Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

hiva
5. nov 2010

ahojte....ja som pri kontrolach zatial mala stastie vzdy na taku doktorku, ciernovlasu....neviem ako sa vola....bud je to ta Behunova, alebo Stenova 🙂 ....a neviem cim to je, ale aj UTZV mi uz teraz 3-ti krat po sebe robila ona a nie ta diplomovana sestra, comu som velmi rada 🙂

@misselka77 ...ako dnes na kontrole? uz mas termin? .....ja si mam od dnes zvysit davku fostimonu z 2 na 3 ampulky a dalsiu kontrolu mam v nedelu rano......tak snad uz bude punkcia tiez coskoro 😵 ...sorry, ze sa teba vzdy tak vypytujem, ale zacinali sme naraz, doktory nikdy moc nepovedia, tak by som rada vedela, ako to ide u inych 😉.....mne dnes doktorka povedala, ze lavy vajecnik celkom ide, ze pravy trosku zaostava, ale ze je to bezne....tak teda neviem 😒

demeeri
5. nov 2010

@balinka Ahoj.Ja som to tiež mala na mysli,že si to tu číta voľakto z nich,aj som raz vyradila svoju fotku,ale nakoniec som predsa len nechala,veď predsa sa nehanbím pre svoj názor.Ja tam mám 8 mrazáčikov,tak v decembri idem na KET.

demeeri
5. nov 2010

@dd2112 Ak ideš na KET,potom sa nemáš čo obávať,nebudeš už brať stimuláciu.Berieš iba Estrofem a Utrogestan a to nemá žiadne vedľajšie účinky.

demeeri
5. nov 2010

@annamary27 Ahoj. 😉 Ako si na tom?Kedy ideš na KET? Ja chodím tiež k dr.Stenovej.Tentokrát bola na nás mimoriadne milá,všetko tak dopodrobna vysvetľovala.Síce už som to vedela dopredu od vás,takže nič nového som sa nedozvedela.Ale hlavne,že sa s nami bavila veľmi rozumne.Dokonca ma povzbudila,aby som sa nevzdávala,že raz sa to určite podarí. 🙂 🙂 🙂

dd2112
5. nov 2010

@demeeri KETko ešte teraz nie,ale 2.cyklus IVF od nedele začínam stimulovat.Ked sa to nepodarí tak KETko to istí,mam 3 snehuliačikov. Ja som dost papulnatá,takže ked sa mi zase niečo nebude páčit tak im poviem.Najviac ma mrzí ,že necháš tam nekrestanské peniaze tak by mohli byt vludnejší..sestričky su aspoň fajn

demeeri
5. nov 2010

@dd2112 Áno,sestričky sú fajn.Niekedy možno jej leziem na nervy,keď stále telefonujem za niečo. 😖 Ale keď mi nič nepovedia?Tak sestra po telefóne všetko vysvetluje. 🙂 Nechápem,prečo robíte druhý ciklus,ak máte 3 mrarákov?
To som rada,že si papulnatá,ja zasa nie som.Aspoň hovoríš za nás všetkých. 😉 🙂 🙂 Držím ti palce!!!

annamary27
5. nov 2010

@dd2112 ja idem dnes na 8mu injekciu dipherelinu a v pondelok na kontrolu,dnes mi došla ms.tak uvidím s akým dr.odštartujem toto ivf 😀 😀 😀

annamary27
5. nov 2010

@demeeri ahojky,ja idem na ET,už mám 8injekcii dipherelinu za sebou,pondelok prvá kontrola,lebo dnes mi došla ms a rátam,že okolo 15.-17.11 by mohlo byť OPU a po 20tom novembri aj ET.

misselka77
5. nov 2010

@alabu Cauko, ja mam Dr. Stenovu, je velmi prijemna. 😉 Dnes som bola na kontrole a v pondelok ideme odovzdat tovar na embrijka 😀 😀 😀. Ja si tiez myslim, ze nepriechodnost vajickovodov nie je hrozna vec a dufam, ze to vijde na 1x. A tebe tiez drzim palceky, a aj vsetkym ostatnym snazilkam, ktore tuzia po mimi. 😉

annamary27
5. nov 2010

@misselka77 ahoj a na kolkátu hodinu ideš na OPU?

misselka77
5. nov 2010

@annamary27 V pondelok ideme na OPU 😀 , tak uz pichas vcielky?, prajem nech je vela zdravych folikov 😅 moje su v poriadku. Kedy asi budem mat ET, ked ideme v pondelok odovzdavat tovar, nevies?

misselka77
5. nov 2010

@annamary27 mam tam byt v pondelok rano na 7.00, zajtra vecer idem na pregnyl

misselka77
5. nov 2010

@hiva ja vsetko v poriadku, dnes posledny diferelin, 2 ampulky fostimon, a koniec, a zajtra o 22.00 pregnyl, a v pondelok OPU. ja som nemala ziadny hormonalny problem, tak to islo v poho, teda zatial...., Vobec sa netrap, ze sa vypytujes, ja som rada, ze mame o com, ked sme zacinali spolu 😀 😀 😀 , nech sa ti to krasne vyvija. Silno to vsetkym pipinam prajem, lebo kto tuzi, ten si zasluzi

misselka77
5. nov 2010

@demeeri Dr. Stenova je prijemna zena, ja chodim k nej. Ja som sa zatial nestretla so ziadnou neustretovostou, dokonca mi jeden UZ robila sestricka, a jeden Dr. Behunova. Vzdy sa ku mne spravali milo a prijemne, a ked som niecomu nerozumela, opytala som sa. Ja som zatial v GF spokojna, je pravda, ze rano pri odberoch je to ako na beziacom pase, ale ani sa necudujem, ked maju tolko pacientiek, a aj pacientov.

nechsazadari
5. nov 2010

@misselka77 - ahoj, možno na seba narazíme v pondelok na chodbe. Ja idem iba na ultrazvuk, ale teba čaká veľký deň. Tak budem držať palce, aby všetko išlo ako po masle! 😵

marianka27
5. nov 2010

no 🙂 ja chodím k Dr. Stenovej. Počas stimulácie som na ňu natrafila iba raz, potom Harbulák a Behúňová. V GF som spokojná, mne dr. Stenová vždy všetko vysvetlila, ale vždy postupne. Keď mi dávala protokol, všetko so mnou prebrala, všetky injekcie, OPU aj ET. Horšie to bolo na kontrolách, pretože tam mi povedali, len že je to dobré. Viac sa nechceli vyjadrovať, pretože nepoznajú výsledky krvi...a tak no... mám pocit, že nechcú odpovedať tak, aby sme mali "falošnú nádej" a zrejme by sme také niečo potrebovali počuť...ale myslím si, že je to tak správne....ja som si povedala, že im budem dôverovať, že mi chcú pomôcť ... možno to tam je ako na bežiacom páse, ale viete si predstaviť, žeby bol nejaký poradovník a čakali by sme kedy sa dostaneme do poradovníka, čakali mesiace... lebo by sme chceli aby doktori mali na nás kopec času, bol k dispozícií vždy náš doktor.... ako by stihala stenová pacientky, keby jej v jeden den prišla pacientka na sono, na OPU, na ET....a OPU treba urobiť na hodinu presne...a tak dalej.... mne sa zdá ich systém celkom fajn, zároven musia všetky správy zapisovať jasne tak, aby sa v tom vyznal každý lekár...príde mi to objektívnejšie....

balinka
5. nov 2010

@nechsazadari ahoj.aj ja idem v pondelok na ultrazvuk 😉 tak to nas tam teda bude 😲

dd2112
5. nov 2010

@demeeri no preto idem 2.cyklus lebo ešte stíham do decembra ..potom mám 39 rokov a poistovna to prepláca len do 39r.,A ked by to náhodou nevyšlo tak 3 mrazáčikovci su ešte ako taká šanca..a to nevadí ked stále voláš ..kto sa nepýta ,nič sa nedozvie

balinka
5. nov 2010

@demeeri aj ja mam 8 mrazacikov,ja idem na KETko uz buduci tyzden,verim,ze takto pekne jedna po druhej budeme tehulky 😉

nechsazadari
5. nov 2010

@balinka - mnó pondelky bývajú veselé. To bude zasa drahého šlak triafať 😝 Ani ma to nenapadlo, lebo mám myšlienky inde, ale veru, veru. Škoda, že ťa asi bez tých krásnych bielych šiat nespoznám- takže tak preventívne vopred- Ahoj a na 11.11. veľa šťastia! 🙂

balinka
5. nov 2010

@nechsazadari dakujem 😉 dufam a verim,ze sa to podari 😉

moischaaa
5. nov 2010

baby chcem sa opytat ako je to s PN po laparke atd , v Gynfiv mi da moj lekar PN alebo ako to chodi ? diky

demeeri
6. nov 2010

@moischaaa Kludne ťa može vypýsať tvoj gynekolog.

demeeri
6. nov 2010

@balinka Držím ti palce! 🙂

annamary27
6. nov 2010

@misselka77 ahoj,tak sa tam určite uvidíme,my budeme tiež trieliť skoro ráno,aby som bola na krv a utz medzi prvými.Ja som bola na OPU tiež zavolaná na siedmu,vzali ma do denného stacionára o osmej,to su tie dvere oproti ambulancii č.2,kam chodíme na krv a okolo desiatej som sa dostala na sálu,bolo nás tam vtedy 5.
Ked budeš mať veľa vajok úspešne oplodnených a vyberieš si predlženú kultiváciu,tak vklad by si mohla mať v piatok alebo sobotu.

misselka77
6. nov 2010

@nechsazadari dakujem 🙂

misselka77
6. nov 2010

@annamary27 no super, a ako to prebieha dalej, myslim tym po opu este lezkaz nejaku tu hodku, a manzel ta tam cakal?

annamary27
6. nov 2010

@misselka77 ked sme vošli,každá sme si lahli na nejakú postel,máš tam skrinky,prezliekli sme sa do nočnej košele,sestrička nám dala vyplniť tlačivo o alergiách,či fajčíš a tak dalej potrebné kvoli uspávaniu.opýtal sa nás lekár každej,ktorá sme si pichali pregnyl ktorý den a hodinu a potom nás postupne volali na sálu.predtým sme sa vycikali,lebo potom 2hodiny ležíš,ked ťa donesú zo sály.Ležíš,kým nepríde sestra a zmeria ti tlak či si o.k,potom už môžeš vstať.Lekár potom povie,ktorá ste ako dopadli,kolko bolo vajok,príde embryologička a dohodnete sa čo bude dalej.Sestrička pekne vysvetlí,že musíš doma po narkoze 24hodín ležať,lebo aj ked sa cítiš dobre môžeš odpadnúť alebo grckať,na grckanie je vraj dobré mať po ruke pepsi colu a srkať ju pomalinky.Manželia a partnery čakajú vonku,moj čakal v aute a robil si robotu,potom som ho zavolala,lebo musel podpísať papier,ked ma prepúšťali,že berie si ma na svoju zodpovednosť.asi okolo obeda sme odchádzali.

misselka77
6. nov 2010

@annamary27 este sa ta chcem opytat, ked si isla na opu brala si si dovolenku, alebo ti vystavili potvrdenie na dva dni, alebo PN, alebo ako to mam spravit ?

annamary27
6. nov 2010

@misselka77 mne vyšlo OPU na piatok,takže som to vyležala cez víkend.Teraz by som bola rada keby mi to padlo na 16.11 a ležkala by som si v stredu 17.11 cez sviatok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre