

@lilith3 tak to je my ľúto, že sa to nepodarilo.... ☹ ....nie je to fér keď sa tak tuho človek snaží....ale nabudúce bude už určite dobre a do telefónu ti povedia pozitívnu správu.... 🙂 držím palce a veľa veľa síl!!!

pancuska
28. sep 2012

@lilith3 Len velka skoda ze sa to nepodarilo,ale netreba zufat a posielam vela sil do dalsieho boja,lebo bude stat urcite za to,lebo len trpezlivy sa docka a verim ze to dokazes!!! tak drz sa,das sa dokopy a pojdete na to!!!

pancuska
28. sep 2012

@dagmar25 neboj sa mozno este tyzden a zavolaju.....este stale sa moze stat ze zcaneme spolu alebo aspon priblizne spolu 😉 len s tym rozdielom ze ja neviem co ma caka 😉

pancuska
28. sep 2012

@chrustik10 ahoj....ako tak sledujem budeme bojovat spolu!! ja totiz zacinam s diphereline 10.10. 😉

pgaba
28. sep 2012

@lilith3 je mi to fakt luto, ze to nevyslo. nadej aj tak zomiera posledna, nech sa podari na druhy krat alebo inou cestou. budem drzat palce.

pgaba
28. sep 2012

@chrustik10 ahoj, urcite dr. mal taky dovod Ti dat taku divoku kombinaciu ale inak sa vsetko dozvies na konzultacii. Ano ešte niečo neskoršie kvytne - drazdi ale prezijeme aby horsie nebolo. nie neskusala som dipherelin do bruska - neviem mna stale trochu stipe alebo co robi ked pusti tekutinu pod kozu v ramene. v brusku neviem ako byy som to zvladla. ten gonal sa vcelku super pycha a neboli -necitis. dnes som pochodila tak, ze musim vraj ist aj v pondelok a zatial si 3ju injekciu nepycham kvoli PCO nezvysili davky a budu ma asi castejsie sledovat.

pgaba
28. sep 2012

dievcence chcela by som sa opytat, ci ste boli tak, ze po druhej kontrole -krv a sono, ste museli este ist na kontrolu. zabudla som sa dnes opytat do telefonu, ze aj na dalsich kontrolach beru krv alebo sa len sono robi??? bola by som rada ak by ste dali vediet ako to chodi. dik

tinasc
28. sep 2012

@pgaba na každej ďalšej kontrole sa berie krv (kvôli hladine hormónov) aj sono sa robí 🙂

gelinka75
28. sep 2012

@lilith3 ahoj, mrzi ma, ze to nevyslo, ja som chcela skusit KET bez stimulacie estrofemom a dr. mi to nedovolila, ze to nerobia, dokonca povedala, ze to nikde nerobia vo svete, co je totalna kravina, lebo hned v cechach to robia.. ale opytat sa mozes, mozno drabek povie nieco ine 🙂

pgaba
28. sep 2012

@tinasc dakujem za informaciu tesim sa :D
vela stastia a zdravia k babatku ;)

tinasc
28. sep 2012

@pgaba ďakujem 🙂

pancuska
29. sep 2012

čawte žienky! Nám navrhol dr.v centre Embryoscope! Mali ste to niektorá??? A neviete mi poradiť či je s tým lepšia predĺžená kultivácia alebo bez nej??? Ďakujem a prajem pekný víkend!

lilith3
29. sep 2012

@gelinka75 Ďakujem všetkým za podporu a ďakujem aj tebe. Ja som si to tiež čítala, že v Čechách je to bežné, ale obávam sa toho, čo povie, pretože mi to celkovo pripadá, že v GF príliš nehormonálnou, teda prirodzenou cestou nechcú ísť do ničoho... Veď nerobia ani tie soft IVFká, ani na insemináciu nechcú bez stimulky pustiť, takže toto bude asi rovnaký problém pre nich prekusnúť. Uvidím, každopádne to chcem skúsiť nadhodiť a potom ti napíšem, aký k tomu zaujal postoj ...možno takýto 😲 alebo takýto 😠

gelinka75
29. sep 2012

@pancuska ahoj, mali sme embryoscope a vsetky embryjka prezili PK, nabuduce vsak nedavam embryoscope, pripada mi zbytocny, teda aspon v nasom pripade 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre