Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

diska
11. jún 2014

@elabka hmm tak potom sa treba opytat gynekologa ale myslim,ze prve 3 mesiace mozte zainvestovat do kondomov 😉

elabka
11. jún 2014

@diska jj, asi bude najlepsie spytat sa doktora, to bude najistejsie 🙂 a 3 mesiace sa da vydrzat aj s ochranou. Diiiik za odpoved 🙂

diska
11. jún 2014

@elabka 😉

blcha76
11. jún 2014

@elabka Ahoj, v prvom rade ti gratulujem. Chcem sa ta spýtať, koľko embryí si si dala vložiť? Lebo ja som bola v pondelok na punkciu, robili mi tiež ICSI, mám predĺženú kultiváciu a chcú mi vkladať dve, lebo vraj ženám do 35 rokov vkladajú na prvý pokus jedno, ale nad 35 rokov dve. Ale ja by som bola predsa len za to jedno. Koľko si mala vložených ty? A koľko si mala celkovo vajíčok? Díky

elabka
11. jún 2014

@blcha76 Ahoj, dakujem velmi pekne 🙂 Ja som mala 4 vajicka, z toho sa 3 oplodnili. Doktorka embryologicka automaticky hovorila o 2 embryach, ze mi vlozia a kedze ja som chcela 2 tak som neprotestovala, ani neriesila preco 2. Moc drzim palce, aby ti to vyslo - ci uz ti vlozia jedno alebo dve... 🙂

blcha76
11. jún 2014

@elabka Ďakujem, aj ty sa drž, a nech bábätko pekne pomaličky rastie 🙂 ... Ozaj, a bude len jedno,
alebo 2v1 😉 ...

elabka
11. jún 2014

@blcha76 Dakujem 🙂 Aj ked si to neviem ani predstavit, ale bola by som rada, keby boli 2... ale zatial tuto informaciu nemam... len ze "som v tom" 🙂

blcha76
11. jún 2014

@elabka Tak super 🙂 ! Dávaj na seba pozor a drž sa 🙂 !

waitiekatie
11. jún 2014

helou dievcata, aha co dalo GF na stranku...
Harbi za hviezdu 😀

http://www.rtvs.sk/televizia/program/detail/253...

annamary27
11. jún 2014

@elabka my sme boli radi,že nám vyšlo tretie ivf a tak nejak sme sa zhodli na tom,že celé tehu sme normálny sex nemali a dá sa to vydržať 😀 ,po šestonedelí to bolo ako tenkrát poprvé 😎

viva13
12. jún 2014

Ahoj kočky po akej dobe Vám volali z GF po vypísaní žiadosti na IVF že máte schválené? len VŠZP dakujem

lila2601
12. jún 2014

Ahojte kedy nas z Gyb Fivu asi zavolaju ze uz mozme ist na to uz mame aj grnetiku aj schvalene od poistocne... No GF futt nevolaaaaa:(

hencsike
12. jún 2014

Ahojte baby, prajem Vam všetkým pekný den, poradte mi prosim, mam kratky protokol, zajtra je 8 den, furt krvacam, inokedy som mala max 4dnove menšt., nechapem, je to normalne?

bubbbulik
12. jún 2014

awojte baby možete my poradit načo sa dava ta predlžena kultivacia?lebo som mala 8oplodnených vajičok a stoho dve zamrazili je to dobre alebo zlee?dakujem za každu skusenos a aodpoved

waitiekatie
12. jún 2014

@viva13 nam asi 4-5tyzdnov..

viva13
12. jún 2014

@waitiekatie jaj tak my v piatok budeme mať 3 od návštevy ach to čakanie :-/

blcha76
12. jún 2014

@bubbbulik Ahoj, my sme si dali predĺženú kultiváciu, počas tých 5 dní vidia ako sa embryá vyvíjajú, a pri vklade ti vložia to naj, naj, naj...
Ja som mala 12 oplodnených vajíčok a 6 mi hneď zmrazili.

petkaa28
12. jún 2014

@bubbbulik presne tak, pri predlzenej kultivacii ti nevlozia iba oplodnene vajicko, ale uz 5 dnove "embryo" v stadiu blastocysty. Ak ides hned po oplodneni na ivf, tak viac zivotaschopni su drobci po predlzenej kultivacii, naopak pri ket su schopnejsi ti co boli iba oplodneni a hned zmrazeni 🙂
My sme si dali predlzenu kultivaciu a embryoskop, aj ked 300€ je dost... Ale aspon tam preslo sitom viac oplodnenych vajicok a to ktore sa delilo najpravidelnejsie a bolo ukazkove ma dnes 1 mesiac a spinka vonku v kociku 🙂)
Drzim palce ;)

ingrid0105
12. jún 2014

@petkaa28 a zadarilo sa na 1krat ked ti takto "sitom" presli embrijka?

bubbbulik
12. jún 2014

@petkaa28 ajoj dakujem za odpoved,vieš bojim sa sa tešit lebo na prve ifv som sa strašne tešila a mala som kratky protokol a 32vajičok iba jedno sa oplodnilo napichavanim a dve normalne tak my dal pan dr dlhy protokol a to som mala 19vajičok a 6sa oplodnilo napichavanim a 2normalne mynule my ani neponukli to mrazenie lebo dve sa zastavili a jedno vložili a nič a teraz som stoho taka prekvapena dali sme si všetko predlženu mrazenie a tak a to čo zamrazili boli kvalitne či to sa ešte nevie??nemožu sa aj tie čo su v predlženej kultivacii zastavit??

bubbbulik
12. jún 2014

@blcha76 a wam sa podarilo?

petkaa28
12. jún 2014

@ingrid0105 ano zadarilo sa na prvy sup 🙂

ingrid0105
12. jún 2014

@petkaa28 tak gratulujem, oplatilo sa zainvestovat 😀 ja idem na 1 KET tak skumam a zistujem 🙂

petkaa28
12. jún 2014

@bubbbulik viem o com hovoris, aj ja som sa bala sa tesit... A to som sla prvykrat, nieto este ako ty :( aspon nam to bolo vysvtlene takto - po odbere vajicok ich mozu dat do misky so spermiami, nech sa oplodnia prirodzene alebo tvolit icsi - napichavanie. Pri manzelovych spermiach sme si dali vsetko napichat. Potom nam par vajicok dali rovno zmrazit takto oplodnenych, lebo vraj tie po predlzenej kultivacii su nachylnejsie na rozmrazovanie a castejsie sa stopnu a prestanu sa vyvijat. Preto su pri rozmrazovani lepsie iba oplodnene (akoukolvek metodou), su odolnejsie. My mame zmrazenych 6 iba oplodnenych a 2 po pk - tie presli aj emryoskopom a su kvalitne, ale pri rozmrazovani nie je ani to zaruka. Aspon tak nam povedala dr. Treba mat klud doma aj v hlave a pozitivne mysliet 🙂 idealne je vklad takto v lete - hlava aj telo je v dovolenkovom mode 🙂))) a vsetko ide lahsie 🙂

petkaa28
12. jún 2014

@ingrid0105 dakujem 🙂 to ano, bola to najlepsia investicia v mojom zivote🙂)

bubbbulik
12. jún 2014

@petkaa28 dakujem za krasne vysvetlenie 😉 budeme teda dufat 🙂

annamary27
12. jún 2014

@viva13 4-6týždnov.6bolo v lete,ked boli dovolenky.

blcha76
13. jún 2014

@bubbbulik ...no ešte neviem, zajtra idem na vklad 🙂 ...
@petkaa28 Ahoj, mi máme tiež 6 zmrazených a 6 napichnutých v embryoskope. Zajtra(5.deň po OPU) mám vklad, lenže ja si chcem dať vložiť len jedno embryo 🙂 . Čo na to povieš? Koľko si mala vložených ty?

usinko
13. jún 2014

@waitiekatie ak to niektora z vas divala...pocuvala, tak ste museli byt rovnako znechutene...najviac ma rozculuje ako kazdy prezentuje, ze prve 3 pokusy IVF su zadarmo...ale nik uz nepovie, ze vsetky doprovodne techniky a vedlajsie procedury od napichovania po embryoglue su za tazke peniaze...a este aj harbulak prezentuje embryoscope ako perfektny pristroj, ale nepovie, ze sa za to plati...a ta moderatorka cele zle...je zena a ani nevie, ze ma aj vajcovod aj vajecnik a zhrnie to do vety, ze nerozumiem tej vasej hantirke...cele zle...tato reportaz bola skor pre ludi, ktori nemaju o probleme neplodnosti ani paru...ach jaj...

viva13
13. jún 2014

@annamary27 dakujem my sme ju podávali v máji

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre